Co ostatnio oglądaliście?

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#451 Post autor: Adam » pn kwie 11, 2022 09:36 am

Variety w recce na głównej stronie też zasmucone, jak ja :(

‘Killing Eve’ Ends With a Total Betrayal of What Once Made It Great (SPOILERS)

https://variety.com/2022/tv/reviews/kil ... Umc7h9Zj5Y

całość na naszym hbo max.
#60YearsOfBond

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz

#452 Post autor: Adam » pt kwie 15, 2022 16:32 pm

Obejrzałem ten długi dokument 2-odcinkowy (łącznie 3h) na HBO Max z Evan Rachel Wood o jej akcji z Mansonem. Nie wiem na ile jest w tym prawdy, ale to jest przerażające choćby i nawet w połowie rzeczy ona wyolbrzymiała lub naginała pod siebie fakty. Ale sądzę że ma dobre papiery, bo widać w dokumencie, że ma korespondencje, smsy, a nawet filmy z ukrycia nagrane przez siebie. Wiadomo że w dokumencie pokazała tylko tyle ile chciała, smaczki zostawiając na sąd. "Me too" przy tym, to jest pikuś dla przedszkolaków.

Mocne, przerażające, warto.
#60YearsOfBond

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz

#453 Post autor: Adam » śr maja 04, 2022 07:30 am

Nie jestem zadowolony z finału Ozark, o ile pierwsza połowa ostatniego sezonu była dalej super, to w drugiej połowie, a w zasadzie w dwóch ostatnich odcinkach wygląda na to jakby przypomnieli sobie nagle "ale hej, musimy już kończyć przecież", i na szybko i rympał starali się zamykać wątki, przez co finałowy odcinek - reżyserowany przez Beatemana - rozczarowuje. Ogólnie cały serial miazga, finałowy sezon też aktorsko i scenariuszowo (poza ostatnim odcinkiem) jest wysokich lotów. Jak na Netflixa w ostatnich latach, całość serialu prezentuje się wręcz wybitnie. Polecam.
#60YearsOfBond

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner

#454 Post autor: Mystery » pt maja 06, 2022 11:19 am

Za cały ostatni sezon Ozarka będę się dopiero zabierał, także przeskakuję ten post :wink:

Severance 1 - 8
Mimo pewnych niedosytów, na stan 6 maja, najlepszy nowy serial tego roku, dla fanów Devs i Thruman Show pozycja obowiązkowa. Lepiej jakby zamknęli to w formie miniserialu, ale po ostatnim jakże trzymającym w napięciu odcinku, już teraz mocno czekam na sezon 2.

The Last Days Of Ptolemy Grey - 7
Setki ról, dawno po 70 i dopiero teraz rola życia Samuela L. Jacksona. Fabularnie nie powala, mamy tu dwie proste kryminalne historie, współczesną i sprzed lat, główny wątek stanu zdrowia głównego bohatera, ale to relacja między nastolatką i dziadkiem jest tu najciekawsza.

Minx 1 - 6-
Jak to w HBO święcą kutasami na potęgę i nic poza tym ;) A tak serio to przyjemnie się oglądało, ale to już było, jakoś nie zaskoczyło mnie
fabułą i bohaterami, toteż nie wiem czy będę kontynuował przygodę z zapowiedzianym właśnie drugim sezonem.

Moon Knight 1 - 6
Aspirował do zbyt wielu rzeczy i koniec końców wyszło nierówno. Czego tu nie było, Noc w Muzeum, Bourne, Mumia, Venom, Legion, niby poważniejsze i brutalniejsze, ale nadal infantylne i mocno fantastyczne. Chwali się Isaaca, ale mnie te wygłupy nie przekonywały, tak samo jak kiepska postać Ethana Hawke'a, a samego Moon Knighta jak na lekarstwo. Jakoś nie kibicuję dla drugiego sezonu, ale tą postać w przyszłości jeszcze chętnie zobaczę.

The Kominsky Method 3 - 7
Nie sądziłem, że się uda bez jednego z głównych bohaterów, ale zaskakująco pozytywne zakończenie, słodko-gorzko z jeszcze większym poczuciem humoru.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara

#455 Post autor: swordfish » sob maja 14, 2022 20:34 pm

ODWILŻ - 6.5/10

Poprawny serial zrealizowany, aby trafić do widza międzynarodowego. Podobnie jak w "Wataha" nad kolejną produkcją HBO czuwał konsultant zagraniczny. Historia jakich już wiele oglądaliśmy głównie w tytułach skandynawskich. Mgła znad Zalewu Szczecińskiego nadaje podobną aurę tajemniczości jak u nordyckich twórców. Główną rolę ciągnie silna i zarazem po przejściach postać kobiety, co zaraz ukazuje nam podobieństwa do "The Killing" czy "Top of the lake". Katarzyna Wajda aktorsko udowadnia, że śmiało można powierzać jej częściej główne role niż tylko drugoplanowe jak w "Kruku". Wajda obok Cieleckiej, sióstr Popławskich i Kuleszy może stać się kolejną gwiazdą przyciągającą widzów grającą role dramatyczne.
Całość ogląda się bez większych emocji, gdyż jest zwykłą rzemieślniczą wyróbką. Brakuje mi tego bicia serca, co towarzyszyło mi przy "Krukach", "Rojście" i w "Wataha".

POWRÓT - 6.5/10

Kalka z francuskiego "Les Revenants", ale bez mroku i tajemniczości. Nawet tytuł ewidentnie wskazuje, skąd twórcy czerpali inspirację. Historia zmartwychwstałego bohatera stawia podobne pytania jak pierwowzór francuski, czy ktoś oczekiwał na powrót zwykłego i nudnego faceta. Dzięki głupawym minom Mecwaldowskiego i popiającej z piersióweczki Kingi Preis mamy opakowane to w formie komediowej. Na plus Magdalena Walacha, która powinna grać więcej zróżnicowanych ról niż być nieustannie zakotwiczona w "Komisarzu Alexu". Bartłomiej Topa wiadomo, że jest klasą samą w sobie. Ogląda się lekko i przyjemnie. Parę zabawnych scen.
Użyte piosenki mimo, że same w sobie są świetne, niekoniecznie tu pasowały. Tak jakby wybrano ulubioną playlistę reżysera i na siłę ją wsadzono. Muzyka Komasy-Łazarkiewicza ma dużą dawkę pozytywnej energii i wyróżnia się na tle otaczającego nas dudnienia dronów w konkurencyjnych tytułach.

YAKAMOZ S-245 - 6/10

Turecki serial, który jest spin-offem uniwersum Jacka Dukaja z "Kierunek: Noc". Apokalipsa świata, gdzie ludzie umierają ze względu na światło słoneczne. Tym razem katastrofę obserwujemy z wojskowej łodzi podwodnej. W serialu jest cross-over z "Kierunek: Noc". Załoga łodzi odbiera sygnały i śledzi trajektorię lotu samolotu oraz dowiaduje się o problemach z żywnością w bułgarskim bunkrze. Można, więc potraktować to jako 3. sezon "Kierunek: Noc". Sam scenariusz jest mocno schematyczny, bo każdy odcinek wygląda podobnie. Zanurzanie się w głębinie morskiej w dzień i szukanie ratunku na powierzchni w ciągu nocy. Mamy bad-guya i po kolei tracimy obsadę załogi. Ocena zawyżona tylko za kontynuowanie historii zagłady. Przynosi nowe spojrzenie na opowieść Dukaja. Borys Szyc nie występuje.

ODPOWIEDZ