Co ostatnio oglądaliście?

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#391 Post autor: swordfish » wt cze 22, 2021 15:55 pm

"Downton Abbey" i "Allo, allo" za mało europejskie. Jeszcze mogą mieć poważny wpływ na mieszkańców UE, którzy zapragną Brexitu w swoim kraju. Jako członkowie UE nie powinniśmy oglądać Monty Pythona, Doctora Who i Sherlocka.
Szkodliwe dla naszych umysłów. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... -brexicie/

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#392 Post autor: swordfish » wt cze 29, 2021 12:41 pm

swordfish pisze:
śr cze 16, 2021 08:16 am
Wawrzyniec pisze:
ndz cze 13, 2021 12:48 pm
https://www.imdb.com/title/tt13406036/r ... _op_4#void
NOTE: Our rating mechanism has detected unusual voting activity on this title. To preserve the reliability of our rating system, an alternate weighting calculation has been applied.
Mystery uważaj jak oceniasz. :D :wink:
Z ciekawości kliknąłem jedynkę i wynik końcowy nie zmienił się. Odczekałem nawet dobę na aktualizację i liczba głosujących Top 1000 Voters nie zmieniła się (dalej jest 12). Mój 23 letni staż w IMDB i ocenienie 3000 tytułów są nieznaczące. Nie jestem w elicie Top 1000 Voters.
IMDB trzyma się na swojej pozycji i nadal ocena ogólna dla serialu wynosi 6.9. Dla poszczególnych odcinków nota spadła do 3.9. Czyli jak? Ogólnie użytkownicy oceniają na 6.9, a odcinki na 3.9? Skąd taka różnica?

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#393 Post autor: qnebra » wt cze 29, 2021 15:08 pm

Widocznie zapomnieli o zmianie algorytmu dla odcinków, bo iMDB nie podumało że ludzie mogą oceniać pojedyncze odcinki.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#394 Post autor: Wawrzyniec » śr cze 30, 2021 12:55 pm

Chociaż na pewno twórcy osiągnęli swój cel, gdyż jest wokół serialu głośno.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#395 Post autor: swordfish » czw lip 01, 2021 00:07 am

IMDB ulega presji "jedynek". Ogólna ocena serialu spadła do 3,9, tak jak poszczególne odcinki.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#396 Post autor: Mystery » pt lip 02, 2021 10:56 am

Mare of Easttown 1 - 8-
HBO w formie, dla fanów telewizyjnych kryminałów pozycja obowiązkowa.

The Mosquito Coast 1 - 6+
Trochę inspiracji Braking Bad i Ozark, fabuły tu nie ma, rodzinka przez cały sezon ucieka, momentami brakuje tu logiki, ale fajnie się nawet śledziło.

Katla - 7-
Hideo Kojima zrobił serialowi chyba najlepszą reklamę, więc i ja sięgnąłem i było warto, osobliwe sci-fi o radzeniu sobie z traumą.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#397 Post autor: Koper » wt lip 06, 2021 20:29 pm

Mystery pisze:
pt lip 02, 2021 10:56 am
Katla - 7-
Hideo Kojima zrobił serialowi chyba najlepszą reklamę, więc i ja sięgnąłem i było warto, osobliwe sci-fi o radzeniu sobie z traumą.
Trochę taka snuja, ale klimat, te widoki jak z post-apo albo innej planety rewelacja. :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#398 Post autor: Mystery » ndz sie 08, 2021 18:20 pm

Loki 1 - 7-
Osobliwy, z fajnym klimatem i kolejna przyjemnie spędzona przygoda z serialem Marvela od D+.

Big Mouth 4 - 7+
Kiedy myślisz, że już nic bardziej chorego i niesmacznego nie są w stanie wymyślić... Fajnie, że każda postać otrzymała niegłupi i zamknięty wątek.

Klangor - 8
Przede wszystkim scenariusz i aktorstwo, ale i profesjonalne wykonanie, jeden z lepszych polskich seriali jakie widziałem.

Żmijowisko - 7
Tutaj jakby wszystko o oczko słabsze, ale to też dobra polska produkcja, wciągająca i z fajnym twistem, w którym jednak nie wszystko mi się spodobało.

Kruk. Szepty słychać po zmroku - 6+
Po dobrych opiniach i serialami z góry myślałem, że będzie lepiej, mocna i klimatyczna rzecz, acz trochę przerysowana, scenariusz mógłby być bardziej dopieszczony, a wątki paranormalne do mnie mnie przemawiały, troszkę nie udźwignęli też ciężaru dramatu psychologicznego, jak i wątku kryminalnego, bo widz wie już wszystko przed wyjaśnieniem, ale po drugi sezon i tak z chęcią sięgnę.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#399 Post autor: Mystery » śr sie 11, 2021 18:32 pm

Sprawdziłem pierwszy odcinek "What If" i takie sobie to było. Ładna animacja, fajna akcja, ale fabularnie nie wywarło to na mnie większego wrażenia.
Score za to porządny. Epizod to wariacja na temat "Captain America: The First Avenger" i Karpman fajnie uderza w tony Silvestriego, samo brzmienie jest tu jak najbardziej okazałe, a orkiestratorem jest Kryka, czyli główny orkiestrator Giacchino. Także o ile serial może być po prostu sympatyczną kreskówką, tak score może być niezły, a jak kompozytorka w kolejnych odcinkach będzie pić do Avengers, Pantery, Spider-mana czy Doktora, to nic tylko czekać na kolejne odcinki.

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#400 Post autor: swordfish » pt sie 13, 2021 12:59 pm

KRUK. Czarny Woron nie śpi

Drugi sezon inaczej rozkłada akcenty niż pierwszy. Można odczuć pewien niedosyt. Na pewno zmieniły się zdjęcia. Nie mamy już kadrów Jana Holoubka. Teraz Witold Płóciennik postawił na jeszcze ciemniejszy obraz i ujęcia z czarną obwódką po bokach, jakbyśmy patrzyli na wszystko przez wizjer judasza w drzwiach.
Kilka tajemniczych wątków toczy się jednocześnie. Główny nie zostaje do końca rozwiązany, więc mamy otwarcie na kolejne części. Postać Szeptuchy jest bardziej rozbudowana i częściej wali tekstami, które mnie bawiły. Chyba najzabawniejsza była rozmowa z wnukiem w 2. odcinku o braku seksu.
Wracamy w retrospekcjach do dzieciństwa Kruka i do młodych lat jeszcze jednej postaci.
Nadal pojawiają się duchy, które wpływają na przebieg wydarzeń i fajnie, że scenarzyści nie od razu wszystkie karty wystawiają na stół. Z odcinka na odcinek po kolei dowiadujemy się kto za kim stoi.
Aktorsko brawa po za Żurawskim należą się Magdalenie Koleśnik. 2021 rok należy do niej. W "Sweat" była bardziej delikatniejsza, a tu pokazała, że może mieć ostrzejsze pazurki.
Druga aktorka, który błyszczy to Maria Sobocińska.
I oczywiście brawa dla muzyki Chajdeckiego i śpiewu Południc. Ocena 8/10
Ostatnio zmieniony pt sie 13, 2021 18:46 pm przez swordfish, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#401 Post autor: swordfish » wt sie 31, 2021 22:38 pm

CRUEL SUMMER

Kolejna teenage drama. Świetnie nakręcona i zmontowana. Oglądamy wydarzenia jednocześnie dziejące się w tym samym dniu w ciągu trzech lat. Akcja każdego odcinka dzieje się tego samego dnia w 1993, w 1994 i w 1995 roku. Główne bohaterki są pokazywane najpierw w kolorowym świetle słonecznym i w kiczowatych barwach galerii handlowej. W przerzucie czasowym mamy coraz bardziej depresyjne barwy, wyprane ze świecidełek. Do tego są odpowiednio ucharakteryzowane - zmieniają fryzury na bardziej buntownicze oraz makijaż jest ciemniejszy. Twórcy odwalili kawał dobrej, technicznej roboty.
Do tego mamy doskonale podłożone piosenki z lat 90. Dziewczyny śpiewają "Zombie" i "What's Up".
Opowieść ma odpowiedni klimat. Twórcy ciągle trzymają nas w niepewności, powoli odsłaniają karty całej historii. Choć finał znamy od 1. odcinka, to jednak dopiero na końcu dowiadujemy się co naprawdę się wydarzyło.


youtu.be/OTHRLY_iZX8


youtu.be/o5Qts4H0c0U

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#402 Post autor: Mystery » śr wrz 01, 2021 10:08 am

Masters of the Universe - Revelation - 4+
Już rozumiem te niskie oceny fanów, ale pal licho dziwne decyzje scenariuszowe, serial po prostu nie ma czym zachwycić, a główne plusy są takie, że jest krótko i score daje czadu, także raczej skończę drugą połowę, ale głównie dla muzy.

White Lotus - 7-
Lajtowy serialik, długo się rozkręcał, bohaterowie raczej obojętni, a intrygi niedzielne, ale przyjemnie się oglądało, idealny na tegoroczną sierpniową pogodę.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#403 Post autor: Mystery » pn paź 04, 2021 10:46 am

Dom z papieru 5 - 5
Pierwsza cześć ostatniego sezonu. Niech już to kończą w cholerę, 5 godzin strzelania po ścianach i nieciekawych retrospekcji.

Homeland 8 - 8-
W końcu nadrobiłem ostatni sezon i miło było sobie przypomnieć jak dobry to serial. Bardzo ciekawy sezon, szczególnie w perspektywie tego co działo i dzieje się obecnie w Afganistanie, pod koniec jednak twórcy nieco się zagubili, bo przyszła bolączka, że czas kończyć nie tyle sezon, co cały serial, ale ostatecznie zakończenie zaliczam do udanych, a sam serial niewątpliwie tworzy Top 10 ubiegłej dekady.

Rick i Morty 5 - 6
Zaczynało się pięknie, ale średnio udany to sezon, gdzie wulgarnością przykrywa się trochę brak lepszych pomysłów na każdy epizod.

Into the Night 2 - 6-
B-klasowy show, ale że krótki i akcja cały czas prze do przodu śledziło się dobrze.

Mr.Robot 4 - 7
Tu z kolei twórcy dostali za dużo czasu i akcję 13 odcinków śmiało mogli zmieścić w standardowych obecnie 8. Sezon dobrze jednak kończy główną intrygę serialu, jak i losy głównego bohatera. Była to jedna z bardziej intrygujących i najlepiej zrealizowanych produkcji telewizyjnych jakie widziałem, a poczynania Sama Esmaila warto śledzić w przyszłości.

Sex Education 3 - 7
Świetny sezon, bohaterowie błyszczą, a i jakby więcej tym razem humoru.

Midnight Mass - 7
Chyba najbardziej przekonywująca produkcja Flanagana. Oczywiście znów trzeba uzbroić się w cierpliwość przy rozległych dialogach, a od kulejącej trochę akcji i splotu wydarzeń, jak zwykle ważniejsze są emocje i przesłanie.

Kruk 2 - 7
Łyknąłem w jeden dzień, znaczna poprawa w stosunku do pierwszej odsłony, szczególnie w scenariuszu, choć Podlasie to nadal zadziwiająco małe miejsce, te zadziwiające zbiegi okoliczności... Tym razem nadprzyrodzone zjawiska były dla mnie bardziej przyswajalne, a rozwiązania spraw mniej przewidywalne, także nic tylko czekać na kolejną odsłonę.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#404 Post autor: Koper » śr paź 06, 2021 19:50 pm

Mystery pisze:
pn paź 04, 2021 10:46 am
Midnight Mass - 7
Chyba najbardziej przekonywująca produkcja Flanagana. Oczywiście znów trzeba uzbroić się w cierpliwość przy rozległych dialogach, a od kulejącej trochę akcji i splotu wydarzeń, jak zwykle ważniejsze są emocje i przesłanie.
i jak zwykle przesadza z tym teal&orange w koloryzacji zdjęć :D ale ogólnie faktycznie fajna rzecz, trochę kingowska w klimacie i postaciach (ta jedna baba to trochę w stylu matki Carrie ;) ). Tylko nie rozumiem czemu oni w tym serialu ani razu nie nazwali rzeczy (z którą walczyli) po imieniu, tak jakby żyli w oderwaniu od legend, mitów i kultury masowej. :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#405 Post autor: Mystery » czw paź 07, 2021 12:05 pm

Toż było mówione, że to Anioł :mrgreen: Też się zastanawiałem, że to słowo nie pada, choć oglądając nie wiedziałem o czym to będzie i fajnie mnie zaskoczyli. Po prostu zdaje się, że twórcy tym unikalnym podejściem chcieli nadać wydarzeniom bardziej biblijne pochodzenie, a nie te które znamy z popkultury, bo ta, patrząc na plakaty filmowe z pokoju głównego bohatera musiała tam dojść :)

ODPOWIEDZ