Gustavo Santaolalla

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Gustavo Santaolalla

#46 Post autor: Wawrzyniec » sob sty 21, 2023 13:28 pm

Na tej zasadzie to ja mogę powiedzieć, że "The Last of Us" jest lepsze od "Velmy". Ale to żaden wyczyn, gdyż każdy serial, każda rzecz na świecie, wszystko jest lepsze od "Velmy".
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Gustavo Santaolalla

#47 Post autor: kiedyśgrześ » sob sty 21, 2023 15:13 pm

kiepski ten pierwszy odcinek, strasznie statyczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Gustavo Santaolalla

#48 Post autor: Koper » ndz sty 22, 2023 09:52 am

lis23 pisze:
sob sty 21, 2023 13:24 pm
Porównuje je tylko i wyłącznie jako seriale HBO MAX ;)
A to Ty obejrzałeś już cały sezon "The Last of Us", że porównujesz?
I póki co - nie, nie jest lepszy.
Na razie trochę jak gameplay z gry komputerowej.
Ładne, całkiem trafiające z emocjami w niektórych momentach, ale z drugiej strony to przepisywanie fabuły żywcem z gry prowadzi do takich kuriozów jak odcięcie drogi przez płonący samochód, czy postaci tak ranne, że nie mogą gdzieś zaprowadzić dziewczynki, ale bez problemu stoją i gadają. Nie wspomnę już o jakimś skradaniu się w rurach czy pionach wentylacyjnych, szkoda że jeszcze nie znajdywali tam jakichś apteczek albo broni. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Gustavo Santaolalla

#49 Post autor: Mystery » wt sty 24, 2023 09:53 am

Drugi odcinek również bardzo dobry, znów jak w grze, ale to dlatego jest tak dobrze. Już powoli zaczynam wierzyć twórcom, że trzeci epizod to będzie jakość jakiej świat telewizji jeszcze nie znał :wink:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Gustavo Santaolalla

#50 Post autor: Wawrzyniec » wt sty 24, 2023 11:34 am

Ja jednak trochę jestem mnie podekscytowany i nie chcę tu wyjść na zrzędę, ale trochę nie do końca rozumiem hype związany z tą produkcją. Gdyż w sumie wiele podobnych motywów było już sporo The Walking Dead, czy wybitne Children of Men Alfonso Cuarona.

Plus naprawdę średnio mi się podoba wizualnie czołówka wzorująca się na Grze o tron.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Gustavo Santaolalla

#51 Post autor: Koper » wt sty 24, 2023 17:54 pm

Przecież sama gra była mocno inspirowana "Drogą", "Ludzkimi dziećmi" i całą masą postapokaliptycznych SF i filmów o zombies. Potem inspirowani grą Brytole zrobili nieco niedoceniane i zapomniane "The Girl with all the gifts" (z - powtarzam się, wiem - dużo lepszą muzą i tempem akcji :P ), a teraz jak HBO w końcu zekranizowało samą grę to wszystko jawi się strasznie generycznie już i jak piąta woda po kisielu. OK, Oberon i pyskata Mormontówna kreują fajne postaci, wizualnie wygląda to fajnie, ale fabularnie to jest przewidywalne do bólu i schematyczne (wszystko idzie tak liniowo i oczywistym torem, że nie trzeba grać w grę by domyśleć się co się za chwilę stanie). Skąd ta nota > 9/10 na imdb???
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Gustavo Santaolalla

#52 Post autor: Mystery » śr sty 25, 2023 09:37 am

Skąd ta nota > 9/10 na imdb???
HBO zadowoliło po prostu fanów :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Gustavo Santaolalla

#53 Post autor: Wawrzyniec » śr sty 25, 2023 12:53 pm

Zaraz, zaraz Mystery, chcesz powiedzieć, że studio poszanowało materiał źródłowy i dostarczyło produkt, który nie obraża fanów, a nawet im się podoba? :shock:

Niemożliwe, ja myślałem, że takie przypadki zdarzają się tylko w bajkach, czy opowieściach dla dzieci do poduszki, aby mogły zasnąć. :shock:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Gustavo Santaolalla

#54 Post autor: Mystery » śr sty 25, 2023 15:15 pm

Ja bardzo lubię grę i po pierwszych dwóch odcinków jestem podbudowany tym co zobaczyłem, jest wiernie, z szacunkiem i automatycznie po raz kolejny wsiąknąłem do tego świata, z zadowoleniem akceptując wszelkie dodatki, bo jakichś rygorystycznych zmian póki co nie było, ale to serial od twórców Czarnobyla, jak i samej gry, którzy nie pozwolili, by jej dziecku stało się coś niedobrego :wink: Także póki co jest fajnie, ale już w trzecim odcinku chyba bardziej odejdziemy od gry i bliżej spojrzymy na inne postaci i wydarzenia i zobaczymy czy z pożytkiem, czy też nie, ale już teraz nie mogę doczekać się co pokaże Offerman :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Gustavo Santaolalla

#55 Post autor: Wawrzyniec » czw sty 26, 2023 23:38 pm

Nick Offerman jest w obsadzie? :shock: O to już się zrobiło ciekawiej. Gdyż choć z jednej strony on gra bardzo podobne role, to jednak zawsze ze sporą przyjemnością je oglądam. :)

A muzycznie da się słyszeć co jest Gustavo, a co Fleminga?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Gustavo Santaolalla

#56 Post autor: Mystery » pt sty 27, 2023 18:35 pm

Muzycznie to głównie atmosferyczne granie, które ciężko przypisać któremukolwiek i mam nadzieję, że nie będą wydawać soundtracka co 3 odcinki :P

A serial dostał właśnie drugi sezon, ciekawe teraz czy na podstawie drugiej części gry, czy będą ciągnąć przygodę z pierwszej odsłony, albo wymyślać nowe.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gustavo Santaolalla

#57 Post autor: lis23 » pt sty 27, 2023 18:58 pm

Już wiadomo, że drugi sezon to będzie Part II.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Gustavo Santaolalla

#58 Post autor: Mystery » pt sty 27, 2023 19:38 pm

A gdzie jest napisane, że drugi sezon będzie przedstawiał wydarzenia z drugiej części gry?

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Gustavo Santaolalla

#59 Post autor: qnebra » pt sty 27, 2023 20:41 pm

Mystery pisze:
pt sty 27, 2023 19:38 pm
A gdzie jest napisane, że drugi sezon będzie przedstawiał wydarzenia z drugiej części gry?
Druga część mam nadzieję nie będzie adaptowana zbyt wiernie.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Gustavo Santaolalla

#60 Post autor: Mystery » pt sty 27, 2023 23:07 pm

qnebra pisze:
pt sty 27, 2023 20:41 pm
Mystery pisze:
pt sty 27, 2023 19:38 pm
A gdzie jest napisane, że drugi sezon będzie przedstawiał wydarzenia z drugiej części gry?
Druga część mam nadzieję nie będzie adaptowana zbyt wiernie.
Nie zrobienie tego wiernie mija się z celem, bo cała gra jest oparta o ten początek, choć jak będzie wiernie, to przynajmniej Velma nie będzie już najniżej ocenianym serialem HBO :mrgreen: No i co z potencjalnym sezonem trzecim? Będą czekać na kolejną grę, czy też powtórzą błąd Gry o Tron, której to scenarzyści wyprzedzili pierwowzór? :wink:

ODPOWIEDZ