Olivier Deriviere

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Olivier Deriviere

#31 Post autor: Mystery » pt lut 03, 2023 14:21 pm

Olivier w Gwiezdnych Wojnach! Brzmi świetnie, ale to tylko jeden epizod drugiego sezonu "Star Wars: Visions" dla francuskiego studia "Studio La Cachette" :wink:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Olivier Deriviere

#32 Post autor: lis23 » pt lut 03, 2023 14:52 pm

Najbardziej pamiętam Jego muzykę z gry "Alone in the Dark" z Bułgarskim chórem żeńskim, który nagrywał, min. z Collinsem do "Brother Bear", ciekawe, czy można jeszcze nabyć to na CD?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Olivier Deriviere

#33 Post autor: Mystery » pt lut 03, 2023 15:05 pm

Olivier nagrywał z bułgarskim chórem zanim to było modne :wink:

youtu.be/nh2kSs89Xxw

Ja znalazłem ostatnio nówkę w folii na allegro. W tym roku ma być "Alone in the dark" na PS5, ale czytam, że tam za muzę ma odpowiadać jakiś Jason Kohnen.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Olivier Deriviere

#34 Post autor: lis23 » pt lut 03, 2023 15:27 pm

Gra jest z 2008 roku a soundtrack Collinsa i Manchiny jest z 2003 roku ;) W sumie były to ostatnie nagrane utwory Phila, nie licząc jednej nowej piosenki do musicalu "Tarzan".
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
SotJ
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 98
Rejestracja: śr sty 17, 2018 20:39 pm

Re: Olivier Deriviere

#35 Post autor: SotJ » ndz lut 05, 2023 21:13 pm

Dzięki za odkopanie tej ścieżki, puściłem ją sobie dzisiaj z ciekawości w tle podczas pracy i nie zawiodłem się. Przyjemnie się tego słucha, dobre są te chóry.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Olivier Deriviere

#36 Post autor: Wawrzyniec » wt lut 07, 2023 11:53 am

Olivier Deriviere to taki tajemny typ dla osób chętnych posłuchać ciekawych soundtracków (nawet jeżeli są one do gier). Najwyższa pora aby Olivier dostał jakiś film science-fiction z akcją. 8)
Ale dobrze niech drobnymi kroczkami idzie.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
SotJ
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 98
Rejestracja: śr sty 17, 2018 20:39 pm

Re: Olivier Deriviere

#37 Post autor: SotJ » wt lut 07, 2023 14:11 pm

Nie deprecjonowalbym go tylko dlatego, że dotychczas pisał tylko do gier. Problem przynajmniej dla mnie wynika z tego, że o ile o filmach i muzyce do nich jednak trochę się mówi, to w przypadku gier jeśli nie jesteś danym tytułem zainteresowany to łatwo coś przeoczyć.

Sam go odkryłem dopiero po zagraniu w pierwsze plague tale, w którym muzyka od razu zwróciła moją uwagę. Jego wcześniejsze pracę przemknęły poza moim radarem, ale po tej próbce planuje powolutku naprawić to zaniedbanie.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Olivier Deriviere

#38 Post autor: Mystery » wt lut 07, 2023 15:40 pm

O Deriviere zrobiło się głośniej 10 lat temu przy okazji "Remember Me", które to też dostrzegli sympatycy muzyki filmowej w Polsce i na świecie. Zdecydowanie najlepsza jego praca, jak i w ogóle jedna z lepszych ścieżek poprzedniej dekady. Nie jest on jakimś szczególnie płodnym kompozytorem, od 2004 i gry Obscure jego licznik na IMDB wynosi zaledwie 25 tytułów, ale do każdego projektu ma wyjątkowo ambitne podejście i jest on kimś więcej, niż tylko samym kompozytorem piszącym muzykę. Bardzo lubi branżę gier, z jej się wywodzi i to go głównie kręci, co często podkreśla, bo nigdzie indziej nie dostałby takiej twórczej swobody. Pociągają go nowe technologie, a szczególnie interaktywność i ostatnio bardziej projektuje i programuje muzykę pod samą grę, niż tylko komponuje utwory i tematy, które twórcy później wrzucają do gotowego produktu. Z perspektywy gracza bardzo dobrze rozumie czego dana gra potrzebuje i to dostarcza, przy czym często bawi się w muzycznego kameleona i stara się by każda kolejna jego nowa praca, nie brzmiała tak jak poprzednia, a jego muzyczne wykształcenie z zamiłowaniem do eksperymentowania często owocuje naprawdę wyjątkowymi ścieżkami, gdzie często sięga po znane orkiestry, chóry i artystów. Obecnie jeden z moich ulubionych kompozytorów, którego nowych prac zawsze jestem bardzo ciekaw, no i myślę, że kiedyś owa ambicja popchnie go dalej poza strefę komfortu z gier, a to "Star Wars: Visions" jak zauważył Wawrzyniec to do tego pierwszy drobny kroczek :wink:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Olivier Deriviere

#39 Post autor: Wawrzyniec » czw lut 09, 2023 12:10 pm

"Remember Me" to świetny przykład jak Olivier Deriviere łączy elektronikę z orkiestrą. I czyni to naprawdę oryginalnie. Naprawdę bardzo dobry soundtrack.

Ale z tych nowszych Dying Light 2 też dawało i daje mi sporo frajdy. Jest tam kilka świetnych kawałków akcji.

Właściwie każda praca Oliviera, nawet te cięższe mają coś w sobie.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Olivier Deriviere

#40 Post autor: Mystery » śr maja 03, 2023 22:32 pm

Obrazek

1. Stormtroopers Leave (1:09)
2. The Spies (3:04)
3. Show Time (2:00)
4. An Old Wound (1:54)
5. The Spy Dancer Fight (1:49)
6. Evil and Love (3:03)
7. Never Give Up Hope (2:06)

Do innych odcinków muzę zrobili m.in. Dan Levy czy Daniel Lopatin.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Olivier Deriviere

#41 Post autor: Wawrzyniec » czw maja 11, 2023 18:46 pm

Daniel Lopatin i jego rodzaj muzyki to naturalnie pasują idealnie do Gwiezdnych wojen. :roll: Przy czym po ostatnich score'ach ciągłe ubolewanie, że nie brzmi to jak Williams nie ma już sensu.

Przy czym ten króciutki score Oliviera Deriviere zjada i wypróżnia score Nathalie Holt.
Oczywiście nie jest to nic wybitnego i nawet jest trochę typowej dla Francuza elektroniki. Ale patrząc jak ostatnio okropnie brzmi muzyka do świata Gwiezdnych wojen, to takie przyzwoite granie jawi się jak coś bardzo dobrego.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Olivier Deriviere

#42 Post autor: Mystery » czw cze 15, 2023 21:06 pm

Nowa gra Bandai Namco, symulator parku rozrywki. O muzie Olivier pisze "One of the most uplifting music I ever wrote for a game.", także może być przyjemnie :wink:

Obrazek

https://music.apple.com/nz/album/park-b ... 1688239076

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Olivier Deriviere

#43 Post autor: Mystery » pt cze 16, 2023 12:59 pm

No i rzeczywiście mała, przyjemna rzecz. Radosna muza w stylu Simów, gdzie mamy mariaż przeróżnych żywych, często dziecięcych instrumentów z ksylofonami na czele z elektroniką, tą nowszą, choć głównie bardziej oldschoolową. Wszystko zamknięte w trzech kwadransach w dłuższych kawałkach, także słucha się lekko i aż chciałoby się coś zbudować :wink:


youtu.be/-7CtcgZmsAo

Podobne do WW84 :wink:

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Olivier Deriviere

#44 Post autor: DanielosVK » pt cze 16, 2023 21:19 pm

Mystery pisze:
pt cze 16, 2023 12:59 pm
No i rzeczywiście mała, przyjemna rzecz. Radosna muza w stylu Simów, gdzie mamy mariaż przeróżnych żywych, często dziecięcych instrumentów z ksylofonami na czele z elektroniką, tą nowszą, choć głównie bardziej oldschoolową. Wszystko zamknięte w trzech kwadransach w dłuższych kawałkach, także słucha się lekko i aż chciałoby się coś zbudować :wink:


youtu.be/-7CtcgZmsAo

Podobne do WW84 :wink:
Kawałek roku :shock: :shock:
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Olivier Deriviere

#45 Post autor: Wawrzyniec » sob cze 17, 2023 14:26 pm

Tak, podobne do WW84 i to dobrze, to nawet bardzo dobrze! :D bardzo wesoły i dobry kawałek!
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ