John Corigliano

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

John Corigliano

#1 Post autor: Bucholc Krok » pt sie 12, 2016 13:39 pm

Obrazek



Detroit Symphony Orchestra - Koncert "The Red Violin".
https://www.youtube.com/watch?v=Mc_-OlC1JQs

Wydanie z czerwca - Music On Vinyl. Tym razem płyty żyleta.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Altered States wydana w tym roku przez Waxwork Records. Fotki z netu. Były mniejsze, ale marnej jakości.

Obrazek

Obrazek
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: John Corigliano

#2 Post autor: Tomek » ndz sie 14, 2016 00:29 am

Ładnie, że Bucholc pociągnął ten wątek :) Jeszcze ładniej prezentuje się winyl z Purpurowych skrzypiec. No to trochę o muzie tego pana i przede wszystkim wybitnego kompozytora klasycznego.

Red Violin - wspaniała kompozycja, piękny choć przepełniony smutkiem temat główny, choć wymagający i w momentach trudny to score (genialne "The Theft" - jak to działa w filmie! - Oscar się z niczego nie wziął ;-)
Altered States - baaaardzo wymagający score :P

Dodać należy jeszcze dwie pozycje, jeżeli chcemy mieć całą filmową twórczość Corigliano:
Obrazek - intrygujący (ponownie ładny temat główny; ciekawe pisanie na instrumenty drewniane) score do dramatu historycznego z Alem Pacino
Obrazek - odrzucona muzyka z Edge of Darkness wydana nakładem słabującej wytwórni Perseverance. Ale ucho można "zawiesić".
Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: John Corigliano

#3 Post autor: Bucholc Krok » pn sie 15, 2016 12:28 pm

Tomek pisze:odrzucona muzyka z Edge of Darkness wydana nakładem słabującej wytwórni Perseverance. Ale ucho można "zawiesić".
Tej jeszcze nie słyszałem. Wiadomo dlaczego odrzucona? Taka słaba?


Inna wersja dla subskrybentów.

Obrazek

Obrazek
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: John Corigliano

#4 Post autor: Paweł Stroiński » wt sie 16, 2016 18:39 pm

Musieli ostro przemontować film, z tego, co mi wiadomo. Po prostu do nowej wersji by muzyka Corigliano nie pasowała (swoją drogą, chętnie bym posłuchał), a pewnie i poprawiać nie chciał albo coś. Corigliano po całej sprawie powiedział coś w stylu "ale kasę przynajmniej dostałem".

Nie widziałem ani serialu, ani kinówki, ale ponoć po przemontowaniu filmu wyszedł typowy akcyjniak.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: John Corigliano

#5 Post autor: Bucholc Krok » wt sie 16, 2016 20:51 pm

To ciekawe. A wspominał w jakimś wywiadzie, dlaczego tak mało napisał do filmu? Szkoda, że kompozytor z takim potencjałem ma na koncie raptem kilka ścieżek.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: John Corigliano

#6 Post autor: Tomek » wt sie 23, 2016 22:36 pm

To po prostu kompozytor klasyczny, który pracę dla kina traktuje (bądź traktował), tylko jako coś dodatkowego. Na pewno w przypadku Skrzypiec zainspirowała go mocno muzyczna tematyka. Jeżeli chodzi o Furię (Edge of Darkness), to słabo pamiętam już co napisał Corigliano, ale było chyba mniej więcej tak jak Paweł pisał - film ulegał przeobrażeniom, toteż muzyka wyleciała. A pewnie Corigliano to zbyt prestiżowa persona, żeby na każde machnięcie producentów być, tak więc on machnął na nich dłonią ;-) Ale miło, że to wydano.

Praca Shore'a zebrała sporo krytyki, ale ja akurat ją pozytywnie oceniam - był to 'pełnokrwisty' thrillerowo-akcyjny score Kanadyjsczyka z paroma dynamicznymi sekwencjami w jego stylu. Jeszcze przed niestety obecną fazą nudziarstwa i pretensjonalności w jego twórczości ;-) Pewnie dziś Shore by olał tego rodzaju kino.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: John Corigliano

#7 Post autor: Bucholc Krok » śr sie 24, 2016 13:49 pm

Cóż, niemniej szkoda, że odrzucili. Co do filmów to ponoć z największego gówna zawsze można coś ciekawego wycisnąć (nie mam na myśli AS, który obejrzałem i nie żałuję). Oglądałem jakiś czas temu House of the Devil, imo miernota straszna, ale Grace całkiem się spisał. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: John Corigliano

#8 Post autor: kiedyśgrześ » czw cze 30, 2022 19:56 pm

nie widziałem, że Odmienne Stany chodzą po koncertach, Trzy Halucynacje :!: :) na spotify znalazłem


youtu.be/htbBrJSZmGI
Obrazek

ODPOWIEDZ