Antoni Komasa-Łazarkiewicz

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Antoni Komasa-Łazarkiewicz

#16 Post autor: Wawrzyniec » sob mar 25, 2017 20:52 pm

Ale teraz piszecie tak jakby Agnieszka Holland jakieś kompletnie "indie-movie" i całkowicie hipsterskie, alternatywne kino kręciła. Przecież ona kręciła odcinki takim słynnym na świecie seriom jak "The Wire" czy "House of Cards".

I naprawdę w porównaniu z innymi filmami Holland to akurat "Pokot" jest bardzo przystępny. To nawet moim znajomi w Niemczech mówili, że to taki dobry thriller. A więc nie uważałbym akurat tego filmu za jakieś "dziwadło" na które chcecie go kreować.

Aha, co do muzyki i soundtracka to zagadałem kompozytora na Facebooka i bardzo szybko, bardzo grzecznie i uprzejmie mi odpisał, że na dniach do może tygodnia, dwóch, powinna się przynajmniej ukazać wersja digital. Co do CD to raczej ciężko.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: Antoni Komasa-Łazarkiewicz

#17 Post autor: hp_gof » sob mar 25, 2017 21:04 pm

Adam, kompromitujesz się, jaki jeden film na sto lat? Jak ściągają po dwóch tygodniach? :roll: Akurat ona kasę zawsze na swoje filmy załatwi, bo jest znana i ma przyjaciół w wielu krajach ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Antoni Komasa-Łazarkiewicz

#18 Post autor: Adam » sob mar 25, 2017 21:06 pm

jaki dobry film zrobiła przed pokotem? w ciemności. a kiedy to było? no właśnie... nie pisz że się kompromituję bo widzę znów wszystko bierzesz na poważnie bo ktoś napisał "na sto lat" :P Smerf Powaga :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Antoni Komasa-Łazarkiewicz

#19 Post autor: Wawrzyniec » sob mar 25, 2017 21:12 pm

Ale Adam, między "W Ciemności" a "Pokotem" to właśnie Agnieszka Holland głównie seriale w USA kręciła. I bez przesady przerwa między filmami 6 lat nie jest też aż tak tragiczna. Tym bardziej, że sobie dobrze radziła właśnie na tych serialach w USA. I teoretycznie mogłaby do końca tylko na nich jechać i pieniędzy miałaby więcej niż tutaj w Polsce.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Antoni Komasa-Łazarkiewicz

#20 Post autor: Adam » sob mar 25, 2017 21:15 pm

6 lat między filmami to niby mało? come on... taki Smarzol wali u nas film za filmem i każdy tak samo świetny. Mnie nie interesuje w tej chwili jej działalność serialowa w USA, skupiam się na polskich filmach. na latanie co tydzień do Olejnikowej i nadawanie na Kaczora to ma czas - w przerwach między serialami w USA.. więc za filmy by się lepiej wzięła u nas. stwierdzenie faktu.
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Antoni Komasa-Łazarkiewicz

#21 Post autor: hp_gof » sob mar 25, 2017 21:21 pm

Adam, ona może sobie robić co chce. Kręcić seriale, udzielać się politycznie, pracować nad fabułą. Nie musi kręcić filmu dla mas o Wisłockiej skoro jej to nie interesuje. Niech każdy robi to, co go najbardziej interesuje i w czym czuje się dobry. Niedługo będzie robić kolejny film, więc nie będziesz czekał długo ;)
PS. Wolę być Smerf Powaga niż Smerf Nadwaga (popcornowa oczywiście) :P

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Antoni Komasa-Łazarkiewicz

#22 Post autor: Wawrzyniec » sob mar 25, 2017 21:24 pm

Smarzol to wali jeden film za drugim, a właściwie w każdym z nich o tym samym mamy. :mrgreen:

Plus Adam bez przesady, gdyby Agnieszka Holland chciała to nie musiałaby już żadnych filmów kręcić, gdyż swoje już osiągnęła. I dlaczego nagle ma tak się wielce skupiać na polskim kinie? Kręci, kiedy może i takie projekty jakie chce, a seriale w USA właśnie pomagają jej z zarobkami. Plus też tam w Hollywood nie braliby bylekogo do nich.

Piszesz trochę tak jakby jej obowiązkiem jako polskiej reżyserki, było ciągłe kręcenie polskich filmów ku chwale polskiej kinematografii. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Antoni Komasa-Łazarkiewicz

#23 Post autor: Adam » sob mar 25, 2017 21:27 pm

nie. ja po prostu jako jej fan (działalności artystycznej) ubolewam że na dekadę dostaję 1 w porywach dwa filmy. tylko o to mi chodzi. musiałem wylać swój żal :(
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Antoni Komasa-Łazarkiewicz

#24 Post autor: hp_gof » sob mar 25, 2017 21:33 pm

Serio podobają ci się jej filmy aż tak bardzo? Ja nigdy nie widziałem niczego wybitnego, sama zresztą to w jakimś wywiadzie przyznała.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Antoni Komasa-Łazarkiewicz

#25 Post autor: Adam » sob mar 25, 2017 21:36 pm

nie bardzo, ale podobają. choć ten w kanałach był przereklamowany i ja bym go do oscara nie dawał. najlepszy jest wg mnie ten z Leo. no i tam Jan EjPi miał życiówkę ostatnią przed Marzycielem.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Antoni Komasa-Łazarkiewicz

#26 Post autor: Wawrzyniec » sob mar 25, 2017 21:37 pm

Nie no "Europa, Europa" to chyba najlepszy film Agnieszki Holland. A "Tajemniczy Ogród" bardzo miło się ogląda, głównie też dzięki pięknym zdjęciom i ładnej muzyce Preisnera.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Antoni Komasa-Łazarkiewicz

#27 Post autor: Adam » sob mar 25, 2017 21:39 pm

no, jeszcze Ogród. ale to był film dzieciństwa, teraz już się go nie ogląda w ten sam sposób, to tak jak z Yatamanem czy Dajmosem ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Antoni Komasa-Łazarkiewicz

#28 Post autor: swordfish » sob mar 25, 2017 23:58 pm

Nie jestem wielbicielem talentu Holland, ale muszę przyznać, że swój indywidualny język filmowy ma. Jej kino jest spójne i dobrze opowiedziane. Nie idzie w zbyt duże eksperymenty jak np. śp Andrzej Żuławski. Miedzy "W ciemności", a "Pokotem" po za niepotrzebnym remakiem "Dziecka Rosemary" zrobiła też ważny "Gorejący krzew". Niby mini-serial dla HBO, a tak na prawdę to był w pełni film kinowy, który w Czechach był normalnie wyświetlany na dużym ekranie (nagrodzili to Czeskimi Lwami, w tym za muzykę Antka Komasy-Łazarkiewicza).

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Antoni Komasa-Łazarkiewicz

#29 Post autor: Adam » śr cze 07, 2017 18:49 pm

iTunes - 4.06.2017 - Air-Edel Records:

Obrazek

1. Into the Hollow 3:29
2. Horse 2:05
3. Dizzy 2:10
4. Good News 1:26
5. Open Season 1:13
6. Poachers 0:58
7. Pheromone 2:38
8. Fox 2:50
9. Tracks in the Snow 3:30
10. Ladybug 3:43
11. She-Wolf 2:07
12. Cucujus Haematodes 1:53
13. Hunt the Hunters 2:43
14. Wild Boar 2:53
15. Magpie 1:44
16. The Escape 3:43
17. The Solstice 1:52

Total time - 40:57
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Antoni Komasa-Łazarkiewicz

#30 Post autor: hp_gof » śr cze 07, 2017 19:02 pm

No nareszcie! Wawrzyniec, czekamy! :)

ODPOWIEDZ