"Wiedźmin" od Netflixa

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

"Wiedźmin" od Netflixa

#1 Post autor: lis23 » pn lip 01, 2019 16:27 pm

Mamy w końcu wygląd głównych bohaterów!:

Geralt:

Obrazek

Yenefer:

Obrazek

Ciri:

Obrazek

Plakat:

Obrazek
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: "Wiedźmin" od Netflixa

#2 Post autor: Koper » pn lip 01, 2019 17:29 pm

E, tam, nudy, czekamy na ich odpowiedź na polskiego smoka. ;)

Obrazek
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: "Wiedźmin" od Netflixa

#3 Post autor: lis23 » pn lip 01, 2019 17:41 pm

Ciekawe, czy też będą używali srebrnej folii, jak nasi spece od efektów? ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: "Wiedźmin" od Netflixa

#4 Post autor: qnebra » pn lip 01, 2019 18:42 pm

Koper pisze:
pn lip 01, 2019 17:29 pm
E, tam, nudy, czekamy na ich odpowiedź na polskiego smoka. ;)

Obrazek
Robieniem odpowiedzi na smoka zajmują się Framestore i Cinesite. Choć to oczywiście zależy ile czasu te studia dostały i jaki budżet, bo jeśli to było coś pokroju dwa dolary i tydzień czasu, no cóż. Nawet Salomon z pustego nie naleje.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: "Wiedźmin" od Netflixa

#5 Post autor: lis23 » pn lip 01, 2019 18:54 pm

Framestore to studio, które pracowało min. przy CGI do "Strażników Galaktyki" Marvela?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: "Wiedźmin" od Netflixa

#6 Post autor: Radek » pn lip 01, 2019 19:32 pm

Cavill wygląda zacnie, ta muskulatura, ta zaciekłość w oczach :shock: Widać, że lekko inspirowali się wyglądem z gry jeżeli chodzi o zbroje. Reszta obsady też super. Hype is real! Fajnie, że dbają o takie szczególiki jak fioletowe oczy Yen czy zielone Ciri. Zrobienie z loga trzech symboli które charakteryzują najważniejsze postaci i ich więź też jest świetnym pomysłem. Serial ma być promowany na Comic Conie, więc pewnie pierwszy teaserek też w tym miesiącu wskoczy. Can't wait :!: Śmieszy mnie trochę to bóldupienie, o to że ma tylko jeden miecz na plecach, ale cóż wygląd postaci z gry już tak głęboko został zakorzeniony w świadomości fanów, że w sumie trudno się dziwić :)

Awatar użytkownika
Charles
Asystent orkiestratora
Posty: 454
Rejestracja: wt maja 10, 2011 10:05 am

Re: "Wiedźmin" od Netflixa

#7 Post autor: Charles » pn lip 01, 2019 19:41 pm

lis23 pisze:
pn lip 01, 2019 18:54 pm
Framestore to studio, które pracowało min. przy CGI do "Strażników Galaktyki" Marvela?
https://www.framestore.com/film
Płacz i lament, bo chcieli prostą jak konstrukcję cepa muzyczkę do posłuchania w samochodzie, a dostali cholernie złożony twór.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: "Wiedźmin" od Netflixa

#8 Post autor: lis23 » pn lip 01, 2019 19:55 pm

Zwiastun 19 lipca w sieci!

Co do Framestore to tak, jak myślałem, robili Rocketa w Strażnikach, czyli jestem spokojny :)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: "Wiedźmin" od Netflixa

#9 Post autor: qnebra » pn lip 01, 2019 20:44 pm

Robili też "King Arthur" Ritchiego, wszystkie CGI walki w tym filmie są ich.

Mnie najbardziej ciekawi kto robi muzykę do tego. Intuicja mi każe twierdzić, że zajmuje się tym Jeff Russo z prostego powodu, że on najczęściej pracował z Lauren, a wiadomo, to showrunner jest najważniejszą postacią w serialu. Drugie miejsce zajmuje Paesano, lecz tu to nie wiem.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: "Wiedźmin" od Netflixa

#10 Post autor: Koper » pn lip 01, 2019 20:47 pm

No dobra, jedno jest pewne, gorsze CGI od naszego być nie może.
Swoją drogą ja się do tej pory dziwię, że ktoś tego naszego smoka klepnął. Ja rozumiem budżet i te sprawy, ale nawet stworki w filmach o Panu Kleksie lepiej wyglądały jak to. :D

A fotki z serialu faktycznie bardziej przypominają świat z gry niż z książki, ale w sumie nie dziwota.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: "Wiedźmin" od Netflixa

#11 Post autor: Mystery » pn lip 01, 2019 20:59 pm

lis23 pisze:
pn lip 01, 2019 19:55 pm
Zwiastun 19 lipca w sieci!

Co do Framestore to tak, jak myślałem, robili Rocketa w Strażnikach, czyli jestem spokojny :)
Pół roku postprodukcji mniej więcej 8 godzinnego serialu, także kosmosu się nie spodziewam, w zwiastunie też jeszcze pewnie za wiele nie pokażą, ale to nie efekty będą najważniejsze ;) Póki co Geralt wygląda spoko, tu są wszystkie foty:
https://naekranie.pl/aktualnosci/wiedzm ... 1561990810

Ciekawe kiedy zdradzą kto zrobi muzę.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: "Wiedźmin" od Netflixa

#12 Post autor: lis23 » pn lip 01, 2019 22:19 pm

qnebra pisze:
pn lip 01, 2019 20:44 pm
Robili też "King Arthur" Ritchiego, wszystkie CGI walki w tym filmie są ich.
Niby tak, ale oprócz tych słabych efektów, jak przedmioty w "Pięknej i Bestii" (które niektóry uważają za bardziej realistyczne), czy "Mowgli: Legend of the Jungle", mają obie części "Strażników Galaktyki", "Thor Ragnarok", "Doctor Strrange", "Avengers Infinity War" i "Avengers Endgame", "Spider Man Far From Home"czy "Christopher Robin", więc na 100% będzie lepiej, niż w polskim filmie i serialu.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 35
Rejestracja: pn cze 10, 2019 15:30 pm

Re: "Wiedźmin" od Netflixa

#13 Post autor: Mr. Hyde » wt lip 02, 2019 11:43 am

Geralt wygląda bardzo spoko. Faktycznie zbroja podobna do tej z trzeciej części gry, ale w sumie trudno się dziwić - to przecież gry sprawiły, że Wiedźmin zaistniał na świecie w świadomości odbiorców popkultury. Nie jestem natomiast do końca przekonany co do Yennefer, już po ogłoszeniu castingu miałem wrażenie, że Anya Chalotra jest za młoda do tej roli i cóż - wciąż mam takie wrażenie. Generalnie jednak fotki nastrajają całkiem optymistycznie.

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: "Wiedźmin" od Netflixa

#14 Post autor: Radek » wt lip 02, 2019 13:32 pm

Mr. Hyde pisze:
wt lip 02, 2019 11:43 am
Nie jestem natomiast do końca przekonany co do Yennefer, już po ogłoszeniu castingu miałem wrażenie, że Anya Chalotra jest za młoda do tej roli i cóż - wciąż mam takie wrażenie.
Jak dla mnie to jest właśnie jej atut. W końcu Yennefer odmładzała się za pomocą magii, żeby wyglądać na taką 20-latkę :)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: "Wiedźmin" od Netflixa

#15 Post autor: Wojteł » wt lip 02, 2019 17:55 pm

Cavill wygląda zacnie, ta muskulatura, ta zaciekłość w oczach :shock: Widać, że lekko inspirowali się wyglądem z gry jeżeli chodzi o zbroje. Reszta obsady też super. Hype is real! Fajnie, że dbają o takie szczególiki jak fioletowe oczy Yen czy zielone Ciri.
No właśnie ta muskulatura nie pasuje. Sapkowski opisywał wiedźminów jako wysokich i smukłych, umięśnieni pewnie tez byli, ale nie do do momentu, w którym wygląda się jak jebany czołg :P do roli Supermana wyglądał idealnie, ale tutaj to trochę mógłby dociąć na rzeźbę. No i wiadomo, zdecydowanie zbyt klasycznie przystojny, ale marketing rządzi się swoimi prawami.

I tak jak Mr. Hyde napisał, Yen wygląda na za młodą. I owszem, odmładzała się, ale chyba nie do momentu, w którym wyglądała jak dziecko. :P


Btw. Nie pokazali na tych nowych zdjęciach Jaskra, ale googlowałem wcześniej aktora - też mu urodą bliżej do Zamachowskiego, niż do pięknego blondyna mylonego czasem z elfem.
Koper pisze:
pn lip 01, 2019 20:47 pm
No dobra, jedno jest pewne, gorsze CGI od naszego być nie może.
Swoją drogą ja się do tej pory dziwię, że ktoś tego naszego smoka klepnął. Ja rozumiem budżet i te sprawy, ale nawet stworki w filmach o Panu Kleksie lepiej wyglądały jak to. :D

Jakiś czas temu czytałem wywiad z gościem, który robił SFXy w polskim wiedźminie i mówił, że o smoka było sporo tarcia z producentami, którym nie spodobały się concept arty smoka z długą szyją i ogonem, wężowatym ciałem itd, bo chcieli czegoś bardziej w stylu zaokrąglonego smoka wawelskiego. Na samo wykonanie też nie mieli dość czasu i bronił się, że chodziło o nałożenie odpowiednich tekstur, ktoś im pokazał rok po premierze jak można by to zrobić i pukali się w czoło, że na to nie wpadli. Nie wiem, ile w tym prawdy, a ile zwykłego bronienia się, bo jednak nawet, jeśli byli to w stanie zrobić lepiej, to biorąc pod uwagę budżet i warunki technologiczne w serialach w okolicach 2000 roku, to nawet światowe produkcji miewały kiepskie efekty - a co dopiero na polskim poletku.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

ODPOWIEDZ