Tom Holkenborg (Junkie XL)

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Junkie XL (Tom Holkenborg)

#61 Post autor: Paweł Stroiński » wt sie 19, 2014 10:51 am

Black Hawk Down, Incepcja... Chyba w Incepcji go tak naprawdę poznano.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL (Tom Holkenborg)

#62 Post autor: Wawrzyniec » wt sie 19, 2014 12:28 pm

Nie należy zapominać o "Bronsonie" i o "Warrior" z fajną muzyką Marka Ishama. Plus wiadomo pomniejsze role, jak chociażby w "Tinker Tailor Soldier Spy".

I jeżeli ktoś miałby zagrać Maxa, to jest to właśnie Tom Hardy :!:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL (Tom Holkenborg)

#63 Post autor: Wawrzyniec » śr lis 26, 2014 14:22 pm

Jak pewnie wiecie niedawno "poświęciłem się" i zrecenzowałem "The Divergent" Junkie XL:
http://filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=1785

A teraz wiemy, że do sequela muzykę skomponuje Joseph Trapenese:
http://filmmusicreporter.com/2014/11/25 ... insurgent/

W sumie patrząc po nazwisku reżysera, to można byłoby sądzić, że będzie to Christophe Beck, ale i tak uważam za zmianę kompozytora za niepotrzebną. Gdyż to co napisałem w recenzji, co by tam pisać, to jednak całkiem niezły score Junkiemu wyszedł, więc nie po co to zmieniać. I ciekawie czy Trapanese będzie w ogóle korzystał z tematów Junkiego?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Junkie XL (Tom Holkenborg)

#64 Post autor: Mystery » śr lis 26, 2014 16:38 pm

Junkie XL już dawno pisał, że nie będzie robić drugiej części, bo nie będzie miał na nią czasu, także zmiana była potrzebna, a, że padło na Trapanase to jak na taki projekt może być, choć nie spodziewam się muzycznej kontynuacji poprzednika, a bardziej podejścia takiego jakie było w sadze Zmierzch.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL (Tom Holkenborg)

#65 Post autor: Wawrzyniec » śr lis 26, 2014 18:19 pm

OK, czyli Junkie XL poświęca się całkowicie "Mad Max: Fury Road" i "Batman v Superman", gdzie z tego co wynika z wypowiedzi Zimmera, to Junkie zajmie się postacią Batmana.
Just wanted to switch gears here at the end, I saw this news about Junkie XL and the "Batman v Superman" score. That's going to be fun.

It's going to be fun plus it gets me out of a dilemma, and that dilemma is really personal. Because Chris and I, we spent nine years — so don't think of it as three movies, but think of it as nine years of life, as a good chunk of life being very invested in this character. And I just didn't want to betray the character by going, "Oh, well, everything I did before doesn't mean anything. We can just wipe the slate clean and just start completely from scratch." I thought it would be much more interesting, just like it is a different actor, why not have the music be a different actor? And it just so happens that, number one, I adore working with Junkie. I love him as a human being. And then I have heard of things he's done that you haven't heard yet, or nobody's heard yet, his "Mad Max" score, which is absolutely phenomenal and mind-blowingly brilliant. People don't know him yet. This might not be "a Junkie XL score," this might be "a Tom Holkenborg score." He is a bit like Batman, whereby he hides behind a different name.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Junkie XL (Tom Holkenborg)

#66 Post autor: Adam » pt gru 05, 2014 18:07 pm

no to mamy chyba pierwszy bardzo poważny reject w tym roku - Dżanki robi Run All Night, a to poważna sprawa, bo w sytuacji gdy cały score był nagrany już przez Silvestriego.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL (Tom Holkenborg)

#67 Post autor: Wawrzyniec » pt gru 05, 2014 20:49 pm

Ból pupci i przepowiednie o końcu muzyki filmowej za

1.

2.

3.

...

A na poważniej to sam film nie brzmi przecież jakoś wybitnie i Silvestri mógłby spokojnie coś a la "Red", czy "A-Team" skomponować.
A niech JXL wykaże.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Junkie XL (Tom Holkenborg)

#68 Post autor: Adam » pt gru 05, 2014 21:50 pm

zaden ból pupci bo Alan się dawno skończył.. chodziło mi o to że w tym roku chyba nie było sytuacji że dośc znane nazwisko nagrało cały score który został odrzucony. były roszady owszem, ale zanim zaczęli pisać.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL (Tom Holkenborg)

#69 Post autor: Wawrzyniec » śr gru 10, 2014 23:51 pm

Holy Fucking Shit :shock: Kolejny zwiastun "Mad Max: Fury Road":

https://www.youtube.com/watch?v=YWNWi-ZWL3c

Ale rozpierducha, aż miło popatrzeć. :D Hans Zimmer powiedział, że ten score będzie zajebisty, a ja mu ufam. Dobra Junkie XL to wygląda czadersko, a więc i muzycznie chcemy czadu... Znaczy się nie żeby śmierdziało, ale ma być badassowo. 8)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Junkie XL (Tom Holkenborg)

#70 Post autor: Kaonashi » śr gru 10, 2014 23:52 pm

A, to tu ma być to nowe Święto Wiosny, tak?
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Junkie XL (Tom Holkenborg)

#71 Post autor: Mystery » czw gru 11, 2014 09:58 am

Efektowny zwiastun, ale Dies irae pod szybki montaż musiało zadziałać, choć ostatnia scena na "Maxa" przesadzona ;) A czy będzie badassowo, zajebiście i czadowo to zobaczymy, po 302 mam ku temu obiekcje.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2994
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Junkie XL (Tom Holkenborg)

#72 Post autor: qnebra » czw gru 11, 2014 11:08 am

1. Zwiastun doprawdy przekonujący do filmu. Widać, że to nie ma ambicji na bycie irańskim kinem niezależnym, tylko na zwykłe, letnie widowisko.

2. Junkie XL - może mu się to udać. Pokazał, że potrafi pisać dość dobrze do filmów muzykę, więc mam dość umiarkowaną dozę optymizmu co do tej pracy.

3. Nic takiego, przypomniałem sobie o jednej z jego wcześniejszych prac. Dokładniej o remiksie.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL (Tom Holkenborg)

#73 Post autor: Wawrzyniec » czw gru 11, 2014 20:25 pm

Mystery pisze:A czy będzie badassowo, zajebiście i czadowo to zobaczymy, po 302 mam ku temu obiekcje.
Jak gdzieś słyszałem, że podobno przy którymś tam razie za temp-track dano Divergent i stąd też pomysł, aby zaangażować JXL.
A w ogóle to jakby co Tomek Goska może kolejnego po "300: Rise of an Empire" mema z "Jestę Kompozytorę" zrobić:

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2994
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Junkie XL (Tom Holkenborg)

#74 Post autor: qnebra » czw gru 11, 2014 20:37 pm

Obrazek

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Junkie XL (Tom Holkenborg)

#75 Post autor: kiedyśgrześ » sob gru 13, 2014 01:47 am

Wawrzyniec pisze:Holy Fucking Shit :shock: Kolejny zwiastun "Mad Max: Fury Road":

https://www.youtube.com/watch?v=YWNWi-ZWL3c

Ale rozpierducha, aż miło popatrzeć. :D Hans Zimmer powiedział, że ten score będzie zajebisty, a ja mu ufam. Dobra Junkie XL to wygląda czadersko, a więc i muzycznie chcemy czadu... Znaczy się nie żeby śmierdziało, ale ma być badassowo. 8)
Bosze jaki się ten Miller artystyczny zrobił na stare lata, XL liczę na ciebie :!:
Obrazek

ODPOWIEDZ