Premiery i zapowiedzi

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Premiery i zapowiedzi

#16 Post autor: Mystery » sob lut 12, 2022 10:38 am

Nigdzie. Peacemakera otrzymamy najpewniej na dzień dobry przy starcie HBO Max 8 marca, czyli już niedługo.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Premiery i zapowiedzi

#17 Post autor: Adam » sob lut 12, 2022 11:09 am

Ja nie będę w to wchodził bo na moim tv nie będzie działać ta ich apka, a nie będę dla nich zmieniał świetnego tv, niech się w dupe pocałują.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Premiery i zapowiedzi

#18 Post autor: Mystery » sob lut 12, 2022 11:20 am

Zawsze można dokupić coś w stylu Google Chromecast. Na moim tv też przestało działać HBO GO, ale oglądam teraz z PS4.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Premiery i zapowiedzi

#19 Post autor: lis23 » ndz lut 13, 2022 12:02 pm

Zaraz, zaraz, jeśli działa mi na tv HBO GO to HBO MAX już nie zadziała?
Ja mam jeszcze PS5 i Xbox Series X ale nie chcę odpalać jeszcze konsoli żeby oglądać filmy i seriale na tv - tu w grę wchodziłby tylko Xbox bo wspiera Dolby Vision i Dolby Atmos.

28 lutego lub 1 marca z Netflixa mają zniknąć wszystkie seriale Marvela tworzone jako Netflix Original ( Daredevil, Iron Fist, Jesica Jones, Luce Cage, The Defenders i The Punisher ), ponoć zostaną one przeniesione na Disney+ i dostaną soft reebot.
Netflix może mieć w najbliższym czasie więcej problemów z treściami, które obecnie są u nich a mogą przejść gdzie indziej:

Sony Animation - Vivo, Smok Szczęścia - niby tworzone wspólnie z Netflixem ale mówi się, ze produkcje Sony będą na HBO MAX
DreamWorks Animation - Kipo and the Age of Wonderbeast, Go, Dog. Go - to może przejść na SkyShowtime
Nick - Avatar Legenda Aanga, Legenda Korry, Psi Patrol - również SkyShowtime ( choć kinowy Patrol trafi u nas na HBO MAX )
Seriale typu Arrow, Flash, BLlack Lighting, Gotham, Titans - prawdopodobnie przejdzie na HBO MAX
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Premiery i zapowiedzi

#20 Post autor: Mystery » ndz lut 13, 2022 12:37 pm

Jak działa Ci teraz Go, to Max też pójdzie. Specjalnie zrobili aktualizację teraz, żeby wraz startem nowej platformy nie okazało się, że nie będzie ona działać u połowy użytkowników.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Premiery i zapowiedzi

#21 Post autor: lis23 » ndz lut 13, 2022 12:58 pm

Uśmiałem się wczoraj jak dowiedziałem się, jak działa Viaplay: przed przejęciem niemieckiej ligii w piłce nożnej oglądałem mecze Bayernu w 4K na Eleven Sport, podobnie jest z F1, która od przyszłego roku też przechodzi na Viaplay, Wiecie w jakiej rozdzielczości tam będą transmisje sportowe? 720p ... :mrgreen: :lol:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Premiery i zapowiedzi

#22 Post autor: lis23 » pn lut 14, 2022 03:52 am


youtu.be/v7v1hIkYH24

Wygląda jednak znacznie lepiej niż "Koło Czasu", czuć rozmach i budżet.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Premiery i zapowiedzi

#23 Post autor: qnebra » pn lut 14, 2022 04:07 am

Za 500 baniek musi dobrze wyglądać, a że to i tak wygląda niczym "generic modern tv fantasy series", no cóż. The Wheel of Rings: The Rings of Time

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Premiery i zapowiedzi

#24 Post autor: lis23 » pn lut 14, 2022 04:30 am

Ja tu jednak widzę rozmach, przejawiający się w scenografii, kostiumach, zdjęciach, którego nie było w "Kole Czasu", które też tanie nie było.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Premiery i zapowiedzi

#25 Post autor: Ghostek » pn lut 14, 2022 10:24 am

Internet rzygnął hejtem bo zobaczył kilkusekundowe migawki niedokończonych scen. Poczekajmy na całość...
Obrazek

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Premiery i zapowiedzi

#26 Post autor: qnebra » pn lut 14, 2022 12:02 pm

Lepiej być ostrożnym w przypadku w przypadku tego projektu, mówię to z perspektywy fana GoT i niepokojących podobieństw między prequelem GoT "Bloodmoon" a tym.

Podobnie rozdęte koszta, podobny brak doświadczenia twórców, podobny brak materiału źródłowego, podobnie wepchnięta bez ładu i składu różnorodność, podobnie znika w magiczny sposób później. Tam Dzieci Lasu miały być pierwotnie czarne, kij z tym że to północ i klimat umiarkowany, które później zostały magicznie zmienione w zielone gobliny, później wyrżnięte. Ciekawe jak to będzie wyjaśnione w Rings of Power.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Premiery i zapowiedzi

#27 Post autor: lis23 » pn lut 14, 2022 12:44 pm

Za bardzo się ludzie przyzwyczaili do tego, co nakręcił Peter Jackson, tak bardzo, że nie sprostał temu Sam Peter Jackson a teraz wszędzie słychać o "gwałcie na fanach, gwałcie na Tolkienie, gwałcie na całej ludzkości" ...
Nie ma Fantasy w kinach, w serialach jest ciut lepiej, bo była "Gra o Tron", jest "Wiedźmin" ale teraz przewodzą seriale historyczne, jak 'Wikingowie" czy "Upadek Królestwa", więc każdą próbę zrobienia widowiskowego Fantasy przyjmuję z otwartymi ramionami i nie skreślam produkcji, bo czarnoskóra Krasnoludka nie ma brody. "Koło Czasu" mnie nie porwało ale obejrzałem, więc i tu obejrzę, zwłaszcza że jest widoczny progres pomiędzy tymi produkcjami.
Ostatnio zmieniony pn lut 14, 2022 13:11 pm przez lis23, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Premiery i zapowiedzi

#28 Post autor: qnebra » pn lut 14, 2022 12:57 pm

Serial i tak i tak obejrzę, nawet z czystej ciekawości tym co zostało zmajstrowane. Władca Pierścieni to w końcu Władca Pierścieni, coś co prosi i żąda o bycie co najmniej dobrym projektem.

Hobbity zaś, jak na absolutny chaos jakim była ich produkcja, do tego wysokie oczekiwania fandomu, wyszły naprawdę fajnie.

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Premiery i zapowiedzi

#29 Post autor: Michał Turkowski » pn lut 14, 2022 16:14 pm

LOL, to wygląda straszliwie generycznie a CGI to poziom Call of Duty Modern Warfare 2 z 2009 roku (scena z wbijaniem noża podczas wspinaczki, makabra). Do tego napaćkane filtrów, blura i innych efektów, które sprawiają że to wygląda jak jakaś gra a nie film. Dodatkowo całość wygląda zbyt gładko, wymuskanie i czysto, przez co kompletnie nie da się uwierzyć że to prawdziwy świat po drugiej stronie ekranu.

I to kosztowało takie pieniądze?

Przecież w tym zwiastunie jest ZERO jakiegokolwiek klimatu Śródziemia, gdyby nie marka pod jaką to podpięto, nikt nie zwrócił by na ten serial uwagi.
Do tego na siłę wciskanie maksymalnej "różnorodności", żenada.

A przypomnijcie sobie jak niezwykle klimatyczne, jak epickie i pozostawiające w oszołomieniu były teasery Drużyny. Ech...

Oczywiście ostatecznie będziemy oceniać po finalnym serialu ale biorąc pod uwagę wszystkie zakulisowe problemy (wymiana całego składu scenarzystów, którzy początkowo pracowali nad serialem i nie byli to ludzie z łapanki tylko osoby piszące wcześniej np. Breaking Bad czy Soprano, odejście od projektu jednego z największych na swiecie znawców dzieł Tolkiena, Toma Shippeya, zatrudnienie "specjalistów od różnorodności i tolerancji(!) można wywnioskować że zapowiada się to bardzo źle. Do tego dołóżmy słabe plakaty, wymuskane, czyste stroje i żenujący trailer - co oni tam sobie myślą?

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Premiery i zapowiedzi

#30 Post autor: qnebra » pn lut 14, 2022 17:04 pm

Michał Turkowski pisze:
pn lut 14, 2022 16:14 pm
Oczywiście ostatecznie będziemy oceniać po finalnym serialu ale biorąc pod uwagę wszystkie zakulisowe problemy (wymiana całego składu scenarzystów, którzy początkowo pracowali nad serialem i nie byli to ludzie z łapanki tylko osoby piszące wcześniej np. Breaking Bad czy Soprano, odejście od projektu jednego z największych na swiecie znawców dzieł Tolkiena, Toma Shippeya, zatrudnienie "specjalistów od różnorodności i tolerancji(!) można wywnioskować że zapowiada się to bardzo źle. Do tego dołóżmy słabe plakaty, wymuskane, czyste stroje i żenujący trailer - co oni tam sobie myślą?
Sam czekam na ten projekt od pierwszego ogłoszenia, śledzę newsy jako ktoś kto lubi twórczość Tolkiena i właśnie najbardziej alarmujące są te problemy za kulisami. To zbiór czerwonych flag, które razem krzyczą "STRASZLIWY CHAOS" i "POTENCJAŁ NA KATAKLIZM". Jestem na to tym bardziej uczulony, że podobna sytuacja miała miejsce w przypadku GoT i prequela tejże, a podobieństwa są naprawdę niepokojące.

ODPOWIEDZ