Co ostatnio oglądaliście?

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#256 Post autor: Wawrzyniec » czw paź 17, 2019 15:43 pm

Mystery pisze:
śr paź 16, 2019 14:02 pm

The Dark Crystal Age of Resistance - 7+
Czy to w filmie czy w telewizji, dawno nie było takiej przygody i tak przedstawionego świata. Teraz serial o Willow wcale nie wydaje się być takim złym pomysłem.
Jest złym tak długo jak odpowiada za niego aktualny zarząd Lucasfilm. Dawniej z Lucasem, Howardem i Hornerem to byłoby coś. (Rozmażyłem się)

P.S..Daj Dark Crystal to 8! :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#257 Post autor: Koper » czw paź 17, 2019 19:10 pm

Jak zrobią serialowego Willowa to za scorem Hornera będę jeszcze bardziej tęsknić jak za Jonesa przy Dark Crystal... :( Znowu pewnie jakiś Pemberton będzie brzmienia szukał. :(
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#258 Post autor: Mystery » czw paź 17, 2019 20:31 pm

Wawrzyniec pisze:
czw paź 17, 2019 15:43 pm
Mystery pisze:
śr paź 16, 2019 14:02 pm

The Dark Crystal Age of Resistance - 7+
Czy to w filmie czy w telewizji, dawno nie było takiej przygody i tak przedstawionego świata. Teraz serial o Willow wcale nie wydaje się być takim złym pomysłem.
Jest złym tak długo jak odpowiada za niego aktualny zarząd Lucasfilm. Dawniej z Lucasem, Howardem i Hornerem to byłoby coś. (Rozmażyłem się)

P.S..Daj Dark Crystal to 8! :)
No musiałem odjąć tą połówkę za bieganie :mrgreen:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#259 Post autor: lis23 » śr paź 23, 2019 00:58 am

Mnie w tym roku zauroczył "Disneyowski" serial animowany, "101 Dalmatians Street"

Obrazek

Disneyowski dałem w nawiasie, gdyż sam Disney nie pracuje nad serialem, a tworzy go Londyńskie studio Passion Pictures, którego początki sięgają prac nad filmem 'Kto Wrobił Królika Rogera" z 1989 roku, studio to tworzyło już dla Disneya / Marvela króciutką serię 'Rocket and Groot". Studio ma na koncie wiele nagród, w tym Oscary i BAFTY a pomaga im inne studio, Atomic Cartoons z Kanady.

Chociaż serial powstaje na komputerach to stara się on naśladować ręczną animację jak i styl klasycznego filmu "101 Dalmatyńczyków" z 1961 roku, więc twórcy poprosili Disneya o dostęp do swoich archiwum, gdzie znajdują się wszystkie szkice i tła z prac nad klasykiem.

Serial bazuje zarówno na powieści Dorothy "Dodie" Smith, jak i na filmie Disneya, ale przenosi akcję do współczesnego Londynu, a więc o 58 lat wprzód, przez co nie ma tu znanych i lubianych bohaterów i choć jest to jeden z minusów, to twórcom udało się wybrnąć z tej sytuacji, tworzą galerię barwnych i ciekawych bohaterów. Bohaterami jest współczesna rodzina Dalmatyńczyków, mieszkająca we współczesnym Londynie w dzielnicy Camden Town. Mama, Delilah ( potomkini Pongo i Perdity ) i tata, Doug, oraz ich wspólne szczenięta, szczenięta z poprzednich związków i adoptowane, w sumie, 99 psiaków. Psy mieszkają samopas, gdyż ich bogata opiekunka wyjechała i zostawiła cały dom dla zwierzaków. Ponieważ dorosłe psy pracują ( mama w szpitalu a ojciec w straży pożarnej ), szczeniakami opiekuje się najstarsze rodzeństwo - Dylan i Dolly.Rodzeństwo zostało stworzone na zasadzie różnic charakteru: Dylan uwielbia porządek i zasady ( pod tym względem jest to młodsza wersja ich mamy ) ale jest przy tym także marzycielem i marzy mu się, żeby być pierwszym psem na Marsie. Dolly uwielbia zabawę, wygłupy, szaleństwa na deskorolce, jest beztroska i zbyt pewna siebie, ot, tatuś w pigułce ;)

Choć serial kręci się wokół tej dwójki, to pozostałe szczeniaki nie są tylko białymi plamami w czarne kropki. Każdy psiak ma swoje imię ( zaczynające się na literę "D" ) i jakąś główną cechę charakteru, która go opisuje - czasami owa cecha jest sygnalizowana przez imię, jest więc Dante: pies paranoik, wieszczący koniec świata, Davinci: artysta, czy D.J.: muzyk. Ciekawych psiaków jest więcej; Deepak ćwiczy jogę i pielęgnuje w sobie "wewnętrznego kota", wynalazca Dawkins, Diesel, który uwielbia kopać w ziemi i taplać się w błocie, trojaczki "3D": Dallas, Destiny i Deja Vu, które grają w reklamach i stanowią dodatkowe źródło dochodów, itp. Co prawda, bohaterowie są jednowymiarowi ( trochę na zasadzie Smerfów ) ale to zrozumiałe, jeśli weźmie się pod uwagę, że jeden epizod trwa zaledwie 11 minut, co jest jedną z wad serii. Sama geneza niektórych imion też jest ciekawa i symboliczna, bo obok Dantego są np. Dymitrij 1, 2 i 3, które to imiona mają nawiązywać do trzech Dymitrów Samozwańców, pretendentów do caratu Rosji ( ten pierwszy miał być, rzekomo cudownie ocalonym synem Iwana IV Groźnego ).
Świat nie kończy się na dalmatyńczykach, mamy więc inne psy, np. snobistyczną Clarisę, która nie lubi dalmatyńczyków za to, że nie mają swojego człowieka, czy Hansela, w którym podkochuje się Doly lub Roxy, przyjaciółkę Doly a także inne zwierzęta, jak miejski lis Fergus, wiewiórka Sid czy policyjna klacz, Pearl. Zabawne jest to, że serial zachowuje zasady, które obowiązują w powieści Smitch - psy są tu inteligentniejsze od ludzi, to psy mają swoich ludzi, a nie odwrotnie, to psy wyprowadzają "swoich" ludzi na spacer, itp.

Jeżeli idzie o warstwę artystyczną, to jak już pisałem, twórcy wzorowali się na klasycznej animacji Disneya z 1961 roku, starając się zachować jej charakter i stylistykę ale ich wizja różni się tym, że jest bardziej kolorowa i kreskówkowa, bo w końcu akcja serii osadzona jest we współczesnym świecie i adresowana do współczesnego odbiorcy. Kreska jest tu bardziej komiksowa, ruchy bardziej sprężyste, jest fajna mimika, słowem, wszystko to, za co lubi się animację 2D. Ogólnie, styl graficzny bardzo różni się od tego z serialu z lat 1997 - 1998, który leci obecnie na TV4, tam starano się zachować klasyczną kreskę ale jest ona dosyć brzydka i tylko imituje tę z filmu, tutaj mamy własny styl, który tylko czerpie z klasycznych wzorców.

Serial ma zaskakująco fajne piosenki, ta z openingu bazuje, przynajmniej moim uchem laika, na Nowoorleańskich Rytmach, ending też ma fajnego songa, pojawiają się też, z rzadka, piosenki w odcinkach, np. 'Summer Sun" z odcinka wakacyjnego:


youtu.be/UjtauKCD5CM

Pierwszy sezon ma się składać z 25 dwuczęściowych odcinków ( dwa epizody po 11 minut, w tym pięć dwuczęściowych specjalnych odcinków po 22 minuty ) i jeszcze przed startem serialu Disney zamówił kolejny sezon. Sam sposób wyświetlania serialu jest dosyć dziwny ... Na razie wyświetlany jest w Europie na Disney Chanel ( najpierw w UK ) a w USA zadebiutuje dopiero wraz ze startem Disney+ i nie będzie to cały sezon, gdyż odcinki, które już się ukazały w UK, tam trafią dopiero w 2020 roku. W Europie serial też wychodzi fazami: 16 odcinków w marcu i w kwietniu, trzy miesiące przerwy i 14 odcinków w sierpniu i we wrześniu.Wyczytałem też, że prace nad pierwszym sezonem trwały dwa i pół roku, co wydaje mi się niemożliwe, przy dzisiejszych możliwościach technicznych ... Może uwzględniono tam już drugi sezon?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#260 Post autor: Adam » pn lis 04, 2019 09:40 am

Atypical S3 - kocham ten serial, chyba najciekawszy sezon, bo mniej komedii, więcej dramatu i wspaniałe aktorstwo młodej ekipy. 9/10
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#261 Post autor: lis23 » wt lis 12, 2019 11:50 am

Wykupiłem sobie HBO GO i oglądam pierwszy odcinek "Mrocznych Materii". Serial zapowiada się fajnie, lepiej niż 'The Golden Compass" ale jest dość specyficznie filmowany, jakby z użyciem trybu, w którym był kręcony 'Hobbit' lub z upłynniaczami. Jakość wideo gorsza niż na Netflixie i na Amazonie, HBO nie podaje nawet, czy to jest 1080p, czy nie.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#262 Post autor: Mystery » sob lis 30, 2019 11:55 am

The Marvelous Mrs. Maisel 1 i 2 - 8.5
Obecnie chyba najbardziej nagradzany komediowy serial i nie wiem czy nie najlepszy. Dobry klimat, niczym komediowy Mad Men, pełny świetnego błyskotliwego humoru, można się zakochać, a 3 sezon już w grudniu, jupi!

BoJack Horseman 6 part 1 - 7+
Pierwsza część ostatniego sezonu, niestety... :(

Kroniki Times Square - The Deuce 3 - 8-
Ładnie ukazany koniec pewnej epoki/epok, sam sezon trochę o wszystkim, ale końcówkę nakręcili piękną.

The Kominsky Method 2 - 7-
Nadal lekko, zwiewnie i sympatycznie.

The End of the F***ing World 2 - 7
Zaskakująco udanie wyszedł im ten sezon, poszło trochę w stronę Fargo, ale to fajnie, ciekawe czy naciągną to jeszcze na kolejną przygodę.

Living With Yourself 1 - 7
Fabuła trochę jak u Gondry'ego, najlepsza rola Paula Rudda, mimo, iż nie jest do końca równo, nie spodziewałem się, że wyjdzie tak udanie i odjechanie, ale nie wiem, czy będzie tu coś więcej na potencjalną kontynuację.

Atypical 3 - 7-
Więcej dramatu i poświęconego czasu drugoplanowym bohaterom, ale bogatsza warstwa fabularna wyszła satysfakcjonująco.

Succession 1 - 8+
Wielkie korpo od Adama McKay'a (Big Short,Vice), z początku może wydawać się przegadane, ale jak się wgryzie to wciąga. Dysfunkcyjna rodzinka, patologie, ogólnie chyba najbardziej wulgarna rzecz w telewizji, przy czym nie zapomniano o czarnym humorze, jak będzie trzymać taki poziom, to może być kolejnym flagowcem HBO, choć niszę ma na pewną mniejszą, przegrana z ostatnim sezonem Gry o Tron w walce o Emmy :roll:

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#263 Post autor: swordfish » wt gru 10, 2019 10:27 am

"Dekalog" Kieślowskiego jest jednym z najważniejszych polskich seriali. Teraz doczekaliśmy się fantastycznej strony w internecie, gdzie można obejrzeć Mapę Dekalogu. Spacerownik po Warszawie z miejsc, gdzie kręcono "Dekalog".

https://mapadekalogu.pl/

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#264 Post autor: Mystery » śr sty 08, 2020 17:50 pm

Succession 2 - 8+
Wszędzie pisano, że lepszy niż pierwszy sezon, ale nie dla mnie, przed wszystkim jest nieco inna formuła, trochę popisówy, wręcz autoparodii, ale ostatni odcinek zrekompensował wszystko, zasłużony Złoty Glob dla najlepszego serialu.

Watchmen 1 - 7+
Ogółem po obiecankach wyszło dosyć standardowo, ale został pięknie pomyślany jako całość.

The Mandalorian 1 - 7
Prosty niczym gra komputerowa i to jest w nim najlepsze, klimat, wartka akcja i byle do kolejnej przygody.

Witcher 1 - 6+
Byłby lepszy jakby miał formułę jak Mandalorian, w każdym nowym odcinku lejemy kolejnego potwora, a tu polecieli w Grę o Tron, ale już bez takiego budżetu i zdolnych twórców, no ale myślę, że w drugim sezonie poprawią błędy. Cavill znakomity.

His Dark Materials 1 - 6-
Chwali się rozmach, ale nie wciągnęło mnie to, przydaliby się lepsi showrunnerzy.

A Christmas Carol 1 - 6
Mrocznie, niektóre wątki rozlazłe, niektóre pominięte, były lepsze wersje tej historii, świetny Guy Pearce.

Killing Eve 2 - 6
Bajeczka, ale Villanelle miło się ogląda, a serial właśnie dostał kolejne 2 sezony.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#265 Post autor: Ghostek » pt sty 24, 2020 01:42 am

Star Trek: Picard

Wleciał nowy serial z uniwersum ST na platformę Amazon no i od razu jest ciekawie. Realia, sceneria, zdjęcia, aktorzy no i fabuła póki co zwiastuje całkiem interesujący serial. Również od strony muzycznej, która zaskakuje piękną liryką i takim dramaturgicznym podejściem do tematu. O ile jednak ścieżka dźwiękowa jako całość prezentuje się zacnie, to jednak do tematu z czołówki ciężko mi się przyzwyczaić. Zobaczymy, może się osłucha, jak wiele innych serialowych tematów. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#266 Post autor: lis23 » śr sty 29, 2020 01:00 am

Z końcem roku z Netflixa zniknęły wszystkie sezony "Grimm" a ja byłem dopiero przy pierwszym sezonie, da się to obejrzeć gdzie indziej? A może prawa przejmie HBO lub Amazon?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#267 Post autor: Ghostek » czw lut 06, 2020 10:22 am

Obrazek

Dawno zwlekałem z obejrzeniem tego serialu, ale po ukazaniu się od La-Li rozszerzonego remastera pierwszego Karate Kid, spróbowałem swoich sił. No i się nie zawiodłem.
Akcja dzieje się 35 lat po słynnym turnieju w All Valley, kiedy to LaRusso skopał tyłek Lawrence'owi. Ten pierwszy wiedzie dostatnie, szczęśliwe życie rodzinny. Drugi jest przegrywem życiowym. Idzie więc w ślady swojego dawnego mentora i wskrzesza dojo Cobra Kai, które działa na nerwy Danny'emu.
Świetnie opowiedziana historia, która troszkę rozgrzesza tutaj antagonistę filmowego. Fajnie, że w głównych rolach widzimy te same postaci grane przez tych samych aktorów, co wychodzi im naprawdę spoko. Nie gorzej prezentują się młodzi, wokół których problemów kręci się akcja.
I o ile pierwszy sezon wkręca się całkiem fajnie, to już drugi troszkę za bardzo idzie w młodzieżową dramę. No ale finał iście epicki :mrgreen:

W każdym razie zarówno o serialu, jak i o muzyce już niedługo więcej napiszę na portalu FilmMusic.pl. Rzucę tylko linkami do kawałków, które mogą potencjalnie zainteresować miłośników oldschoolu ;)


youtu.be/kY5Ox9Zlds4


youtu.be/785UUZCWxck

Są oczywiście również nawiązania do Contiego zarówno w samym temacie Miyagiego, jak i w takich kawałkach, gdzie czuć po prostu styl Billa


youtu.be/Qeo-tRomw6k

[Turek Alert]Score nagrywano z praskimi filharmonikami[/Turek Alert] ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#268 Post autor: Ghostek » ndz lut 09, 2020 08:23 am

Dla niezdecydowanych słów kilka o muzyce z pierwszego

https://filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=2944

i drugiego sezonu Cobra Kai ;)

https://filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=2945
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#269 Post autor: Mystery » pt lut 21, 2020 11:18 am

Carnival Row 1 - 7-
Superprodukcja Amazona, w obsadzie Orlando Bloom, Cara Delevingne, Jared Harris, społeczne fantasy dla dorosłych z bogatym światem, dobrym klimatem i intrygą, trochę szkoda, że tak mało znane, ale drugi sezon ponoć zamówiony.

Dracula 1 - 6-
Brytyjskie dziwadło, pierwszy odcinek ok, drugi nawet fajny, trzeci nieporozumienie.

Sex Education 2 - 7+
Dobra kontynuacja.

Spy 1 - 7-
Dobrze zrealizowany szpiegowski serial, chyba lepszy od Little Drummer Girl, choć jak się spodziewałem, Sacha Baron Cohen nie powalił.

The Loudest Voice 1 - 7
Serial twórcy Spotlight, tym razem o historii Fox News i jego władcy, zasłużony Złoty Glob dla Russela Crowe, jedna z najlepszych ról roku, jak i karierze aktora, no i fajny drugi plan, zdziwko, że zagrał tu Seth MacFarlane i Naomi Watts, ciekawym teraz jak się to ma do Bombshell.

BoJack Horseman 6 - 7
Ostatni sezon i ja się akurat cieszę, bo była to najwyższa pora. Ocena całego serialu mocne 8.

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#270 Post autor: Radek » śr mar 04, 2020 20:44 pm

Oglądał ktoś ten nowy serial Shyamalana?

ODPOWIEDZ