Ben Frost

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#46 Post autor: qnebra » pt paź 11, 2019 21:41 pm

Score z obydwu sezonów "Dark" na CD. Na razie jak widać zamówienia, data wydania Winyla i CD to 22.11:

https://www.invada.co.uk/collections/al ... e-2-ost-cd
https://www.invada.co.uk/collections/al ... cycle-1-cd

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#47 Post autor: qnebra » śr paź 16, 2019 16:27 pm

Klipy z sesji nagraniowej do "tajemniczego serialu o którym nic nie mogą na razie mówić":

Daniel Rejmer (producent, człowiek od miksów i aranżacji):
https://www.instagram.com/p/B3oWx1mJ-N_/
https://www.instagram.com/p/B1D80wugteS/ (tu mam drobne wątpliwości)

I od kompozytora:
https://www.instagram.com/p/B3oxKYuhKZd/

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#48 Post autor: qnebra » pt lis 01, 2019 23:39 pm

https://www.instagram.com/p/B4VtzWdhhDF

Hmmm, "No flying cars yet but it’s November 2019 and the first Ridley Scott / Ben Frost collaboration is well underway. More soon.".

Hmmm. To pewnie będzie pierwsza i ostatnia współpraca, no ktoś wyobrażałby sobie Bena zastępującego Hansa w kontynuacji Gladiatora?

Chociaż nie ukrywam, byłbym bardzo ciekaw tego jakby poradził sobie w ramach bardziej przygodowego, pozbawionego dronów scoru filmowego. Ogólnie czegoś innego niż smętne dramaty telewizyjne z elementem nadprzyrodzonym w tle, albo smętne dramaty filmowe z elementem nadprzyrodzonym w tle.

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Ben Frost

#49 Post autor: narkoman » wt maja 26, 2020 14:06 pm

Pojawiła się pierwsza zapowiedź trzeciego sezonu, sorki cyklu Dark. Szykujcie się na 27 czerwca!


youtu.be/Zu28qZNbfoI

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#50 Post autor: qnebra » wt maja 26, 2020 19:49 pm

Ogólnie druga połowa roku będzie ciekawa u niego. Najpierw "Dark", później "Murder of Halit Oznat" i "Raised by Wolves". Ciekawe czy robi też "The Last Duel". Plus podejrzewam, że dłubał coś przy "The Old Guard", oczywiście w nieoficjalny sposób.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#51 Post autor: qnebra » ndz cze 14, 2020 00:38 am


youtu.be/trVUzFIIiJc

Całość "The Murder of Yalit Ozgat" dostępna online. Nie wiem jak się słucha całości, bo jeszcze tego nie zrobiłem, lecz za dwa, trzy lata będzie wydany zgrabny, góra godzinny albumik.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#52 Post autor: qnebra » czw cze 18, 2020 21:33 pm

Film zdjęty, był dostępny łącznie przez 24 godziny 13.06 i 15.06, pewnie by zachować jakieś pozory festiwalu i jakiegoś limitowania dostępu. Jakby co mam kopię.

Wrażenia, skoro się powiedziało A (poinformowanie), to i pasowałoby powiedzieć B:

- po pierwsze dobre to, wręcz mogę twierdzić bardzo dobre, chociaż się trochę dłuży w okolicach półtorej godziny to zakończenie jest bardzo dobre
- po drugie zaskakująco mało tu dronów, wręcz pierwsza połowa jest całkowicie "niedroniarska", pełna muzycznej dynamiki, zawrotnego tempa i momentami liryki
- skład wykonawczy jest maleńki wręcz, czternaście osób orkiestry i pięć osób na wokalu, niemniej brzmi to świetnie
- po czwarte wykonawczo to daje radę, widać Ben ma dobrą rękę do reżyserii teatralnej i adaptowania trudnych książek oraz tematów
- po piąte to niemal sucha rekonstrukcja wydarzeń, nie ma oskarżeń i wyciągania na siłę winnych
- po szóste strukturalnie to siedem rekonstrukcji tego samego zdarzenia, za każdym razem zostają zdejmowane kolejne i kolejne elementy scenografii, aż w końcu zostają wyłącznie umowne linie na wielkiej obrotowej scenie, coś jak w "Dogville" Larsa von Triera.
- po siódme druga połowa przedstawienia nadrabia droniarstwem to, czego nie było w części pierwszej, islandzkie tradycje zostały zachowane

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#53 Post autor: qnebra » śr sie 05, 2020 22:11 pm


youtu.be/nAg6RTQEfeM

http://filmmusicreporter.com/2020/08/05 ... by-wolves/

Już szczerze myślałem, że się nie uchował i został zastąpiony przy "Raised by Wolves" przez jakiegoś pomagiera z RCP lub innego pracownika Bleeding Fingers. Niemniej jestem ciekaw jak sobie poradził z pierwszym naprawdę dużym projektem w swojej karierze.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ben Frost

#54 Post autor: Wawrzyniec » czw sie 06, 2020 20:09 pm

Mimo współpracy z Hansem, HGWu, a potem Streitenfeldem, to jednak Ridley Scott przy produkcjach które produkuje, nie sięga tak często po kompozytorów z RCP.
A Ben Frost coś się rozkręca z tymi projektami ostatnio.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#55 Post autor: qnebra » pt wrz 04, 2020 15:19 pm

Okazuje się, że dorzucono do "Raised by Wolves" Marca Streintenfelda jako współkompozytora.

Oczywiście Ben dalej jest głównym kompozytorem, styl muzyki i motywy są bardzo w jego stylu, a Marc podejrzewam po prostu pomagał podczas postprodukcji i dopisał trochę muzyki dodatkowej, podczas gdy Ben był zajęty równoległymi pracami nad "Murder of Halit Yozgat" i trzecim sezonem "Dark".

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Ben Frost

#56 Post autor: Mystery » pt wrz 04, 2020 17:06 pm

Ridley po prostu musiał wtrynić Mareczka :wink:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ben Frost

#57 Post autor: Wawrzyniec » pn wrz 07, 2020 17:36 pm

Intrygujący jest ten ponowny angaż Streitenfelda, gdyż myślałem, że po Prometeuszu, który musiał ratować HGWu , gdzie Marc został "odsunięty" to jego współpraca z Ridleyem się oficjalnie skończyła. Chociaż potem HGWu został "odsunięty" przy Alien: Covenant to pewnie ciężko było go dorzucić do pomocy do tego serialu i wrócił po Marca.

Cóż jestem ciekawy co z tego wyjdzie i jak to będzie na soundtracku wyglądało.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Ben Frost

#58 Post autor: narkoman » wt wrz 08, 2020 00:27 am

A wiadomo już coś na temat scoru? Kiedy go wydadzą? Bo po Dark mam ochotę na więcej Bena i chętnie bym czegoś nowego od niego posłuchał :D

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ben Frost

#59 Post autor: Adam » śr wrz 09, 2020 16:24 pm

qnebra pisze:
pt wrz 04, 2020 15:19 pm
Okazuje się, że dorzucono do "Raised by Wolves" Marca Streintenfelda jako współkompozytora.
:shock: ehh a już myslałem, że jednego mniej będzie do dalszego psucia filmówki, a tu nagły powrót po latach...
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Ben Frost

#60 Post autor: qnebra » śr wrz 09, 2020 16:42 pm

Adam pisze:
śr wrz 09, 2020 16:24 pm

:shock: ehh a już myslałem, że jednego mniej będzie do dalszego psucia filmówki, a tu nagły powrót po latach...
Muza jako taka zbiera pozytywne opinie na internetach, więc kto wie, może nie do końca zepsuł. Pytanie tylko który się tam bardziej napracował i do kogo należą tematy.

ODPOWIEDZ