Co ostatnio oglądaliście?

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#511 Post autor: Adam » śr lut 22, 2023 10:43 am

jak zobaczyłem aktora grającego Brando i Coppole, to myślałem, że to deep-face-fake :o
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#512 Post autor: Mystery » śr lut 22, 2023 10:51 am

Przy Pacino miejscami myślałem, że to bankowo ta technologia, ale nie znalazłem, żadnych informacji, no i ten aktor rzeczywiście ma ten look.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#513 Post autor: Mystery » pt mar 03, 2023 13:00 pm

Big Mouth 6 - 7-
O dziwo cały czas ogląda się dobrze.

Kaleidoscope 1 - 6
Rozczarowujący napad i to co po nim, a najbardziej podobały mi się dwa odcinki sięgające do samych początków opowieści.

The Legend of Vox Machina 2 - 8-
Dobra kontynuacja, przemoc i humor wciąż mocne, do tego fajna większa historia ze smokami i więcej czasu poświęcone każdemu bohaterowi, choć ta ich "nieśmiertelność" zaczyna być powoli frustrująca.

The Midnight Club 1 - 6+
Z miesiąc męczyłem, ale udało się skończyć. Jak to u Flanagana, ten ma dużo czasu i nigdzie mu się nie śpieszy i bywa wymagająco, ale ogólnie ciekawe opowieści i bohaterowie, oraz ładny przekaz, a groza to jak zwykle tylko pretekst do opowiadania, o życiu i śmierci i szkoda, że drugi sezon nie powstanie.

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#514 Post autor: swordfish » sob mar 25, 2023 18:07 pm

DAISY JONES & THE SIX

Historia fikcyjnego zespołu odnoszącego sukcesy w latach 70. XX wieku. Twórcy mocno inspirowali się Fleetwood Mac. Być może miała to być biografia 1:1, ale bezpiecznie zrealizowali bez używania prawdziwych nazwisk. Pojawia się jeszcze producent muzyczny Teddy Price, który wydaje się, że jest wzorowany na postaci Quincy Jonesa. I pionierka muzyki disco Simone Jackson łącząca w sobie cechy Donny Summer i Chakki Khan.
Opowieść rozwija się bardzo powoli. Nabiera odpowiedniego rozpędu dopiero przy 3-4 odcinku. Sexu jak na lekarstwo, ale za to dużo jest drugs & rock’n’roll.
Na potrzeby serialu powstały oryginalne piosenki tytułowego zespołu, które zostały wydane na płycie "Aurora". Nieźle postarano się, aby przekonać widza, że taki zespół mógł istnieć. Nieźle oddana sesja nagraniowa i późniejsze koncerty. Podczas grania wciągają mnie emocje poszczególnych członków grupy.
Na ekranie nie ma znanych aktorów. Raczej są mało opatrzeni artyści, którzy pojawiali się do tej pory w drugim lub trzecim planie. Dużo dobrego robi charakteryzacja na lata 70. Jedynie większą gwiazdą jest Daisy Jones, którą zagrała wnuczka Elvisa Presleya. Czuć jej żywioł sceniczny. Jeśli chodzi o śpiew podejrzewam, że ktoś inny podkłada głos. Na szczęście jest tak naturalnie, że nie słychać sztuczności.
Ocena 8/10


youtu.be/1X9sT4RToEU

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#515 Post autor: Mystery » pn kwie 03, 2023 09:56 am

The Last of Us 1 - 9-
Jako fan gry jestem bardzo zadowolony jak wiernie i z szacunkiem potraktowano materiał wyjściowy i jak dobrze się to udało, klimat, realizacja, aktorstwo, bo pomimo kilku mniejszych mankamentów, wiemy jak zazwyczaj kończą gry na ekranie.

Swarm 1 - 6+
Taka tam satyra na fanbojów, myślałem, że będzie lepsze, choć plusik za mocną główną rolę.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#516 Post autor: Adam » pn kwie 24, 2023 21:04 pm

Shrinking - 9/10

Piękny serial. Mega pozytywne i robiące ciepło na serduchu zaskoczenie, jakiego - w tym gatunku seriali - nie było chyba od "Teda Lasso" 3 lata temu. Serial angażujący społecznie, mądry, empatyczny, z kapitalnie rozpisanymi dialogami, tam gdzie trzeba wzrusza, tam gdzie trzeba śmieszy, tam gdzie trzeba wspiera i daje do myślenia. Wielki szacun za ukazanie sposobów i możliwości przechodzenia żałoby. Kilku świetnych głównych bohaterów z których trudno wybrać tych naprawdę głównych, bo każdy ma poświęcone tak samo dużo czasu ekranowego. Każdy jest tu różny, każdy z innymi problemami.

Początkowo zastanawiałem się, jak Ford się odnajdzie w takim formacie, ale okazało się, że w większości po prostu gra tu... siebie, czyli dokładnie takiego, jakiego go znamy z wywiadów - wycofany, gburowaty, odpowiadający zdawkowo i wiecznie śpiący i znudzony. Pasuje to do jego postaci i jej miejsca w serialu idealnie.

Dajcie szanse tej produkcji, nie zawiedziecie się.
Ostatnio zmieniony pn kwie 24, 2023 21:13 pm przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#517 Post autor: Mystery » pn kwie 24, 2023 21:13 pm

Miło słyszeć. Znów mam Apple na dwa miechy, więc się nadrobi, a z tegorocznych nowości to wraz z Tedem ma u mnie priorytet, swoją drogą to dwa seriale od tych samych twórców.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#518 Post autor: Adam » wt kwie 25, 2023 11:11 am

Tak, a trener Roy Kent - poza tym że jest producentem - to nawet scenariusze napisał do niektórych odcinków tutaj :o
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#519 Post autor: Adam » sob kwie 29, 2023 20:25 pm

The Diplomat - 7/10

Fajny koncept, taki Homeland od Netflixa ale w 2022 roku w UK. Mamy odwołania na żywo do wojny w Ukrainie i zabawę w dużą politykę.
Niestety wkurzyło mnie zakończenie, bo jest cliffhanger, a nie zapowiedziano kolejnego sezonu.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#520 Post autor: Adam » ndz kwie 30, 2023 07:10 am

Fleishman Is in Trouble - 8/10

Świetny serial dramatyczny o rozpadzie małżeństwa z dziećmi na Manhattanie i jego następstwach. Serial angażujący społecznie, świetnie rozpisany, ale oczywiście nie dla wszystkich. Serial smutny, porusza myślę szczególnie tych, którzy przeżyli podobne historie. Ja na szczęście takich doświadczeń nie mam, więc na pewno oglądało się mi inaczej. Genialny Eisenberg jako doktor w szpitalu i Danes jako słynna agentka teatralna - która tutaj powtarza fragmenty Homelandu z chorobą psychiczną - gra te sceny dosłownie identycznie, mimika, wzrok, ruchy ciała.. Widać że ma wyuczone granie psychicznej laski od linijki. Miłym dodatkiem jest Lizzy Caplan, która znikła na chwilę po urodzeniu dziecka. Wciąż niewykorzystany talent tej aktorki, która grywa za mało imho.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#521 Post autor: Mystery » pn maja 01, 2023 10:02 am

Absolwentki 1 - 6-
Trafiłem przypadkiem. Całkiem przyjemnie się śledziło, sporo głupiego humoru, trochę irytujące bohaterki, ale z perspektywy czasu chyba jednak tylko takie sobie i raczej nie będę kontynuować przygody, o ile taka nastąpi.

Fleishman Is in Trouble 1 - 8-
Myślałem, że będzie to coś lżejszego, a to mocna rozprawa na temat rozwodu i ogólnie dzisiejszych czterdziestoparolatków, dobra rzecz, świetnie zagrana, napisana i wyreżyserowana.

The Good Mothers 1 - 7-
Po nagrodzie na Berlinale spodziewałem się czegoś lepszego. Raczej standardowa włoska miniseria o mafii, rodzinach i jej ofiarach, gdzie sama mafia została przedstawiona raczej po macoszemu.

Mandalorian 3 - 6
Najsłabszy sezon, gdzie zabrakło pomysłu, ale całe szczęście akcja z ostatnich dwóch odcinków trochę poratowała.

Beef 1 - 7
Świetne i solidne, ale po wielu opiniach z neta spodziewałem się większego killera.

Perry Mason 2 - 7+
Lepszy, niż pierwszy sezon. Grubsza intryga, klimat, noir, normalnie Chinatown się kłania i jak kolejne sezony będą tak zwyżkować, HBO może zyskać kolejną kultową serię.

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#522 Post autor: swordfish » śr maja 03, 2023 12:34 pm

Adam pisze:
sob kwie 29, 2023 20:25 pm
The Diplomat - 7/10

Fajny koncept, taki Homeland od Netflixa ale w 2022 roku w UK. Mamy odwołania na żywo do wojny w Ukrainie i zabawę w dużą politykę.
Niestety wkurzyło mnie zakończenie, bo jest cliffhanger, a nie zapowiedziano kolejnego sezonu.
Ja jeszcze się męczę z oglądaniem. Tak to jest jak kilka produkcji na raz oglądam. A ten serial jak na razie mnie nie wciągnął, aby oglądać jednym tchem. Schematy proceduralne, przewidywalne. "House Of Cards", ale ten brytyjski, nudny oryginał z Ianem Richardsonem, a nie ten remake z Kevinem Spacey z domieszką lekkiego humoru "Veep".
2. sezon został potwierdzony.
https://www.netflix.com/tudum/articles/ ... -2-renewed

POLOWANIE NA ĆMY
Kostiumowa i scenograficzna uczta dla oka. Sonia Mietielica przypomina swoją fryzurą pielęgniarkę Eve Hewson z "The Knick". Zadziwia mnie, że nadawca publiczny zdecydował się na serial, gdzie ponad połowa scen odbywa się w … burdelu. Pojedynek alfonsów z prostytutkami, a w tle PPS walczy o wolność z carskim okupantem i do tego wątki żydowskie na deser. Jak na niedzielny wieczór w prime-time zbyt mocne. Scenariuszowo, gdzieś wszystko się rozmydla i nie wiem, czy miała to być kolejna produkcja historyczna ku pokrzepieniu serc, czy "Król" z Canal+ z akcją 20 lat wcześniej? Ocena 6/10

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#523 Post autor: Mystery » pt cze 02, 2023 10:56 am

History of the World, Part II - 4
Chaotyczne i mało zabawne, nie polecam.

#BringBackAlice 1 - 7-
Widziałem, że polał się hejt, ale jak dla mnie dobra kryminalna historia i to z naszego podwórka.

Family Guy 20 - 6
Ciężko mi się pożegnać z tą rodzinką, a ta nadal daje jakoś radę :wink:

Succession 4 - 9+
Mistrzowskie zamknięcie mistrzowskiego serialu. Nie wydaje mi się, żebym zobaczył w tym roku coś lepszego, no ale czekam.

The Marvelous Mrs. Maisel 5 - 7
Zawsze będę dobrze wspominać ten serial, ale nie tak sobie wyobrażałem ostatni sezon i dobrze, że to już koniec.

Love & Death 1 - 7
Solidna miniseria, z dobrą obsadą. Nie znałem tej historii, toteż śledziło się z zaciekawieniem, ale ogólnie nic wielkiego.

Barry 4 - 7+
Dziwny to był serial, nietuzinkowy, fajny i zabawny i dobrze, że ta historia została już sensownie zamknięta i nie rozjechało się to tak jak Killing Eve czy Dexterze w późniejszych sezonach.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#524 Post autor: Adam » sob cze 03, 2023 07:01 am

Ted Lasso S3 - 9/10 - mistrzowski finał (oby!) mistrzowskiego serialu. Ostatni odcinek to perła - obsada stworzyła całościowo wspaniały, podnoszący na duchu i przejmujący hołd dla akceptacji, miłości, nietoksycznej męskiej przyjaźni, kobiecej siły i przebaczenia. Nie ma oficjalnej informacji, że to koniec, ale wszystkie wątki zostały domknięte, a historia była rozpisana na 3 sezony. Mam nadzieję, że nie dadzą się namówić na kolejny sezon na siłę!
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#525 Post autor: Mystery » sob cze 03, 2023 08:26 am

Wczoraj obejrzałem 2 pierwsze odcinki i szok, że tak ich dużo i takie długie. Na razie średnio mi się to podoba, mało Teda w serialu o Tedzie, a za dużo wątków pobocznych, jakoś kariera młodej blondyny mało mnie obchodzi, ale liczę, że dalej będzie tylko lepiej :wink:

ODPOWIEDZ