Co ostatnio oglądaliście?

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23151
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#466 Post autor: Mystery » pt wrz 02, 2022 09:25 am

Yellowjackets 1 - 6
Taki Lost wannabe. Po tych nominacjach do Emmy spodziewałem się więcej, a tu raczej średniak wcale jakoś wielce nie lepszy, niż np taki pierwszy sezon Wilds Amazona, choć jego brutalność zaskakuje.

Light and Magic 1 - 8
Prawdopodobnie najlepsza rzecz jaką zaoferował dotąd D+, dla fanów efektów specjalnych, Star Wars i innych filmowych kamieni milowych pozycja obowiązkowa.

Better Call Saul 6 - 7+
Jeden z najlepiej odciętych kuponów w historii. Nigdy nie byłem jakoś szczególnym uberfanem tego serialu, jak niektórzy, ale lubiłem, ceniłem i będę tęsknić, choć ostatni sezon i jego podział był dosyć kontrowersyjny i nie jestem jeszcze w pełni przekonany co do ostatnich epizodów.

Westworld 4 - 6
Niezłe sci-fi, ale już do bólu przekombinowane i już niech lepiej kończą to jakoś w 5 sezonie.

Family Guy 19 - 6
Chyba powoli już wyrastam z tych baj i tego humoru :wink:

I Am Groot 1 - 6
Sympatyczne, choć głównie przypadł mi do gustu tylko epizod z cywilizacją pod kamieniem.

Orville 3 - 6+
Odcinki filmowych rozmiarów, w niektórych za dużo współczesnej propagandy i obyczajówki, ale dla rozmachu, akcji i bohaterów nadal warto było śledzić.

Primal 1 - 7
Niebywała historia nieoczywistej przyjaźni w brutalnym świecie, choć tam gdzie serial skręca w większą fantastykę jak czary czy zombie mniej już mi się podobał.

Under the Banner Heaven 1 - 7+
Kryminał, historia, fanatyzm religijny, mógłby być śmiało kolejnym sezonem Detektywa. Mocny Garfield, który ma ostatnio życiówkę i tutaj nomki do Emmy już jak najbardziej zasłużone, bez ich pewnie długo nie trafiłbym na tą perełkę.

Solar Opposites - 7+
Pozytywne zaskoczenie. Coś dla fanów Ricka i Morty, a i nie wiem czy nie podobało mi się nawet bardziej od ostatnich ich przygód.

The Marvelous Mrs. Maisel 4 - 6+
Nowy wątek Maisel mało interesujący, fajnie, że więcej czasu poświęcono całemu drugiemu planowi, który błyszczał, ale niech nasza bohaterka w końcu robi tą wielką karierę i dobrze to skończą w 5 sezonie, który ma być ostatnim.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#467 Post autor: Wawrzyniec » pt wrz 02, 2022 11:38 am

Mystery pisze:
pt wrz 02, 2022 09:25 am
Family Guy 19 - 6
Chyba powoli już wyrastam z tych baj i tego humoru :wink:
I tak długo pociągnąłeś. Ja nie wiem kiedy zaprzestałem, nie wspominając, że jednak wyżej ceniłem American Dad.
Mystery pisze:
pt wrz 02, 2022 09:25 am
Orville 3 - 6+
Odcinki filmowych rozmiarów, w niektórych za dużo współczesnej propagandy i obyczajówki, ale dla rozmachu, akcji i bohaterów nadal warto było śledzić.
Chociaż z tą współczesną propagandą i obyczajówką serial nie skręca bardziej w regiony Star Treka? Gdyż w sumie to chyba od samego początku MacFarlane chciał zrobić swojego Star Treka, ale studio oczekiwało od niego komedii i dlatego też początki Orville są mocno komediowe.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23151
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#468 Post autor: Mystery » pt wrz 02, 2022 12:00 pm

I tak długo pociągnąłeś. Ja nie wiem kiedy zaprzestałem, nie wspominając, że jednak wyżej ceniłem American Dad.
I jeszcze chyba pociągnę :wink: To głównie dla FG zamówiłem D+, bo nie miałem gdzie już obejrzeć ostatnich sezonów.
Chociaż z tą współczesną propagandą i obyczajówką serial nie skręca bardziej w regiony Star Treka? Gdyż w sumie to chyba od samego początku MacFarlane chciał zrobić swojego Star Treka, ale studio oczekiwało od niego komedii i dlatego też początki Orville są mocno komediowe.
No i tej komedii brakowało mi też w tym sezonie, zresztą serial zmienił stację i nazywa się teraz "The Orville: New Horizons". Co do obyczajowej strony to w Star Treku chyba nie było całych odcinków dotyczących zmiany płci, czy kosmitek feministek, które nie tolerują mężczyzn :wink: Ale nadal jest sporo konfliktów, polityki, humanizmu, czy po prostu epickiego sci-fi, no i świetnej muzy, tu progres jest spory, odcinki są długie, a ujęcia i sekwencje dostają sporo miejsca, na czym naturalnie korzysta muzyka, która dostaje swoje 5 minut, choć to mało powiedziane, bo muzy będzie tu więcej niż w serialowym Władcy i już widziałem doniesienia, że score ma wyjść na 4 CD.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23151
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#469 Post autor: Mystery » sob wrz 10, 2022 13:33 pm

Koper pisze:
pn sie 01, 2022 17:50 pm
Mystery pisze:
pn sie 01, 2022 14:53 pm
Paper Girls 1 - 6-
Nawet przyjemne, choć warstwa obyczajowa ciekawsza od sci-fi.
Jestem po 3 odcinkach i póki co potwierdzam. Sympatyczne bohaterki i fajnie się śledzi ich losy, natomiast te motywy SF (tych zwalczających się frakcji temporalnych) póki co tylko przeszkadzają. Chyba też budżetu zabrakło, bo na razie efekty i wszelkie futurystyczne elementy to wyglądają jak z jakiegoś serialu z lat 90. Potem lepiej będzie w tym aspekcie?

EDIT: OK, dokończyłem. Różnie z efektami (jeden robot fajny, pterodaktyl raczej nieszczególnie) i oczywiście jak zwykle zakończenie takie, że nic nie zakończono, będą ciągnąć kilka sezonów i trochę będzie słabo na koniec, jak dwudziestolatki będą grać dwunastolatki (już teraz przynajmniej jedna aktorka ma 15 lat). Poza tym siłą serialu była weryfikacja dziewczęcych marzeń o dorosłym życiu z tym, co zastały po podróży w czasie. Trochę już nie będzie na to przestrzeni w drugim sezonie.
Amazon skasował serial, także spokojnie, drugiego i kolejnych sezonów nie będzie... :wink: Tyle kasy utopili we Władcy, że teraz wszystko po kolei będą anulować, nie tak dawno skasowali 2 sezon "Night Sky" czy 3 sezon "The Wilds".

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#470 Post autor: Koper » pn wrz 26, 2022 18:25 pm

RENCE OPADAJOM :roll:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13056
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#471 Post autor: lis23 » pn wrz 26, 2022 18:35 pm

https://www.youtube.com/watch?v=rBRRDpQ0yc0&t=100s

Słychać już płacz, że widać niski budżet i że aktorka grająca Elie jest brzydka i nie potrafi grać ;)
Oczywiście, wywnioskowali to wszystko na podstawie zwiastuna ;)
Aha, mamy tu coś za co krytykuje się Disneya, czyli kadry wyciągnięte żywcem z gry i przeniesione 1:1 do serialu.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#472 Post autor: Koper » pn wrz 26, 2022 19:25 pm

a kadry z jakiej gry Disney przenosił 1:1 do serialu? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13056
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#473 Post autor: lis23 » pn wrz 26, 2022 20:04 pm

Przenosi z filmów do wersji live action ;)

Tutaj jest kilka ujęć żywcem wyjętych z gry, min. te dwa wieżowce, gdzie jeden jest przewrócony na drugi lub wybuch za oknem jadącego samochodu. Pamiętam te sceny, grałem w TLoU na PS3 i na PS4.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23151
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#474 Post autor: Mystery » pn wrz 26, 2022 20:36 pm

lis23 pisze:
pn wrz 26, 2022 18:35 pm
https://www.youtube.com/watch?v=rBRRDpQ0yc0&t=100s

Słychać już płacz, że widać niski budżet i że aktorka grająca Elie jest brzydka i nie potrafi grać ;)
Oczywiście, wywnioskowali to wszystko na podstawie zwiastuna ;)
Aha, mamy tu coś za co krytykuje się Disneya, czyli kadry wyciągnięte żywcem z gry i przeniesione 1:1 do serialu.
Jest na to temat "Premiery i zapowiedzi" i naucz się w końcu wklejać linki, bo zawsze linkujesz środek albo koniec filmiku :P Na dole pod video masz strzałkę udostepnij, klikasz i tam masz czysty link do skopiowania.

Ufam, że może to być kapitalne, ale z tą dziewczynką to wiem, że będę miał problemy, ma wkurzajającą facjatę i nic na to nie poradzę, ostatnio miała małą rólkę w Mrocznych Materiach, no i ciężko się na nią patrzyło, a tu ma główną rolę i gra postać przesympatycznej postaci, którą pokochało miliony graczy, także ludzie mogą być rozczarowani castingiem, ale jakoś trzeba będzie to przełknąć :wink:

A co do 1:1 to ciekawe czy odtworzą prolog z gry, byłoby super żeby serial zaczął się tak samo jak gra.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13056
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#475 Post autor: lis23 » wt wrz 27, 2022 08:17 am

Nie wiem jak wkleić link gdy są dwa = z jednym sobie radzę ale z dwoma już nie ;) Jak zlikwiduję oba = to wkleja się czarny ekran:

"Wystąpił błąd. Spróbuj jeszcze raz później ( identyfikator odtwarzania: EBgKH_Xgf4hN_5Vy )."

Zastanawiałem się, gdzie to wkleić a skoro to serial to pomyślałem, że tutaj, na przyszłość będę wiedział :P

Widać sceny z prologu,
Spoiler:
- oto Ci chodzi?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23151
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#476 Post autor: Mystery » śr wrz 28, 2022 12:38 pm

Jakie = ? Jak chcesz wkleić dobrze filmik, żeby wyświetlało na forum w okienku, to kopiujesz link z tego miejsca o którym pisałem, nie z paska adresu u góry.

Link wygląda tam tak:
https://youtu.be/rBRRDpQ0yc0

Bierzesz samą końcówkę rBRRDpQ0yc0, wklejasz, zaznaczasz i naciskasz youtube.

youtu.be/rBRRDpQ0yc0

Gra zaczyna się długim prologiem, który do dziś jest wizytówką Last of Us i ciekawym czy serial zacznie się tak samo. W grze był wybuch, bodajże jak auto wjechało w stację paliw, ale spadającego samolotu jak w zwiastunie serialu sobie nie przypominam.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13056
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#477 Post autor: lis23 » śr wrz 28, 2022 14:48 pm

Dobra, już umiem ;)
Kopiuj adres URL bieżącego momentu - wtedy wychodzi mi taki link jak u Ciebie :P


youtu.be/rBRRDpQ0yc0

Chodziło mi o ten moment, gdy jadą samochodem, odwracają się za siebie i tam wybucha samochód, to jest chyba właśnie moment z prologu gry, gdy
Spoiler:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#478 Post autor: Wawrzyniec » czw wrz 29, 2022 14:14 pm

A więc tutaj jest dyskusja odnośnie "The Last of Us". Cóż niestety i ja nie jestem fanem tej aktorki. Ale jakoś wtedy w Grze o tron, nagle wielu zaczęło ją uwielbiać, a już wtedy mnie ona akurat irytowała i nie chodzi tylko o specyficzną urodę jej twarzy.

Cóż zobaczymy co z tego wyjdzie i na razie poza może obsadą nie wygląda źle.

P.S. Dlaczego ta dyskusja jest w wątku "Co ostatnio oglądaliście?' :? Chyba, że chodzi Wam oto, że ostatnio oglądnęliście ten trailer? :wink: :D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13056
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#479 Post autor: lis23 » pt wrz 30, 2022 11:52 am

Mystery pisze:
śr wrz 28, 2022 12:38 pm
Jakie = ? Jak chcesz wkleić dobrze filmik, żeby wyświetlało na forum w okienku, to kopiujesz link z tego miejsca o którym pisałem, nie z paska adresu u góry.

Link wygląda tam tak:
https://youtu.be/rBRRDpQ0yc0

Bierzesz samą końcówkę rBRRDpQ0yc0, wklejasz, zaznaczasz i naciskasz youtube.

youtu.be/rBRRDpQ0yc0

Gra zaczyna się długim prologiem, który do dziś jest wizytówką Last of Us i ciekawym czy serial zacznie się tak samo. W grze był wybuch, bodajże jak auto wjechało w stację paliw, ale spadającego samolotu jak w zwiastunie serialu sobie nie przypominam.
A jeżeli w tym linku też jest = ?
Np.

https://youtu.be/23g5HBOg3Ic?t=121

Jak zostawię tylko 23g5HBOg3Ic?t=121 to nie wchodzi, jak usunę = również nie.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23151
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#480 Post autor: Mystery » pt wrz 30, 2022 12:14 pm

Mystery pisze:
pn wrz 26, 2022 20:36 pm
Na dole pod video masz strzałkę udostępnij, klikasz i tam masz czysty link do skopiowania
Tam zawsze będzie surowy link, bez żadnych =.

https://youtu.be/23g5HBOg3Ic


youtu.be/23g5HBOg3Ic

ODPOWIEDZ