Ramin Djawadi

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ramin Djawadi

#256 Post autor: Wawrzyniec » pt lut 18, 2022 16:48 pm

Może u Scorsese powinien zagrać. He he he he he he :mrgreen:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Ramin Djawadi

#257 Post autor: Ghostek » pt lut 18, 2022 18:54 pm

A ja się nieźle bawiłem na tym filmie. Co prawda Holland dalej gra tam Petera Parkera tylko że na sterydach, to jednak fun niezły. I zaznaczę, że oglądałem bez fanowskiej napiny. W żadną grę Uncharted nie grałem, więc nie miałem obciążeń oczekiwań. Ok/10
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Ramin Djawadi

#258 Post autor: Paweł Stroiński » pt lut 18, 2022 22:39 pm

Wawrzyniec pisze:
pt lut 18, 2022 16:48 pm
Może u Scorsese powinien zagrać. He he he he he he :mrgreen:
Jeden Spider-Man już u Scorsese grał ;)

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Ramin Djawadi

#259 Post autor: narkoman » pt lut 18, 2022 22:53 pm

Paweł Stroiński pisze:
pt lut 18, 2022 22:39 pm
Wawrzyniec pisze:
pt lut 18, 2022 16:48 pm
Może u Scorsese powinien zagrać. He he he he he he :mrgreen:
Jeden Spider-Man już u Scorsese grał ;)
I się rewelacyjnie zaprezentował :) Ale Andrew Garfield to niestety jest inny level. Nie wiem czy Holland by dał radę.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ramin Djawadi

#260 Post autor: Wawrzyniec » sob lut 19, 2022 14:02 pm

Plus Andrew Garfield raczej nie wypominał Scorsese, że ten nie nakręcił żadnego Marvela, a więc niech się o nich nie wypowiada. :P
lis23 pisze:
pt lut 18, 2022 13:08 pm
Nawet ten od Jackmana był dużo lepszy i szkoda, że to nie On robił score.
Co znaczy "nawet"? :? Score Jackmana jest bardzo dobry . A tutaj choć wiadomo fani gry, będą narzekali, że nie jest to oryginalny motyw z gry, to jednak temat jest naprawdę zacny. Szkoda tylko, że już reszta soundtracku nie podąża tą tradycyjną, klasyczną przygodową drogą, jaką możemy usłyszeć w tym kawałku. Ścieżka jest trochę zbyt eklektyczna jak na mój gust.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ramin Djawadi

#261 Post autor: lis23 » sob lut 19, 2022 15:38 pm

Co do motywu z gry to w recenzji na stronie PPE czytamy:
Tom Holland nie jest najgorszym wyborem na Drake'a. Brakuje mu jego szelmowskiego uroku, ale bliżej końca filmu zaczyna się powoli wyrabiać, często rzuca żarcikami i, jak oryginał, nadużywa słowa "crap", a kiedy w końcu zakłada swoje ikoniczne szelki i kaburę, a w głośnikach W KOŃCU leci motyw przewodni gry, a nie jakieś nijakie techno plumkanie, to aż dostałem dreszczy. Chłopak ma potencjał.
https://www.ppe.pl/recenzje/296712/unch ... atkow.html
Co znaczy "nawet"? :? Score Jackmana jest bardzo dobry .
Jest dobry ale brak tam tematu z poprzedniej trylogii.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Ramin Djawadi

#262 Post autor: narkoman » sob lut 19, 2022 22:36 pm

No dobra no więc...

film obejrzany i była to bardzo przyjemna i solidnie zrobiona przygodówka. Aż by się chciało, żeby coś bardziej twórcy zaszaleli i może byłoby już wgl super. Ale mimo tego seans mega przyjemny, nie ciągnął się, było całkiem ciekawie no i przede wszystkim wyglądał solidnie zrobiony (no może poza paroma scenami gdzie CGI było takie yyy galaretowate). Film co ciekawe w dużej mierze budują bohaterowie (Holland i Whalberg) oraz ich relacje. Obaj panowie wypadają o dziwo świetnie i się rewelacyjnie uzupełniają. Banderas niestety to porażka, ale to sami się musicie przekonać dlaczego, a dwie laski z tego filmu to takie typowe Hollywoodzkie picze. Nic ciekawego. Muszę przyznać, że bawiłem się całkiem nieźle i chętnie obczaję kontynuację bo coś czuję że tak na 90% powstanie.

Co do muzyki to w filmie wypada całkiem ok, ale poza paroma momentami całkowicie mi ginęła w tłumie. Ale tło robiła fajne. Natomiast na CD temat - taki powiew świeżości i wgl no to se myśle, że będzie ciekawie. No niestety, ale zderzyłem się z rzeczywistością szybciej niż bym chciał. Bo o ile temacik fajny to cała reszta scoru to takie typowe generyczne granie. No cóż...

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ramin Djawadi

#263 Post autor: Adam » ndz lut 20, 2022 13:45 pm

Film znacznie lepszy od Tomb Raidera, to trzeba uczciwie przyznać. Miło się oglądało choć kopie z Bonda i Goonisów w oczy szczypały. Score w filmie poprawnie działał. Po album się sięgnie bo jeszcze nie słuchałem.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Ramin Djawadi

#264 Post autor: Mystery » ndz lut 20, 2022 13:56 pm

No i box office powyżej oczekiwań, także może nie ma co przedwcześnie skreślać Hollanda :wink:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ramin Djawadi

#265 Post autor: Adam » ndz lut 20, 2022 14:10 pm

Problem tu jest taki, że ja nie wiem przez cały film, czy on gra Drake’a czy Petera Parkera :?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Ramin Djawadi

#266 Post autor: Paweł Stroiński » ndz lut 20, 2022 18:35 pm

W ogóle kojarzysz Drake'a?

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Ramin Djawadi

#267 Post autor: Ghostek » ndz lut 20, 2022 20:39 pm

Adam pisze:
ndz lut 20, 2022 14:10 pm
Problem tu jest taki, że ja nie wiem przez cały film, czy on gra Drake’a czy Petera Parkera :?
Trochę może i coś w tym jest, że gra jak Parkera w Spidermanie. Ale bohater z tego co czytam nie odbiega od wzorca marvelowskiego, więc luzik. Lepsze to niż ujowe Ruchome chaosy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Radosław Rozbicki
Asystent orkiestratora
Posty: 369
Rejestracja: pt lis 12, 2010 17:25 pm

Re: Ramin Djawadi

#268 Post autor: Radosław Rozbicki » ndz lut 20, 2022 21:26 pm

Wrzucam fanowski film stworzony kilka lat temu, bardzo dobrze przyjęty przez graczy. Filmu jeszcze nie miałem okazji oglądać, ale ekranizacja Uncharted powinna tak mniej więcej wyglądać. :wink:


youtu.be/v5CZQpqF_74

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ramin Djawadi

#269 Post autor: lis23 » pn lut 21, 2022 12:01 pm

Filoni jest po pięćdziesiątce i to nie jest Tom Cruise ;)
Holland byłby dobrym wyborem, gdyby scenarzyści potrafili to wykorzystać i dobrze przedstawić postać Nathana i jego relacje z Sullym, tymczasem recenzje, które widziałem i czytałem mówią o tym, że Holland i Wahlberg grają samych siebie i nie ma żadnej chemii pomiędzy nimi, a to podstawa growego Uncharted. Drake spotkał Sullego chyba jako 13 stolatek a tutaj spotykają się na początku filmu i nie wiemy, skąd Nathan zna się na archeologii, skąd umie strzelać, itp. Sony znowu to zrobiło i po fatalnych Venomach zarabia na Uncharted, który nie miał prawa zarobić a jest już 139 milionów przy budżecie 120 milionów ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ramin Djawadi

#270 Post autor: Wawrzyniec » pn lut 21, 2022 13:37 pm

lis23 pisze:
pn lut 21, 2022 12:01 pm
Filoni jest po pięćdziesiątce i to nie jest Tom Cruise ;)
Holland byłby dobrym wyborem, gdyby scenarzyści potrafili to wykorzystać i dobrze przedstawić postać Nathana i jego relacje z Sullym, tymczasem recenzje, które widziałem i czytałem mówią o tym, że Holland i Wahlberg grają samych siebie i nie ma żadnej chemii pomiędzy nimi, a to podstawa growego Uncharted.
OK, moze to prawda, ale w sumie jednak sam filmu nie widziales. Nie bronie filmu, ale jedynie to troche nie fair tak oceniac cos wylacznie w oparciu o czyjes recenzje.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ