Christopher Young

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Christopher Young

#151 Post autor: Ghostek » czw kwie 23, 2020 21:44 pm

Ja też.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Christopher Young

#152 Post autor: Mystery » czw paź 22, 2020 21:14 pm

Obrazek

1. In Hidden Mountains – Lustmord (2:09)
2. Ancient Voices Whisper – Lustmord (2:26)
3. Portents of Doom – Lustmord (2:45)
4. Mysterium Tremendum – Christopher Young (1:40)
5. In the Heart of a Broken Man – Christopher Young (2:52)
6. Seeds of Evil Germinate – Christopher Young (2:19)
7. Nurtured by Corruption – Christopher Young (2:38)
8. A Duality of Forms – Christopher Young (2:40)
9. Parallax Bridges – Christopher Young (4:04)
10. Out of Nightmare Mist – Christopher Young & Lustmord (2:27)
11. Promising Infection – Christopher Young (3:10)
12. From the Noosphere – Christopher Young (3:40)
13. Down Paths to Dark Woods – Christopher Young (2:50)
14. Where Forbidden Spirits Call – Christopher Young (2:50)
15. Fervent Supplicants – Christopher Young (3:15)
16. To Enflesh – Christopher Young (3:02)
17. The Shadow Self – Christopher Young (5:09)
18. A Vastation – Christopher Young & Lustmord (2:45)
19. Where Sentence Is Served – Christopher Young (5:05)
20. In a Prison Built Out of Lies – Christopher Young (5:03)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Christopher Young

#153 Post autor: Kaonashi » czw paź 22, 2020 22:13 pm

W pierwszej chwili pomyślałem, że wrzuciłeś przez pomyłkę okładkę od Ennia. :wink:
Spoiler:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Christopher Young

#154 Post autor: Ghostek » sob paź 24, 2020 16:37 pm

Oj wynudził Krzysiu, wynudził.
Chyba zabawa w sound designerstwo mocno mu siadła, bo praktycznie tylko to tutaj uprawa. Kilka zacnych pomysłów z cięciami i unikatowymi brzmieniami, ale można odnieść wrażenie, że wszystko to już w jakimś stopniu przerabiał. Na plus kilka wynurzeń z wokalami (chórami) - zwłaszcza w końcówce. Długość zdecydowanie na niekorzyść. Jakby ukleił z tego 35 minut klimatycznego, nawet asłuchalnego soundtracku, to byłoby lepiej, a tak pewnie raczej nieprędko do tego wrócę... No chyba że dla dwóch ostatnich kawałków... i do recenzji... No chyba, że Wawrzek mnie wyręczy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Christopher Young

#155 Post autor: Wawrzyniec » sob paź 24, 2020 20:31 pm

Musiałbym film zobaczyć i znaleźć czas. :)

Cały soundrack może nie jest z gatunku miłych, łatwych i przyjemnych. Czasami trudno odróżnić co Lustmord, a co Young. Widać , że od Sinister Christopher Young dalej podąża w sounddesign, ale takie utwory jak ten to ja bardzo lubię:


youtu.be/NeUyn63XZFk
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Christopher Young

#156 Post autor: qnebra » sob paź 24, 2020 20:58 pm

Na całe szczęście widocznie Młody Krzyś nie zapomniał że score do horroru musi mieć temat, a nie być zbiorem atonalnych straszaków.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Christopher Young

#157 Post autor: Wawrzyniec » pn lis 02, 2020 13:20 pm

Cały score do ciężki, ale z przebłyskami. I rzeczywiście czasami trudno ocenić co Lustmord, a co Young. Ale dwa ostatnie kawałki są naprawdę bardzo dobre, a "In a Prison Build Out of Lies", które wkleiłem wcześniej, zaliczam do najlepszych utworów roku!!!
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Christopher Young

#158 Post autor: Mystery » sob mar 06, 2021 11:59 am

O proszę, jeśli chodzi o jakieś niszowe projekty to jednak Sam Raimi pamięta jeszcze o Krzysiu. "50 States of Fright" to serialowa antologia, a "The Golden Arm (Michigan)" to pierwszy odcinek pierwszego sezonu, który był wyemitowany w 3 częściach i za których scenariusz i reżyserię odpowiadał właśnie Sam.

Obrazek

1. The Golden Arm
2. Compulsive Agony
3. Therapy For The Dead
4. Marina Machina
5. Arpeggio In Blood
6. Miserio Amputato
7. Disinterestrument
8. Goldfingered
9. Scream In Rhythm
10. End End, Again Again
11. Purgatory
12. Hexter Dexter

Coś dla Tomka, będzie CD w limicie 500 i to z dedykowanym autografem:
https://notefornotemusic.com/products/t ... tal-bundle

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Christopher Young

#159 Post autor: Ghostek » sob mar 06, 2021 12:43 pm

10 min po opublikowaniu niusa kupiłem :d
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Christopher Young

#160 Post autor: Wawrzyniec » sob mar 06, 2021 13:07 pm

Po fragmentach słychać trochę ostatnio typowego u Chrisa eksperymentowania. Ale pod koniec znowu pojawia się ładny chór i możliwe, że podobnie jak przy "Empty Man", otrzymamy naprawdę ładny finał ścieżki.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Christopher Young

#161 Post autor: Ghostek » pt mar 26, 2021 07:11 am

Deszcz na twardo:
https://filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=2334

W sumie to recka, która już była opublikowana ale dodałem 3 akapity o wersji rozszerzonej, bo nie widziałem potrzeby pisać tekstu na nowo, bo dalej w 100% podpisuję się pod tym, co wcześniej napisałem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Christopher Young

#162 Post autor: Wawrzyniec » czw maja 20, 2021 12:21 pm

Dwa nowe horrory od Younga się szykują. Pytanie tylko brzmi jak bardzo one będę Youngiem eksperymentatorem od czasów Sinister, a na ile będą bardziej klasycznie brzmiały?
rimetime Emmy-nominated composer Christopher Young has one hell of a resume in the horror world, lending his musical talents to fan-favorite films including A Nightmare on Elm Street 2: Freddy’s Revenge, Hellraiser, Hellbound: Hellraiser II, The Fly II, Tales from the Hood, Urban Legend, Drag Me to Hell, Sinister, and more recently last year’s The Empty Man.

What’s next from Young, you ask? Millennium Media has let Bloody Disgusting know today that Christopher Young is set to compose music for their upcoming horror thriller Abyzou.

For starters, here’s the plot rundown for the film: “Set in the Hasidic world, a family struggling with unresolved trauma finds themselves at the mercy of an ancient demon bent on destroying them from the inside. Tapping into Jewish demonology, Abyzou is a harrowing drama with an exciting twist on classic horror conventions.”

Young said in a statement, “I’m so immensely excited to have been given the opportunity to write the score for Abyzou, an intensely unique picture that’s going to inspire me to go to musical places I’ve never been. Oliver Park is the new great thing to happen to horror films, how lucky I am that he chose me to guide his vision to the finish line. And to top it off, I get to be a member of the great Millennium Media team!”

Director Oliver Park added, “When we think of great composers in horror, there are very few names on the list, but one name that will always command that space is Christopher Young. I’ve been a fan of Chris since I was too young to know who he was! I was obsessed with horror films, and one of the first films I ever watched was Hellraiser. I developed a keen interest in sound as it truly is what makes horror great, and I would often listen to Christopher Young soundtracks while reading horror novels. Abyzou was set to be scary before, but now he’s involved, even I’m afraid!”

The film, based on a demonic Kabbalistic legend, is directed by Oliver Park, and written by Hank Hoffman from a story by Hoffman and Jonathan Yunger.

Abyzou recently wrapped production at Millennium’s Nu Boyana Studios.
https://bloody-disgusting.com/movie/366 ... kzj0fw7edc
Young is also attached to score another Millennium films production, The Piper written and directed by Erlingur Thoroddsen. The horror movie follows a young composer who is given the opportunity of a lifetime when she is tasked with finishing her late mentor’s concerto, but soon discovers that playing the music summons deadly consequences. Yunger, Weldon, Greenstein and Lerner are producing the project with Bernard Kira and Tanner Mobley. No production start date has been announced yet.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Christopher Young

#163 Post autor: kiedyśgrześ » czw maja 20, 2021 20:32 pm

Mystery pisze:
sob mar 06, 2021 11:59 am
O proszę, jeśli chodzi o jakieś niszowe projekty to jednak Sam Raimi pamięta jeszcze o Krzysiu. "50 States of Fright" to serialowa antologia, a "The Golden Arm (Michigan)" to pierwszy odcinek pierwszego sezonu, który był wyemitowany w 3 częściach i za których scenariusz i reżyserię odpowiadał właśnie Sam.

Obrazek

1. The Golden Arm
2. Compulsive Agony
3. Therapy For The Dead
4. Marina Machina
5. Arpeggio In Blood
6. Miserio Amputato
7. Disinterestrument
8. Goldfingered
9. Scream In Rhythm
10. End End, Again Again
11. Purgatory
12. Hexter Dexter

Coś dla Tomka, będzie CD w limicie 500 i to z dedykowanym autografem:
https://notefornotemusic.com/products/t ... tal-bundle
dwa pytanka mam do tego tematu

ktoś widział ten album w necie?
i czy sam serial wart uwagi?

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Christopher Young

#164 Post autor: Wawrzyniec » ndz cze 13, 2021 17:16 pm

Podcast z kompozytorami od horrorów: Young, Bishara, Clouse, Korven:

youtu.be/3AHoOOAd3D8

Przesłuchałem sobie ten podcast i tak niestety można z niego dojść do wniosku, że każdy kolejny soundtrack Christophera Younga to będą muzyczne i dźwiękowe eksperymenty. Kiedy wśród tych gości Young wyróżniał się jako ten najbardziej melodyjny, tak w tym podcaście mówi, że jego melodyjne horrorowate prace były często podyktowane życzeniami filmowców i panującą modą. A teraz cieszy się, że może wreszcie eksperymentować z dźwiękiem, tak jak inni. Gdyż w przeszłości kiedy tak próbował, to często był blokowany przez reżyserów i producentów.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Christopher Young

#165 Post autor: Mystery » śr lis 23, 2022 11:47 am

Chris pochwalił się, że zrobił muzę do nowego serialu Apple "Echo 3". Premiera dziś, a twórcą jest scenarzysta The Hurt Locker, Zero Dark Thirty i Triple Frontier i sama produkcja wygląda na podobne klimaty, co dla samego scoru może nie być już tak dobrą wiadomościa :wink:


youtu.be/rJ_CMFSaOO8

ODPOWIEDZ