Ben Frost

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ben Frost

#61 Post autor: Wawrzyniec » czw wrz 10, 2020 13:18 pm

Ale za czołówkę odpowiada Ben, czy Marc?

youtu.be/rKUyssmbw2s

Gdyż nie ukrywam, że mogę słabo słyszeć, co niby Tenet udowodnił, ale trochę mi się to kojarzy jeżeli chodzi o melodykę z tym:

youtu.be/LGMLVmfg-pg
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#62 Post autor: qnebra » czw wrz 10, 2020 14:06 pm

Wawrzyniec pisze:
czw wrz 10, 2020 13:18 pm
Ale za czołówkę odpowiada Ben, czy Marc?
Naprawdę ciężko mi to rozstrzygnąć. Na pewno Ben robił piosenkę tytułową, bo to jest wprost napisane w napisach końcowych, oraz jestem niemalże pewien, że napisy końcowe z odcinka drugiego. Zaś ten utwór? Nie wiem, choć też jakości i mocy odmówić mu nie można, niezależnie od tego kto to skomponował.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#63 Post autor: qnebra » pt wrz 11, 2020 13:59 pm

Nie wiem czemu, lecz wydaje mi się to dość absurdalne i zabawne, że od dwóch tygodni wszyscy zgodnie ignorują udział Marca Streitenfelda w tym projekcie, oraz nikt go jeszcze nie dopisał na iMDB jako współkompozytora. Adam mógłby powiedzieć, że to nagroda za psucie filmówki.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ben Frost

#64 Post autor: Wawrzyniec » pt wrz 11, 2020 14:04 pm

Ale na napisach jest wymieniony, czy nie?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#65 Post autor: qnebra » pt wrz 11, 2020 14:24 pm

Wawrzyniec pisze:
pt wrz 11, 2020 14:04 pm
Ale na napisach jest wymieniony, czy nie?
Jak najbardziej jest wymieniony. Po prostu jeden z najbardziej oczekiwanych projektów roku, na pewno całkiem popularny na HBO, a każdy ignoruje udział Marka :lol:
Na pewno prędzej czy później zostanie dopisany.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ben Frost

#66 Post autor: Wawrzyniec » pt wrz 11, 2020 20:14 pm

Wieloletni czarny PR Adama, nazywanie "Szoferem" i "Srajfeldem" zrobiło swoje, że teraz niektórzy boją się Marca wymieniać.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#67 Post autor: qnebra » wt wrz 15, 2020 16:33 pm


youtu.be/e9j8T7R13VA

Dzieją się tu jakieś dziwne rzeczy, rzeczy których nie rozumiem :shock:
Spoiler:

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#68 Post autor: qnebra » pn wrz 21, 2020 23:13 pm

Wawrzyniec pisze:
pt wrz 11, 2020 20:14 pm
Wieloletni czarny PR Adama, nazywanie "Szoferem" i "Srajfeldem" zrobiło swoje, że teraz niektórzy boją się Marca wymieniać.
Tu niestety słusznie pasuje. Od odcinka 6 Mareczek przejął główne skrzypce w muzyce i to słychać, bo jakość poleciała w pizdu, a oprawa straciła jakąkolwiek tożsamość poza jednym, zasadniczo jedynym motywem jakiego używa Marc. Mamy jednostajną, jednolitą tapetę która musi się non-stop snuć w scenach bez większych zmian.

Dzieje się coś ciekawego? Bzzzzzzzzzw
Dzieje się dramatycznego? Bzzzzzzzzaaaaaw
Dzieje się coś dynamicznego? Bzz ba dum bzzzzzzz ba dum
Dzieje się coś przełomowego? Bzzzzzooooo

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ben Frost

#69 Post autor: Wawrzyniec » czw wrz 24, 2020 12:47 pm

A skąd ta pewność, że to na pewno Marca robota? I w sumie czy serial warty oglądania? Gdyż ja widziałem sporo porównań do Prometeusza?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#70 Post autor: qnebra » czw wrz 24, 2020 13:54 pm

Wawrzyniec pisze:
czw wrz 24, 2020 12:47 pm
A skąd ta pewność, że to na pewno Marca robota? I w sumie czy serial warty oglądania? Gdyż ja widziałem sporo porównań do Prometeusza?
- Ben nie używa bębnów taiko do ilustrowania scen akcji i pojedynków, przynajmniej tak wynika z dotychczasowego dorobku. Kto wie, może tu zmienił zdanie i jednak zamiast elektronicznego arpa, przesterów i swojego "BOOM KICK OF DOOM" dał takie coś w nie swoim stylu. Tu mamy właśnie drony z bębnami taiko. Skłaniam się ku Streitenfeldowi.
- W sumie tak, wart oglądania.
- Dość sporo ludzi widzi różne podobieństwa do Prometeusza, wręcz do punktu sugerowania, że jest to nieformalna duchowa kontynuacja tego filmu. Mareczek ze swoją muzyką nie pomaga w unikaniu tych sugestii.

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Ben Frost

#71 Post autor: narkoman » wt wrz 29, 2020 02:30 am

http://www.filmmusicmag.com/?p=20983

Podlinkowane od strony Hansa bardzo obszerny (aż chyba zbyt obszerny) wywiad z Markiem na temat Raised By Wolves no i oczywiście przede wszystkim o muzyce. Ogólnie próbowałem przeczytać ten wywiad, ale od początku mi coś nie pasowało. (Tak go przelecialem możnaby rzec). Przede wszystkim uwaga skupia się tylko na Marku, jego współpracy z Ridleyem itd. Jest też o jego jakiś wcześniejszych projektach i ogólnie takie sranie w banie. O muzyce również jest, ale jakoś tak dziwnie. Bo niby poruszają tematy o muzyce i postaciach i ich tematach muzycznych, ale jakoś odnosiłem wrażenie że dostajemy mało konkretów a więcej lania wody niż trzeba. Takie mało to konkretne, ciekawe i ogólnie wartościowe. Mogę się mylić bo nie miałem ochoty całości czytać. Ale ja to odbieram jako takie mydliny. O Benie i jego muzyce jest dosłownie jeden paragraf i jedno pytanie! Trochę żałość mnie ściska ale idzie to tak:
How did the musical collaboration with Ben Frost work?

Ben and I shared a musical canvas, but we didn’t collaborate directly. I really enjoyed getting to know his music. He is a very talented and interesting composer. When I joined the project, Ben had done his pass at the score and I was asked to explore different directions and expand the musical vocabulary. My involvement progressed from episode to episode and I ended up composing the majority of the score for the show. When I began writing the score for RBW, I approached the episodes in order. The first episode starts differently and doesn’t have the same opening titles sequence, so there is no song. I composed the opening for the first episode and also developed the majority of my themes while working on the first episode. So the song didn’t really play a role, but Ben’s score was a factor. Even though I was asked to explore a different direction and to open up the musical palette, I wanted to make sure we would end up with an overall cohesiveness for the music.
Tłumaczenie by Google
Jak przebiegała muzyczna współpraca z Benem Frostem?

Ben i ja dzieliliśmy się muzycznym płótnem, ale nie współpracowaliśmy bezpośrednio. Naprawdę podobało mi się poznanie jego muzyki. To bardzo utalentowany i interesujący kompozytor. Kiedy dołączyłem do projektu, Ben zaliczył swój wynik i zostałem poproszony o zbadanie różnych kierunków i poszerzenie słownictwa muzycznego. Moje zaangażowanie rozwijało się od odcinka do odcinka i ostatecznie skomponowałem większość muzyki do serialu. Kiedy zacząłem pisać muzykę do RBW, podchodziłem do poszczególnych odcinków po kolei. Pierwszy odcinek zaczyna się inaczej i nie ma tej samej sekwencji tytułów początkowych, więc nie ma piosenki. Skomponowałem wstęp do pierwszego odcinka, a także opracowałem większość moich tematów podczas pracy nad pierwszym odcinkiem. Więc piosenka tak naprawdę nie odegrała żadnej roli, ale wynik Bena był istotny. Mimo że poproszono mnie o zbadanie innego kierunku i otwarcie palety muzycznej, chciałem mieć pewność, że uzyskamy ogólną spójność muzyki.
Czyli wynika z tego, ze..... w sumie nie wiem co. :?:

Albo komuś się nie podobało co Ben zrobił i miał iść reject, ale Marc użył jego motywów i dupa nie da się. Albo jest to jakaś dziwna praktyka że się bierze innego kompozytora aby "podrasował" muzykę pierwszego. Strasznie mi to ryje banie bo jeszcze się to wszystko tak skończy że nie będzie scoru wydanego bo się chłopy pożrą o motywy i będzie jak w przypadku Ghost in the Shell. A nie chce tego bo jak na razie muzyka mi się podobała (jestem po 5 odc). Ok przyznaję, że w 5 odc muzyka była znaczenie słabsza niż we wcześniejszych, ale zobaczę co dalej. I jakoś nie chce mi się wierzyć że większość skomponował Streitenfield bo jak dla mnie do tej pory to co słyszałem brzmiało zdecydowanie jak Ben. Znając go z twórczości oryginalnej oraz Drak, jestem w stanie takie stwierdzenie zaryzykować. To po prostu jak się usłyszało to od razu Ben na myśl przychodził.

No ale zobaczymy jak to będzie w creditsach na ścieżce jeśli jakimś cudem boskim ją wydadzą.

P.S. "Wywiad" kończy się pytaniem o pomysły na 2 sezon muzycznie. Nie wiem czemu, ale mam złe przeczucie, że w 2 sezonie zrezygnują z Bena bo tak i ch*j. A wtedy sie bardzo zezłoszczę. Ale trzymajmy kciuki że tak się nie stanie. :)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#72 Post autor: qnebra » wt wrz 29, 2020 08:48 am

Potwierdza właściwie wszelkie podejrzenia, że mamy tu do czynienia z częściowym rejectem. Ben napisał score do sezonu, później coś się producentom odwidziało i Marc napisał swój score pod dyktando tego co zrobił Frost. Łaskawie nawet zostawiono część pierwotnego materiału.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ben Frost

#73 Post autor: Wawrzyniec » wt wrz 29, 2020 13:52 pm

Czyli w skrócie mamy sytuacją odwrotną jak przy Prometeuszu, gdzie Marc napisał score, a potem HGWu go poprawiał.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#74 Post autor: qnebra » wt wrz 29, 2020 14:03 pm

narkoman pisze:
wt wrz 29, 2020 02:30 am

P.S. "Wywiad" kończy się pytaniem o pomysły na 2 sezon muzycznie. Nie wiem czemu, ale mam złe przeczucie, że w 2 sezonie zrezygnują z Bena bo tak i ch*j. A wtedy sie bardzo zezłoszczę. Ale trzymajmy kciuki że tak się nie stanie. :)
Podejrzewam że Ben nie wróci w kolejnym sezonie, co byłoby pierwszym razem u niego, bo jednak projekty zwykle ciągnie do końca. Dobre jest też to, że ludzie pozytywnie kojarzą z muzyki w RbW właśnie to co robił Ben, czyli piosenkę, resztę pomijając.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#75 Post autor: qnebra » wt wrz 29, 2020 14:35 pm

Wawrzyniec pisze:
wt wrz 29, 2020 13:52 pm
Czyli w skrócie mamy sytuacją odwrotną jak przy Prometeuszu, gdzie Marc napisał score, a potem HGWu go poprawiał.
Przy Prometeuszu nie wywalono całego scoru, zostawiając łaskawie 15 minut.

ODPOWIEDZ