Michał Lorenc

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Michał Lorenc

#46 Post autor: Templar » sob mar 05, 2016 00:19 am

Moim zdaniem całkiem OK ten plakat, jak na polskie standardy to nawet powiedziałbym, że rewelacja, przede wszystkim żadnych mord nie ma :P Mogliby dać coś takiego na okładkę soundtracku, jeśli zostanie wydany.

Widziałem też zwiastun, który puszczają przed Historią Roja, ale w necie nigdzie go nie widzę, w zwiastunie oczywiście nie zabrakło wiadomego utworu z Różyczki :mrgreen: No i jeszcze jakaś trailerówa była w drugiej części. Co do filmu to za miesiąc będzie kolejny festiwal hipokryzji w naszym kraju, tak jak "niezależne" media mówiły, że Pokłosie i Ida fałszują historię, tak teraz to samo będą mówić o filmie Krauzego na Czerskiej :mrgreen: Trzeba zrobić zapasy popcornu na kwiecień :P Ogólnie to patrząc na zwiastun to będzie to jakiś thriller spiskowy, ludzie giną w niewyjaśnionych okolicznościach, trumny zaplombowane, jakiś tajemniczy koleś na miejscu katastrofy (pewnie dobijał tych co przeżyli :P), w sumie nawet mi się podobało to co tam pokazali :mrgreen:, choć ten zwiastun trochę za długi i część obsady to jakieś no-name'y dla mnie były i te osoby jakoś chujowo grały w tych urywkach, ale w sumie i tak jestem ciekaw całości :P

A i jeszcze nikt tu nic nie napisał, a do Historii Roja muzykę też robił Lorenc. Ale słabizna ten score, niezły był temat główny, który był na początku i pod koniec filmu, a poza tym to głównie sama muzyka akcji, bardzo prosta, ogólnie - meh :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Michał Lorenc

#47 Post autor: Koper » sob mar 05, 2016 00:28 am

Templar pisze:Widziałem też zwiastun, który puszczają przed Historią Roja, ale w necie nigdzie go nie widzę, w zwiastunie oczywiście nie zabrakło wiadomego utworu z Różyczki :mrgreen: No i jeszcze jakaś trailerówa była w drugiej części. Co do filmu to za miesiąc będzie kolejny festiwal hipokryzji w naszym kraju, tak jak "niezależne" media mówiły, że Pokłosie i Ida fałszują historię, tak teraz to samo będą mówić o filmie Krauzego na Czerskiej :mrgreen:
Tylko, ze Ida i Pokłosie opowiadały zmyślone historie (nawet jeśli nawiązujące do jakichś tam autentycznych zdarzeń). A to nie wiem co ma być... fantasy? S-F? Bo jakoś nie wydaje mi się, by film ten wyprowadzał tezę z faktów a raczej próbował na siłę dopasować fakty do tezy... Ale może się mylę. Niemniej znając polską myśl filmową, to niezależnie od aspektów politycznych nie oczekiwałbym kina na poziomie jakiegokolwiek filmu oscarowego, nawet "Brooklynu". :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Michał Lorenc

#48 Post autor: Templar » sob mar 05, 2016 00:39 am

Koper pisze:Tylko, ze Ida i Pokłosie opowiadały zmyślone historie (nawet jeśli nawiązujące do jakichś tam autentycznych zdarzeń). A to nie wiem co ma być... fantasy? S-F? Bo jakoś nie wydaje mi się, by film ten wyprowadzał tezę z faktów a raczej próbował na siłę dopasować fakty do tezy... Ale może się mylę. Niemniej znając polską myśl filmową, to niezależnie od aspektów politycznych nie oczekiwałbym kina na poziomie jakiegokolwiek filmu oscarowego, nawet "Brooklynu". :P
No "Smoleńsk" to mi na dokument też nie wygląda, niby jest w tle cała ta katastrofa, ale reszta to jakaś totalna fikcja na czele z głównymi bohaterami. Lubię takie thrillery spiskowe, fajnie by było jakby to było zbliżone chociaż do poziomu Drogówki.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Michał Lorenc

#49 Post autor: Koper » sob mar 05, 2016 00:43 am

Jak w porywach zbliży się do poziomu "Bitwy warszawskiej" to już będę pozytywnie zaskoczony. :wink:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: RE: Re: Michał Lorenc

#50 Post autor: WhiteHussar » sob mar 05, 2016 09:00 am

Templar pisze:
A i jeszcze nikt tu nic nie napisał, a do Historii Roja muzykę też robił Lorenc. Ale słabizna ten score, niezły był temat główny, który był na początku i pod koniec filmu, a poza tym to głównie sama muzyka akcji, bardzo prosta, ogólnie - meh :P
Niestety, szkoda właśnie, że jakos tego nie rozwinął. Temat z ostatniej sceny z ich ucieczki był świetny

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Michał Lorenc

#51 Post autor: Wawrzyniec » sob mar 05, 2016 10:52 am

Aha, czyli to takie polskie "JFK" :P Tylko bez Oliver Stone'a, bez Kevina Costnera i bez Johna Williamsa. :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: Michał Lorenc

#52 Post autor: hp_gof » sob mar 05, 2016 11:02 am

Gdyby Smoleńsk nakręcił Pasikowski, to by było ciekawie :P A tak to spodziewam się dużo patosu :D No ale zobaczymy ;) Mam nadzieję, że Lorenc nie miał temptracku z Różyczki :D

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Michał Lorenc

#53 Post autor: Koper » sob mar 05, 2016 14:59 pm

Specjalnie dla Wawrzyńca i Mystery'ego rozszerzona wersja zakończenia (może pojawi się na wydaniu specjalnym na Blu-Ray, kto wie) ;)

https://www.youtube.com/watch?v=76Xknr- ... e=youtu.be
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Michał Lorenc

#54 Post autor: Wawrzyniec » sob mar 05, 2016 15:13 pm

O fuck, geniusz :!: :lol: A zakończenie genialne. :mrgreen:
Ten film jest niepubliczny. Zastanów się dobrze, zanim go udostępnisz.
- a to co znaczy, że nie można dalej linkować? :? Boisz się Ziobry czy co? :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23247
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michał Lorenc

#55 Post autor: Mystery » sob mar 05, 2016 17:26 pm

Mistrz :D

Koper niebezpiecznie prosi się o poranną wizytę, toteż lepiej radziłbym zaniechanie dalszych produkcji ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Michał Lorenc

#56 Post autor: Koper » sob mar 05, 2016 17:48 pm

Wawrzyniec pisze:- a to co znaczy, że nie można dalej linkować? :?
Chyba tylko tyle, że nie znajdziesz go w wyszukiwarce Youtube. Linkować się da, skoro zalinkowałem tu. :)
Mystery pisze:Koper niebezpiecznie prosi się o poranną wizytę, toteż lepiej radziłbym zaniechanie dalszych produkcji ;)
Teraz niech ktoś podeśle to do reżysera. Dobre zakończenie może uratować nawet kiepski film. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Michał Lorenc

#57 Post autor: Wawrzyniec » ndz mar 06, 2016 14:17 pm

W sumie to ja teraz jestem jeszcze bardziej ciekaw sequela niż pierwszej części. :mrgreen:

P.S. A na marginesie to w sumie przydałoby się kiedyś zająć w końcu tą "Mgłą" i reckę wystawić.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Michał Lorenc

#58 Post autor: Koper » ndz mar 06, 2016 14:20 pm

"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Michał Lorenc

#59 Post autor: Wawrzyniec » ndz mar 06, 2016 14:26 pm

Nie, nie tą. :mrgreen: Tylko tą Carpentera. A w sumie to ja wiem, że był remake "Mgły", a więc jakoś tam swe prawa Carpenter udostępnił, ale czy już Gazecie Polskiej to nie jestem pewny. I nie wiem czy nie powinien się procesować. :P :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Michał Lorenc

#60 Post autor: Koper » ndz mar 06, 2016 15:16 pm

A muzyki Lorence w tej polskiej Mgle aby nie było?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ