Danny Elfman

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Danny Elfman

#61 Post autor: Paweł Stroiński » wt lut 24, 2015 20:49 pm

Ale dlaczego za wykorzystanie jakiegoś kawałka poprzedniego aż credit additional music? To jest dość... dziwne. Zwykle podaje się po prostu na liście "piosenek" te kawałki i tyle.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Danny Elfman

#62 Post autor: Adam » wt lut 24, 2015 20:51 pm

a nie bardziej dziwne jest że 3 razy bardziej znany i doświadczony kompozytor ląduje tylko jako additional i się na to godzi? :P przecież to potwarz dla niego ten plakat.. no chyba że Elfman liczy już tylko kasę i reszta go nie interesuje :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Danny Elfman

#63 Post autor: Adam » wt lut 24, 2015 22:01 pm

ok, został już wysłany email do Brajana, na bank bedę miał info za jakiś czas o co kaman.

ale Southall twierdzi że robili dokrętki do filmu i re-montaż, i Brajan nie miał czasu teraz robić im nowej muzy (jesli tak to znaczy że jest czymś zajęty) pod te nowe sceny i wzięli temp Elfmana.

możliwe też że coś kombinują z Spidermanem po ogłoszeniu połaczenia sony z marvelem i chcą wcisnąć go np na scenę po napisach i do niej robi muze Elfman albo wzięli jego spadermany?

tak czy siak info będę miał w 100% pewne.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Danny Elfman

#64 Post autor: Paweł Stroiński » wt lut 24, 2015 22:49 pm

Podobno Elfman wyjechał z jakiegoś eventu wcześniej, bo "musiał ratować jakiś film na lato".

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Danny Elfman

#65 Post autor: Wojteł » wt lut 24, 2015 22:58 pm

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Czyli Brianek zgodnie z oczekiwaniami pozamiatał
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Danny Elfman

#66 Post autor: Templar » wt lut 24, 2015 22:58 pm

No właśnie, ja liczę, że uda im się jeszcze jakąś scenę ze Spider-Manem po napisach wcisnąć, fajnie jakby Elfman wrócił do tej marki i jeszcze najlepiej ze swoim starym tematem. Dla mnie zdecydowanie TOP3 tematów superbohaterów, zaraz po Supermanie Williamsa i Batmanie Elfmana.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Danny Elfman

#67 Post autor: Wojteł » wt lut 24, 2015 23:05 pm

A dla mnie żaden kompozytor nie napisał jakiegoś mega tematu dla Spider-Mana. Elfman miał fajne ostinato, ale temat był zbyt pompatyczny jak na origin story z licealistą, Hornera temat był w miarę fajny, ale strasznie banalny i oczywisty, a temat Hansa brzmial jak dżingiel panoramy - więc jak dla mnie ktoś mógłby się jeszcze wykazać (szkoda, że Powell albo nie chce, albo nie dostaje ofert do takiego kina)
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Danny Elfman

#68 Post autor: Marek Łach » wt lut 24, 2015 23:14 pm

Ja jestem ciekaw tylko - JEŚLI to się potwierdzi - czy Adam będzie konsekwentny i napisze (tak jak z satysfakcją pisał przy Exodusie i perypetiach Iglesiasa), że Brajanek spartolił i Elfman musiał ratować projekt. :P :P Czy też dziwnym trafem tym razem nie trafią się teksty w stylu
Adam pisze:nawet jesli go nie wyrzucili to Howarda wzięli by jego badziewie ogarnął i do kupy poskładał i coś swojego dopisał

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Danny Elfman

#69 Post autor: Adam » wt lut 24, 2015 23:40 pm

Brajan swoją szanse i tak wykorzystał w 200%, więc jak skończyła się już jego przygoda z Marvelem, to dla mnie to nic złego. zobaczymy co z tego dziwnego dealu wyniknie, jak to będzie wyglądać, jeśli Elfman ratował score, w co nie chce mi się wierzyć żeby tej klasy gość godził się na robienie za parobka, to cóż, napiszę to samo co o Iglesiasie. Ja Marek potrafię przyznać się do błędu, za to Ty dalej Brajana słuchać nie będziesz z założenia :P

ktos kojarzy sytuację żeby additionale oficjalnie na plakacie robił gośc z 5 razy wyższa pozycją w branży i cv? Bo sorry ale ja nie...
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Danny Elfman

#70 Post autor: Tomek » wt lut 24, 2015 23:43 pm

Że Ci się chciało Marek tego wyszukiwać ;-) Adam na pewno coś ciekawego wymyśli, w końcu nie ma drugiego takiego jak on miszcza w odwracaniu kota ogonem :D

PS. O, już jakieś niewiarygodne i fantastyczne teorie tworzy :mrgreen:

PS2. Ja również Tylera nie słucham z założenia 8) Ignorancja jest (czasami) błogosławieństwem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Danny Elfman

#71 Post autor: Adam » wt lut 24, 2015 23:48 pm

Tomek pisze:PS. O, już jakieś niewiarygodne i fantastyczne teorie tworzy :mrgreen:
to napisał Southall. Film jest zmieniany, są dokrętki, Brajan może mieć inny projekt teraz, a score nagrał prawie 2 msc temu przecież, potrzebowali z 10 min muzy do nowych scen więc musieli kogoś wziąć.. Rzeczywiście nie wiem jakim trzeba być hejterem żeby nie traktować takiego opisu jako coś bardzo prawdopodobnego :roll: także dla mnie to jest najbardziej prawdopodobna opcja.

druga o której pisałem - skoro Sony zrobiło dil z Marvelem to byli by idiotami gdyby w potencjalnie najbardziej kasowym hicie wszechczasów po Avatarze, nie wymóc by chocby w post end credits nie pokazali Spidermana, skoro już jest oficjalnie info że on w Avengersach i tak będzie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Danny Elfman

#72 Post autor: Marek Łach » wt lut 24, 2015 23:52 pm

Adam pisze:Rzeczywiście nie wiem jakim trzeba być hejterem żeby nie traktować takiego opisu jako coś bardzo prawdopodobnego :roll:
To samo próbowaliśmy Ci tłumaczyć przy okazji Exodusu, ale nie słuchałeś. :P

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Danny Elfman

#73 Post autor: Adam » wt lut 24, 2015 23:53 pm

tylko e tam jest inna bajka bo nikogo na plakacie nie ma, na prometeuszu to samo, na incepcji to samo. itd.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Danny Elfman

#74 Post autor: Tomek » wt lut 24, 2015 23:58 pm

Adam pisze:Rzeczywiście nie wiem jakim trzeba być hejterem żeby nie traktować takiego opisu jako coś bardzo prawdopodobnego :roll: także dla mnie to jest najbardziej prawdopodobna opcja.
Szczerze mówiąc nie zmrużę nawet powieki, żeby przejmować się czy podniecać jakimiś fanbojskimi śledztwami dotyczącymi muzyki w czymś tak plastykowym jak sequel Avengers. Całą tą sytuację traktuję jako czystą rozrywkę, głównie dlatego, że Elfmana w to wmanewerowali czy też sam się wmanewrował.
Adam pisze:druga o której pisałem - skoro Sony zrobiło dil z Marvelem to byli by idiotami gdyby w potencjalnie najbardziej kasowym hicie wszechczasów po Avatarze, nie wymóc by chocby w post end credits nie pokazali Spidermana, skoro już jest oficjalnie info że on w Avengersach i tak będzie.
Get a life, man.
Obrazek

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Danny Elfman

#75 Post autor: Templar » wt lut 24, 2015 23:59 pm

Adam pisze:tylko e tam jest inna bajka bo nikogo na plakacie nie ma, na prometeuszu to samo, na incepcji to samo. itd.
No, czyli większa siara dla Tylera, że muszą nawet na plakat Elfmana wrzucać :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

ODPOWIEDZ