John Murphy

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Arthur.Flowerkis

Re: John Murphy

#16 Post autor: Arthur.Flowerkis » śr lip 28, 2021 20:37 pm

Film oceniany dobrze, muzyka też nieźle:

John Murphy’s score hits some triumphant strides with a solid accompanying tracklist

The score by John Murphy (“Sunshine”) is terrific and especially stirring in the climactic last act

John Murphy’s rock-infused score consistently amplifies the onscreen intensity

That same energy also ruminates throughout John Murphy’s score, turning moments that would be innocuous in any other context into reasons to cheer.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: John Murphy

#17 Post autor: kiedyśgrześ » śr lip 28, 2021 22:09 pm

100% fresh przy 50 recenzjach na RT :!:
Obrazek

Arthur.Flowerkis

Re: John Murphy

#18 Post autor: Arthur.Flowerkis » śr lip 28, 2021 22:16 pm

kiedyśgrześ pisze:
śr lip 28, 2021 22:09 pm
100% fresh przy 50 recenzjach na RT :!:
Arcydzieło. Oby nie zapeszyć :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: John Murphy

#19 Post autor: Wawrzyniec » czw lip 29, 2021 14:20 pm

A good half of the jokes don't land, but unlike his predecessor's joyless slog, Gunn's version at least celebrates the nonsense...
A co do muzyki Murphy'ego to czyżby dali najgorszy utwór na początek na zachętę? :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 942
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: John Murphy

#20 Post autor: dougan » czw sie 05, 2021 18:25 pm

Jutro cyfrowo od WaterTower Music

Obrazek

1. So This Is the Famous Suicide Squad (1:49)
2. Approaching the Beach (1:12)
3. Mayhem on the Beach (2:13)
4. Waller’s Deal – Meet the Team (2:19)
5. Harley Gets the Javelin (0:58)
6. Approaching the Guerrilla Camp (1:46)
7. Project Starfish (2:03)
8. Red Flag (2:48)
9. Interdimensional Virus (2:26)
10. Ratcatcher’s Story (3:09)
11. Harley Sings (1:31)
12. Breaking into Jotunheim (1:37)
13. Dirty Little Secrets (2:23)
14. Peacemaker… What a Joke (1:41)
15. King Shark and the Clyrax (feat. Jessica Rotter) (2:16)
16. Bombs Go Off! (2:57)
17. Suicide Squad vs. Starro the Conqueror (3:55)
18. The Star-Crossed Wake Up (1:47)
19. Panic on the Streets (1:17)
20. The Squad Turn Back (1:32)
21. The Squad Fight Back (3:30)
22. Ratism (3:28)
23. Bloodsport’s Deal (2:10)
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: John Murphy

#21 Post autor: Adam » pt sie 06, 2021 15:16 pm

Zmarnowana szansa na score. Pierwsze pół płyty brzmi jak jeden utwór - 5 rifów na gitarze i 3 na perce w kółko. To jest banalne. Dopiero końcówka płyty jest bardzo ok, a temat liryczny z kobiecymi chórami, po seansie wynika że to temat Harley, jest fajny. Score w filmie głośno podłożony, ale jest ze 30 piosenek (słabych - żadna nie ma nawet w połowie takiej popularności i siły rażenia w obrazie, jak w Strażnikach - no ale dlatego jest ich tyle, bo były przez anonimowość tańsze w licencji), i nie ma specjalnie szans się rozwinąć, aż do finałowej potyczki. Fajny bonus, że score album ułożony chronologicznie z filmem.

Sam film arcydziełem bym nie nazwał, wbrew temu co wypisują, ale ogląda się dobrze, na pewno lepiej niż poprzednie Snydery i Ayere od Warnera.. Przesyt rozwałki pod koniec daje o sobie znać, ale przynajmniej widać, kto jest największą gwiazdą i bohaterką tego filmu i bardzo dobrze. Shark Sly ma potencjał nie wykorzystany - za mało dialogów! No i dziwny format obrazu - w CC na seansie 2D boki ekranu są ucięte i czarne, czy tylko w Krk tak ?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: John Murphy

#22 Post autor: Mystery » wt sie 10, 2021 10:44 am

No i to jest prawdziwy Legion samobójców, jak dla mnie ścisła czołówka produkcji DC. Świetna rozrywka, dobrze wykorzystana "eRka", fajna akcja, postacie i humor - kilka scen to złoto. Fabuła, umiejscowienie akcji, "złoczyńca" czy niektóre zwroty jak na komiksowe kino to lekki powiew świeżości i co najważniejsze jest w tym trochę serducha. Najlepszy był rekin, rozczarował Peacemaker, myślałem, że będzie to fajniejsza postać skoro robią o niej serial, chyba, że przejdzie ona jakąś przemianę. Fajnie jakby Gunn zrobił Deadpoola 3, no ale trzecia część strażników ma być rozbratem z Marvelem i nie wiem czy nie wyjdzie mu to na dobre, bo Warner jest jednak odważniejszy i tam reżyser będzie mógł robić po prostu swoje.

Muzyka spoko, piosenek w końcowych napisach naliczyłem 17 i to chyba głównie te z soundtracka, ale w przeciwieństwie do Strażników, nie piosenkami film stoi, a ich ilość, częstotliwość i użycie nie odbiega zbytnio od innych hollywoodzkich produkcji. Gunn stawia na score i to on opisuje główne sceny filmu i robi to w zadowalający sposób. Rockowe granie może i nieco banalne, ale adekwatne do wydarzeń i makabrycznych poczynań ekipy, do tego domieszka militarystycznego grania, większej orkiestry, ładnej liryki i wychodzi nam całkiem porządny score, o wiele lepszy, niż to co w poprzednim "SS" przygotował Price.

A tu główna (roz)gwiazda filmu i soundtracka i jeden z fajniejszych kawałków roku.


youtu.be/O7SrCdDZ8-k

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: John Murphy

#23 Post autor: Wawrzyniec » wt sie 10, 2021 17:45 pm

O ten utwór bardzo fajny. John Murphy napisał, że vinyl może być, CD raczej nie. :(
I też trochę szkoda, że film średnio sobie w Box Office radzi. :/
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: John Murphy

#24 Post autor: Ghostek » wt sie 10, 2021 17:50 pm

Średnio to delikatnie powiedziane.
A recka już napisana tylko czeka w kolejce :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: John Murphy

#25 Post autor: Adam » wt sie 10, 2021 17:56 pm

CD nie będzie, to przecież WaterSRAŁER :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: John Murphy

#26 Post autor: Wawrzyniec » wt sie 17, 2021 15:16 pm

Ale się dobrze w kinie bawiłem! :D Chociaż nie miałem wysokich oczekiwań, to naprawdę film mi się podobał. Początek bardzo fajny, środek może jest trochę słabszy, ale wszystko wynagradza finał, gdzie nagle film przemienia się w "Kaiju-Movie", ale taki gdzie nie tylko potwór, ale i ludzie są ważni. Co więcej film ma świetne postacie i fajnie, że James Gunn wygrzebał z archiwum DC jedne z najdziwniejszych, najbardziej absurdalnych viallainów, gdzie może tylko zabrakło Mistera Banjo. ;)

A co do muzyki to może i rzeczywiście na początku to rockowe granie jest trochę prostackie, ale jak najbardziej pasuje do głównych bohaterów. Ale kiedy właśnie film staje się filmem Kaiju to wtedy muzyka Johna Murphy'ego wychodzi na pierwszy plan i naprawdę mi się podoba!

Plus fajnie, że ktoś się inspirował Robot Chicken:

youtu.be/UBpmoBLvIko
""I was happy floating, staring at the stars.""
- najlepszy i najbardziej przejmujący tekst z całego filmu.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: John Murphy

#27 Post autor: Wawrzyniec » pt sie 20, 2021 17:15 pm

Już drugi raz byłem w kinie i mogę spokojnie powiedzieć, że to najlepszy film DCEU czy jak się tam nazywa ten ich świat, w który nie wchodzą Joker i Batmany Nolana, ... na świecie! Znaczy, że to najlepszy film i szkoda, że nie zarabia na siebie, gdyż to oznacza, że więcej tego typu produkcji nie otrzymamy. :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: John Murphy

#28 Post autor: Wawrzyniec » pt sie 20, 2021 17:19 pm

Już drugi raz byłem w kinie i mogę spokojnie powiedzieć, że to najlepszy film DCEU czy jak się tam nazywa ten ich świat, w który nie wchodzą Joker i Batmany Nolana, ... na świecie! Znaczy, że to najlepszy film i szkoda, że nie zarabia na siebie, gdyż to oznacza, że więcej tego typu produkcji nie otrzymamy. :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: John Murphy

#29 Post autor: Adam » sob sie 21, 2021 13:53 pm

Winyl końcem września w Mondo. CD nie będzie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: John Murphy

#30 Post autor: Wawrzyniec » ndz sie 22, 2021 12:49 pm

Ja nie chcę Vinyla, tylko CD. :( Gdyby jeszcze Vinyle kosztowały tyle co CD, to co innego. A jak z jakością i wyższością Vinyla nad CD to nawet nie wiem. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ