Co ostatnio oglądaliście?

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23151
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#421 Post autor: Mystery » śr gru 01, 2021 11:36 am

A ja chyba dziś zacznę Arcane. W listopadzie u mnie krucho z serialami, nadrabiałem głównie filmy i parę rzeczy tylko zacząłem, ale udało mi się obejrzeć.

Big Mouth 5 - 7+

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13056
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#422 Post autor: lis23 » śr gru 01, 2021 13:45 pm

Obejrzałem trzy odcinki Arcane - graficznie, rewelka, także od strony świata, jego kreacji ( coś, czego nie potrafi "Koło Czasu" ) ale fabularnie to jest
Spoiler:
Mimo to, ogląda się fajnie.

Mam za sobą też trzy odcinki "Cowboy Beebop" - nie znam Anime ale serial jest fajny, bohater jest całkiem ok, kreacja świata także no i oczywiście muzyka :)

Widziałem też cztery odcinki "Koła Czasu" i nadal nie mogę się w to wkręcić ... Nadal to dla mnie takie stereotypowe, sztampowe Fantasy.

Najbardziej podoba mi się "Hawkeye" ale bardzo lubię Jeremiego Remera i brakowało mi większej roli Sokolego Oka w filmach MCU + chyba mamy powrót
Spoiler:
:D
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23151
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#423 Post autor: Mystery » sob gru 04, 2021 13:24 pm

A mi "Hawkeye" na półmetku jak na razie najsłabszy z seriali Marvela ery D+. Nawet fajne patrzydło, a świąteczny klimat NY robi swoje, ale jest mocno naiwny i infantylny, a fabuła jak na razie ledwo co zarysowana, choć mam nadzieję, że jak w przypadku Lokiego, druga cześć sezonu zrekompensuje.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58147
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#424 Post autor: Adam » ndz gru 05, 2021 09:29 am

Ten Hawkeye to wygląda jak serial dla 7-latków. jedyny plus, że polski aktor tym razem rzeczywiście nie gra 13 sekund, ale jest dużą drugoplanową postacią. Szacunek dla Adamczyka, może wreszcie skończy się błaźnić u Vegi i w debilnych pl komediach.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#425 Post autor: Koper » pn gru 06, 2021 16:49 pm

Adam pisze:
ndz gru 05, 2021 09:29 am
Ten Hawkeye to wygląda jak serial dla 7-latków.
lis23 pisze:
śr gru 01, 2021 13:45 pm
Najbardziej podoba mi się "Hawkeye"
:lol: :lol: :lol:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2830
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#426 Post autor: swordfish » wt gru 07, 2021 15:26 pm

Adam pisze:
ndz gru 05, 2021 09:29 am
Szacunek dla Adamczyka, może wreszcie skończy się błaźnić u Vegi i w debilnych pl komediach.
O, nie. Adamczyk ma dobry warsztat aktorski, podobnie jak Woronowicz. Jeśli grają w głupotach, to dla kasy. Akurat występy Adamczyka są perełkami u Vegi i w kom-romach. Pojawienie się jego na ekranie powoduje, że film nie staje się totalnym gniotem. "Small World" jak na Vegę jest dziełem mocno dojrzałym i przemyślanym.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13056
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#427 Post autor: lis23 » sob gru 11, 2021 09:50 am

Ja na razie oglądałem tylko Falcona i Hawkeye'a, jakoś nie interesuje mnie "Wanda/Vision" a "Lokiego" muszę jeszcze nadrobić. W kwestii Sokolego Oka: lubię tego aktora już od MI ponadto jest to ten przyziemny bohater, trochę jak Daredevil czy Czarna Wdowa. Serial bardziej mi się podoba, niż reklamowane "Koło Czasu", gdzie utknąłem na czwartym odcinku, mam nadzieje, że dalej jakoś ruszy akcja do przodu. Do tego to w "Hawkeye'u" będziemy mieć prawdopodobnie połączenie wątków z "Czarnej Wdowy" i wprowadzenie postaci z "Daredevila".

Aha, Netflix po trzech tygodniach anulował serial "Cowboy Bebop", ponoć ilość wyświetleń jest niezadowalająca, więc raczej nie wydadzą muzyki na CD :? Szkoda, nie znam Anime ale serial jest całkiem fajny.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58147
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#428 Post autor: Adam » pn gru 27, 2021 11:41 am

The Silent Sea - 8/10 - dobry koreański serial produkcji Netflixa o tajnej bazie na Księżycu, wybudowanej w przyszłości gdy Ziemię dotknęła susza, gdzie robili eksperymenty na ludziach, żeby wynaleźć nowy typ wody. Duży budżet, porządna scenografia bazy kosmicznej i fajny pomysł na serial aż się chciało oglądnąc do końca jak to się skończy. Sceny na powierzchni Księzyca też spoko - jedyne do czego można się przyczepić, to troche słabo zrobiona grawitacja (praktycznie jak ziemska).
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2977
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#429 Post autor: qnebra » pn gru 27, 2021 12:47 pm

Mnie rozbawiły tam sceny jak szli do bazy, gdy robili duże susy mające udawać grawitację księżycową, jakby nie mieli budżetu na system linek i kazali aktorom po prostu robić duże kroki. Jako serial zaś to mi się podobał, nawet dlatego że w końcu po prostu coś obejrzałem od początku do końca, bez poczucia irytacji tym co się dzieje na ekranie.

Co więcej, sądząc po zakończeniu, jest to zamknięta historia, bez miejsca na kontynuację.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58147
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#430 Post autor: Adam » pn gru 27, 2021 14:13 pm

Tak, jak napisałem, grawitacja była skopana i to w sumie jedyne do czego można się przyczepić, scenografia i księżyc zrobione mega profesjonalnie, jakbym wysokobudżetowy film oglądał.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2977
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#431 Post autor: qnebra » pn gru 27, 2021 17:00 pm

Fakt, wizualnie to piękna, wysokobudżetowa robota. Co do muzyki, z tego co się tak patrzyłem za pomocą tłumacza w napisach końcowych, to robił to Ji-soo Lee.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#432 Post autor: Koper » czw gru 30, 2021 20:31 pm

Ten od "Leafie..."? Byłem ciekaw co się z nim dzieje, bo patrząc na imdb to jego aktywność skończyła się na 2018. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58147
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#433 Post autor: Adam » sob sty 01, 2022 22:44 pm

Czy oglądał ktoś Doom Patrol S3 ?

Ponoć nie ma w nim Daltona bo bał się covida - kręcono w pandemii w reżimie - i zrobili z nim tak, na taką jego propozycję, że wystąpił w tym sezonie też, ale wszystko nagrywał na Zoomie i w serialu po prostu jest wyświetlany jak przemawia z monitorów.

Serial oficjalnie dostał zamówienie na S4.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23151
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#434 Post autor: Mystery » pn sty 03, 2022 09:55 am

Arcane 1 - 7+
Wizualna perełka, z pięknie przedstawionym światem, bohaterami i wielowątkową fabułą, mam nadzieję, że kolejny sezon utrzyma ten sam wysoki poziom, a nie obrażę się jakby był jeszcze lepszy.

Hellbound 1 - 5
Groteskowo ukazany fanatyzm i hejt, bywałem zaciekawiony, ale koniec końców, jakoś nie trafiło do mnie to dziwadło.

Hawkeye 1 - 6-
Przyjemne patrzydło, ale jak pisałem wcześniej naiwny i infantylny, gdzie fabuła to jedynie pretekst do przedstawienia nowych postaci.

Sukcesja 3 - 8
Wysoki poziom scenariusza i aktorstwa utrzymany, ale jak na mój gust przez te 9 odcinków fabularnie mogło się zadziać więcej, sam finał też nie wyrwał mnie tak z kapci jak ten z sezonu 2.

Dom z papieru - 5.2 - 6-
Druga część sezonu lepsza, samo zakończenie szyte grubymi nićmi, ale może być, dobrze, że to już koniec.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#435 Post autor: Koper » pn sty 10, 2022 23:18 pm

Adam pisze:
pn gru 27, 2021 11:41 am
The Silent Sea - 8/10 - dobry koreański serial produkcji Netflixa o tajnej bazie na Księżycu, wybudowanej w przyszłości gdy Ziemię dotknęła susza, gdzie robili eksperymenty na ludziach, żeby wynaleźć nowy typ wody. Duży budżet, porządna scenografia bazy kosmicznej i fajny pomysł na serial aż się chciało oglądnąc do końca jak to się skończy. Sceny na powierzchni Księzyca też spoko - jedyne do czego można się przyczepić, to troche słabo zrobiona grawitacja (praktycznie jak ziemska).
Bez przesady, tam można się do wielu rzeczy przyczepić, szczególnie fabularnie. Abstrahując od jakichś mocno niedorzecznych pomysłów z "księżycową wodą", to dziur logicznych w tym pełno (najbardziej mnie rozwalało uganianie się za próbkami wody, gdy cała stacja jest nią zalewana) a połowa bohaterów wysłana na misję jest głupsza od tych z "Armaggedonu". ;) Co do grawitacji to na zewnątrz skakali jak w slo-mo nieudacznie udając zmniejszone ciążenie, ale już wewnątrz stacji biegali normalnie. No ale superdziecko (ciekawe z czego robili klony na księżycu i dlaczego od razu im nastolatki wychodziły... jak tak umią to ja też bym poprosił taką nastoletnią Koreaneczkę, może być ciut starsza i mniej zabójcza :P) też raz było superszybkie a raz się poruszało jak melepeta i nie potrafiło zdążyć przed wolno zamykającymi się wrotami.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ