Ludwig Göransson

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ludwig Göransson

#196 Post autor: Wawrzyniec » czw sie 06, 2020 20:16 pm

#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ludwig Göransson

#197 Post autor: Adam » śr sie 12, 2020 12:49 pm

Bilet do IMAXa na Teneta kupiony 8) Teraz czekamy czy będą potem oddawać przez pół roku po kolejnym przesunięciu premiery ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ludwig Göransson

#198 Post autor: Wawrzyniec » śr sie 12, 2020 19:19 pm

Plakaty widzę, ale jakoś dalej nie wierzę, że naprawdę wejdzie ten film do kin. Szczególnie patrząc na rosnące liczby zakażeń. Dlatego trochę się boję już teraz kupować ten bilet.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Arthur.Flowerkis

Re: Ludwig Göransson

#199 Post autor: Arthur.Flowerkis » śr sie 19, 2020 17:23 pm

Warner Bros. pokazało okładkę nowego singla Travisa Scotta, który artysta nagrał na potrzeby kolejnego widowiska Christophera Nolana. Hip-hopowy kawałek „The Plan” z „Tenet” zadebiutuje w ten piątek podczas rozgrywek NBA na kanale TNT. Nieco później piosenka powinna trafić muzycznych serwisów streamingowych. „The Plan” jest debiutem Scotta w obszarze muzyki filmowej. W studiu nagraniowym artysta współpracował z kompozytorem ścieżki dźwiękowej do „Tenet”, Ludwigiem Göranssonem. Niedawno, w wywiadzie z GQ, Nolan stwierdził, że głos sześciokrotnie nominowanego do statuetki Grammy artysty był „finałowym elementem trwającej od ponad roku układanki”. Z kolei dziennikarz GQ określił kawałek jako „upłynniający mózg trip przez czas i przestrzeń”.


Podobno jakaś spoilerowa ma być piosenka, trzeba uważać.

Obrazek

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Ludwig Göransson

#200 Post autor: narkoman » śr sie 19, 2020 20:50 pm

Ogólnie dzisiaj byłem w kinie na "Incepcji" w 4DX z okazji 10-lecia. Powiem wam że miazga. Nie podejrzewałem że w tym formacie ten film tak fajnie będzie się "przeżywać". Dałem kredyt zaufania temu 4DX bo tylko "Matrixa" w tym formacie widziałem, ale się nie zawiodłem. Polecam. Przed seansem oprócz dość obszernego coś a la "making of" z "Incepcji" było dokładnie to samo odnośnie "Tenet". Powiem szczerze że jeśli chodzi o skalę i rozmach to Nolan nie zawodzi. I te wszystkie sceny akcji to są wykonane w całości praktycznie bez CGI a to robi wrażenie. Jestem optymistycznie nastawiony. Co prawda o muzyce nic nie mówili, a praktycznie każdy się wypowiadał. Hoyte Van Hoytema od zdjęć też. A przy materiale o Incepcji Nolan chwalił Hansia. Także ciekaw jestem tego co Ludwiczek tam potworzył.

Ogólnie wydaje mi się że nie zamkną kin. Na razie przynajmniej jeszcze nie. Także trzeba się spieszyć. Ja już bilet mam kupiony 8)

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ludwig Göransson

#201 Post autor: Pawel P. » śr sie 19, 2020 21:01 pm

Mam pokaz prasowy tego w IMAXie 25 i spodziewam się wszystkiego, co najlepsze.

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 941
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Ludwig Göransson

#202 Post autor: dougan » pt sie 21, 2020 21:54 pm

Piosenka ma się pojawić gdzieś po północy lub nad ranem. Tymczasem wrzucam ciekawostkę na temat jednego motywu muzycznego

Kenneth Branagh’s villainous character theme for #TENET is actually Nolan breathing through a microphone, which Ludwig Göransson then “manipulated and turned into these really uncomfortable, raspy sounds” - Göransson during the TENET press conference
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ludwig Göransson

#203 Post autor: Adam » sob sie 22, 2020 07:42 am

Szkoda, że nie nagrał swojego pierdnięcia, na pewno było by bardziej strasznie jak na temat dla Bad guya... :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Ludwig Göransson

#204 Post autor: DanielosVK » sob sie 22, 2020 10:37 am

Goransson, widać, wziął sobie do serca wejście w zimmerowskie buty. :P
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ludwig Göransson

#205 Post autor: lis23 » wt sie 25, 2020 13:28 pm

Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Ludwig Göransson

#206 Post autor: Krelian » śr sie 26, 2020 19:33 pm

Adam pisze:
pn lip 27, 2020 23:56 pm
Nie. Po prostu logicznie myśle, a Ty przeklejasz z podjarą newsa że już tym razem jednak za miesiąc premiera, i to o filmie który w ciągu 45 minionych dni miał już 3 razy zmieniany termin premiery. Jak za tydzień czy dwa liczniki zakażeń w EU wystrzelą jeszcze większe - co dzieje się praktycznie wszędzie - to Warner znów się wygłupi i enty raz przesunie, zamiast wywalić go od razu na lato za rok, jak inne wytwórnie. Już dziś przy tym newsie im media wytykały niespójność decyzyjną i ze ktoś tam nie panuje nad męskimi decyzjami, które co chwile zmieniają zaprzeczając sobie samemu w odstępie ilu? Zaledwie 6, 7 dni ?

Nadejdzie dzień 27 sierpnia to będę pierwszy w kolejce na pierwszy seans, o ile w ogóle data się utrzyma, w co nie wierze, albo film skończy kinowy żywot równie szybko, co filmy na przełomie lutego i marca. Warner ma z tym filmem jakiś nóż na gardle dziwny - „opóźniamy na za 2 tyg. 5 dni później - jednak nie, odwołujemy w ogóle. 6 dni później - walić to, jednak dajemy do paru krajów. I tak od 1,5 msc robią szopkę już chyba 4 czy 5 raz o ile dobrze licze. Ktoś bierze jeszcze na poważnie infa o zmianie daty tego filmu, jak bodaj ScreenRant zapytał ?
No i jak tam te twoje logiczne myślenie :P ?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ludwig Göransson

#207 Post autor: Adam » czw sie 27, 2020 09:24 am

przecież pisałem, że czekam cierpliwie ale nie zakładałbym się że premiera będzie.
nie przełożyli, więc idę w weekend. przeczytaj drugi akapit i co w tym dziwnego :P

a jaki będzie żywot w kinach, to się okaże... z tego co patrzę na podgląd, seanse świecą pustkami, przynajmniej w krk.
nie sztuka na siłę wprowadzić film do kin, na który nikt nie będzie chodził z powodu sytuacji z koroną.
zobaczymy po weekendzie jak spłyną frekwencje, to będzie pierwszy sygnał.
sztuką jest wprowadzić film i na nim zarobić. a do zarobku dziś daleka droga.
ja bym przełożył na wiosnę/lato, gdyby to był mój biznes.

a panika jest wielka, skoro sam Tom Cruise, nie związany z WB ani Nolanem, reklamuje oficjalnym filmikiem swoją wizytę w kinie na tym - konkurencyjnym przecież dla jego studia - filmie wspólnie z McQ i namawia by się nie bać i chodzić do kin. czyli oni już wiedzą, że będzie cięzko...
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ludwig Göransson

#208 Post autor: Adam » ndz sie 30, 2020 22:45 pm

Tenet wypadł dobrze po weekendzie otwarcia, co zaskakuje, tym bardziej że u nas seanse puste. Chiny nabijają statusy? Ciekawe czy USA ruszy do kin za tydzień czy nie?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Ludwig Göransson

#209 Post autor: Ghostek » pn sie 31, 2020 00:17 am

W Chinach dopiero start za tydzień. W USA ruszy w ok 2,5 tys kin więc pewnie kilkanaście mln zarobi na dzień dobry. Cała nadzieja w Chinach gdzie ostatnio dobry hajs się kręci
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ludwig Göransson

#210 Post autor: Adam » pn sie 31, 2020 20:27 pm

To ja nie wiem gdzie on ten hajs nabija. Nie jesteśmy małym rynkiem w EU, a u nas pustki, Skubi Du miał lepsze otwarcie w PL niż Nolan wg oficjalnych danych :lol:
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ