Co ostatnio oglądaliście?

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58147
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#451 Post autor: Adam » śr maja 04, 2022 07:30 am

Nie jestem zadowolony z finału Ozark, o ile pierwsza połowa ostatniego sezonu była dalej super, to w drugiej połowie, a w zasadzie w dwóch ostatnich odcinkach wygląda na to jakby przypomnieli sobie nagle "ale hej, musimy już kończyć przecież", i na szybko i rympał starali się zamykać wątki, przez co finałowy odcinek - reżyserowany przez Beatemana - rozczarowuje. Ogólnie cały serial miazga, finałowy sezon też aktorsko i scenariuszowo (poza ostatnim odcinkiem) jest wysokich lotów. Jak na Netflixa w ostatnich latach, całość serialu prezentuje się wręcz wybitnie. Polecam.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23150
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#452 Post autor: Mystery » pt maja 06, 2022 11:19 am

Za cały ostatni sezon Ozarka będę się dopiero zabierał, także przeskakuję ten post :wink:

Severance 1 - 8
Mimo pewnych niedosytów, na stan 6 maja, najlepszy nowy serial tego roku, dla fanów Devs i Thruman Show pozycja obowiązkowa. Lepiej jakby zamknęli to w formie miniserialu, ale po ostatnim jakże trzymającym w napięciu odcinku, już teraz mocno czekam na sezon 2.

The Last Days Of Ptolemy Grey - 7
Setki ról, dawno po 70 i dopiero teraz rola życia Samuela L. Jacksona. Fabularnie nie powala, mamy tu dwie proste kryminalne historie, współczesną i sprzed lat, główny wątek stanu zdrowia głównego bohatera, ale to relacja między nastolatką i dziadkiem jest tu najciekawsza.

Minx 1 - 6-
Jak to w HBO święcą kutasami na potęgę i nic poza tym ;) A tak serio to przyjemnie się oglądało, ale to już było, jakoś nie zaskoczyło mnie
fabułą i bohaterami, toteż nie wiem czy będę kontynuował przygodę z zapowiedzianym właśnie drugim sezonem.

Moon Knight 1 - 6
Aspirował do zbyt wielu rzeczy i koniec końców wyszło nierówno. Czego tu nie było, Noc w Muzeum, Bourne, Mumia, Venom, Legion, niby poważniejsze i brutalniejsze, ale nadal infantylne i mocno fantastyczne. Chwali się Isaaca, ale mnie te wygłupy nie przekonywały, tak samo jak kiepska postać Ethana Hawke'a, a samego Moon Knighta jak na lekarstwo. Jakoś nie kibicuję dla drugiego sezonu, ale tą postać w przyszłości jeszcze chętnie zobaczę.

The Kominsky Method 3 - 7
Nie sądziłem, że się uda bez jednego z głównych bohaterów, ale zaskakująco pozytywne zakończenie, słodko-gorzko z jeszcze większym poczuciem humoru.

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2830
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#453 Post autor: swordfish » sob maja 14, 2022 20:34 pm

ODWILŻ - 6.5/10

Poprawny serial zrealizowany, aby trafić do widza międzynarodowego. Podobnie jak w "Wataha" nad kolejną produkcją HBO czuwał konsultant zagraniczny. Historia jakich już wiele oglądaliśmy głównie w tytułach skandynawskich. Mgła znad Zalewu Szczecińskiego nadaje podobną aurę tajemniczości jak u nordyckich twórców. Główną rolę ciągnie silna i zarazem po przejściach postać kobiety, co zaraz ukazuje nam podobieństwa do "The Killing" czy "Top of the lake". Katarzyna Wajda aktorsko udowadnia, że śmiało można powierzać jej częściej główne role niż tylko drugoplanowe jak w "Kruku". Wajda obok Cieleckiej, sióstr Popławskich i Kuleszy może stać się kolejną gwiazdą przyciągającą widzów grającą role dramatyczne.
Całość ogląda się bez większych emocji, gdyż jest zwykłą rzemieślniczą wyróbką. Brakuje mi tego bicia serca, co towarzyszyło mi przy "Krukach", "Rojście" i w "Wataha".

POWRÓT - 6.5/10

Kalka z francuskiego "Les Revenants", ale bez mroku i tajemniczości. Nawet tytuł ewidentnie wskazuje, skąd twórcy czerpali inspirację. Historia zmartwychwstałego bohatera stawia podobne pytania jak pierwowzór francuski, czy ktoś oczekiwał na powrót zwykłego i nudnego faceta. Dzięki głupawym minom Mecwaldowskiego i popiającej z piersióweczki Kingi Preis mamy opakowane to w formie komediowej. Na plus Magdalena Walacha, która powinna grać więcej zróżnicowanych ról niż być nieustannie zakotwiczona w "Komisarzu Alexu". Bartłomiej Topa wiadomo, że jest klasą samą w sobie. Ogląda się lekko i przyjemnie. Parę zabawnych scen.
Użyte piosenki mimo, że same w sobie są świetne, niekoniecznie tu pasowały. Tak jakby wybrano ulubioną playlistę reżysera i na siłę ją wsadzono. Muzyka Komasy-Łazarkiewicza ma dużą dawkę pozytywnej energii i wyróżnia się na tle otaczającego nas dudnienia dronów w konkurencyjnych tytułach.

YAKAMOZ S-245 - 6/10

Turecki serial, który jest spin-offem uniwersum Jacka Dukaja z "Kierunek: Noc". Apokalipsa świata, gdzie ludzie umierają ze względu na światło słoneczne. Tym razem katastrofę obserwujemy z wojskowej łodzi podwodnej. W serialu jest cross-over z "Kierunek: Noc". Załoga łodzi odbiera sygnały i śledzi trajektorię lotu samolotu oraz dowiaduje się o problemach z żywnością w bułgarskim bunkrze. Można, więc potraktować to jako 3. sezon "Kierunek: Noc". Sam scenariusz jest mocno schematyczny, bo każdy odcinek wygląda podobnie. Zanurzanie się w głębinie morskiej w dzień i szukanie ratunku na powierzchni w ciągu nocy. Mamy bad-guya i po kolei tracimy obsadę załogi. Ocena zawyżona tylko za kontynuowanie historii zagłady. Przynosi nowe spojrzenie na opowieść Dukaja. Borys Szyc nie występuje.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13056
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#454 Post autor: lis23 » pt maja 20, 2022 13:26 pm

Nie serial a film:

"Małe Kobietki" - najnowsza wersja z muzyką Desplata. Nie znałem wcześniej tej historii, fajny film, choć ta rwana i dwubiegunowa? narracja z przeplatającą się teraźniejszością i przeszłością jest męcząca i trochę dezorientująca ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#455 Post autor: Koper » sob maja 21, 2022 12:23 pm

swordfish pisze:
sob maja 14, 2022 20:34 pm
ODWILŻ - 6.5/10

Poprawny serial zrealizowany, aby trafić do widza międzynarodowego. Podobnie jak w "Wataha" nad kolejną produkcją HBO czuwał konsultant zagraniczny. Historia jakich już wiele oglądaliśmy głównie w tytułach skandynawskich. Mgła znad Zalewu Szczecińskiego nadaje podobną aurę tajemniczości jak u nordyckich twórców. Główną rolę ciągnie silna i zarazem po przejściach postać kobiety, co zaraz ukazuje nam podobieństwa do "The Killing" czy "Top of the lake". Katarzyna Wajda aktorsko udowadnia, że śmiało można powierzać jej częściej główne role niż tylko drugoplanowe jak w "Kruku". Wajda obok Cieleckiej, sióstr Popławskich i Kuleszy może stać się kolejną gwiazdą przyciągającą widzów grającą role dramatyczne.
Całość ogląda się bez większych emocji, gdyż jest zwykłą rzemieślniczą wyróbką. Brakuje mi tego bicia serca, co towarzyszyło mi przy "Krukach", "Rojście" i w "Wataha".
Jak dla mnie ta Wajda większość serialu na jednej minie, to już ciekawiej wypadli ci dwaj gliniarze, którzy się koło niej kręcili. A co do oceny całości pełna zgoda. Plus za niezłe ujęcia Szczecina.
lis23 pisze:
pt maja 20, 2022 13:26 pm
Nie serial a film:
To po czorta z tym wyskakujesz na forum seriali? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#456 Post autor: Wawrzyniec » sob maja 21, 2022 18:39 pm

Co do seriali to nie wiem, czy ktoś jeszcze ogląda Family Guya, ale to w sumie jest... ciekawe... i straszne:


youtu.be/Rp9fZGqG0Qo
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Götterdämmerung
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 18, 2022 12:00 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#457 Post autor: Götterdämmerung » wt maja 24, 2022 13:31 pm

"Outer Range" gra Josh Brolin.
Po obejrzeniu ostatniego odcinka z pierwszego sezonu, można napisać, że bardzo podobny do "Dark"
Konflikty rodzinno-sąsiedzkie, podróże w czasie i znikające postacie.
Tylko zamiast jaskini jest dziura w ziemi.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23150
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#458 Post autor: Mystery » śr cze 01, 2022 12:06 pm

Adam pisze:
śr maja 04, 2022 07:30 am
Nie jestem zadowolony z finału Ozark, o ile pierwsza połowa ostatniego sezonu była dalej super, to w drugiej połowie, a w zasadzie w dwóch ostatnich odcinkach wygląda na to jakby przypomnieli sobie nagle "ale hej, musimy już kończyć przecież", i na szybko i rympał starali się zamykać wątki, przez co finałowy odcinek - reżyserowany przez Beatemana - rozczarowuje. Ogólnie cały serial miazga, finałowy sezon też aktorsko i scenariuszowo (poza ostatnim odcinkiem) jest wysokich lotów. Jak na Netflixa w ostatnich latach, całość serialu prezentuje się wręcz wybitnie. Polecam.
Ozark 4 - 7-
4 sezon przede wszystkim wymęczył mnie troszkę dużą ilością długich odcinków, historię śmiało można by było zamknąć w ośmiu pięćdziesięciominutowych epizodach. Co do ostatniego odcinka to jako koniec sezonu super, jako koniec serialu nie bardzo, ale dobrze, że się to już skończyło, bo co za dużo to nie zdrowo. I tak od punktu wyjścia, gdzie w pierwszym odcinku rodzinka wyjeżdża na zadupie prać pieniądze, do 4 sezonu gdzie mamy zabawę w kotka i myszkę na linii FBI-Kartel upłynęło już wystarczająco dużo wszystkiego. Całość jednak jak najbardziej godna polecenia i już na zawsze pozostanie klasykiem Netflixa.

Hacks 1 - 7-
Serial zdobył złotego Globa za najlepszy komediowy pokonując Teda Lasso, więc trzeba było w końcu sprawdzić. Do klasy pani Maisel daleko, ale wrażenia pozytywne, także zabawa z trwającym właśnie drugim sezonem będzie kontynuowana.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23150
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#459 Post autor: Mystery » sob lip 02, 2022 13:34 pm

Stranger Things 4 - 7
Jest trochę świeżości i nawet fajny twist, ale za dużo tego wszystkiego, zbyt długie epizody i zbyt wiele grup rozsianych bohaterów, prawie 2,5 godzinny finał zamiast trzymać w napięciu ciągną się w nieskończoność, niech już to lepiej dobrze skończą w 5 sezonie.

Halo 1 - 7
Gier nie znam, więc nie wiem co tu skrzywdzono, ale dawno nie było tak dobrego i tak świetnie wyglądającego sci-fi z prawdziwego zdarzenia. Szkoda, że poboczne wątki psuły główną oś serialu, która też w sumie więcej obiecywała niż dostarczyła, ale dla samego militarnego klimatu sci-fi, który na myśl nasuwał mi takie produkcje jak Avatar czy Żołnierze Kosmosu warto, choć tu też mogło być więcej tej rozwałki, także ogółem jest dobrze, ale też jest i niedosyt, że mogło być lepiej.

Miłość, śmierć i roboty 3 - 6+
Fabularnie średnio, choć sporo brutalnej akcji, no i jak zwykle miłe dla oka animacje.

Hacks 2 - 7+
Jest progres, zabawniejszy, lepszy fabularnie, no i bliżej nam do postaci.

The Great - s.1 - 7+, s.2 - 6
Cudownie bezpośredni, wulgarny i absurdalny, że też w dzisiejszych czasach pozwolono sobie na niektóre gagi, niestety w drugim sezonie odczuwalne zmęczenie materiału i obniżka formy.

Obi-Wan Kenobi 1 - 4
Słabe i niepotrzebne, realizacyjnie wprost biedne, ale jako tako się jeszcze śledziło.

Disenchantment 4 - 5
Coraz bardziej męcząca ta przygoda...

The Time Traveler's Wife 1 - 6
Myślałem, że to zamknięta mini-seria i szkoda, że nie skończyli tego w jednym sezonie, bo podobało się tak, że nie wiem czy będą to jeszcze kiedyś kontynuował.

Man vs. Bee 1 - 6
Fasola w formie, nie wiem tylko po co rozdrobnili to na 9 krótkich epizodów, myślę, że 100 minutowy film lepiej zdałby egzamin.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23150
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#460 Post autor: Mystery » sob lip 02, 2022 18:29 pm

Mystery pisze:
sob lip 02, 2022 13:34 pm
The Time Traveler's Wife 1 - 6
Myślałem, że to zamknięta mini-seria i szkoda, że nie skończyli tego w jednym sezonie, bo podobało się tak, że nie wiem czy będą to jeszcze kiedyś kontynuował.
No i problem z głowy, bo HBO anulował serial po 1 sezonie...

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#461 Post autor: Wawrzyniec » ndz lip 03, 2022 22:37 pm

Mystery pisze:
sob lip 02, 2022 13:34 pm
Man vs. Bee 1 - 6
Fasola w formie, nie wiem tylko po co rozdrobnili to na 9 krótkich epizodów, myślę, że 100 minutowy film lepiej zdałby egzamin.
Słyszałem, że podobno tak krótki czas trwania pojedynczych epizodów to właśnie ukłon do Jasia Fasoli, ale też Th Three Stooges i innych krótkich slapstickowych komedii. Czyli, że teoretycznie jeden epizod może posłużyć jak krótki sketch. Ale skoro widziałeś to i muzykę Balfe możesz ocenić. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#462 Post autor: Koper » pt lip 08, 2022 21:45 pm

The Boys s. 3

Wiele tu było fajnego przez sezon, ale ostatni odcinek to trochę jakby się syndrom ostatniego sezonu "Gry o Tron" włączył- za dużo zwrotów akcji na siłę, dziur i nielogicznych wyborów bohaterów, a także zmarnowany potencjał wielu z nich (np. Noir w komiksie ponoć klonem Homelandera a tu z niego jakiegoś zalęknionego leszcza zrobili w tym sezonie) i koniec końców więc irytacji niż wow. :(
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23150
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#463 Post autor: Mystery » pn sie 01, 2022 14:53 pm

Zasoby ludzkie 1 - 5-
Mało przekonujący spin-off Big Mouth. Były momenty, ale ogółem wulgarny i obrzydliwy, chaotyczny i dużo mniej zabawny od prekursora.

Baymax 1 - 6
Ot taka tam ciekawostka, którą włączyłem na sen, zaskakująco mocno lewacka :wink:

Boys 3 - 8+
Najlepszy sezon, Solider Boy rządzi 8)

Odwilż 1 - 6
Solidny kryminał, choć bez szału i ostatnimi czasy było kilka lepszych na naszym podwórku.

Mildred Pierce - 7
W końcu nadrobiłem, swego czasu dostawał Emmy i Globy, m.in dla Winslet. Dobra melodrama w stylu Todda Haynesa (Carol, Far from Heaven), choć zaczynało się lepiej niż kończyło.

Ms. Marvel 1 - 6
Ciepłe disneyowskie kluchy, choć nawet udanie wprowadzili nową postać.

Umbrella Academy 3 - 6-
Po dobrym pierwszym i słabszym drugim sezonie, nie miałem już większych oczekiwań, ale śledziło się nie najgorzej.

Barry 3 - 7
Już zapomniałem jakie to fajne, dobry czarny humor i nic tylko czekać na kolejny sezon, mam jednak nadzieję, że nie będzie trzeba już tyle czekać.

Killing Eve 4 - 4
Najsłabszy sezon, a zakończenie jeszcze słabsze.

Terminal List 1 - 7
Mocna sensacja w starym dobrym stylu. Świetny Pratt.

Paper Girls 1 - 6-
Nawet przyjemne, choć warstwa obyczajowa ciekawsza od sci-fi.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#464 Post autor: Koper » pn sie 01, 2022 17:50 pm

Mystery pisze:
pn sie 01, 2022 14:53 pm
Boys 3 - 8+
Najlepszy sezon, Solider Boy rządzi 8)
Najlepszy... do ostatniego odcinka (1. i 2. sezon kończono znacznie lepiej).
A Soldier Boy fajny tylko... no właśnie... ostatni odcinek. :P
Mystery pisze:
pn sie 01, 2022 14:53 pm
Umbrella Academy 3 - 6-
Po dobrym pierwszym i słabszym drugim sezonie, nie miałem już większych oczekiwań, ale śledziło się nie najgorzej.
Logiki to chyba już tam za bardzo nie ma w tym wszystkim, ale dzięki bohaterom i niezłej realizacji fajnie się to ogląda, to prawda. Chociaż ta zmiana płci bohatera/-ki granego/j przez Page... słaby ten wątek. :P
Mystery pisze:
pn sie 01, 2022 14:53 pm
Paper Girls 1 - 6-
Nawet przyjemne, choć warstwa obyczajowa ciekawsza od sci-fi.
Jestem po 3 odcinkach i póki co potwierdzam. Sympatyczne bohaterki i fajnie się śledzi ich losy, natomiast te motywy SF (tych zwalczających się frakcji temporalnych) póki co tylko przeszkadzają. Chyba też budżetu zabrakło, bo na razie efekty i wszelkie futurystyczne elementy to wyglądają jak z jakiegoś serialu z lat 90. Potem lepiej będzie w tym aspekcie?

EDIT: OK, dokończyłem. Różnie z efektami (jeden robot fajny, pterodaktyl raczej nieszczególnie) i oczywiście jak zwykle zakończenie takie, że nic nie zakończono, będą ciągnąć kilka sezonów i trochę będzie słabo na koniec, jak dwudziestolatki będą grać dwunastolatki (już teraz przynajmniej jedna aktorka ma 15 lat). Poza tym siłą serialu była weryfikacja dziewczęcych marzeń o dorosłym życiu z tym, co zastały po podróży w czasie. Trochę już nie będzie na to przestrzeni w drugim sezonie.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2830
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#465 Post autor: swordfish » wt sie 09, 2022 19:25 pm

YELLOWJACKETS - 7/10

Serial survivalowy. Po katastrofie samolotu ocalona grupa młodych ludzi próbuje przetrwać w dziczy z dala od cywilizacji. Sporo nawiązań do "Lost". Są retrospekcje ukazujące przeszłość, ale akcja idzie równolegle w czasach obecnych. Głównymi bohaterkami są szkolne piłkarki, które nie doleciały na finał rozgrywek międzystanowych. W teraźniejszości obserwujemy je jako dorosłe kobiety po przejściach. Wiemy, że survival nie był sielanką i dochodziło do aktów przemocy oraz prawdopodobnie kanibalizmu jak w "Alive. Katastrofa w Andach". Brawa należą się dla dorosłych aktorek - Melanie Lynskey, Juliette Lewis i ciężkiej do rozpoznania ze względu na charakteryzację Christinę Ricci. One ciągną całą opowieść. Im bliżej końca sezonu, twórcy zaskakują nas nowymi pytaniami i zagadkami. Wokół serialu internauci tworzą mnóstwo teorii spiskowych i wyszukują ukrytych znaczeń w poszczególnych scenach. Mam nadzieję, że historia będzie toczyć się dalej i nie zostanie skasowana po 1. sezonie.

THE WILDS 2 - 6/10

Serial survivalowy. Po katastrofie samolotu ocalona grupa młodych ludzi próbuje przetrwać w dziczy z dala od cywilizacji. Sporo nawiązań do "Lost". Jak już wiemy z sezonu 1. katastrofa lotnicza była zainscenizowana, a ocalone dziewczyny uczestniczą w eksperymencie psychologicznym przygotowanym przez szaloną tajną agentkę/badaczkę naukową/business-woman. Tym razem mamy grupkę chłopców, ale nadal jeszcze poznajemy dziewczyny z 1. sezonu. Tajemnic już nieco mniej niż poprzednio, bo twórcy odkryli nam więcej kart. Szkoda, że historia nie będzie toczyć się dalej, gdyż serial został skasowany.

KEEP BREATHING (Oddychaj) - 7/10

Serial survivalowy. Po katastrofie samolotu ocalona, samotna, młoda kobieta musi przetrwać w dziczy z dala od cywilizacji w pojedynkę. W retrospekcjach poznajemy przeszłość naszej bohaterki. Odcinki są krótkie, więc szybko się ogląda. Nieźle nakręcone obcowanie z przyrodą. Historia nie musi być kontynuowana i spokojnie można serial skasować. Dziewczyna
Spoiler:
FIRST KILL - 4/10

Kiczowata opowieść o miłości między młodą wampirzycą, a młodą "vampire hunter". "Romeo i Julia" w lesbijskim wydaniu i w świecie wampirów. Twórcy nawet dosłownie wrzucają w jednym odcinku dziewczyny na szkolną scenę w scenografię z Verony, gdzie ma być odegrany słynny dramat miłosny Shakespeare'a. Netflix liczył, że będzie sukces na miarę "Buffy, postrach wampirów" czy "Zmierzchu", ale niestety widzowie zawiedli. Z wyników oglądalności wynikało, że serial był porzucany przez internautów w połowie. Sam się męczyłem i oglądałem przez kilka dobrych dni. Nie obejrzałem od razu w całości. Serial skasowany. I dobrze. Można odetchnąć z ulgą.

IRMA VEP - 7/10

Remake tytułu z lat 90. Olivier Assayas wrócił ponownie do swojego filmu sprzed 25 lat i nakręcił od nowa. Nie znam oryginału, jak również nie znam serialu kina niemego "Les Vampires". Tytułowa Irma Vep to główna postać słynnych "Wampirów" z 1916 roku. Serial pokazuje prace na planie filmowym w Paryżu, gdzie powstaje remake "Les Vampires". Rzecz adresowana bardziej dla kinofilów i pracowników planów filmowych. Nieustannie słuchamy pogadanek o o procesie twórczym w świecie kina zdominowanym przez marvelowskie blockbustery. Olivier Assayas ma specyficzny styl zaliczany do New French Extremity. Psychologiczne thrillery i kino noir mieszające się z elementami horroru i art house'u. Wszystkie te rzeczy pojawiają się w tym serialu, łącznie z jego popularnymi aktorkami (jest cameo jego ulubionej Kristen Stewart). Najważniejszą jednak gwiazdą jest tu Alicia Vikander, która błyszczy tu jak prawdziwy diament. Sporo dawki humoru. Jedna z ciekawszych rzeczy, którą można obejrzeć w serwisach vod.

ODPOWIEDZ