Co ostatnio oglądaliście?

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#406 Post autor: Koper » śr paź 06, 2021 19:50 pm

Mystery pisze:
pn paź 04, 2021 10:46 am
Midnight Mass - 7
Chyba najbardziej przekonywująca produkcja Flanagana. Oczywiście znów trzeba uzbroić się w cierpliwość przy rozległych dialogach, a od kulejącej trochę akcji i splotu wydarzeń, jak zwykle ważniejsze są emocje i przesłanie.
i jak zwykle przesadza z tym teal&orange w koloryzacji zdjęć :D ale ogólnie faktycznie fajna rzecz, trochę kingowska w klimacie i postaciach (ta jedna baba to trochę w stylu matki Carrie ;) ). Tylko nie rozumiem czemu oni w tym serialu ani razu nie nazwali rzeczy (z którą walczyli) po imieniu, tak jakby żyli w oderwaniu od legend, mitów i kultury masowej. :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner

#407 Post autor: Mystery » czw paź 07, 2021 12:05 pm

Toż było mówione, że to Anioł :mrgreen: Też się zastanawiałem, że to słowo nie pada, choć oglądając nie wiedziałem o czym to będzie i fajnie mnie zaskoczyli. Po prostu zdaje się, że twórcy tym unikalnym podejściem chcieli nadać wydarzeniom bardziej biblijne pochodzenie, a nie te które znamy z popkultury, bo ta, patrząc na plakaty filmowe z pokoju głównego bohatera musiała tam dojść :)
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Kontakt:

#408 Post autor: Koper » czw paź 07, 2021 17:35 pm

Mystery pisze:
czw paź 07, 2021 12:05 pm
Toż było mówione, że to Anioł :mrgreen:
Jakby oglądali Alternatywy 4 to by wiedzieli, że Anioł nie oznacza niczego dobrego. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner

#409 Post autor: Mystery » sob paź 09, 2021 10:43 am

Ale pewnie widzieli ten mem :mrgreen:
Spoiler:
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz

#410 Post autor: Adam » wt paź 12, 2021 20:41 pm

Sprzątaczka Netflix - 9/10 - geniusz. :o

Udała się Angie McDowell córeczka 8) Już w Leftovers była genialna, ale tu za tę tytułowa rolę może być Emmy.
SOUNDTRACKS.PL

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara

#411 Post autor: swordfish » pn paź 25, 2021 14:21 pm

SQUID GAMES - 8/10

Protesty pracowników oświaty na całym świecie, w tym naszego ministra edukacji. Dzieciaki znają fabułę i odgrywają gry - dzielą się na strażników i na graczy. "Zabijają się" i "karzą" nawzajem. Im więcej narzekania starych zgredów, tym bardziej zwiększa się popularność wśród najmłodszych. Wiadomo, że owoc zakazany smakuje najlepiej. Należy z dziećmi podjąć dyskusję, zamiast im zakazywać. Tu okazuje się, że rodzice, jak i nauczyciele, nie do końca rozumieją historię. Twórcy nie pomagają, bo prowadzą nas na manowce i nie wszystko do końca wyjaśniają.
Nie dziwię się ogromnej fali sukcesu tego serialu, bo opowieść wciąga nas w sidła emocji. Mieszanka klimatów "Oldboya", "Matrixa" i "Igrzysk śmierci".
Dużo mówi się, że jest to alegoryczne pokazanie społeczeństwa konsumpcyjnego dla którego bożkiem jest mamona. Mamy podziały na klasę ogromnej biedoty i tylko garstka osób, które należą do klasy superbogaczy i władców świata. Zadziwia mnie, że w koreańskiej produkcji jest dużo nawiązań do Pisma Św. Pierwsze pytanie jakie słyszy zwycięzca gry po powrocie do miasta: "Czy spotkałeś Chrystusa?" Idąc na spotkanie po roku od zwycięstwa w tle widzimy znak świecącego, neonowego krzyża. Podoba mi się interpretacja, że w finałowym twiście nasz bohater spotyka się z Antychrystem. "Diabeł" wyznaje mu, że ludzie są dla niego tylko końmi na wyścigach i są tylko numerami, pionkami na szachownicy, z której łatwo spaść. Czytam wiele opinii, że końcówka mocno rozczarowuje. Oglądali niezłe widowisko, a na koniec dostają nudne, filozoficzne gadanie. Właśnie ta rozmowa jest bardzo ważna na końcu. Wprowadza serial na wyższy poziom duchowy. Ukazanie kondycji człowieka, gdy spotyka się w oko w oko z najwyższym złem.
Aktorsko bardzo dobrze przedstawione poszczególne osoby dramatu. Dziewczyna nr 67 - w jej smutku można się zakochać. Irytująca kobieta z numerem 212 zachwyca swym kombinowaniem w walce o przetrwanie.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Kontakt:

#412 Post autor: Wawrzyniec » pn lis 01, 2021 13:32 pm

Squid Game

Patrząc jakie jest zamieszanie związane z tym serialem, ile artykułów widzę i jaką on się cieszy popularnością, postanowiłem spróbować o o co to całe halo. I tak z jednej strony muszę przyznać, że serial nie jest jakoś odkrywczy. Gdyż jednak motywów z grą, zawodami, gdzie ludzie muszą walczyć o życie, było wiele. Podobnie jak historii, filmów, opowiadań, artykułów, eksperymentów o sytuacjach, gdzie ludzie zamknięci, więzieni tworzą grupy, walczą ze sobą, stają się dla siebie wrogami i są w stanie dokonać dramatycznych i przerażających rzeczy. Czyli z jednej strony ten koreański serial nie wyznacza jakiś nowych szlaków, ale skłamałbym gdybym powiedział, że mnie nie wciągnął i oglądnąłem go całego w dwa dni. Znowu, niektóre twisty były do przewidzenia, ale realizacyjnie nie ma się do czego przyczepić i zważywszy jak szybko go oglądnąłem to chyba uważam to za dobrą produkcję.

Chociaż na razie muszę się przyznać, że to co mi mocno utkwiło w pamięci to VIPy zagrane jak z kreskówki, czy też NPC w Oblivionie. Byli tak karykaturalni, że aż śmieszni, ale może oto chodziło reżyserowi.

Muzyka trochę eklektyczna, ale swoje momenty miała.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner

#413 Post autor: Mystery » wt lis 02, 2021 09:46 am

Squid Game 1 - 8-
Popularność na pewno mu nie sprzyja i pewnie będzie go obrzydzać, ale mi się bardzo podobało, zarówno estetycznie, jak i fabularnie, pochłonąłem w dwa dni.

What If... 1 - 6+
Przyjemnie się śledziło, nawet ciekawe scenariusze, niezła akcja i humor, zdarzyło się po drodze kilka słabszych epizodów, ale finał ładnie spiął całość.

I May Destroy You - 7-
Porusza mocne i jakże aktualne tematy, choć myślałem, że będzie lepsze i jakoś nie wzbudził u mnie większego przywiązania.

Ted Lasso 2 - 7
Bywałem sceptyczny, mało Teda, trochę naciąganych wątków czy odcinek o trenerze Beard - wtf? i jak na serial komediowy zdecydowanie za dużo melodramy, ale tą zaskakującą przemianą postaci Nate'a nawet mnie zaintrygowali.

Nine Perfect Strangers 1 - 6
Po twórcy "Big Little Lies" i takiej obsadzie spodziewałem się więcej, szczególnie jak na produkcję o radzeniu sobie z traumą i ruszeniu dalej.

Maid - 7+
Świetna Qualley i nie tylko, dobry serial z serii samo życie, choć to jak główna bohaterka miała pod górkę i ciągle pod wiatr, to już czasami było znęcanie się scenarzystów.

Disenchantment 3 - 6-
Nie śledziło się tego za ciekawie, zrobił się straszny bajzel, który dotyka nie tylko fabuły, ale i postacie, jakby na jedno i drugie skończyły się już pomysły, albo były to pomysły mało przemyślane.

What We Do in the Shadows 3 - 7
Nawet fajny sezon, jest humor i większa historia, także mają ode mnie zielone światło na następny.

Scenes from a Marriage 1 - 6+
Dla Isaaca i Chastain warto było zobaczyć, ale jakoś nie miałem nastroju na takie ciężkie, psychologiczne tematy, toteż nie zaliczam seansów do szczególnie frapujących, ale ogólnie doceniam.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Kontakt:

#414 Post autor: Wawrzyniec » śr lis 03, 2021 19:20 pm

Mystery pisze:
wt lis 02, 2021 09:46 am
Squid Game 1 - 8-
Popularność na pewno mu nie sprzyja i pewnie będzie go obrzydzać, ale mi się bardzo podobało, zarówno estetycznie, jak i fabularnie, pochłonąłem w dwa dni.
W sumie mnie też dwa dni zajęło oglądnięcie całego serialu. Mnie tylko bardziej intryguje w tego typu filmach/książkach pewna rzecz. I w sumie podobną sytuację mieliśmy w Hunger Games, czyli tworzenie tych grup. Znaczy z jednej strony wiem, że może to naturalny instynkt, aby w takich grupach czuć się bezpieczniej. Ale też ich członkowie muszą być świadomi, że w takich igrzyskach nie wygrywa się jako zespół i prędzej czy później, osoby z takiej grupy będą musiały stanąć naprzeciwko siebie, gdyż jak w Highlanderze pod koniec może być tylko jeden.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz

#415 Post autor: Adam » ndz lis 07, 2021 09:17 am

oglądał ktoś to Foundation ? Bo nie wiem czy czas tracić..
SOUNDTRACKS.PL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner

#416 Post autor: Mystery » ndz lis 07, 2021 16:49 pm

Po pilocie, który akurat wczoraj zapuściłem na pewno warto, szok jaki to ma rozmach, choć ciężko stwierdzić jak się to fabularnie potoczy i na pewno potrzeba więcej czasu aby wgryźć się w przedstawiony świat, ale póki co jestem na tak i będzie kontynuowane. Muzycznie również dobrze i dwa tematy Beara, przewodni i Gaal robią robotę.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Kontakt:

#417 Post autor: Koper » pn lis 08, 2021 16:35 pm

Mystery pisze:
pt lut 21, 2020 11:18 am
Carnival Row 1 - 7-
Superprodukcja Amazona, w obsadzie Orlando Bloom, Cara Delevingne, Jared Harris, społeczne fantasy dla dorosłych z bogatym światem, dobrym klimatem i intrygą, trochę szkoda, że tak mało znane, ale drugi sezon ponoć zamówiony.
Amen.
Tylko szkoda, że wiktoriański kryminał w wersji fantasy nie zabierał zbyt dużo czasu ekranowego, a jeśli faktycznie drugi sezon powstanie, to pewnie wcale już go nie będzie i skupią się na tych społecznych alegoriach i knowaniach parlamentarnych rodem z Nowej Trylogii Star Wars. ;)

Plusik też za muzyczkę Barra i kogoś tam drugiego. Szczególnie za temat główny i miłosny.

youtu.be/hELZzrRShoA

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner

#418 Post autor: Mystery » wt lis 09, 2021 11:34 am

Prace na planie drugiego sezonu ukończyły się we wrześniu, także premiera zapewne nieprędko w 2022.

A po trzecim odcinku odechciało mi się tej całej Fundacji, ale jeszcze dam szansę, bo widzę na IMDB, że jest to najniżej oceniany epizod sezonu.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Kontakt:

#419 Post autor: Koper » sob lis 13, 2021 14:04 pm

"Star Trek: Lower Decks"

Obejrzałem s.1 i zacząłem s.2
Fajne to. Takie komediowe podejście do serii, choć solidnie umocowane w uniwersum, gdzieś w czasach zaraz po Nowym Pokoleniu i Voyagerze, nawet pojawiają się nie tylko nawiązania do wszelkich inny serii (gadki o misjach Kirka czy Deep Space 9) ale i epizodyczne ich bohaterowie. Zaczyna się to nieco niemrawo, ale końcówka s.1 to już przednia zabawa, a Beckett Mariner to zdecydowanie jedna z najfajniejszych postaci w całym ST. :)

Duży plus też za muzykę. Z początku główny temacik wydawał mi się nieco zbyt ubogi pod względem wykonania, ale teraz muszę mu oddać, że ma on ducha starych Trekowych tematów Courage'a i Goldsmitha, potrafi też być fajnie aranżowany na przestrzeni serialu, szczególnie w scenie ewidentnie nawiązującej do "The Motion Picture", gdy załoga ogląda swój statek w doku:

youtu.be/hMm60dD7h7E

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner

#420 Post autor: Mystery » wt lis 16, 2021 16:53 pm

Ogląda ktoś Arcane? Wieść internetowa się niesie, że ponoć coś bardzo dobrego i nie trzeba znać "League of Legends".
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ