Co ostatnio oglądaliście?

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#316 Post autor: Wawrzyniec » wt paź 13, 2020 15:29 pm

Koper pisze:
pn paź 12, 2020 21:42 pm
Mystery pisze:
sob paź 03, 2020 14:49 pm
Raised By Wolves 1 - 6-
Hardkorowe sci-fi, pierwsze dwa odcinki w reżyserii Ridleya Scotta dawały nadzieję, ale później wszystko poszło na stracenie na czele z kuriozalnym finałem.
Z początku jeszcze wydawało się, że to coś oryginalnego, ale w końcówce Scott przełączył się znowu na tryb "Prometeusz/Przymierze" i przepełniony biblijną symboliką bełkot. Szkoda.
Szkoda, gdyż chciałem się za to zabrać.

Tutaj mamy dyskusję o muzyce Bena Frosta i Marca Streitenfelda jakbyś chciał wziąć udział:
viewtopic.php?f=27&t=4441&start=75
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#317 Post autor: Koper » śr paź 14, 2020 16:51 pm

Wawrzyniec pisze:
wt paź 13, 2020 15:29 pm
Szkoda, gdyż chciałem się za to zabrać.
Ej, no, jak lubisz historyjki rodem z Danikena, po raz n-ty wałkowane przez Scotta wątki relacji android-człowiek nawiązujące do relacji człowiek-stwórca, nadto oczywistą biblijną symbolikę i debilizmy na poziomie Prometeusza/Przymierza, to szczególnie odc. 10 powinien Cię zainteresować.

Jak nie lubisz, to gdzieś tam w odc. 1 a 9 było trochę fajnych momentów i wątków.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#318 Post autor: lis23 » śr paź 14, 2020 19:59 pm

Może dobrze wiedzieć, że Scott wraca do tego, co wychodzi mu lepiej, niż SF:

https://naekranie.pl/aktualnosci/joaqui ... 1602697506
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#319 Post autor: Koper » ndz paź 25, 2020 21:43 pm

The Queen's Gambit - fajny, choć końcówka wg typowego schematu dramatu sportowego (no co, szachy też sport :P ). Świetna i zjawiskowa wręcz momentami Taylor-Joy i soundtrack też spoko (Carlos Rafael Rivera pisząc dla Netfliksa znów nie zawodzi tylko... czemu chłop robi 1 score na 3 lata? :( ). Zdjęcia też, choć to uporczywe dążenie do utrzymywanie kadrów w jednolitej lub dwukolorowej palecie barw we współczesnych serialach zaczyna już być trochę nudne ;) Na wielką rolę Dorocińskiego nie liczcie. Nie ma go aż tak dużo, a jego postać robi wszystko by nie okazywać emocji. :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#320 Post autor: Mystery » wt paź 27, 2020 11:32 am

Koper pisze:
ndz paź 25, 2020 21:43 pm
The Queen's Gambit - fajny, choć końcówka wg typowego schematu dramatu sportowego (no co, szachy też sport :P ). Świetna i zjawiskowa wręcz momentami Taylor-Joy i soundtrack też spoko (Carlos Rafael Rivera pisząc dla Netfliksa znów nie zawodzi tylko... czemu chłop robi 1 score na 3 lata? :( ). Zdjęcia też, choć to uporczywe dążenie do utrzymywanie kadrów w jednolitej lub dwukolorowej palecie barw we współczesnych serialach zaczyna już być trochę nudne ;) Na wielką rolę Dorocińskiego nie liczcie. Nie ma go aż tak dużo, a jego postać robi wszystko by nie okazywać emocji. :)
Serial produkował twórca Godless, stąd też i Rivera, także dobrze, że i raz na 3 lata coś zrobi, bo muza była dobra i już czekam na przygodę z soundtrackiem, choć z tego co widzę, jest obficie, no ale jakby nie było to score z 7 godzinnej produkcji. Szkoda, że serial nie ma czołówki, bo mogłoby być drugie Emmy dla Rivery.

youtu.be/gXtmCdWd1Cs

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#321 Post autor: swordfish » śr paź 28, 2020 11:15 am

Zdecydowanie jeden z ciekawszych seriali w ostatnich miesiącach. Dorociński za dużo nie gra, ale jak się pojawia na ekranie czuć, że jest godnym przeciwnikiem szachowym dla naszej bohaterki.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#322 Post autor: Mystery » pn lis 02, 2020 18:04 pm

Boys 2 - 8-
Po zapowiedziach myślałem, że pobije pierwszy sezon, ale brakło trochę świeżości, mimo wszystko jednak właściwy szyk został utrzymany i zabawa była przednia, nic tylko czekać na kolejny sezon.

Lovecraft Country 1 - 5
Taka tam bajeczka dla dorosłych, poziomem bzdurności przypominająca ostatnie sezony True Bloood, na plus Jurnee Smollett, fajna z niej babka.

The Haunting of Bly Manor - 5+
Pierwszy sezon mi się podobał, ale to już mniej, mimo nawet wartej poznania historii, ciągnęło mi się to niemiłosiernie.

Gambit Królowej 1 - 7+
Dobra obyczajówka, wzorowo przedstawiona i nieźle wciągająca droga kariery fikcyjnej postaci, dla osób lubiących szachy pozycja obowiązkowa.

Ratched 1 - 6-
Ponoć najchętniej oglądany serial roku, chciałem poznać, ale na koniec już trochę żałowałem poświęconego czasu, bo to trochę taki kolejny sezon American Horror Story, z wszystkim wadami tych produkcji i ciekawym co kolejne, serial o barmanie z Lśnienia? :wink:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#323 Post autor: Koper » pt lis 06, 2020 16:58 pm

Mystery pisze:
pn lis 02, 2020 18:04 pm
Lovecraft Country 1 - 5
Taka tam bajeczka dla dorosłych, poziomem bzdurności przypominająca ostatnie sezony True Bloood, na plus Jurnee Smollett, fajna z niej babka.
Jakis full frontal ma czy nie ma co oglądać? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#324 Post autor: Mystery » pt lis 06, 2020 18:24 pm

Niestety, ale Jamie Chung co nieco pokazała :wink:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#325 Post autor: Wawrzyniec » pt lis 06, 2020 18:43 pm

Po internetowych opiniach widziałem "Queen's Gambit", jako objawienie tego roku! A tutaj jednak bardziej zachowawcze opinie, jak widzę.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#326 Post autor: Mystery » pt lis 06, 2020 18:58 pm

Bo to taka produkcja, chyba nawet jest na to jakieś angielskie określenie, która raczej spodoba się wszystkim, coś jak ostatnio chociażby "Green Book".

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#327 Post autor: swordfish » śr lis 11, 2020 11:23 am

ROADKILL

W satyrycznym zwierciadle ukazany świat polityki i władzy. Wszystko kręci się wokół postaci granej przez Hugha Laurie. Każdy chce ugrać coś dla siebie, włącznie z kierowcą ministra. Zrealizowane w brytyjskim sznycie z dalekim echem "House Of Cards" z ciekawymi zdjęciami polskiego operatora Wojciecha Szepela. Muzycznie bardzo stylowe, jazzujące kawałki Harry Escotta, które ironicznie komentują przedstawianą historię. Całość skondensowana w 4 odcinkach, więc nie zdążymy się znudzić. Ocena 7/10

THE UNDOING

Sezon jeszcze się nie skończył, ale po tych pierwszych odcinkach mocno mnie wciągnął. Pojedynek aktorski między Nicole Kidman i Hugh Grantem. Już teraz mówi się, że odtwórcy głównych ról mogą zgarnąć nominacje do Złotych Globów. Do tego świetnie poprowadzona reżyseria Susanne Bier. Skrupulatnie zmontowany i z wystylizowanymi ujęciami. Muzycznie serial wypełniony jest tapetą francusko-rosyjskich braci Evgueni i Sachy Galperine. Po raz pierwszy ich muzyka ma więcej barw i melodii niż zwykle, są nuty baśniowe. Ważne w tej historii są dzieci, więc dlatego brzmi momentami jak z bajki. Score, który jest dostępny w serwisach streamingowych zawiera ponad 30 minut materiału do odsłuchu. Jak na to rodzeństwo, okazali się przy tym projekcie wyjątkowo płodni. Z naszego "Bożego Ciała" wyszło zaledwie 7 minut ich muzyki, więc tu zaszaleli. Ocena 8/10

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#328 Post autor: Wawrzyniec » czw lis 12, 2020 20:11 pm

Mystery pisze:
pn lis 02, 2020 18:04 pm
Gambit Królowej 1 - 7+
Dobra obyczajówka, wzorowo przedstawiona i nieźle wciągająca droga kariery fikcyjnej postaci, dla osób lubiących szachy pozycja obowiązkowa.
I się zgadzam. :) Podobało mi się, ale zachwyty ludzi chyba jednak trochę przesadzone. To bardzo solidna rzecz, ale też jakoś nieszczególnie powalająca na kolana. Plus w sumie łatwo przewidzieć tę historię i oczywiście posiada typowe dla tego typu historii elementy, od uzależnienia, porażki, przed zwycięstwem itd. Ale naprawdę dobrze się to oglądało. I ciekawie mi to się oglądało, zważywszy, że poznałem osobę, która robiła przy tym filmie za statystę. I rzeczywiście oglądam film i niby jest Meksyk, Paryż i Moskwa, a ja poznaje wszystkie berlińskie lokalizacje. Cóż wychodzę z mieszkania i pół świata zwiedzam.
Dobre widziadło. 7,5/10
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#329 Post autor: swordfish » czw lis 12, 2020 21:42 pm

Kręcenie w jednym mieście obniża koszty produkcji niż kręcić w miejscach wymienionych w scenariuszu. Zwłaszcza, że większość scen odbywa się we wnętrzach. Wystarczy odpowiednio umeblować wnętrze, wkleić napisy i drogowskazy w odpowiednim języku, powiesić stosowne obrazy, a za oknem postawić greenbox, który w montażu wypełni się tłem.

Do "Grand Budapest Hotel" nie potrzeba było całego pociągu.


youtu.be/2a3UAe4NjmM

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#330 Post autor: Adam » pt lis 13, 2020 12:02 pm

Oj tam Wawrzek, pomyśl co muszą czuć mieszkańcy Pragi, Budapesztu i Istambułu, gdzie od lat kręci się 80% hollywoodzkich największych filmów..
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ