Co ostatnio oglądaliście?

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23314
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#556 Post autor: Mystery » sob mar 02, 2024 13:40 pm

True Detective: Night Country - 6
Jak na tą serię rozczarowanie. Dłużył się, mimo świata przedstawionego (Alaska+noc+zima) spodziewałem się lepszego klimatu, a sama zagadka i jej rozwiązanie jakoś średnio mnie usatysfakcjonowało, tak samo jak wodzenie widza nadprzyrodzonymi rzeczami.

Griselda - 7
Od twórców Narcos, tak więc niby już to było, ale cały czas ten świat potrafi wciągnąć.

Expats - 6
Trochę bardziej dla dojrzalszych kobiet. Nic o nim nie wiedziałem, toteż główny wątek, jego przedstawienie oraz samo miejsce akcji mnie tu zaciekawiło, ale ogólnie serial potrafił zmęczyć swoją obyczajowością, wolniejszym tempem i długością - jeden z odcinków trwa 100 minut...

The Curse - 7
Ok, to było dziwne, no ale to w końcu serial studia A24. Jest tu klimat i humor z jakiego słynie Fielder, który tym razem z dokumentu przesiada się na fabułę, choć tak naprawdę nie do końca, bo przypomina to bardziej telewizyjny eksperyment. Po 4 odcinkach nadal nie wiedziałem o czym to jest i o co tu chodzi, ale mimo, iż serial męczy niemiłosiernie to śledziło się dalej. Ogólnie jest to sroga satyra na społeczeństwo, która obnaża jego hipokryzję i trochę szok, że taki serial wyszedł poniekąd ze środowiska, które tak wyśmiewa i to co zrobili tu Fielder, Safdie i Stone to złoto, choć nie dla każdego, dlatego ode mnie tylko, a może aż 7.

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2859
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#557 Post autor: swordfish » sob mar 02, 2024 17:51 pm

Twórcy czwartego sezonu "Detektywa" przyznali, że powstawał jako odrębny serial niezwiązany z tym cyklem. Zgłosił się do nich showrunner i zaproponował, aby wciągnąć jednak do jego uniwersum. Dlatego na siłę zaczęto rysować spirale z 1. sezonu. W pewnym momencie spodziewałem się rozwiązania "nadprzyrodzonego", podobnie jak w "Fortitude". Równie dobrze mogli z tego zrobić 4. sezon właśnie "Fortitude". Chyba ostatnio klimaty zimowo-polarne zaczynają być w modzie. Mieliśmy ostatnio "Morderstwo na końcu świata" w podobnym stylu.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58268
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#558 Post autor: Adam » ndz mar 17, 2024 08:28 am

Masters Of The Air - nie jest to takie dobre, jak poprzednicy, ale o tym obszernie w temacie soundtracku - viewtopic.php?p=351675#p351675
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26145
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#559 Post autor: Koper » pt mar 29, 2024 19:16 pm

Problem trzech ciał to chyba tak samo udana adaptacja jak i Wiedźmin. Piszę chyba, bo nie znam pierwowzoru literackiego, możliwe że jednak to książka jest przereklamowaną bzdurką z paroma ciekawymi pomysłami zaczerpniętymi z artykułów o koncepcjach fizycznych i technologicznych a serial po prostu powiela wszystko co złe.
No ok, nie wszystko. Żenujące momentami CGI (małpa, lol :lol: ) to jednak dodaje od siebie na pewno.

No to czekamy na Fallouta od Prime'a.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33938
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#560 Post autor: Wawrzyniec » wt kwie 02, 2024 14:09 pm

Koper pisze:
pt mar 29, 2024 19:16 pm
No to czekamy na Fallouta od Prime'a.
I obie te produkcje są z muzyką Ramina Djawadiego. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26145
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#561 Post autor: Koper » wt kwie 02, 2024 18:41 pm

Problem Trzech ciał tak Westworldem zalatywał momentami (czołówka, muzyka) że nie szło nie zauważyć. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23314
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#562 Post autor: Mystery » śr kwie 03, 2024 10:54 am

I obie te produkcje są z muzyką Ramina Djawadiego. :)
Koper pisze:
wt kwie 02, 2024 18:41 pm
Problem Trzech ciał tak Westworldem zalatywał momentami (czołówka, muzyka) że nie szło nie zauważyć. :P
A to właśnie Fallout jest od twórców Westworld :wink:

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23314
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#563 Post autor: Mystery » śr kwie 03, 2024 11:04 am

Rojst: Millenium - 8
Świetne zwieńczenie jednego z najlepszych polskich seriali.

Ted - 6
Bardziej wulgarny, niż zabawny, ale przyjemnie się oglądało, choć Setha stać na więcej.

Supersex - 5
O kim to już nie nakręcą biografii... Nawet ok, nie wiem co było tu prawdziwe, ale średnio podobało mi się to, że główny wątek serialu dotyczył przyjaciela.

Masters of the Air - 7
Solidne i tyle co można tu powiedzieć.

Forst - 4
Ładne widoczki gór, intryga może i ciekawa, tylko kiepsko i dziurawo przedstawiona.

The Gentlemen - 7
Ten lepszy Guy Ritchie, szkoda tylko, że główny bohater tak mało charyzmatyczny.

3 Body Problem - 6-
Fabuła nawet ciekawa i działająca na wyobraźnię, tylko serial bardzo nierówny i z kiepskim castingiem. Miał być hit, a to poziom sci-fi Peryferal czy dalszych sezonów Westworld.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26145
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#564 Post autor: Koper » śr kwie 03, 2024 17:26 pm

Mystery pisze:
śr kwie 03, 2024 10:54 am
I obie te produkcje są z muzyką Ramina Djawadiego. :)
Koper pisze:
wt kwie 02, 2024 18:41 pm
Problem Trzech ciał tak Westworldem zalatywał momentami (czołówka, muzyka) że nie szło nie zauważyć. :P
A to właśnie Fallout jest od twórców Westworld :wink:
Powiedz to Raminowi ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33938
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#565 Post autor: Wawrzyniec » śr kwie 03, 2024 19:37 pm

Ramin niedługo nam wszystkim odpowie. Dlatego też ekstra temat Falloutowi założyłem.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5935
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#566 Post autor: kiedyśgrześ » czw kwie 04, 2024 00:58 am

Koper pisze:
pt mar 29, 2024 19:16 pm
Problem trzech ciał to chyba tak samo udana adaptacja jak i Wiedźmin. Piszę chyba, bo nie znam pierwowzoru literackiego, możliwe że jednak to książka jest przereklamowaną bzdurką z paroma ciekawymi pomysłami zaczerpniętymi z artykułów o koncepcjach fizycznych i technologicznych a serial po prostu powiela wszystko co złe.
No ok, nie wszystko. Żenujące momentami CGI (małpa, lol :lol: ) to jednak dodaje od siebie na pewno.

No to czekamy na Fallouta od Prime'a.
właśnie wyczytałem, że jeden z executive producentów tego serialu Lin Qi został zamordowany (trzy osoby w sumie zostały otrute) przez mecenasa/dyrektora, który się podobno nie sprawdzał, został pozbawiony tytułu executive, sporej części dochodu, nie przyjął tego dobrze, opracował misterny plan zemsty wzorując się na Breaking Bad, setki telefonów, lipna firma w Japonii, import stosownych chemikaliów, lipne testy na zwierzętach, nie do końca wyszło, był pierwszym podejrzanym, mecenas Xu Yao, właśnie został skazany na karę ostateczną.

Dobry temat na interesujący serial w sumie :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33938
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#567 Post autor: Wawrzyniec » śr kwie 24, 2024 16:16 pm

Mystery pisze:
śr kwie 03, 2024 11:04 am

Ted - 6
Bardziej wulgarny, niż zabawny, ale przyjemnie się oglądało, choć Setha stać na więcej.
Właśnie złe to nie było, ale moim zdaniem dało się z tego więcej wyciągnąć. Plus niektóre dowcipy i motywy były moim zdaniem zbyt rozciągnięte i powtarzające się.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23314
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#568 Post autor: Mystery » czw maja 02, 2024 12:10 pm

Invincible 2 - 7+
Pierwszy sezon wspominam lepiej, no ale jak to często bywa, brak tu tej świeżości i elementu zaskoczenia. Serial nadal ogląda się świetnie, choć mnogość wątków momentami wręcz przeszkadza, ale kolejny sezon zapowiada się pysznie.

Fallout 1 - 8-
I takie ekranizacje gier to ja rozumiem, z rozmachem, szacunkiem i funem, więcej takich ekranizacji poproszę.

Baby Reindeer - 8+
Lubię takie niespodzianki. Zapowiadało się niewinnie, a przywaliło mocno, dobra rzecz na dzisiejsze czasy, znakomicie przedstawiony stalking i takie #MeToo to ja szanuję.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58268
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#569 Post autor: Adam » pn maja 13, 2024 11:32 am

Chyba jako ostatni człowiek na świecie, ale nadrobiłem po ponad dekadzie po raz pierwszy cały serial "Dexter", którego nigdy nie oglądałem ani minuty... Spoilerów nie miałem, więc oglądało się na luzie przez ostatnie ~2 msc.

O ile pierwsze 4 sezony były genialne, potem ze dwa dobre/bardzo dobre, to ostatnie dwa to jakieś kuriozum. Tam było tyle głupot wbrew najprostszej logice, że aż byłem zdziwiony, że można było tak fatalnie zepsuć, oraz na końcu tak fatalnie zakończyć cały serial. :? A ja nieświadomy całe lata myślałem, że to Grę o Tron najbardziej spieprzyli w ostatnich sezonach :P
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ