Muzyka filmowa - Forum FilmMusic.pl

muzyka filmowa i nie tylko...
Dzisiaj jest czw sie 22, 2019 11:29 am

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
+ W.A. Mozart +
Awatar użytkownika

Mamy w końcu wygląd głównych bohaterów!:

Geralt:

Obrazek

Yenefer:

Obrazek

Ciri:

Obrazek

Plakat:

Obrazek

Ennio Morricone
Awatar użytkownika

E, tam, nudy, czekamy na ich odpowiedź na polskiego smoka. ;)

Obrazek

+ W.A. Mozart +
Awatar użytkownika

Ciekawe, czy też będą używali srebrnej folii, jak nasi spece od efektów? ;)

Nominowany do Emmy
Awatar użytkownika

Cytuj:
E, tam, nudy, czekamy na ich odpowiedź na polskiego smoka. ;)

Obrazek
Robieniem odpowiedzi na smoka zajmują się Framestore i Cinesite. Choć to oczywiście zależy ile czasu te studia dostały i jaki budżet, bo jeśli to było coś pokroju dwa dolary i tydzień czasu, no cóż. Nawet Salomon z pustego nie naleje.

+ W.A. Mozart +
Awatar użytkownika

Framestore to studio, które pracowało min. przy CGI do "Strażników Galaktyki" Marvela?

Początkujący orkiestrator
Awatar użytkownika

Cavill wygląda zacnie, ta muskulatura, ta zaciekłość w oczach :shock: Widać, że lekko inspirowali się wyglądem z gry jeżeli chodzi o zbroje. Reszta obsady też super. Hype is real! Fajnie, że dbają o takie szczególiki jak fioletowe oczy Yen czy zielone Ciri. Zrobienie z loga trzech symboli które charakteryzują najważniejsze postaci i ich więź też jest świetnym pomysłem. Serial ma być promowany na Comic Conie, więc pewnie pierwszy teaserek też w tym miesiącu wskoczy. Can't wait :!: Śmieszy mnie trochę to bóldupienie, o to że ma tylko jeden miecz na plecach, ale cóż wygląd postaci z gry już tak głęboko został zakorzeniony w świadomości fanów, że w sumie trudno się dziwić :)

Kserujący nuty
Awatar użytkownika

Cytuj:
Framestore to studio, które pracowało min. przy CGI do "Strażników Galaktyki" Marvela?
https://www.framestore.com/film

+ W.A. Mozart +
Awatar użytkownika

Zwiastun 19 lipca w sieci!

Co do Framestore to tak, jak myślałem, robili Rocketa w Strażnikach, czyli jestem spokojny :)

Nominowany do Emmy
Awatar użytkownika

Robili też "King Arthur" Ritchiego, wszystkie CGI walki w tym filmie są ich.

Mnie najbardziej ciekawi kto robi muzykę do tego. Intuicja mi każe twierdzić, że zajmuje się tym Jeff Russo z prostego powodu, że on najczęściej pracował z Lauren, a wiadomo, to showrunner jest najważniejszą postacią w serialu. Drugie miejsce zajmuje Paesano, lecz tu to nie wiem.

Ennio Morricone
Awatar użytkownika

No dobra, jedno jest pewne, gorsze CGI od naszego być nie może.
Swoją drogą ja się do tej pory dziwię, że ktoś tego naszego smoka klepnął. Ja rozumiem budżet i te sprawy, ale nawet stworki w filmach o Panu Kleksie lepiej wyglądały jak to. :D

A fotki z serialu faktycznie bardziej przypominają świat z gry niż z książki, ale w sumie nie dziwota.

James Horner
Awatar użytkownika

Cytuj:
Zwiastun 19 lipca w sieci!

Co do Framestore to tak, jak myślałem, robili Rocketa w Strażnikach, czyli jestem spokojny :)
Pół roku postprodukcji mniej więcej 8 godzinnego serialu, także kosmosu się nie spodziewam, w zwiastunie też jeszcze pewnie za wiele nie pokażą, ale to nie efekty będą najważniejsze ;) Póki co Geralt wygląda spoko, tu są wszystkie foty:
https://naekranie.pl/aktualnosci/wiedzm ... 1561990810

Ciekawe kiedy zdradzą kto zrobi muzę.

+ W.A. Mozart +
Awatar użytkownika

Cytuj:
Robili też "King Arthur" Ritchiego, wszystkie CGI walki w tym filmie są ich.
Niby tak, ale oprócz tych słabych efektów, jak przedmioty w "Pięknej i Bestii" (które niektóry uważają za bardziej realistyczne), czy "Mowgli: Legend of the Jungle", mają obie części "Strażników Galaktyki", "Thor Ragnarok", "Doctor Strrange", "Avengers Infinity War" i "Avengers Endgame", "Spider Man Far From Home"czy "Christopher Robin", więc na 100% będzie lepiej, niż w polskim filmie i serialu.

Parkingowy przed studiem nagrań
Awatar użytkownika

Geralt wygląda bardzo spoko. Faktycznie zbroja podobna do tej z trzeciej części gry, ale w sumie trudno się dziwić - to przecież gry sprawiły, że Wiedźmin zaistniał na świecie w świadomości odbiorców popkultury. Nie jestem natomiast do końca przekonany co do Yennefer, już po ogłoszeniu castingu miałem wrażenie, że Anya Chalotra jest za młoda do tej roli i cóż - wciąż mam takie wrażenie. Generalnie jednak fotki nastrajają całkiem optymistycznie.

Początkujący orkiestrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Nie jestem natomiast do końca przekonany co do Yennefer, już po ogłoszeniu castingu miałem wrażenie, że Anya Chalotra jest za młoda do tej roli i cóż - wciąż mam takie wrażenie.
Jak dla mnie to jest właśnie jej atut. W końcu Yennefer odmładzała się za pomocą magii, żeby wyglądać na taką 20-latkę :)

John Williams
Awatar użytkownika

Cytuj:
Cavill wygląda zacnie, ta muskulatura, ta zaciekłość w oczach :shock: Widać, że lekko inspirowali się wyglądem z gry jeżeli chodzi o zbroje. Reszta obsady też super. Hype is real! Fajnie, że dbają o takie szczególiki jak fioletowe oczy Yen czy zielone Ciri.
No właśnie ta muskulatura nie pasuje. Sapkowski opisywał wiedźminów jako wysokich i smukłych, umięśnieni pewnie tez byli, ale nie do do momentu, w którym wygląda się jak jebany czołg :P do roli Supermana wyglądał idealnie, ale tutaj to trochę mógłby dociąć na rzeźbę. No i wiadomo, zdecydowanie zbyt klasycznie przystojny, ale marketing rządzi się swoimi prawami.

I tak jak Mr. Hyde napisał, Yen wygląda na za młodą. I owszem, odmładzała się, ale chyba nie do momentu, w którym wyglądała jak dziecko. :P

Btw. Nie pokazali na tych nowych zdjęciach Jaskra, ale googlowałem wcześniej aktora - też mu urodą bliżej do Zamachowskiego, niż do pięknego blondyna mylonego czasem z elfem.
Cytuj:
No dobra, jedno jest pewne, gorsze CGI od naszego być nie może.
Swoją drogą ja się do tej pory dziwię, że ktoś tego naszego smoka klepnął. Ja rozumiem budżet i te sprawy, ale nawet stworki w filmach o Panu Kleksie lepiej wyglądały jak to. :D

Jakiś czas temu czytałem wywiad z gościem, który robił SFXy w polskim wiedźminie i mówił, że o smoka było sporo tarcia z producentami, którym nie spodobały się concept arty smoka z długą szyją i ogonem, wężowatym ciałem itd, bo chcieli czegoś bardziej w stylu zaokrąglonego smoka wawelskiego. Na samo wykonanie też nie mieli dość czasu i bronił się, że chodziło o nałożenie odpowiednich tekstur, ktoś im pokazał rok po premierze jak można by to zrobić i pukali się w czoło, że na to nie wpadli. Nie wiem, ile w tym prawdy, a ile zwykłego bronienia się, bo jednak nawet, jeśli byli to w stanie zrobić lepiej, to biorąc pod uwagę budżet i warunki technologiczne w serialach w okolicach 2000 roku, to nawet światowe produkcji miewały kiepskie efekty - a co dopiero na polskim poletku.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00