Co ostatnio oglądaliście?

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#286 Post autor: Koper » czw kwie 16, 2020 19:25 pm

A mnie przeciwnie... Zresztą cały serial wyglądał dla mnie tak, że początek był szalenie intrygujący, a im dalej w las, tym gorzej. Nie jest to strata czasu rzecz jasna, sprawdza się jako rozrywka, ma świetny klimat, a Garland potrafi przykuwać do ekranu, serial też momentami może skłaniać do przemyśleń, ale... Ale to trochę jak z Interstella, gdzie też niby fajnie, niby Kip Thorne, niby czarna dziura odwzorowano wg wskazówek fizyków i astronomów... ale do tego masa głupot i jakiś bełkot w finale, gdzie okazuje się, że wszystko po to by Matthew zza biblioteczki podpowiedział coś córce. Z Devs jest coś podobnego. :)

I dlaczego u diabła 23-letnia dziewczyna gra rzekomo 19-letniego chłopaka, który wygląda jak siostra bliźniaczka 10-letniego Johna Connora z T2... nie mam pojęcia. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#287 Post autor: swordfish » czw kwie 16, 2020 22:24 pm

Na tej samej zasadzie do dziś nie wiem dlaczego Witold Pyrkosz grał w epizodzie kobietę w "Kingsajzie". "Cu-kie-re-czka?"

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#288 Post autor: Mystery » czw kwie 16, 2020 23:52 pm

To była dziewczyna? :o Serial tak jak poprzednie produkcje tego pana, niby dobre, ale do końca nie przekonujące. Za to score był zacny, szkoda, że nie widać soundtracka.

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#289 Post autor: swordfish » pt kwie 17, 2020 00:35 am


Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#290 Post autor: Koper » pt kwie 17, 2020 20:21 pm

Mystery pisze:
czw kwie 16, 2020 23:52 pm
Serial tak jak poprzednie produkcje tego pana, niby dobre, ale do końca nie przekonujące. Za to score był zacny, szkoda, że nie widać soundtracka.
Pod względem scenariusza u Garlanda najlepiej było w Ex-Machinie, gdzie po prostu nie namotał za bardzo historii. W Anihilacji już było gorzej, tu niestety miał aż 8 odcinków, więc mógł nawrzucać za dużo wątków. Ale realizacyjnie jest lepiej, nie ma tak brzydkich zdjęć jak w Anihilacji i faktycznie score robi dobrą robotę.
Za to Sonoya Mizuno zdecydowanie lepiej wyglądała w długich włosach. Ale Garland jakieś gendery tu wymyśla, jednej każe ściąć włosy, innej grać chłopaka... ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#291 Post autor: Mystery » sob kwie 18, 2020 09:23 am

Można by było powiedzieć, że miał aż za dużo czasu, cały ten wątek szpiegowski jakoś średnio tu pasował, tak samo jak ten ochroniarz, czasami można było odnieść wrażenie, że to on był tu głównym bohaterem :wink:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#292 Post autor: Koper » czw kwie 23, 2020 19:20 pm

Marianne - francuski 8-odcinkowy horror, trochę inspirowany Kingiem, główna bohaterka to -jakżeby inaczej- pisarka literatury grozy, która wraca do rodzinnego miasteczka by przekonać się, że to o czym pisała w książkach istnieje naprawdę. Nie czekałem na to, nie miałem żadnych nadziei a dostałem kawał fajnej horrorowej zabawy, fajnie nakręconej, momentami na serio, momentami z jajem, z bardzo dobrą muzyką od niejakiego Thomasa Cappeau (niestety ani to niewydane, ani żadne tracki nie walają się po necie :/ ). No ale mistrzostwo świata to aktorka która grała opętaną matkę koleżanki bohaterki, bez charakteryzacji raczej:
Obrazek
:D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#293 Post autor: Mystery » pn kwie 27, 2020 17:28 pm

Mam gdzieś tą "Marianne" na liście, tylko trochę spadła w rankingach jak usłyszałem, że serial anulowano i nie będzie 2 sezonu. Historia jest zamknięta czy urwana?

U mnie w kwietniu:
Marvelous Mrs. Maisel 3 - 7-
Potencjał coraz bardziej się wyczerpuje. Nadal sympatycznie, ale już nie tak zabawnie, główny wątek taki sobie, a twórcy dwoją się i troją z pomysłami na drugi plan, ale jest szansa, że w kolejnym sezonie będzie powrót do formy z początków.

Devs 1 - 7
Trochę nie równy, świetny technicznie, warty doświadczenia.

The Plot Against America 1 - 6-
Rozczarowanie, bo po HBO i osobie Davida Simona oczekiwałem na więcej. Temat ciekawy i na czasie, ale jakoś mocno na mnie nie zadziałał, a wręcz znużył.

After Life 2 - 7
W pełni zadowalający sezon, można się było pośmiać i zadumać, a najlepsza była chyba postać psychoterapeuty :)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#294 Post autor: Adam » wt kwie 28, 2020 09:34 am

Homeland S8 - ostatni sezon - 9/10 - jeden z 3, 4 najlepszych sezonów całej serii. Będę tęsknił za nim :cry:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#295 Post autor: Mystery » wt kwie 28, 2020 11:24 am

No, no, Better Call Saul 5, Homeland 8, Ozark 3, Westworld 3, piękny maj mi się szykuję, przydała by się jakaś kwarantanna :wink:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#296 Post autor: Adam » wt kwie 28, 2020 11:39 am

Ozarka nie widziałeś nowego ? :o najlepszy sezon, a ten koleś co grał tego wydziaranego policjanta w Banshee tam skradł wszystkim rolę - będzie nom do Emmy na bank.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#297 Post autor: Mystery » wt kwie 28, 2020 12:23 pm

Lubię typa, tylko on mnie trzymał przy Iron Fist, także tym bardziej czekam, no ale najpierw poleci Homeland :)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#298 Post autor: Koper » wt kwie 28, 2020 15:35 pm

Mystery pisze:
pn kwie 27, 2020 17:28 pm
Mam gdzieś tą "Marianne" na liście, tylko trochę spadła w rankingach jak usłyszałem, że serial anulowano i nie będzie 2 sezonu. Historia jest zamknięta czy urwana?
Jest jakaś tam lekko niedomknięta furtka na wypadek, gdyby ktoś chciał kontynuować, ale w sumie można to uznać za zamknięte. Choć trochę szkoda, że anulowali, nic lepszego stricte horrorowego od Netfliksa nie kojarzę...
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#299 Post autor: Koper » sob maja 02, 2020 10:32 am

"Into the Night" - trochę głupotek i nieprawdopodobieństw w fabule, ale w sumie fajnie się to ogląda, trochę mi się z kingowskimi "Langolierami" kojarzyło (samolot, przypadkowa zbieranina ludzi, opustoszała planeta), cała akcja toczy się w nocy, więc klimacik jest, charakterystyczni bohaterowie no i wyraźne polskie akcenty (trochę tam polskiego języka słychać, nawet słowa na k... i p... ;) :D ). Nie jest to długie a zakończenie sugeruje drugi sezon. Ogólnie całkiem ok, takie 7/10.

Aha, score robił niejaki Rupert Parkes AKA Photek i to taka (retro)elektronika w sumie. Całkiem fajnie działa. Może gdzieś kiedyś rzucą, to się obada.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#300 Post autor: swordfish » śr maja 06, 2020 23:41 pm

Głupota straszna. Ale są emocje potęgowane elektroniką artysty o pseudonimie Photek. Wciąga w wir nieskończonych piętrzących się problemów. Międzynarodowa ekipa i nawet fajni aktorzy. Nie mówię tu o naszych z Szycem na czele. Dobrze zobaczyć aktora znanego mi z horroru "Borgman". Jan Bijovet zdecydowanie w spokojniejsze roli.
W tym serialu "Lost" spotyka się z "The Rain" i miesza się z elementami "The Flash Forward".

ODPOWIEDZ