Co ostatnio oglądaliście?

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#406 Post autor: Koper » czw paź 07, 2021 17:35 pm

Mystery pisze:
czw paź 07, 2021 12:05 pm
Toż było mówione, że to Anioł :mrgreen:
Jakby oglądali Alternatywy 4 to by wiedzieli, że Anioł nie oznacza niczego dobrego. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#407 Post autor: Mystery » sob paź 09, 2021 10:43 am

Ale pewnie widzieli ten mem :mrgreen:
Spoiler:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#408 Post autor: Adam » wt paź 12, 2021 20:41 pm

Sprzątaczka Netflix - 9/10 - geniusz. :o

Udała się Angie McDowell córeczka 8) Już w Leftovers była genialna, ale tu za tę tytułowa rolę może być Emmy.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#409 Post autor: swordfish » pn paź 25, 2021 14:21 pm

SQUID GAMES - 8/10

Protesty pracowników oświaty na całym świecie, w tym naszego ministra edukacji. Dzieciaki znają fabułę i odgrywają gry - dzielą się na strażników i na graczy. "Zabijają się" i "karzą" nawzajem. Im więcej narzekania starych zgredów, tym bardziej zwiększa się popularność wśród najmłodszych. Wiadomo, że owoc zakazany smakuje najlepiej. Należy z dziećmi podjąć dyskusję, zamiast im zakazywać. Tu okazuje się, że rodzice, jak i nauczyciele, nie do końca rozumieją historię. Twórcy nie pomagają, bo prowadzą nas na manowce i nie wszystko do końca wyjaśniają.
Nie dziwię się ogromnej fali sukcesu tego serialu, bo opowieść wciąga nas w sidła emocji. Mieszanka klimatów "Oldboya", "Matrixa" i "Igrzysk śmierci".
Dużo mówi się, że jest to alegoryczne pokazanie społeczeństwa konsumpcyjnego dla którego bożkiem jest mamona. Mamy podziały na klasę ogromnej biedoty i tylko garstka osób, które należą do klasy superbogaczy i władców świata. Zadziwia mnie, że w koreańskiej produkcji jest dużo nawiązań do Pisma Św. Pierwsze pytanie jakie słyszy zwycięzca gry po powrocie do miasta: "Czy spotkałeś Chrystusa?" Idąc na spotkanie po roku od zwycięstwa w tle widzimy znak świecącego, neonowego krzyża. Podoba mi się interpretacja, że w finałowym twiście nasz bohater spotyka się z Antychrystem. "Diabeł" wyznaje mu, że ludzie są dla niego tylko końmi na wyścigach i są tylko numerami, pionkami na szachownicy, z której łatwo spaść. Czytam wiele opinii, że końcówka mocno rozczarowuje. Oglądali niezłe widowisko, a na koniec dostają nudne, filozoficzne gadanie. Właśnie ta rozmowa jest bardzo ważna na końcu. Wprowadza serial na wyższy poziom duchowy. Ukazanie kondycji człowieka, gdy spotyka się w oko w oko z najwyższym złem.
Aktorsko bardzo dobrze przedstawione poszczególne osoby dramatu. Dziewczyna nr 67 - w jej smutku można się zakochać. Irytująca kobieta z numerem 212 zachwyca swym kombinowaniem w walce o przetrwanie.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#410 Post autor: Wawrzyniec » pn lis 01, 2021 13:32 pm

Squid Game

Patrząc jakie jest zamieszanie związane z tym serialem, ile artykułów widzę i jaką on się cieszy popularnością, postanowiłem spróbować o o co to całe halo. I tak z jednej strony muszę przyznać, że serial nie jest jakoś odkrywczy. Gdyż jednak motywów z grą, zawodami, gdzie ludzie muszą walczyć o życie, było wiele. Podobnie jak historii, filmów, opowiadań, artykułów, eksperymentów o sytuacjach, gdzie ludzie zamknięci, więzieni tworzą grupy, walczą ze sobą, stają się dla siebie wrogami i są w stanie dokonać dramatycznych i przerażających rzeczy. Czyli z jednej strony ten koreański serial nie wyznacza jakiś nowych szlaków, ale skłamałbym gdybym powiedział, że mnie nie wciągnął i oglądnąłem go całego w dwa dni. Znowu, niektóre twisty były do przewidzenia, ale realizacyjnie nie ma się do czego przyczepić i zważywszy jak szybko go oglądnąłem to chyba uważam to za dobrą produkcję.


Chociaż na razie muszę się przyznać, że to co mi mocno utkwiło w pamięci to VIPy zagrane jak z kreskówki, czy też NPC w Oblivionie. Byli tak karykaturalni, że aż śmieszni, ale może oto chodziło reżyserowi.

Muzyka trochę eklektyczna, ale swoje momenty miała.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#411 Post autor: Mystery » wt lis 02, 2021 09:46 am

Squid Game 1 - 8-
Popularność na pewno mu nie sprzyja i pewnie będzie go obrzydzać, ale mi się bardzo podobało, zarówno estetycznie, jak i fabularnie, pochłonąłem w dwa dni.

What If... 1 - 6+
Przyjemnie się śledziło, nawet ciekawe scenariusze, niezła akcja i humor, zdarzyło się po drodze kilka słabszych epizodów, ale finał ładnie spiął całość.

I May Destroy You - 7-
Porusza mocne i jakże aktualne tematy, choć myślałem, że będzie lepsze i jakoś nie wzbudził u mnie większego przywiązania.

Ted Lasso 2 - 7
Bywałem sceptyczny, mało Teda, trochę naciąganych wątków czy odcinek o trenerze Beard - wtf? i jak na serial komediowy zdecydowanie za dużo melodramy, ale tą zaskakującą przemianą postaci Nate'a nawet mnie zaintrygowali.

Nine Perfect Strangers 1 - 6
Po twórcy "Big Little Lies" i takiej obsadzie spodziewałem się więcej, szczególnie jak na produkcję o radzeniu sobie z traumą i ruszeniu dalej.

Maid - 7+
Świetna Qualley i nie tylko, dobry serial z serii samo życie, choć to jak główna bohaterka miała pod górkę i ciągle pod wiatr, to już czasami było znęcanie się scenarzystów.

Disenchantment 3 - 6-
Nie śledziło się tego za ciekawie, zrobił się straszny bajzel, który dotyka nie tylko fabuły, ale i postacie, jakby na jedno i drugie skończyły się już pomysły, albo były to pomysły mało przemyślane.

What We Do in the Shadows 3 - 7
Nawet fajny sezon, jest humor i większa historia, także mają ode mnie zielone światło na następny.

Scenes from a Marriage 1 - 6+
Dla Isaaca i Chastain warto było zobaczyć, ale jakoś nie miałem nastroju na takie ciężkie, psychologiczne tematy, toteż nie zaliczam seansów do szczególnie frapujących, ale ogólnie doceniam.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#412 Post autor: Wawrzyniec » śr lis 03, 2021 19:20 pm

Mystery pisze:
wt lis 02, 2021 09:46 am
Squid Game 1 - 8-
Popularność na pewno mu nie sprzyja i pewnie będzie go obrzydzać, ale mi się bardzo podobało, zarówno estetycznie, jak i fabularnie, pochłonąłem w dwa dni.
W sumie mnie też dwa dni zajęło oglądnięcie całego serialu. Mnie tylko bardziej intryguje w tego typu filmach/książkach pewna rzecz. I w sumie podobną sytuację mieliśmy w Hunger Games, czyli tworzenie tych grup. Znaczy z jednej strony wiem, że może to naturalny instynkt, aby w takich grupach czuć się bezpieczniej. Ale też ich członkowie muszą być świadomi, że w takich igrzyskach nie wygrywa się jako zespół i prędzej czy później, osoby z takiej grupy będą musiały stanąć naprzeciwko siebie, gdyż jak w Highlanderze pod koniec może być tylko jeden.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#413 Post autor: Adam » ndz lis 07, 2021 09:17 am

oglądał ktoś to Foundation ? Bo nie wiem czy czas tracić..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#414 Post autor: Mystery » ndz lis 07, 2021 16:49 pm

Po pilocie, który akurat wczoraj zapuściłem na pewno warto, szok jaki to ma rozmach, choć ciężko stwierdzić jak się to fabularnie potoczy i na pewno potrzeba więcej czasu aby wgryźć się w przedstawiony świat, ale póki co jestem na tak i będzie kontynuowane. Muzycznie również dobrze i dwa tematy Beara, przewodni i Gaal robią robotę.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#415 Post autor: Koper » pn lis 08, 2021 16:35 pm

Mystery pisze:
pt lut 21, 2020 11:18 am
Carnival Row 1 - 7-
Superprodukcja Amazona, w obsadzie Orlando Bloom, Cara Delevingne, Jared Harris, społeczne fantasy dla dorosłych z bogatym światem, dobrym klimatem i intrygą, trochę szkoda, że tak mało znane, ale drugi sezon ponoć zamówiony.
Amen.
Tylko szkoda, że wiktoriański kryminał w wersji fantasy nie zabierał zbyt dużo czasu ekranowego, a jeśli faktycznie drugi sezon powstanie, to pewnie wcale już go nie będzie i skupią się na tych społecznych alegoriach i knowaniach parlamentarnych rodem z Nowej Trylogii Star Wars. ;)

Plusik też za muzyczkę Barra i kogoś tam drugiego. Szczególnie za temat główny i miłosny.


youtu.be/hELZzrRShoA
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#416 Post autor: Mystery » wt lis 09, 2021 11:34 am

Prace na planie drugiego sezonu ukończyły się we wrześniu, także premiera zapewne nieprędko w 2022.

A po trzecim odcinku odechciało mi się tej całej Fundacji, ale jeszcze dam szansę, bo widzę na IMDB, że jest to najniżej oceniany epizod sezonu.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#417 Post autor: Koper » sob lis 13, 2021 14:04 pm

"Star Trek: Lower Decks"

Obejrzałem s.1 i zacząłem s.2
Fajne to. Takie komediowe podejście do serii, choć solidnie umocowane w uniwersum, gdzieś w czasach zaraz po Nowym Pokoleniu i Voyagerze, nawet pojawiają się nie tylko nawiązania do wszelkich inny serii (gadki o misjach Kirka czy Deep Space 9) ale i epizodyczne ich bohaterowie. Zaczyna się to nieco niemrawo, ale końcówka s.1 to już przednia zabawa, a Beckett Mariner to zdecydowanie jedna z najfajniejszych postaci w całym ST. :)

Duży plus też za muzykę. Z początku główny temacik wydawał mi się nieco zbyt ubogi pod względem wykonania, ale teraz muszę mu oddać, że ma on ducha starych Trekowych tematów Courage'a i Goldsmitha, potrafi też być fajnie aranżowany na przestrzeni serialu, szczególnie w scenie ewidentnie nawiązującej do "The Motion Picture", gdy załoga ogląda swój statek w doku:


youtu.be/hMm60dD7h7E
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#418 Post autor: Mystery » wt lis 16, 2021 16:53 pm

Ogląda ktoś Arcane? Wieść internetowa się niesie, że ponoć coś bardzo dobrego i nie trzeba znać "League of Legends".

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#419 Post autor: Adam » sob lis 20, 2021 12:07 pm

Love Life z HBO Max. Zawsze lubiłem Annę Kendrick, która się nie starzeje i jej krzywe nogi <3 Szkoda że mało tej aktorki na ekranach, a to chyba najmłodsza w historii kolekcjonerka nominacji do wszystkich najważniejszych nagród. Fajny, ciepły i szczery serial komediowo dramtyczny o problemach w związkach i radzenia sobie z nimi. Każdy odcinek to historia kolejnego związku głównej bohaterki granej przez Kendrick, od 15-latki (inna aktorka), po przekroczeniu 30-tki.. Trochę moralizatorski, trochę jako ostrzeżenie. Ogląda się bardzo fajnie w zalewie dzisiejszej bylejakości. Banan na ryjku, czasem łezka, bo można z pewnością znaleźć tu odniesienia do własnych nieudanych miłosnych historii z młodości.. No i super score Dana Romera. Ciepłe, elektroniczne synthy z domieszką orkiestry, które barwnie ubarwiają seans w sposób wyraźny.. Czekam na album. 8/10


youtu.be/RZ3uaPTts0Q
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#420 Post autor: Koper » sob lis 20, 2021 19:55 pm

Mystery pisze:
wt lis 16, 2021 16:53 pm
Ogląda ktoś Arcane? Wieść internetowa się niesie, że ponoć coś bardzo dobrego i nie trzeba znać "League of Legends".
Zacząłem. Fajna animacja, historia póki co wydaje się dość oklepana - takie steampunkowe fantasy z typowymi dla gatunku bohaterami, ale ogląda się to faktycznie nieźle. Gry nie znam kompletnie.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ