Tom Tykwer Johnny Klimek i Reinhold Heil

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Tom Tykwer Johnny Klimek i Reinhold Heil

#46 Post autor: qnebra » czw wrz 09, 2021 15:44 pm

Mam nadzieję, że część kiepskiego wyglądu to było robienie "retime" by wszystko się zsynchronizowało z piosenką. Bo jeżeli nie i to jest finalna wersja kinowa, to o matko. Muzyka to nie wiem, końcowa wersja motywu nie napełnia mnie optymizmem, tak jakby podrasowana pod trailer.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Tom Tykwer Johnny Klimek i Reinhold Heil

#47 Post autor: Mystery » czw wrz 09, 2021 16:43 pm

Film zmienia się wraz twórcami i klimatem bliżej temu do Jupitera i Sense8, niż Matrixa - zrezygnowali nawet z zielonego filtru, ale przez to jest jakiś powiew świeżości i raczej nie będzie to taki film jak ten z 99, stąd też może nawet dlatego nikt nie odzywał się do Davisa, który tak mocno nadawał atmosfery dla trylogii. Podoba mi się, że zwiastun nic nie zdradza, no i myślę, że akcyjniak będzie z tego zacny, a czy dobre kino to zobaczy się w grudniu - trochę powątpiewam, ale póki co nie skreślam i czuję się nawet zachęcony do zobaczenia.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Tom Tykwer Johnny Klimek i Reinhold Heil

#48 Post autor: Paweł Stroiński » czw wrz 09, 2021 18:05 pm

Z tego co rozumiem, Davis, jakby to powiedzieć, zbyt otwarcie wyrażał swoją opinię na temat filmu, który ilustrował, stąd nie współpracują już ze sobą.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Tom Tykwer Johnny Klimek i Reinhold Heil

#49 Post autor: Mystery » czw wrz 09, 2021 18:12 pm

No i Lana przyjaźni się z Tomem, także nie miała raczej ciężkiego wyboru, choć ogólnie mało kto od 2003 współpracuje z Davisem :wink: Don od 18 lat jest już poza Hollywood, także trochę nie rozumiem trochę tego narzekania, wiadomo Matrix = Davis, ale mamy nowy film i dajmy szansę nowym kompozytorom i to przecież utalentowanym (Perfume, Cloud Atlas, Sense8). Nie wiadomo czego można by się było teraz spodziewać po Donie w takim obrazie i patrząc na sam zwiastun to duet Tykwer i Klimek jest tu chyba pewniejszym wyborem, choć jak już pisałem złotym środkiem byłoby trio z Davisem, ale to tylko fanowska mrzonka.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Tom Tykwer Johnny Klimek i Reinhold Heil

#50 Post autor: Paweł Stroiński » czw wrz 09, 2021 22:04 pm

Albo mogła wziąć Giacchino ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Tom Tykwer Johnny Klimek i Reinhold Heil

#51 Post autor: Mystery » czw wrz 09, 2021 22:33 pm

W jednym z wywiadów Michael był pytany czy aby przypadkiem tego nie robi :wink:
https://youtu.be/y1DvrWf1P60?t=2175

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Tom Tykwer Johnny Klimek i Reinhold Heil

#52 Post autor: Adam » czw wrz 09, 2021 22:40 pm

po tej wypowiedzi zakładam, że nawet jakby go poprosili, to by odmówił.

EDIT: poprosiły / poprosiło / poprosił-?
Nie wiem jak Wahowskie każą się do siebie zwracać.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Tom Tykwer Johnny Klimek i Reinhold Heil

#53 Post autor: Paweł Stroiński » czw wrz 09, 2021 23:40 pm

Poprosiły/poprosiła :)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Tom Tykwer Johnny Klimek i Reinhold Heil

#54 Post autor: qnebra » pt wrz 10, 2021 12:10 pm

W ogóle, co do wyglądu filmu, to dobrze ludzie przypomnieli w komentarzach, że na koniec Matrix Rewolucje zresetowany "Matrix" nie ma zielonego filtra, tylko jest pełny kolorów. Do tego przypomniało mi się z ciekawostek o pierwszej części, że celowo użyto tam tylnej projekcji po to, by podkreślić sztuczność świata. Więc naprawdę możliwe, że sztucznie wyglądające CGI wyglądające jakby było renderem z The Sims to celowy zabieg.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Tom Tykwer Johnny Klimek i Reinhold Heil

#55 Post autor: Mystery » pt wrz 10, 2021 12:45 pm

Yep, to pierwsze ujęcie ze zwiastuna jest bliźniaczo podobne ostatniego ujęcia z Rewolucji, także jest w tym jakaś konsekwencja i lecimy po prostu dalej. Tylko teraz jak to się stało, że Neo i Trinity żyją, a Wyrocznia i Morfeusz są młodsi, także nic tylko czekać jak to wszystko wytłumaczą i ten zwiastun będzie ostatnią zajawką jaką oglądam, więcej dopiero na święta :wink:

youtu.be/pgRqgI1dbTQ
Poprosiły/poprosiła :)
Poprosiła, bo Lana sama to reżyseruje, a Lilly nie ma nic wspólnego z tym projektem, w ogóle dała sobie spokój z branżą filmową i skupia się obecnie na sobie i innych pasjach, głównie malarstwie.

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 942
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Tom Tykwer Johnny Klimek i Reinhold Heil

#56 Post autor: dougan » pt wrz 10, 2021 19:05 pm

Zakończył się niedawno live z główną ekipą kreatywną od nowego Matrixa. Tykwer tu trochę opowiada o muzyce.


youtu.be/rtLbghso0Zc
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tom Tykwer Johnny Klimek i Reinhold Heil

#57 Post autor: Wawrzyniec » sob wrz 11, 2021 12:51 pm

Wszystko co miało być powiedziane o tym zwiastunie zostało tu już w sumie powiedziane. Rzeczywiście końcówka Rewolucji sugeruje, dlaczego mamy taką, a nie inną paletę kolorów. Z drugiej strony bez tej zieleni wygląda to mało matrixowato. W ogóle jakoś pod względem klimatu bliżej temu do jakiegoś Sense8.
I w sumie rzeczywiście trochę wygląda to jak taki chiński blockbuster, gdzie chyba jedyną sceną wyróżniającą się jest Keanu w wannie z gumową kaczką na głowie.
W sumie jedyne co mnie ciekawi, to jak niektóre kwestie fabularne wyjaśnią. A reszta to zobaczymy czy będzie "Remember Star Wars..." znaczy "Remember Matrix".
Paweł Stroiński pisze:
czw wrz 09, 2021 18:05 pm
Z tego co rozumiem, Davis, jakby to powiedzieć, zbyt otwarcie wyrażał swoją opinię na temat filmu, który ilustrował, stąd nie współpracują już ze sobą.
Ale znaczy, że miał w zwyczaju tak częściej mówić? Czy mówimy to co mówił nam na after show party na FMFie? Gdyż jak drugie to nie wiem na ile to się liczy. Chociaż w sumie już po ostatnim Matrix zamiast Davisa, Giacchino wzięli do Speed Racera. A więc może coś jest na rzeczy.

Zobaczymy co tam Tykwer i Klimek zrobią, ale raczej tak potężnego brzmienia orkiestry i awangardy to się po nich nie spodziewam. Chociaż zaznaczam lubię ich muzyczne prace.

Chociaż gdybyśmy mieli wybrać jakiegoś innego kompozytora, który pracował przy Matrixach, dokładniej przy Animatrix i grze komputerowej, to byłby to... (werble)... Junkie XL :!: :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Tom Tykwer Johnny Klimek i Reinhold Heil

#58 Post autor: Paweł Stroiński » sob wrz 11, 2021 13:28 pm

Powiedział to na tyle delikatnie (właśnie wyrażając to w ten sposób, jak ja),że nie wiem, czy to nie było na oficjalnym FMFowym spotkaniu. Już nie pamiętam, gdzie dokładnie.

Co kompozytor mówi oficjalnie, a co na afterze? W razie czego wierzyć raczej afterom trzeba ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tom Tykwer Johnny Klimek i Reinhold Heil

#59 Post autor: Wawrzyniec » sob wrz 11, 2021 13:40 pm

Ja pamiętam tylko na after show party jak przy drinkach rozmawialiśmy o nadchodzącym wtedy "Jupiter Ascending" i wtedy Davis "miał wątpliwości" czy to się uda.

Ale takich oficjalnych informacji to nie znam. I nie wiem też, czy właśnie podczas kręcenia Matrixa, Davis krytykował Wachowskich, gdyż tak to zrozumiałem.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Tom Tykwer Johnny Klimek i Reinhold Heil

#60 Post autor: Paweł Stroiński » sob wrz 11, 2021 17:01 pm

Krytykował materiał, który dostał do ilustrowania, więc już w postprodukcji.

ODPOWIEDZ