Brian Eno

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Matija34
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 63
Rejestracja: sob maja 16, 2009 12:28 pm

Brian Eno

#1 Post autor: Matija34 » sob paź 31, 2009 03:16 am

Przy okazji ogladania zwiastunu do najnowszego filmu Petera Jacksona
Nostalgia Aniola zostalem zaskoczony obsadzeniem tego czlowieka w roli kompozytora a glownie dlatego,ze nigdy wczesniej o nim nie slyszalem.Mam swiadomosc,ze Brian Eno nie jest kompozytorem mlodego pokolenia,wiec zdazyl skomponowac muzyke do wielu filmow,dlatego jestem ogolnie ciekawy co sadzicie o jego tworczosci.
Chcialbym tez poznac opinie znawcow czy jest to kompozytor na wlasciwym miejscu i czy poradzi sobie z takim filmem?

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#2 Post autor: Wawrzyniec » sob paź 31, 2009 16:35 pm

Uważaj, gdyż ja już zaliczyłem taką wpadkę z Brianem Eno, zresztą dość kompromitującą :oops: :wink:
Kim jest Brian Eno? Najlepiej nazwać go muzykiem. Gdyż sam potrafi grać na kilku instrumentach. Występował chyba w paru zespołach i sam też nagrywał solowe płyty. Ale znany jest chyba głównie jako producent muzyczny. Współpracował chociażby z U2, Philem Collinsem czy też Davidem Bowie. A ostatnio chociażby współpracował z zespołem Coldplat przy ich najnowszej (zresztą całkiem fajnej płycie) "Viva La Vida or Death And All His Friends".
Czy komponował coś do filmów? Z tego co ja wiem to chyba raczej nie. Wygląda na to, że film Petera Jacksona będzie jego debiutem. Uważam jednak, że może powstać bardzo ciekawa muzyka, gdyż na pewno pan Eno pojęcie o muzyce ma. Zobaczymy jak się sprawdzi w muzyce filmowej :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Mefisto

#3 Post autor: Mefisto » sob paź 31, 2009 17:53 pm

ech, jak dzieci naprawdę:
http://www.soundtrackcollector.com/cata ... serid=2491

a już nie znać An Ending (Ascent) to grzech :P
http://www.youtube.com/watch?v=lOgQyIMX_XU

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#4 Post autor: Wawrzyniec » ndz lis 01, 2009 22:17 pm

Za pokutę odsłuchałem tego utworu :wink: I teraz to chyba popełniłem już grzech śmiertelny, gdyż jakoś się nie zachwyciłem. I teraz sam się zastanawiam jak się będzia muzyka w najnowszym filmie Petera Jacksona prezentowała? Chyba na muzykę na orkiestrę raczej nie ma co liczyć.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Mefisto

#5 Post autor: Mefisto » ndz lis 01, 2009 23:28 pm

Wawrzyniec pisze:Chyba na muzykę na orkiestrę raczej nie ma co liczyć.
a to czemu? przecież tego utworu tam nie będzie

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#6 Post autor: Wawrzyniec » ndz lis 01, 2009 23:34 pm

Mefisto pisze:a to czemu? przecież tego utworu tam nie będzie
To wiem, ale czy ten utwór właśnie nie miał nam nieświadomym przedstawić jak się prezentuje styl Briana Eno?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Mefisto

#7 Post autor: Mefisto » pn lis 02, 2009 01:54 am

to po prostu próbka jego pracy - on robi różnorakie kompozycje, także klasyczne w brzmieniu

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#8 Post autor: Koper » pn lis 02, 2009 17:03 pm

A Eno czasem do "Diuny" jednego tracku nie popełnił? Bo na liście tego nie widzę, a coś mi się kojarzy...

Mefisto

#9 Post autor: Mefisto » pn lis 02, 2009 18:25 pm

nie kojarzę Eno z Diuną szczerze mówiąc

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#10 Post autor: Koper » pn lis 02, 2009 21:35 pm

Aż sięgnąłem po OSTa: "Prophecy Theme by Brian Eno, Daniel Lanois and Roger Eno". :)

Mefisto

#11 Post autor: Mefisto » wt lis 03, 2009 01:14 am

no dobra :P

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#12 Post autor: Wawrzyniec » wt lis 03, 2009 16:19 pm

Chodzi o muzykę do "Diuny" Lyncha mam rozumieć?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#13 Post autor: Koper » wt lis 03, 2009 17:51 pm

Tak ,tak, tych telewizyjnych adaptacji z muzyką Tylera czy Raevela to nawet nie liczę. :)

Matija34
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 63
Rejestracja: sob maja 16, 2009 12:28 pm

#14 Post autor: Matija34 » śr lis 04, 2009 02:14 am

Podobnie jak Wawrzynca mnie tez ten utwor zaproponowany przez Mefisto nie powalil na kolana.Mysle jednak ,ze skoro Eno jest tak wszechstronny jak piszecie to nie ma obaw co do poziomu muzyki w Lovely Bones.
Troche bylem zdziwiony ogladajac zwiastun do tego filmu.Gdy w polowie ogladania zobaczylem sceny gdzie glowna bohaterka pojawia sie w nazwijmy to ,innej rzeczywistosci' przez chwile wydawalo mi sie,ze ogladam trailer do Fabryki Czekolady Tima Burtona.
Bajkowe kino rodem z Narnii polaczone z mrocznym thrilerem troche do siebie nie pasuje.
Raczej czegos w rodzaju Pan's Labirynth chyba nie mozna sie spodziewac.
(ksiazki rzecz jasna nie czytalem).

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#15 Post autor: Wawrzyniec » śr lis 04, 2009 18:06 pm

E, z tego co napisałeś to się szykuje naprawdę interesujący film :D Wszystko to może brzmi dziwnie, ale zarazem intrygująco i ciekawie.
A to naturalnie zwiększa moją ciekawość co do samej muzyki. A skoro Brian Eno jest tak wszechstronnym muzykiem to może otrzymamy coś ciekawego. Oby tylko potencjał muzyka nie został tak zmarnowany jak ten Mike'a Oldfielda przy "Polach Śmierci".
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ