Gustavo Santaolalla

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Gustavo Santaolalla

#61 Post autor: Krelian » pt sty 27, 2023 23:56 pm

Mystery pisze:
pt sty 27, 2023 23:07 pm
qnebra pisze:
pt sty 27, 2023 20:41 pm
Mystery pisze:
pt sty 27, 2023 19:38 pm
A gdzie jest napisane, że drugi sezon będzie przedstawiał wydarzenia z drugiej części gry?
Druga część mam nadzieję nie będzie adaptowana zbyt wiernie.
Nie zrobienie tego wiernie mija się z celem, bo cała gra jest oparta o ten początek, choć jak będzie wiernie, to przynajmniej Velma nie będzie już najniżej ocenianym serialem HBO :mrgreen: No i co z potencjalnym sezonem trzecim? Będą czekać na kolejną grę, czy też powtórzą błąd Gry o Tron, której to scenarzyści wyprzedzili pierwowzór? :wink:
Wydaje się mi się, że druga część gry ma więcej wątków i ogólnie bardziej złożoną fabułę..no i sama gra była tak ze 2 razy dłuższa. Także moim zadaniem starczy materiału na kolejne 2 sezony. No i mogło później być już koniec.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Gustavo Santaolalla

#62 Post autor: Mystery » sob sty 28, 2023 09:50 am

Pierwsza gra miała premierę w 2013, druga w 2020, czyli 7 lat. Jak drugi sezon będzie za 2 lata, a trzeci za kolejne 2, to może do tego czasu wyjdzie już trzecia część gry :wink:

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Gustavo Santaolalla

#63 Post autor: Krelian » sob sty 28, 2023 10:38 am

No nie wiem kiedy skończy się obecna generacja konsol (mówi się o 27-28 roku), bo może Naughty Dog pójdzie tropem poprzednich odsłon gry i kolejną część tak przed premierą nowej generacji wyda 😁 Ale to wiedza prosto z instytutu z dupy 😉

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Gustavo Santaolalla

#64 Post autor: Wawrzyniec » sob sty 28, 2023 20:30 pm

Już potwierdzone, że drugi sezon ma być oparty na drugim sezonie. Jednak widzę, że w HBO zazdrościli "sukcesowi" Velmy. :P :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Gustavo Santaolalla

#65 Post autor: Krelian » sob sty 28, 2023 22:54 pm

Wawrzyniec pisze:
sob sty 28, 2023 20:30 pm
Już potwierdzone, że drugi sezon ma być oparty na drugim sezonie. Jednak widzę, że w HBO zazdrościli "sukcesowi" Velmy. :P :wink:
Nom okaże się czy widzowie będą takimi dzbanami jak gracze.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Gustavo Santaolalla

#66 Post autor: Koper » wt sty 31, 2023 16:47 pm

Już fanboje mają ból d..y, że im twórcy nie dość, że zrobili Tajemnice Brokeback Mountain w 3. odcinku, to jeszcze przestali ripować grę 1:1? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Gustavo Santaolalla

#67 Post autor: Mystery » wt sty 31, 2023 16:56 pm

Dobry trolling ze strony twórców, a oceny wprost piękne, 1/4 to jedynki, to już Brokeback miał tylko 4% jedynek :lol: Czyli już nie takie arcydzieło? :wink:
https://www.imdb.com/title/tt14500888/r ... _=tt_ov_rt

Oglądalność trzeciego odcinka była wyższa o 12 % procent od drugiego i 32% od pierwszego, ciekawe teraz jaki spadek za tydzień? :wink:

A Richter cały czas nie do zdarcia :wink:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Gustavo Santaolalla

#68 Post autor: Koper » śr lut 01, 2023 19:17 pm

Cóż, gitarowe brzdąkanie GS najwyraźniej za mało emocjonujące i trzeba się czym innym ratować. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Gustavo Santaolalla

#69 Post autor: Wawrzyniec » śr lut 01, 2023 20:10 pm

Tylko dla mnie ten Richter jest już zbyt oczywisty i za bardzo wyeksploatowany. Mogli spokojnie wykorzystać Gustavo, tylko z innego filmu.


youtu.be/Ewez8M9-iFg
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Gustavo Santaolalla

#70 Post autor: Wawrzyniec » śr lut 01, 2023 20:49 pm

"On the Nature of Daylight" Maxa Richtera to bardzo ładny utwór, oj naprawdę ładny. Ale trochę się boję, że filmowcy sprawią, że będę miał go dość. Jak na mój gust to jest on zbyt często wykorzystywany w filmach, serial i ogólnie etiudach filmowych. Z jednej mam wielki szacunek do Maxa Richtera, że dalej tworzy, pracuje, komponuje. Gdyż pewnie z samych tantiemów z "On the Nature of Daylight" mógłby dostatnie żyć. Ale naprawdę miejscami czuję, że współcześni filmowcy powinni częściej odwiedzać chociażby takie strony jak FilmMusic.pl (bezczelna reklama), czy odwiedzać takie fora jak to, aby się przekonać, że istnieje inna muzyka poza "On the Nature of Daylight".
Czy ja przesadzam, a może rzeczywiście "On the Nature of Daylight" jest aż tak eksploatowane?

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Gustavo Santaolalla

#71 Post autor: Mystery » śr lut 01, 2023 21:32 pm

Milan postraszył, że soundtrack z TLOU już wkrótce, czyli pewnie jakiś VOL. 1...

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Gustavo Santaolalla

#72 Post autor: Wawrzyniec » czw lut 02, 2023 11:27 am

To ciekawe czy na tym soundtracku znajdzie się "On The Nature Of Daylight"? :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Gustavo Santaolalla

#73 Post autor: Wawrzyniec » czw lut 09, 2023 13:26 pm

Hm, nie wiem na ile popularność tego serialu i te wszystkie Ochy i Achy nie są związane z naprawdę mocną kampanią promocyjną. Szczerze czuję się, że jak włączam Internet, Social Media, to otrzymuje kilkanaście wiadomości, poleceń związanych z The Last of Us. Często są one w stylu "Bella Ramsa zjadła śniadanie." Ale ciągle się mówi o The Last Of Us, nawet jak serial dalej mnie nie wciągnął, a nawet zaczyna trochę nużyć.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Gustavo Santaolalla

#74 Post autor: Koper » czw lut 09, 2023 19:18 pm

A mi się właśnie ten 3 i 4 odcinek dużo bardziej podobały niż 1 i 2.
Ino w 4 nie mogłem ogarnąć jak taka wypłoszona, totalnie pozbawiona charyzmy kobitka może dowodzić jakąś tam większą bandą. Jakiś Jezus im się objawił i im ją wskazał, czy co? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Gustavo Santaolalla

#75 Post autor: kiedyśgrześ » pt lut 10, 2023 13:53 pm

Wawrzyniec pisze:
czw lut 09, 2023 13:26 pm
Hm, nie wiem na ile popularność tego serialu i te wszystkie Ochy i Achy nie są związane z naprawdę mocną kampanią promocyjną. Szczerze czuję się, że jak włączam Internet, Social Media, to otrzymuje kilkanaście wiadomości, poleceń związanych z The Last of Us. Często są one w stylu "Bella Ramsa zjadła śniadanie." Ale ciągle się mówi o The Last Of Us, nawet jak serial dalej mnie nie wciągnął, a nawet zaczyna trochę nużyć.
ja odpadłem po pierwszym odcinku, pozbawiona inspiracji nuda, wspomniałem o tym wcześniej, „Kanada” z trzeciego epizodu przeszła mi bokiem, tyle co na Youtube się nagadali, a mógłem się trochę „powkuwać”, ale niestety 😊
z takimi produkcjami hbo max to pewnie będzie u mnie pierwsza ofiara cięcia kosztów swoją drogą😊
Obrazek

ODPOWIEDZ