John Powell

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: John Powell

#331 Post autor: Michał Turkowski » ndz sty 17, 2021 20:57 pm

Wawrzyniec pisze:
sob sty 02, 2021 15:12 pm
Hm, ale jakoś nie ma wśród tych suit Solo.
Płytka nosi podtytuł "Vol 1", więc pewnie zostawi Solo i przygotuje coś jeszcze na "Vol 2" a może nawet i Vol 3 ;)

Trzeciego Smoka może też doda :)

Byleby tylko wydali tłoczone CD :(

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: John Powell

#332 Post autor: lis23 » ndz sty 17, 2021 21:40 pm

Właśnie obejrzałem "Call of the Wild' na Canal+ ( niestety, z dubbingiem ), bardzo fajny film i tym bardziej szkoda, że muzyki nie ma na CD - dla mnie, najlepszy score 2020 roku.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: John Powell

#333 Post autor: Wawrzyniec » ndz sty 17, 2021 23:00 pm

Mamy nawet osobny temat dla Call of the Wild, które jest bardzo fajne, ale jednak Smoki i Solo, to klasa wyżej.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: John Powell

#334 Post autor: lis23 » ndz sty 17, 2021 23:39 pm

Wawrzyniec pisze:
ndz sty 17, 2021 23:00 pm
Mamy nawet osobny temat dla Call of the Wild, które jest bardzo fajne, ale jednak Smoki i Solo, to klasa wyżej.
Wiem, że mamy, sam w nim pisałem ;)
Smok lepszy ale piszę ogólnie o 2020 roku, a że filmów było niewiele a i ja niewiele słucham nowości, to praca Powella najbardziej mi przypadła do gustu ;P Nawet Giacchino z ub. roku jeszcze nie słuchałem, najwięcej było muzyki z gier.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: John Powell

#335 Post autor: Adam » śr sty 20, 2021 18:28 pm

Internety znowu rzygły hejtem :D <3

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: John Powell

#336 Post autor: Wawrzyniec » śr sty 20, 2021 18:32 pm

Ale o co chodzi? :? Czy pod politycznymi opiniami Powella znalazły się jakieś osoby o odmiennych opiniach? :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: John Powell

#337 Post autor: Adam » śr sty 20, 2021 18:46 pm

mowa nienawiści :P :wink:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: John Powell

#338 Post autor: Wawrzyniec » sob sty 23, 2021 15:31 pm

John Powell ma nowy sprzęt:
Testing my all-in-one rig with the new Mac Pro at @5catstudios 🤓
Finally down to a single computer doing it all after years of having 4 machines hooked together!
https://www.instagram.com/p/CKT9knMBLWR/
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: John Powell

#339 Post autor: Mystery » wt lut 09, 2021 20:20 pm

Disney zamyka Blue Sky Studios, studio dla którego John był naczelnym kompozytorem, zrobił 9 z wszystkich 13 produkcji studia.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: John Powell

#340 Post autor: lis23 » wt lut 09, 2021 20:31 pm

Właśnie miałem o tym pisać. Utrzymywanie trzech studiów animacji nie opłaca się, zwłaszcza w dobie pandemii ale, ponoć, animatorzy mają znaleźć prace w dwóch pozostałych studiach + przecież Disney robi serialowy spin off "Epoki Lodowcowej". Wiadomo, że planowana na 2022 rok animacja "Nimona" idzie do piachu. Ciekawe, czy Powell będzie teraz robił muzę dla Disneya / Pixara? Ma już na koncie "Bolta" i był nawet swego czasu wiązany z "Zootopią" Swoją drogą, ciekawe, czy w tym roku będzie D23 i czy zapowiedzą nowe animacje?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: John Powell

#341 Post autor: Wawrzyniec » śr lut 10, 2021 14:19 pm

Mystery pisze:
wt lut 09, 2021 20:20 pm
Disney zamyka Blue Sky Studios, studio dla którego John był naczelnym kompozytorem, zrobił 9 z wszystkich 13 produkcji studia.
Czyli w sumie zamykają wszystko co podchodziło pod Foxa. Nie żeby Blue Sky Studios robiło jakieś wybitne animacje, ale mimo wszystko szkoda, że to kolejne zamknięte studio po FOX 2000. :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: John Powell

#342 Post autor: Wawrzyniec » śr lut 10, 2021 18:24 pm

Kiedy niektórzy tutaj starają się tłumaczyć, że w sumie logiczne jest zamykanie jednego studia i ich wszystkich pracowników, tak Johnowi Powellowi jest po prostu smutno. :(
Yesterday it was announced that Blue Sky Studios is closing. I was sad to hear this because I have been honored to write the music for 8 of their 13 features. The incredible quality of animation was always a joy to work on as each scene would slowly blossom from storyboard to finished animation. I loved watching certain moments over and over, realizing how beautiful the “acting” had become, wondering how they could capture such truthful human movement and expression in the bodies and faces of these characters—whether they be Robot, Mammoth, Sloth, Who, Parrot or Bull.
I can’t thank Chris Wedge enough for letting me tie myself to his all-metal extravaganza that was “Robots”, which led me to Carlos Saldanha, Chris Meledandri, Vanessa Morrison, John Donkin, Lori Forte, Steve Martino, Jimmy Hayward, Mike Thurmeier, Bruce Anderson, Harry Hitner, Randy Thom and ultimately to Sergio Mendes! 🙂
But for the many people that made those movies I never got to meet, I add a giant THANK YOU - for creating some of the most joyful moments of my life 🤓
1st photo: Chris Wedge and John Donkin on Robots
2nd photo: Chris Meledandri, John Leguizamo and Dan Lerner on Ice Age
3rd photo: Sergio Mendes, Carlinhos Brown and Mikael Mutti on R
Obrazek

Obrazek

Obrazek

:(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: John Powell

#343 Post autor: Adam » śr lut 10, 2021 18:27 pm

a ja tam się cieszę - Powell i tak za chwilę by miał 95% bajek w swojej filmografii :P
przynajmniej będzie mu teraz trudniej o angaże do animacji, i zacznie (lub nie, jego sprawa) brać normalne filmy, a nie gadać wtf teksty w wywiadach że "bo się zabijają, to nie robię".
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: John Powell

#344 Post autor: Wawrzyniec » śr lut 10, 2021 18:42 pm

Bo Powell jest tak zdesperowany i nie ma nic na chleb, że jak nie będzie mógł do animacji komponować, to będzie musiał do innych filmów tworzyć. :roll: To nie będzie w ogóle tworzył, proste.
A mnie takie zamykanie nie cieszy, gdyż a) szkoda tam ludzi pracujących b) monopol na rynku animacji nie jest dobry i jakaś konkurencja i różnica zawsze jest dobra, gdyż też nakręca tych najsilniejszych, aby się bardziej przykładali.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: John Powell

#345 Post autor: Adam » śr lut 10, 2021 18:44 pm

Wawrzyniec pisze:
śr lut 10, 2021 18:42 pm
Bo Powell jest tak zdesperowany i nie ma nic na chleb, że jak nie będzie mógł do animacji komponować, to będzie musiał do innych filmów tworzyć. :roll: To nie będzie w ogóle tworzył, proste.
owszem, dlatego napisałem - "jego sprawa" :)
A mnie takie zamykanie nie cieszy, gdyż a) szkoda tam ludzi pracujących
animatorzy szybko pracę znajdą bo ich podkupi konkurencja od razu - która się już cieszy, że o jednego dużego gracza mniej. a akurat przemysł bajek idealnie się nadaje do covidowego rynku, bo i tak się wszystko robiło na homeoffice, poza motion capture czasami, przy nagrywaniu których i tak nie musiało być tysiąc ludzi z obsługi.
b) monopol na rynku animacji nie jest dobry i jakaś konkurencja i różnica zawsze jest dobra, gdyż też nakręca tych najsilniejszych, aby się bardziej przykładali.
dla mnie whatever, bo bajek nie oglądam :P
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ