Ben Frost

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Ben Frost

#76 Post autor: narkoman » wt wrz 29, 2020 23:54 pm

qnebra pisze:
wt wrz 29, 2020 14:03 pm
Dobre jest też to, że ludzie pozytywnie kojarzą z muzyki w RbW właśnie to co robił Ben, czyli piosenkę, resztę pomijając.
To prawda. Ludzie w internecie dosłownie uwielbiają to piosenkę. Aczkolwiek odnośnie samej muzyki też się dobrze wypowiadają. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że
nadal ignorują istnienie Marca i piszą że score jest od Bena. :mrgreen:

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#77 Post autor: qnebra » śr wrz 30, 2020 00:24 am

narkoman pisze:
wt wrz 29, 2020 23:54 pm

Aczkolwiek odnośnie samej muzyki też się dobrze wypowiadają. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że
nadal ignorują istnienie Marca i piszą że score jest od Bena. :mrgreen:
Siła nazwiska i reputacja, ot co.

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Ben Frost

#78 Post autor: narkoman » wt paź 06, 2020 15:08 pm

Właśnie skończyłem oglądać serial i muszę przyznać, że trochę mi porył banię. Nie spodziewałem się że pojdzie w tą stronę. Jakoś liczyłem na to że będzie czymś zupełnie innym ale no cóż. Tak czy się bardzo mi się podobał. Podobała mi się również muzyka, ale....... No właśnie jest ale. Wyraźnie widać co tu się stało. Pierwsze pięć odc. jest niesamowicie skomponowane i tą muzykę nie tylko słychać ale tworzy też niesamowity klimat. Później jest niestety dużo słabiej. Jedynie raz za czasu jakaś ciekawa nutka wpadnie, a tak to ogólnie bida z nędza. Najgorsze jest to że patrząc się na creditsy widać co się tam podziało. Do odc 5 Ben był głównym kompozytorem. Od odc. 6 Marc widnieje jako główny kompozytor a Ben jest pod nim podpisany. A w dwóch ostatnich odc. czyli 9 i 10 w ogóle nie ma Bena! Jest sam Marc! Nie wiem jak inni ale ja słyszę różnicę. Albo w sumie jej nie słyszę bo w dalszej części sezonu muzyka w większości była tapetą bez polotu. Wcześniej było inaczej. Ciekawiej i wgl. Także ogólnie masakra.

Informacji o soundtracku dalej nie ma, a zarówno Ben jak i Marc (poza tym wywiadem rzeką) milczą o muzyce i o serialu. Ben (co jest niespotykane) nie udostępnił nic na swoich soszalach odnośnie serialu ani muzy jak by się nie chciał chwalić. Nie wróży to nic dobrego :cry:

P.S. ponadto ktoś na YouTubie odniósł się do postprodukcji serialu. Nie wiem na ile to sprawdzone info bo nie grzebałem w tym dalej ale tyczyło się też muzyki. W każdym razie ktoś twierdził że w poscie serialu działy się jakieś dziwne rzeczy i ogólnie był straszny haos. Biorąc pod uwagę, że woleli Bena zastąpić Marciem no to to już daje do myślenia :roll:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ben Frost

#79 Post autor: Wawrzyniec » wt paź 06, 2020 15:21 pm

Ale to nie musi od razu oznaczać, że woleli Marca. Może już Ben nie miał ochoty komponować nowej Muzyki, po kolejnym przemontowaniu filmu? Może miał inne plany?

Ale czy sam serial wygląda jakby były mocno przemontowany i zmieniany?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Ben Frost

#80 Post autor: narkoman » wt paź 06, 2020 15:36 pm

Wawrzyniec pisze:
wt paź 06, 2020 15:21 pm
Ale to nie musi od razu oznaczać, że woleli Marca. Może już Ben nie miał ochoty komponować nowej Muzyki, po kolejnym przemontowaniu filmu? Może miał inne plany?
Możliwe. Nie wykluczam takiej opcji. Po prostu z tego co się orientuję to zawsze lubi doprowadzać projekty do końca. I z reguły jest jedynym kompozytorem
Wawrzyniec pisze:
wt paź 06, 2020 15:21 pm
Ale czy sam serial wygląda jakby były mocno przemontowany i zmieniany?
No chyba że biorąc na warsztat ten wywiad z Marciem rzeczywiście jest to wina postu. No bo sam Marc powiedział że przyszedł po Benie i korzystał z jego pomysłów. Co jeśli Ben zamknął projekt, a twórcy albo producenci zrobili drastyczne zmiany i poszło spore przetasowanie wątków oraz scen i trochę namieszali. Wtedy rzeczywiście Ben już mógłby nie dać rady się tym zająć.

Co do samego serialu to mimo wszystko ze mi się podobał i chce więcej to tak jak już wcześniej napisałem z początku spodziewałem się czegoś innego. Zresztą sam serial około właśnie 5 odc zaczyna skręcać w dość nieoczekiwaną stronę. To co się dzieje wcześniej zostaje trochę zepchnięte na dalszy plan a na przód wychodza inne wątki, które z początku mnie zbiły z tropu przez swoją inność i brak kontynuacji. Tak jakby w środku serialu nowy pomysł wjechał i jest zmiana organizacji. No ale moge się mylić i to mógł być pomysł od samego początku. Niby wcześniej były jakieś małe przesłania, ale to nie to samo co przeniesienie nagle całej fabuły na inne tory. Szczególnie da się to już zaobserwować w odc. kiedy postać Matki oddziela się od reszty. No dobra może na razie wystarczy bo coś czuję że się rozpiszę 8)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Ben Frost

#81 Post autor: Mystery » wt paź 06, 2020 15:39 pm

Ale czy sam serial wygląda jakby były mocno przemontowany i zmieniany?
Tak, po 2 odcinkach, już nie wiedzieli co będzie w kolejnych 8, więc improwizowali, przynajmniej ja tak to odebrałem :wink: Większej uwagi na muzykę nie zwróciłem, może jedynie jak pojawiał się motyw przewodni, także, nie wiem co na tym potencjalnym soundtracku miałoby być, ale jak były cyrki z dwoma kompozytorami to pewnie taka praca nie ujrzy oficjalnie światła dziennego, tak jak Ghost in The Shell, może co najwyżej Ben albo Marc wrzuci kiedyś swoje kawałki na "soszalach".

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#82 Post autor: qnebra » wt paź 06, 2020 21:50 pm

Wawrzyniec pisze:
wt paź 06, 2020 15:21 pm
Ale to nie musi od razu oznaczać, że woleli Marca. Może już Ben nie miał ochoty komponować nowej Muzyki, po kolejnym przemontowaniu filmu? Może miał inne plany?
Ale czy sam serial wygląda jakby były mocno przemontowany i zmieniany?
Prawdopodobnie będzie tak jak pisze Narkoman:
No chyba że biorąc na warsztat ten wywiad z Marciem rzeczywiście jest to wina postu. No bo sam Marc powiedział że przyszedł po Benie i korzystał z jego pomysłów. Co jeśli Ben zamknął projekt, a twórcy albo producenci zrobili drastyczne zmiany i poszło spore przetasowanie wątków oraz scen i trochę namieszali. Wtedy rzeczywiście Ben już mógłby nie dać rady się tym zająć.
Gdy "Raised by Wolves" miało postprodukcję Ben był zajęty pracami nad ścieżką dźwiękową do "Dark", oraz reżyserowaniem przedstawienia teatralnego. Bo tak, sesje nagraniowe do "RBW" i "Dark" zrobiono równolegle, pewnie najpierw skoncentrował się na "RBW" i po zamknięciu tego projektu wziął się za "Dark", zaś w "RBW" się coś stało podczas postprodukcji w postaci nagłej zmiany planów i wzięli Mareczka, co by jednak skopiował Prometeusza. Ten na całe szczęście postanowił zrzynać ze swego poprzednika, dzięki czemu projekt zachował jakąś spójność muzyczną. Niestety też ściągał trochę niedbale.
narkoman pisze:
wt paź 06, 2020 15:08 pm

P.S. ponadto ktoś na YouTubie odniósł się do postprodukcji serialu. Nie wiem na ile to sprawdzone info bo nie grzebałem w tym dalej ale tyczyło się też muzyki. W każdym razie ktoś twierdził że w poscie serialu działy się jakieś dziwne rzeczy i ogólnie był straszny chaos. Biorąc pod uwagę, że woleli Bena zastąpić Marciem no to to już daje do myślenia :roll:
Możesz podesłać?
Mystery pisze:
wt paź 06, 2020 15:39 pm
[...] jak były cyrki z dwoma kompozytorami to pewnie taka praca nie ujrzy oficjalnie światła dziennego, tak jak Ghost in The Shell, może co najwyżej Ben albo Marc wrzuci kiedyś swoje kawałki na "soszalach".
Ben podczas prac wrzucił parę fragmentów scoru z "RBW" na Instagram bez jakiegokolwiek kontekstu, tak jak to robi ze wszystkimi projektami. I brzmią one świetnie, jak coś na co zwraca się natychmiastowo uwagę podczas oglądania i nie ginie w tle.

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Ben Frost

#83 Post autor: narkoman » śr paź 07, 2020 21:14 pm

qnebra pisze:
wt paź 06, 2020 21:50 pm
narkoman pisze:
wt paź 06, 2020 15:08 pm

P.S. ponadto ktoś na YouTubie odniósł się do postprodukcji serialu. Nie wiem na ile to sprawdzone info bo nie grzebałem w tym dalej ale tyczyło się też muzyki. W każdym razie ktoś twierdził że w poscie serialu działy się jakieś dziwne rzeczy i ogólnie był straszny chaos. Biorąc pod uwagę, że woleli Bena zastąpić Marciem no to to już daje do myślenia :roll:
Możesz podesłać?
Właśnie nie pamiętam gdzie to widziałem. Pod którymś wideo na YouTube z analizą czy dotyczącym muzyki.
qnebra pisze:
wt paź 06, 2020 21:50 pm
Ben podczas prac wrzucił parę fragmentów scoru z "RBW" na Instagram bez jakiegokolwiek kontekstu, tak jak to robi ze wszystkimi projektami. I brzmią one świetnie, jak coś na co zwraca się natychmiastowo uwagę podczas oglądania i nie ginie w tle.
O kurcze to nie wiedziałem. Są może przypadkiem jeszcze dostępne czy już je usunął?

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#84 Post autor: qnebra » śr paź 07, 2020 22:02 pm

narkoman pisze:
śr paź 07, 2020 21:14 pm

Właśnie nie pamiętam gdzie to widziałem. Pod którymś wideo na YouTube z analizą czy dotyczącym muzyki.
Zawsze można przeszukać historię oglądania na YT, ewentualnie czy to nie było na jakimś specyficznym kanale, albo inne znaki szczególne.

Co do fragmencików:

https://www.instagram.com/p/B5sUMAChF6N/
https://www.instagram.com/p/B3oxKYuhKZd/

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Ben Frost

#85 Post autor: narkoman » pn paź 19, 2020 17:03 pm

Dzięki za fragmenty. Rzeczywiście brzmi to bardzo oryginalnie. Niestety, jak na razie wszyscy milczą na temat soundtracku, a jest już dobre dwa tygodnie po premierze finału. Nie wiem czy w takim razie można na cokolwiek liczyć. Z dnia na dzień wydaje mi się, że szanse maleją.

Natomiast z innej beczki na stronie Invady pojawiły się Vinyle i CD z muzyką z 3 sezonu Dark. Razem z Vinylem jest opcja pozyskania wersji digital wraz z aż 9! nie wydanymi wcześniej kawałkami! Powiem szczerze, że zaszaleli. Bardzo chętnie bym dobrał się do tych bonusowych kawałków :D

P.S. W opisie CD i Vinyli jest informacja, że Ben pracował ostatnio nad Raised by Wolves a więc może jest jakiś cień szansy, że jednak coś usłyszymy.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#86 Post autor: qnebra » pn paź 19, 2020 19:49 pm

narkoman pisze:
pn paź 19, 2020 17:03 pm

Natomiast z innej beczki na stronie Invady pojawiły się Vinyle i CD z muzyką z 3 sezonu Dark. Razem z Vinylem jest opcja pozyskania wersji digital wraz z aż 9! nie wydanymi wcześniej kawałkami! Powiem szczerze, że zaszaleli. Bardzo chętnie bym dobrał się do tych bonusowych kawałków :D

P.S. W opisie CD i Vinyli jest informacja, że Ben pracował ostatnio nad Raised by Wolves a więc może jest jakiś cień szansy, że jednak coś usłyszymy.
Hmm, akurat score z sezonu trzeciego wraz z utworami bonusowymi będzie dostępny bez problemu na pewnych źródłach, tak samo jak pierwsze dwa scory. Ogólnie w normalnej sytuacji z RBW bym powiedział, że score z sezonu pierwszego będzie wydany równolegle ze scorem z sezonu drugiego, mniej więcej w okresie premiery sezonu.

Śmiałbym się jakby bonusami do "Dark" był score z RBW, choć pewnie wtedy prawnicy TimeWarner dojechaliby Invadę i kompozytora tak że by się nie pozbierali.

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Ben Frost

#87 Post autor: narkoman » wt paź 20, 2020 00:57 am

qnebra pisze:
pn paź 19, 2020 19:49 pm
Ogólnie w normalnej sytuacji z RBW bym powiedział, że score z sezonu pierwszego będzie wydany równolegle ze scorem z sezonu drugiego, mniej więcej w okresie premiery sezonu.
Hmmm no nie jest to nieprawdopodobnie. Zdarzało się już wcześniej. Tylko wtedy pozostaje pytanie czy wydadzą również materiał Bena czy tylko Marca? Bo na 100% Marc powróci jako kompozytor w drugim sezonie. Zresztą sam to potwierdził w wywiadzie rzeka. Z Benem nie wiadomo. No chyba że wezwą Bena żeby uratował score :mrgreen: Albo zatrudnią go tak samo jak to było z Marciem przy sezonie pierwszym. Tak czy siak wątpię aby znowu razem pracowali nad scorem. Byłoby nawet fajnie, ale wiem że to mało prawdopodobne. Szczególnie gdy odwalili taki kwas w pierwszym sezonie z zatrudnieniem Marca do pracy nad muzyką która Ben już napisał. No chyba, że z racji tego że nie mógł "poprawić" scoru w czasie postprodukcji to wyraził na taki precedens zgodę, ale wątpię. Zresztą nie ma co za bardzo gdybać bo wyjdzie tak jak finał sezonu czyli cuda na kiju.
qnebra pisze:
pn paź 19, 2020 19:49 pm
Śmiałbym się jakby bonusami do "Dark" był score z RBW, choć pewnie wtedy prawnicy TimeWarner dojechaliby Invadę i kompozytora tak że by się nie pozbierali.
Byłoby ciekawe to na pewno. Akurat Ben ma takie przebicie, że gdyby się postarał to myślę ze mógłby sam wydać swój materiał który stworzył na potrzeby RBW. Jeśli by się postarał to możliwe że by mu się udało. Jestem pewien że wielu by chciało usłyszeć to co wykombinował.

Jednakże na swoim Instagramie Ben napisał że score do 3 sezonu Dark trwa coś koło 7 godzin i jak wiadomo wiele materiału poszło na stół i nie trafiło na album. Ale napisał roznież że te 9 dodatkowych utworów to praktycznie coś koło 40 minut niewydanego materiału :shock:

Zdecydowanie jest więc na co czekać 8)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#88 Post autor: qnebra » czw sty 14, 2021 01:47 am

A to ci niespodzianka. Ben robi score do "1899", nowego serialu Barana bo Odara i Jantje Friese.

https://www.instagram.com/p/CJ_oQhdofeR/

Awatar użytkownika
Radzimir
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: czw cze 09, 2011 12:48 pm
Kontakt:

Re: Ben Frost

#89 Post autor: Radzimir » wt maja 04, 2021 08:30 am

qnebra pisze:
czw sty 14, 2021 01:47 am
A to ci niespodzianka. Ben robi score do "1899", nowego serialu Barana bo Odara i Jantje Friese.

https://www.instagram.com/p/CJ_oQhdofeR/
Dla mnie żadna niespodzianka. Odar i Friese to twórcy "Dark", więc angaż Frosta był formalnością.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#90 Post autor: qnebra » wt maja 04, 2021 10:49 am

Radzimir pisze:
wt maja 04, 2021 08:30 am

Dla mnie żadna niespodzianka. Odar i Friese to twórcy "Dark", więc angaż Frosta był formalnością.
To powiedziałem jako "o, no popatrz się popatrz, no któż by się spodziewał". Wręcz jestem pewien że to był jeden z pierwszych angaży do serialu. Pewnie metoda pracy będzie podobna, czyli rozmowa z Friese o postaciach i fabule, napisanie scoru na ślepo i cyzelowanie w trakcie montażu.

ODPOWIEDZ