Co ostatnio oglądaliście?

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#526 Post autor: Adam » sob cze 03, 2023 11:15 am

ale pierwsze dwa odcinki S1 ?
Dopiero ? :o

To poczekaj dalej 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#527 Post autor: Mystery » sob cze 03, 2023 11:45 am

2 pierwsze trzeciego, dlatego jestem zdziwiony długością i liczebnością odcinków w tym sezonie.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#528 Post autor: Adam » sob cze 03, 2023 18:47 pm

Aha i smaczek dla spostrzegawczych - szefowa ma na sobie w ostatniej scenie serialu dokładnie te same ciuchy, co w pierwszej scenie w której się pojawiła w pierwszym sezonie, a jednocześnie ta bohaterka jest w tych scenach w kompletnie innym - przeciwległym - stanie psychicznym i sercowym. Pięknie i nieprzypadkowo to zrobili, biorąc pod uwagę ze w każdym odcinku szefowa występuje średnio w dziesięciu kreacjach. Ładne domknięcie ewolucji bohatera a jednocześnie pokazane, że dla bliskich osób pozostała taka sama.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#529 Post autor: Adam » wt cze 06, 2023 15:35 pm

Fubar - 6/10 - Nie jest to aż tak słabe, jak twierdzą recenzje, ale jednak rozczarowujące. Zmarnowany potencjał. Klisze z filmów szpiegowskich. Oglądałem do końca tylko dla chemii między Arnoldem a Barbaro, bo takowa jest niewątpliwie , oraz czasami czerstwymi one-linerami Arnolda (jak mówi "Nie róbcie ze mnie cuckolda" spadłem z krzesła). Fajnie, że w tym wieku Arnold wciąż pokazuje, że potrafi. Niestety scenariusz robił chyba licealista, dlatego tytułowa para dwoi się i troi, ale sama nie uciągnie serialu. Końcówka nie rozwiązuje wątków, a tworzy nowe - więc pewnie będzie Sezon 2, ale nie zapowiedzieli go jeszcze.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#530 Post autor: Adam » czw cze 08, 2023 07:27 am

Arnold - 9/10 - ponad 3-godzinny, 3-odcinkowy świetny serial dokumentalny o Schwarzeneggerze. Arni jest tu sam narratorem i mówi non stop, albo do kamery siedząc lub jako lektor. Bardzo dużo mądrych rozwiązań producenckich, zaczynając od rozdzielenia trzech godzinnych odcinków na osobne i nie mieszające się wątkowo historie: dzieciństwo+kulturystyke, aktora i polityka... a kończąc na tym, że nie ma tu prawie w ogóle gości i tym samym laurek zabierających czas, jaki to Arni jest i był zajebisty - wypowiadają się tylko w kilku zdaniach Jim Cameron, Stallone, DeVito i Lee Curtis, plus kilku przyjaciół-kulturystów z dzieciństwa. Nawet nie ma tu wypowiedzi rodziny. Arnold przyznaje się do brudów i przeprasza za nie (nie pierwszy raz zresztą). Bardzo dużo archiwalnych nagrań. Mówi w swoim stylu, a całość jest też super mową motywacyjną - jak to u niego w zwyczaju.

Oczywiście jak ktoś czytał obszerną autobiografię Arnolda z 2013 roku "Total Recall", lub oglądał jego wiece polityczne czy z wydarzeń geopolitycznych, to znajdzie w dokumencie mniej nowych rzeczy dla siebie, ale ogląda i chłonie się to wybornie.

Ależ to jest wyborny czas kapitalnych dokumentów pod rząd co chwilę - Evan Rachel Wood, 60 Years Of Bond Music, Light & Magic, Michael J. Fox, Brooke Shields, a teraz Arni.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#531 Post autor: Adam » pn cze 26, 2023 13:28 pm

Adam pisze:
wt cze 06, 2023 15:35 pm
Końcówka nie rozwiązuje wątków, a tworzy nowe - więc pewnie będzie Sezon 2, ale nie zapowiedzieli go jeszcze.
I już zapowiedzieli S2.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#532 Post autor: qnebra » czw cze 29, 2023 18:07 pm

Wiedźmin, sezon 3, pierwsza połowa - co za gówno

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#533 Post autor: Adam » pt cze 30, 2023 12:35 pm

no jak NaEkranie dał 3/10 - a tam zawsze sporo zawyżają wszystko - to wiedz, że coś się dzieje :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#534 Post autor: Mystery » pn lip 03, 2023 12:45 pm

Ted Lasso 3 - 8
Zaskakujące przeobrażenie serialu w tym sezonie, ale ładnie wszystko skończyło i niech się już tak zakończy.

How to with John Wilson 1 & 2 - 8
Absurdalnie o absurdach Nowego Jorku i Ameryki, ze znakomitym montażem i dobrym humorem. Niedługo rusza trzeci sezon, tak więc nic tylko czekać.

Irma Vep 1 - 6
Nawet fajna satyra na dzisiejsze kino. Mimo, iż początkowo intrygowało swoją niebanalnością, to ostatecznie potrafiło przynudzić i zaprowadziło trochę donikąd.

Wild Isles - 6
Taki tam dokument, który wyróżniały sceny nocą i making off na końcu każdego odcinka, ale dobrze testowało się na nim nowy tv :wink:

Mrs. Davis 1 - 7
Jeden z najbardziej absurdalnych seriali jakie widziałem i klimatem kojarzył mi się trochę z Preacher. Ogólnie zaciekawiał i wciągał, ale jednak myślałem, że ogólna wymowa całości będzie lepsza, ale myślę, że każdy odbierze ten serial inaczej.

Shrinking 1 - 7
Pozytywny serial z fajnymi bohaterami. Trochę niewykorzystany Ford, który dostał mało znaczącą rolę i jakby go wyciąć to serial na niczym by nie stracił, choć sam był oczywiście wartością dodaną.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#535 Post autor: Wawrzyniec » wt lip 25, 2023 18:42 pm

Pierwszy odcinek Futuramy (mój ulubiony serial) na Hulu, zaskakująco w porządku, z zachowanym duchem oryginału. Może trochę za dużo meta-żartów, ale naprawdę miło spędziłem czas.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#536 Post autor: Mystery » śr sie 02, 2023 10:39 am

The Idol - 5
Ostra satyra na popkulturę, nie taka zła jak donoszono, ale też i nic dobrego. Przesadnie prowokująca, widać, że z problemami produkcyjnymi, bo bez większego pomysłu na siebie, ale dobra Depp i piosenki poratowały, choć już sam Weeknd mógłby sobie odpuścić występowanie na ekranie.

Black Mirror 6 - 6
Seryjni mordercy, wilkołaki, demony, bardziej pasowało by to do antologii Gabinetu Del Toro, niż Black Mirror, ale nie było źle, najbardziej podobał mi się drugi odcinek "Loch Henry", reszta raczej średnio, jak nie rozczarowująco.

Silo 1 - 7
Lubię takie seriale, fajny początek i koniec, choć w środku wiało trochę nudą i myślałem, że będzie trochę więcej tajemnic, pytań, zagadek i ich rozwiązań, a tak już po drugim odcinku przechodzimy do codzienności Silosa. Ponoć sezon kończy się w mniej więcej połowie książki, także ciekawym drugiego. Udana produkcja scf-fi, choć żaden zgniatacz jak w wielu miejscach głoszono.

Secret Invasion - 4
Jak dotąd najsłabszy i najbrzydszy serial MCU, potencjał był super, ale zabrakło chyba wszystkiego, co mocno dziwi przy takim budżecie.

Dead Ringers - 5
Mocne, ale ciężkie i nudne i gdyby nie świetna podwójna rola Weisz, chyba bym tego nie zmęczył.

Full Circle - 6
Serial HBO w reżyserii Soderbergha z Claire Danes i nie tylko, więc trzeba było sprawdzić. Ogólnie jednak raczej średniaczek z dziwaczną i zagmatwaną, wielowątkową fabułą, której po obiecującym początku nie śledziło się później jakoś szczególnie ekscytująco.

Good Omens 2 - 5
Nie wiem co ludzie tu widzą. Jak dla mnie trochę niezrozumiała produkcja i już chyba lepiej jakby zrobili z tego dwugodzinny film.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#537 Post autor: Mystery » pt wrz 01, 2023 12:15 pm

The Bear 2 - 8+
Tak jak podejrzewałem, pierwszy sezon był tylko przystawką. Tu wszystko jest o klasę wyżej, a za 6 odcinek posypią nomki do nagród.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#538 Post autor: Mystery » wt paź 03, 2023 10:38 am

The Lost Flowers of Alice Hart - 7+
Jedno z większych pozytywnych tegorocznych zaskoczeń. Może trochę babski, ale wciągający i emocjonalny. Ciekawe czy doceni się rolę Sigourney Weaver.

The Afterparty 2 - 7
O dziwo znów się udało, świetne pomysły i sporo humoru, ale jednak pierwszy sezon wygrywał świeżością i postaciami.

How To with John Wilson 3 - 7
Solidnie, ale po poprzednich sezonach, już żaden absurd życia Amerykanów mnie nie zdziwi, choć nie, odcinek z odkurzaczami był mocny :)

What We Do in the Shadows 5 - 7
Cały czas śledzi się świetnie, obecnie chyba jeden z lepszych i równiejszych komediowych seriali i nadal ma się ochotę na więcej.

I Am Groot 2 - 6
Nawet przyjemny spędzony czas przy kawce.

Twisted Metal - 6+
Odpowiednio odjechany, z fajnym światem przedstawionym i mimo pewnych mankamentów, jak chociażby kiepski casting głównego bohatera była to udana rozrywka. Trochę taka przystawka do tego co będzie dalej, także liczę na poprawę w drugim sezonie.

Sex Education 4 - 6
Lubię ten serial, ale przez ten ostatni sezon było z tym trochę ciężej, Netflix grubo popłynął z tą Sex Utopią i w sumie dobrze, że się już to kończy, choć w sumie najlepiej jakby skończyło się to już na sezonie 3.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#539 Post autor: Adam » wt paź 03, 2023 11:16 am

Nie zgodzę się co do ostatniego - ten ostatni sezon jest najdojrzalszy, porusza szerokie spektrum problemów i jest najbardziej edukacyjny, nie tylko dla młodzieży. Jest tu wiele mądrych spostrzeżeń, które społeczeństwo powinno wziąć do siebie, aby ten świat był lepszy. Same ostatnie 15 minut jest wspaniałe, jak dobrze, że nie poszli w słodycz i happy end.. Z tego co widzę, nie jestem jedyny w osądzie, bo ten S4 jest bardzo wysoko oceniany zarówno na polskich portalach, jak i zagranicznych.

Będzie mi brakowało tego serialu.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#540 Post autor: Mystery » wt paź 03, 2023 11:52 am

A ja właśnie odniosłem wrażenie, że to najsłabiej oceniany sezon, choć wciąż wysoko. Ogólnie zakończenia poszczególnych wątków mogły się podobać, szczególnie to z relacją ojca i syna. Ale twórcy odlecieli z tą nową szkołą, przy której chowa się nawet świat Barbie, chcąc nam wmówić, że istnieją takie miejsca, gdzie dosłownie wszyscy (czarni, biali, głusi, niewidomi, inwalidzi, oszpeceni, geje, transy, chrześcijanie itd) funkcjonują sobie kolorowo razem, a jak dobrze wiemy tak nie jest i pokazywanie takich utopii może być dla wielu grup krzywdzące. Nowi bohaterowie jakoś też mnie tu nie przekonali i brakowało mi trochę tego klimatu poprzednich odsłon, bo już wizje Erica to było przegięcie nijak nie pasujące do tego serialu.

ODPOWIEDZ