Rupert Gregson-Williams

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Rupert Gregson-Williams

#1 Post autor: Wawrzyniec » śr wrz 14, 2016 16:26 pm

Obrazek

Nie wiem co to się ostatnio porobiło? Ale brak Harry'ego Gregsona-Williamsa, to już sporo siedział w RCP, ale raczej tworzył, czy to do jakiś głupich animacji, czy komedii z Adamem Sandlera, czy do filmowej wersji "Listonosza Pata", a teraz nagle w tym roku jak wystrzelił to... hej! :shock:

"The Crown", "Tarzan", "Hacksaw Ridge" Mela Gibsona, a teraz skomponuje muzykę do najnowszego filmu z Margot Robbie pt. "Terminal" (nie ma "the", a więc nie mylić z filmem Spielberga z Hanksem i muzyką inną Willama). Ten "Terminal" ma być thrillelem noir. Hmmm i jest pierwsze zdjęcie. Hmmmm.

Obrazek

I dlatego zakładam jemu temat.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Rupert Gregson-Williams

#2 Post autor: Adam » śr wrz 14, 2016 17:47 pm

"No more Remote Control shit composers!" :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Rupert Gregson-Williams

#3 Post autor: Wawrzyniec » czw wrz 15, 2016 01:04 am

Ale mnie na poważnie interesuje, skąd nagle się wzięła taka intensywna jego obecność? Czyżby zmiana agenta, czy jednak znowu za wszystkim Ten Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać :?: :?

Tylko, czy tam w RCP to wygląda tak:
Obrazek

Jak na rysunku, że członkowie przychodzą do tajnego pomieszczenia ubrani w szaty pokutne, a nagle pojawia się Hans Zimmer i wedle kaprysu, wybiera jednego i robi z niego kompozytora? :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Rupert Gregson-Williams

#4 Post autor: qnebra » czw wrz 15, 2016 14:48 pm

Raczej jak w masonerii są stopnie wtajemniczenia. Wielkim Mistrzem i posiadaczem wszystkich sampli w Wielkiej Bibliotece Sampli jest Hans, pozostałym sample z Wielkiej Biblioteki Sampli są udzielane zgodnie ze stopniem wtajemniczenia. Dodatkowo ranga w Loży RCP ma wpływ na projekty jakie są dawane członkowi Loży i prestiż tych projektów. Krótko mówiąc:

Hans - Wielki Mistrz Loży, bierze najlepsze kąski, ma pełny dostęp do Wielkiej Biblioteki Sampli
.
.
.
.
.
Szofer I - nic nie może, bierze to co skapnie ze stołu, sample musi załatwić sobie sam

:wink:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Rupert Gregson-Williams

#5 Post autor: Wawrzyniec » pt wrz 16, 2016 11:37 am

He, he, dobre porównanie :P

Tylko po prostu Rupert Gregson-Williams nie podchodzi mi pod wykres jak to zwykle z kompozytorami z RCP bywa. Zwykle wygląda to tak i postaram się naszkicować w punktach:
1. Jakiś kompozytor zaczyna asystować Zimmerowi, czy komuś bardziej doświadczonemu i z każdą produkcją robi więcej additionali.
2. Ten kompozytor, czy to jest wczesny Jablonsky, Djawadi, Jackman, czy teraz Holkenborg (Junki XL) dostaje swój pierwszy film i wszyscy się pytają "Kto to jest?", a widząc, że jest z RCP odpowiadają sami sobie robiąc 'rolling eyes' "Aha :roll: "
3. Debiut nie zachwyca, na forum jest krytyka, ale ja mówię, że jest młody i trzeba mu dać szansę.
4. Nagle ni z gruszki ni z pietruszki ten kompozytor otrzymuje poważny angaż w jakimś dużym filmie.
5. Ja mówię, że to coś znaczy, inni i forum twierdzą, że Hans wszystko załatawia.
6. W kolejnym etapie nagle ten kompozytor otrzymuje sporo projektów i wszyscy chcą, aby do nich komponował. Tak jak chociażby teraz ma sporo projektów właśnie Junkie.
7. Z RCP powoli wypływa inny kompozytor.
....
- i tak się ten cykl powtarza.

Tyle, że w przypadku Ruperta Gregsona-Williamsa, to on już sporo tam siedział w RCP, a nawet nie wiem, czy jeszcze nie w Media Ventures i były próby go spopularyzowania, ale zdawać by się mogło, że już swą szansę zmarnował. A tu nagle jednak dostał drugą szansę i proszę ile projektów. I to jest zastanawiające, a może po prostu robi dobrą kawę. :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Rupert Gregson-Williams

#6 Post autor: Wawrzyniec » sob wrz 17, 2016 21:10 pm

A byłbym zapomniałem, gdyż skoro mówimy o RCP jako o Loży Masońskiej, a Zimmerze jej Wielkim Mistrzem :P

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Rupert Gregson-Williams

#7 Post autor: Koper » sob wrz 17, 2016 21:19 pm

Wawrzek już sam ze sobą pisze, byle tylko znowu promować kolejne truchło co wypadło Zimmerowi z szafy. ;) ;)

Rupert miał jeden fajny moment w filmie, kiedy zwróciłem na niego uwagę
https://www.youtube.com/watch?v=8NkCoi2iDKE
i chyba jakoś na tym się skończył. O ile można uznać, że się zaczął.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Rupert Gregson-Williams

#8 Post autor: Adam » czw lis 03, 2016 18:44 pm

Gość się pnie szybciej niż Dżanki XS :|

RGW robi Wonder Woman :shock: - http://theplaylist.net/exclusive-stream ... -20161103/
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Rupert Gregson-Williams

#9 Post autor: Kaonashi » czw lis 03, 2016 19:01 pm

Koleś jest w branży już od dobrych kilkunastu lat, a teraz sobie nagle o nim przypomnieli. :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Rupert Gregson-Williams

#10 Post autor: qnebra » czw lis 03, 2016 19:06 pm

Już myślałem że jakiś Dżanki czy coś takiego to będzie robić, albo zatrudnią kogokolwiek byle kobietę.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Rupert Gregson-Williams

#11 Post autor: Ghostek » czw lis 03, 2016 19:18 pm

To nie wróży nic dobrego, bo znów otrzymamy odgrzewany kotlet w muzycznej akcji. Nie wiem czy Junkie nie byłby mimo wszystko lepszym wyborem.
Obrazek

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Rupert Gregson-Williams

#12 Post autor: WhiteHussar » czw lis 03, 2016 19:51 pm

Nieeeeee, Junkie był by lepszy! Obym się mylił

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Rupert Gregson-Williams

#13 Post autor: Adam » czw lis 03, 2016 22:12 pm

Kaonashi pisze:Koleś jest w branży już od dobrych kilkunastu lat, a teraz sobie nagle o nim przypomnieli. :P
bycie latami muzycznym przydupasem tego zjeba Sandlera dobrego pijaru mu raczej nie robiło :P

dla mnie sprawa jest prosta - gość perfekcyjnie wykorzystał szansę przy Hacksaw Ridge.. z wywiadów możemy dowiedziec się, że do joba polecił go Gibsonowi telefonicznie sam Yates, gdy Gibson zadzwonił do niego (wygląda więc na to że Yates dalej twierdzi że mu RGH zrobił do Tarzana dobry score :mrgreen: ) Idąc dalej - wszystkie recenzje zagraniczne filmu zwracają uwagę na muzykę, że w obrazie robi świetną robotę.. Wszędzie o tym filmie pisza, murowany kandydat do Oscarów w wielu kategoriach. Więc robi się głośno też o kompozytorze bo akurat ma farta że naśladował dobre rzeczy i wpasował się w obraz... (Podobnie przecież było z Ablem, że mu się fartnęło powodzenie Single Mena.. gdyby film był słaby to by muzyki nikt nie zauważył).. Po klipach tego Hacksaw słychać, że mimo sztampowej dośc i oklepanej tematyce, w obrazie może sprawdzać się to idealnie i patetycznie tak jak trzeba (a to wystarczy i nikogo nie będą niuanse interesowały, które zauważamy my). A projekty takie jak Planet Earth 2 czy Królowa po prostu mu się trafiły wcześniej i tak się złożyło że teraz to wszystko wypływa..

Braciszek RGW spieprzył na swoje z RCP dawno temu, wyprztykał się już niestety, a RGW cierpliwie czekał i podawał kawę przez lata, aż w końcu się doczekał.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Rupert Gregson-Williams

#14 Post autor: Wawrzyniec » pt lis 04, 2016 01:47 am

Adam pisze:A projekty takie jak Planet Earth 2 czy Królowa po prostu mu się trafiły wcześniej i tak się złożyło że teraz to wszystko wypływa..
"Planet Earth 2"? :? Nie, tego nie robi. To robią wyłącznie Shea i Klebe z tematem Zimmera.

A co do "Wonder Woman" to zobaczymy, gdyż na razie trailery wyglądają zaskakująco ciekawie i może zdarzy się cud większy do tego w Kanie Galilejskiej i doczekamy się dobrego filmu z Uniwersum DC. Ale patrząc, że już drugi trailer wykorzystuje badassowy temat Zimmera, to chyba RGWu nie będzie miał wyjścia i go wykorzysta.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Rupert Gregson-Williams

#15 Post autor: Mystery » pt lis 04, 2016 20:48 pm

Kaonashi pisze:Koleś jest w branży już od dobrych kilkunastu lat, a teraz sobie nagle o nim przypomnieli. :P
Wina Hansa :wink: To on go odkopał w 2014 do "Winter's Tale" i od tamtej pory się zaczęło...

ODPOWIEDZ