Abel Korzeniowski

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Abel Korzeniowski

#376 Post autor: narkoman » pt mar 19, 2021 13:04 pm

Bardzo możliwe że to celowy zabieg. Ja przynajmniej tak to odbieram. Abel tak o tym scorze pisze:
"My main inspiration for the score was the constant anxiety, relentless suppression and grotesque absurdity embedded in everyday life behind the Cold War’s Iron Curtain. Since I lived that life myself, having grown up in communist Poland, this is still very personal.
The sound is raw and rough at times, like a concrete wall of the prefabricated social housing of that period. For sake of authenticity, we recorded in a large, old scoring stage in Warsaw with Orchestra Sinfonia Varsovia, which infused it with the characteristically expressive and emotional Eastern-European sound. My music follows the impossible transformation of Greville Wynne, from an average, money-oriented businessman, to a selfless hero, from a five-bedroom house in Chelsea, to a Soviet prison cell. The score’s centerpiece is a waltz, representing the reckless cloak-and-dagger ploy and the growing friendship between a rookie British spy and a Russian defector."

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski

#377 Post autor: Adam » sob mar 20, 2021 09:35 am

Nie jest to Korzeń moich ulubionych jego klimatów, no ale tego wymagał materiał źródłowy.
"M" po przesłuchaniu tego scoru: "God, I miss Cold War" 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Abel Korzeniowski

#378 Post autor: narkoman » sob mar 20, 2021 11:16 am

No właśnie ja też tak uważam. Nie jest to może jego najlepsza bądź najciekawsza praca, ale biorąc pod uwagę cały score i jak jest konsekwentny to po prostu tego wymagał projekt. Muzyka rzeczywiście jest taka jakby przytłumiona co w sumie koresponduje najwidoczniej z narzuconym stylem. Ogólnie rzecz biorąc technicznie score bardzo dobry. Czasami rzeczywiście przebija się "generic" Abel ale przez większość czasu Abel zdecydowanie daje radę. Myślę, że przede wszystkim ten score nie zaskakuje niczym szczególnym. Można to tłumaczyć właśnie klimatem, ale wydaje mi się, że można było wyciągnąć nieco więcej z tego materiału. Źle nie jest, ale chyba mogło być lepiej też.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski

#379 Post autor: Adam » wt mar 23, 2021 20:06 pm

Broxton doszedł 8) :arrow: https://moviemusicuk.us/2021/03/23/the- ... o0VVctkU9Y

Swoją drogą film ma kapitalne recenzje ! Jak utrzyma, a na razie utrzymuje, to jeśli sypną kasą na promocję, to za rok będą pewne nominacje.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Abel Korzeniowski

#380 Post autor: Mystery » pt maja 21, 2021 11:36 am

Film już zapomniano, więc żadnych nominacji nie będzie. Obraz ogólnie ok, taki zagraniczny odpowiednik Jacka Stronga, trąci trochę telewizyjną jakością i poza główną rolą casting przeprowadzono tu słaby, ale seans zaliczam do udanych. Po zaznajomieniu się z kontekstem muza na pewno zyskuje, walczyk fajnie sobie radzi w wielu scenach, a i brzmienie na soundtracku już mi tak nie przeszkadza. Album nadal jest trochę siermiężny, ale biorąc pod uwagę gatunek politycznego thrillera szpiegowskiego, Abel swoje zadanie zrealizował w swoim znanym dobrym stylu i to nawet z nawiązką w postaci "It Has To Be You" i "Maybe We Are Only Two People"

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Abel Korzeniowski

#381 Post autor: narkoman » pt maja 21, 2021 12:47 pm

Zgadzam się. Film był przyzwoity. Dobrze zrobiony i zagrany. Oglądało się też przyjemnie ale żadnych rewelacji i fajerwerków. Bo ale po GvK i Mortal Kombat to było jak niebo a ziemia.

Co do muzyki to zgadzam się że po obejrzeniu filmu muzyka bardzo zyskuje. Ona wręcz tworzy ten klimat tego cold war spy drama. Także naprawdę wypada bardzo dobrze. Widać że Abel się idealnie wczuł w klimat filmu. Także po seansie muzyka zdaje się bardziej ujmująca.

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 941
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Abel Korzeniowski

#382 Post autor: dougan » pn lis 15, 2021 20:04 pm

Teaser "Halo". Mam nadzieję, że nie było rejectu.


youtu.be/Fbln7h3xi5A
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski

#383 Post autor: Adam » pn lis 15, 2021 20:51 pm

50 na 50, że był reject. Ogłosili angaż... 3 lata temu. Projekt był opóźniany od tamtego czasu.

Zobaczymy. Ale ja bym stawiał na kogoś z RCP.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Abel Korzeniowski

#384 Post autor: qnebra » pn lis 15, 2021 21:23 pm

Adam pisze:
pn lis 15, 2021 20:51 pm
Zobaczymy. Ale ja bym stawiał na kogoś z RCP.
Ewentualnie Jeff Russo lub Bear McCreary.

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Abel Korzeniowski

#385 Post autor: narkoman » wt lis 16, 2021 18:37 pm

Ja tam nadal wierzę że będzie Abel. :D Wierzę w cuda haha. Poza tym jestem bardzo ciekaw jak by sobie poradził i co by z tego wyszło. Action scoru jeszcze nie robił. Możne najwyższy czas. Ale to prawda że czas nie działa na korzyść. Chociaż tutaj wszystko opóźnił covid. No ale zobaczymy co będzie bliżej premiery

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Abel Korzeniowski

#386 Post autor: Wawrzyniec » śr lis 17, 2021 16:21 pm

qnebra pisze:
pn lis 15, 2021 21:23 pm
Adam pisze:
pn lis 15, 2021 20:51 pm
Zobaczymy. Ale ja bym stawiał na kogoś z RCP.
Ewentualnie Jeff Russo lub Bear McCreary.
Balfe chyba nie, gdyż mimo wszystko on jest człowiekiem i nie dałby rady na kolejny projekt.
Coś Junkie XL jest cichy ostatnio... Hm...
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Abel Korzeniowski

#387 Post autor: narkoman » pt lut 11, 2022 17:15 pm

Ostatnio na streaming wleciał stary score Abla do "Gwiazdy Kompernika". W sumie score zapomniany, a Abel pokazuje się w nim z całkiem innej strony. Jest bardzo orkiestrowo i wręcz magicznie. Choć całość raczej zlewa się w jeden wieki utwór. Mimo tego ciekawy projekt i bardzo przyjemny odsłuch.

Obrazek

A tymczasem wpadł już oficjalny zwiastun Halo. Premiera już 24 marca. Informacji o muzyce nadal nie ma więc nie wiadomo kto to robi. Podejrzewam, że przyjdzie nam czekać z bijącym sercem czy to ON czy nie ON. :D


youtu.be/5KZ3MKraNKY

P.S. Sam zwiastun wygląda raczej średnio jeśli mam być szczery. CGI miejscami wygląda biednie (jak na serial SCI-FI to słabo) a niektóre kostiumy czy miejsca wyglądają nieco tekturowo. Do tego nie czuję wgl klimatu tego serialu. Teaser przynajmniej był mega klimatyczny a tutaj wygląda to raczej jak jakaś typowa Netflixowa papka do pominięcia. Ale obym się mylił. Zobaczymy w każdym razie.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Abel Korzeniowski

#388 Post autor: qnebra » pt lut 11, 2022 17:43 pm

Mam dziwne wrażenie, że Abel już od dawna tego nie robi i został zastąpiony kimś innym.

Najbardziej skłaniam się ku opcji, że robi to ktoś od Jeffa Russo. Lub, równie prawdopodobna, że to jakiś pracownik Bleeding Fingers.

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Abel Korzeniowski

#389 Post autor: Michał Turkowski » pt lut 11, 2022 19:14 pm

Abel NIE ROBI "Halo".

Odpisał komuś na fb, że ciągłe przedłużanie realizacji serialu ze względu na Covida spowodowało że musiał opuścić projekt.

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Abel Korzeniowski

#390 Post autor: MichalP » pt lut 11, 2022 21:46 pm

Jasne, bo jest tak mega zajety, ze po prostu nie daje rady opedzac juz tych wszystkich projektow :lol: . Wywalili go, bo im sie koncepcja pincet razy zmienila i w ostatniej chwili pewnie zapragneli bardziej "kinowego" brzmienia i rozmachu :roll: .

ODPOWIEDZ