Co ostatnio oglądaliście?

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Kontaktowanie:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#241 Post autor: Koper » pn cze 24, 2019 21:11 pm

Ktoś już może zmęczył drugi sezon "Dark" do końca"? Ja ledwo przebrnąłem dwa pierwsze odcinki. Napuszone to jak niektóre scory Zimmera, who is who przestałem pamiętać od pierwszego sezonu już dawno, ale co gorsza, przestało mnie to obchodzić, brakuje tu tajemnicy, która ciągnęła pierwszy sezon do przedostatniego odcinka, no i dwa odcinki, zero nagich lasek... boooring. ;) Zrobienie postapokaliptycznej przyszłości rodem z gierki "Stalker" to trochę za mało jak dla mnie.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
qnebra
Nominowany do Emmy

#242 Post autor: qnebra » wt cze 25, 2019 19:43 pm

No nagich lasek jak na lekarstwo, jakiś cyc pojawia się dopiero w odcinku szóstym. Plus score w tym odcinku to jeden z najlepszych w tym serialu.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Kontaktowanie:

#243 Post autor: Koper » śr cze 26, 2019 16:51 pm

Taaa...? Ja z dwóch pierwszych odcinków pamiętam tylko z grubsza tę samą nachalnie ponurą muzykę co w sezonie 1 i raczej nieszczególnie ciekawie podłożone piosenki. :) Może potem jest lepiej, ale jakoś średnio mi sie chce sprawdzać.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
qnebra
Nominowany do Emmy

#244 Post autor: qnebra » śr cze 26, 2019 19:54 pm

Score to kontynuacja tego co było w sezonie pierwszym, chociaż ze sporymi zmianami. A z piosenkami rzeczywiście się nie postarali tym razem.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner

#245 Post autor: Mystery » pn lip 22, 2019 17:46 pm

Nawiedzony dom na wzgórzu - 7+
Dobra warstwa dramatyczna, horrorowa nieco słabiej, trochę nużący, ale to spora pozytywna niespodzianka i jakże świetnie nakręcona.

Czarnobyl - 8
Mocna, dobrze zrealizowana rzecz, którą trzeba zobaczyć.

Tuca & Bertie - 7-
BoJack to to nie jest, na początku trochę irytowało, ale jak się to szaleństwo wkręciło było już tylko lepiej.

Black Mirror 5 - 5
Kiepskie i nie potrzebne...

Good Omens - 6+
Że zwariowane, to zwariowane, ale liczyłem na więcej, szczególnie jeśli chodzi o humor i fabułę.

Doom Patrol - 5+
Zapowiadało się świetnie, ale dawno tak nie męczyłem żadnego serialu, tyle plusów co minusów.

Catch 22 - 6-
Serial również poniekąd zmęczony i rozczarowujący, normalna produkcja niczym się nie wyróżniająca, dobrze, że krótka.

What We Do in the Shadows - 6-
Film bardzo mi się podobał, serial wyraźnie odstaje, zarówno humorem, jak i postaciami i dopiero po kilku odcinkach zaczął mi się lepiej wkręcać.

Too Old To Die Young - 7
Najlepszy Refn od czasu Drive, szacun, że dano mu taką swobodę twórczą, porównywalny do tego jaki dano Lynchowi przy okazji 3 sezonu Twin Peaks. Epizody 3-8 naprawdę dobre, całość dla wytrwałych, tak nakręconego, nieoczywistego i unikalnego serialu naprawdę próżno szukać.

When They See Us - 7-
Historia dobra, jej przedstawienie mogło być lepsze, no i ta polityczna agitka.

I Am the Night - 6-
Zapowiadało się lepiej, taka klasa B wśród dzisiejszych produkcji telewizyjnych.

Stranger Things 3 - 7
Podobało mi się i dobrze się oglądało, względem poprzedniego sezonu w końcu trochę świeżości, choć tak to wszystko naciągane, że zmierzające niemal w kierunku parodii.

Dark 2 - 7+
Dobre, ale zjawiskowy pierwszy sezon był lepszy, tajemnica się ulatnia i jest bardziej efekciarsko, już niemal wszyscy stali się podróżnikami... ale wciąż czekam na mocne zamknięcie trzecim sezonem.

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca nieistotnych nagród

#246 Post autor: swordfish » czw sie 08, 2019 23:42 pm

Euphoria - 7

Serial, który początkowo denerwuje pokazywaniem totalnej patologi wśród młodzieży. Narkotyki, seks, przemoc, wulgaryzm, broń. Lecz z każdym odcinkiem im bliżej poznajemy poszczególne postaci, tym bardziej zaczynamy rozumieć ich dziwne zachowanie. Zrealizowane jako teledyskowy kolaż. Finał jest epicki. Piosenki świetnie dobrane. Zendaya <3

youtu.be/k-9DOwrLdkg

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz

#247 Post autor: Adam » wt sie 13, 2019 11:36 am

świetny serial z genialnymi zdjęciami+światło i scenografią
NO MORE REMOTE CONTROL SHIT COMPOSERS !!!

Odpowiedz