James Newton Howard

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#61 Post autor: Paweł Stroiński » pt maja 17, 2013 22:01 pm

Słuchaj, to opowiem ci pewną historię.

Miałem kiedyś ustawioną rozmowę z Hansem na wieczór (tak pierwsza-druga popołudniu czasu Los Angeles). Jestem przygotowany mentalnie i merytorycznie, itd...

Nagle między godziną 15-16 naszego czasu (w Los Angeles 6-7 rano) dostaję maila od jego asystenta:

"Cześć, Hans bardzo chciał z tobą porozmawiać, ale właśnie pojechał do domu się przespać, bo kończył kawałek. Moglibyśmy to przełożyć"?

Co ty na to?

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#62 Post autor: lis23 » pt maja 17, 2013 22:05 pm

Ale ja pisałem tylko o wytworze własnej wyobraźni :P :mrgreen:
gdzie Hans jawi mi się jako jakiś Big Boss na tronie, może w takiej koronie i pelerynce, jak Mercury pod koniec występów Queen? :mrgreen: :mrgreen:

aha - pół biedy byłoby, gdyby Zimmer zapomniał, jak się tworzy tematy i szedł tylko drogą obraną przez Batmany, ale " Sherlock Holmes " i jego temat pokazał, że tak nie jest
i tym bardziej to boli ... :?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#63 Post autor: Paweł Stroiński » pt maja 17, 2013 22:06 pm

Tylko że nie rozumiesz, że pisanie Batmana w taki sposób, to był właśnie cały pomysł na score?

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#64 Post autor: kiedyśgrześ » pt maja 17, 2013 22:11 pm

Wawrzyniec pisze:I tak dochodzę do wniosku, że w sumie ten temat można tak podsumować: "James Newton Howard jest niewinny, to wszystko wina Zimmera". :P
Oczywiście :mrgreen:

ps. i całe szczęście, że Lis nie kieruje się nazwiskami/etykietkami


Obrazek

:? :P
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#65 Post autor: lis23 » pt maja 17, 2013 22:11 pm

Paweł Stroiński pisze:Tylko że nie rozumiesz, że pisanie Batmana w taki sposób, to był właśnie cały pomysł na score?
Rozumiem ale to nie zmienia faktu, iż mi się to nie podoba ;)

a skąd u Zimmera ta moda na remixy, zapoczątkowana, chyba przez drugą część Piratów?
pamiętacie dodatkowe utwory do PotK3?, to było coś, a obecnie są prawie same remixy i w MoS ma być chyba podobnie ... :?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#66 Post autor: lis23 » pt maja 17, 2013 22:14 pm

kiedyśgrześ pisze:
ps. i całe szczęście, że Lis nie kieruje się nazwiskami/etykietkami


Obrazek

:? :P
Czego by nie pisać o " Lincolnie " to Williams mimo wszystko, robiąc z mizernego, filmowego materiału płytę, wyszedł do słuchacza, gdyż płytowy " Lincoln " to praca bardziej koncertowa, niż odzwierciedlenie muzy w filmie ( której tam prawie nie ma i której na dobrą sprawę mogłoby w ogóle nie być - chyba pierwsza taka wtopa Spielberga ).
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#67 Post autor: Paweł Stroiński » pt maja 17, 2013 22:19 pm

lis23 pisze:
Paweł Stroiński pisze:Tylko że nie rozumiesz, że pisanie Batmana w taki sposób, to był właśnie cały pomysł na score?
Rozumiem ale to nie zmienia faktu, iż mi się to nie podoba ;)

a skąd u Zimmera ta moda na remixy, zapoczątkowana, chyba przez drugą część Piratów?
pamiętacie dodatkowe utwory do PotK3?, to było coś, a obecnie są prawie same remixy i w MoS ma być chyba podobnie ... :?
Przy Piratach czwórce zawiódł go totalnie instynkt. Próbował remixami ratować score, który wiedział, że jest beznadziejny, a wyszło... jak wyszło.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#68 Post autor: lis23 » pt maja 17, 2013 22:26 pm

Paweł Stroiński pisze:
Przy Piratach czwórce zawiódł go totalnie instynkt. Próbował remixami ratować score, który wiedział, że jest beznadziejny, a wyszło... jak wyszło.
Co ciekawe, mi się akurat Piraci 4 podobali, są gitarki, jest temat syren i główny motyw, jest namiastka dawnego Zimmera

najgorsze jest to, że nie ma już u mnie tego dreszczyka oczekiwania na nowy score - kiedyś, Zimmer, Howard, wywoływali by u mnie spore oczekiwania a dzisiaj nie mam żadnych oczekiwań
i nie dotyczy to tylko tych dwóch kompozytorów, gdyż obecnie bardziej czekam na wrześniowego Eltona, niż na drugiego " Hobbita " ... :?
nie ma już tych pozytywnych emocji związanych z nową muzą, gdy wokół muzę do superprodukcji tworzą same leszcze, już lepiej nadrabiać zaległości, choćby z Golden Age ;P
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#69 Post autor: Koper » pt maja 17, 2013 22:27 pm

Paweł Stroiński pisze:Słuchaj, to opowiem ci pewną historię.

Miałem kiedyś ustawioną rozmowę z Hansem na wieczór (tak pierwsza-druga popołudniu czasu Los Angeles). Jestem przygotowany mentalnie i merytorycznie, itd...

Nagle między godziną 15-16 naszego czasu (w Los Angeles 6-7 rano) dostaję maila od jego asystenta:

"Cześć, Hans bardzo chciał z tobą porozmawiać, ale właśnie pojechał do domu się przespać, bo kończył kawałek. Moglibyśmy to przełożyć"?

Łaaaaał. Normalnie: URZEKŁA MNIE TWOJA HISTORIA. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#70 Post autor: lis23 » sob maja 18, 2013 21:00 pm

kiedyśgrześ pisze:
lis23 pisze:Ja pozwolę się nie zgodzić, gdyż taki, np. " Green Lanter " dawał duże pole do popisu dla muzy w stylu Howarda, a wyszło to, co wyszło - podobnie w przypadku " Śnieżki ".
NIE :P Obejrzyj Lisie te filmy ze stoperem w ręku :)
TLA jest fatalnym filmem a jednak tu Howard stworzył na prawdę dobrą muzę, czym te filmy się różnią? ( poza tym, ja uważam " Śnieżkę i Łowcę " za dobry film :P ).
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#71 Post autor: DanielosVK » sob maja 18, 2013 21:39 pm

Tym, że TLA, jakkolwiek fatalnym nie było, miało z założenia jakąś myśl, ideę przewodnią (chyba). I nią JNH mógł się zainspirować, a nie samym filmem, który chyba z resztą olał, biorąc pod uwagę działanie muzyki w filmie.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#72 Post autor: lis23 » sob maja 18, 2013 21:49 pm

Ewentualnie, Howard jest fanem animowanego oryginału ( tak, jak ja ;) :P ).
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#73 Post autor: kiedyśgrześ » ndz maja 19, 2013 00:06 am

lis23 pisze:
kiedyśgrześ pisze:
lis23 pisze:Ja pozwolę się nie zgodzić, gdyż taki, np. " Green Lanter " dawał duże pole do popisu dla muzy w stylu Howarda, a wyszło to, co wyszło - podobnie w przypadku " Śnieżki ".
NIE :P Obejrzyj Lisie te filmy ze stoperem w ręku :)
TLA jest fatalnym filmem a jednak tu Howard stworzył na prawdę dobrą muzę, czym te filmy się różnią? ( poza tym, ja uważam " Śnieżkę i Łowcę " za dobry film :P ).
Pierwsze słyszę, żeby w tym Last Air Coś Tam była jakaś dobra muza, pomyliłeś mnie Lisie z jakimś zdesperowanym fanbojem JNH :P Pamiętam, że tam był jakiś taki fajny jingle na wykończenie scen z chórem i bębnami, ale to kilka sekund trwało, tak jak w amerykańskiej TV przed przerwą reklamową :P
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#74 Post autor: lis23 » ndz maja 19, 2013 00:14 am

Akurat tam jest dobra muza i jeden z najlepszych utworów 2010 roku, zwał się chyba " Flow Like Water " :P
forumowa recka, 5 / 5 na płycie :P

http://www.filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=1157
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#75 Post autor: kiedyśgrześ » ndz maja 19, 2013 00:39 am

Jeszcze kilka takich generików w życiu usłyszę i sam się z kompozytorkę chyba wezmę, bo to trudne być nie może :P ale tak jak napisałem wcześniej, ten kilkunastosekundowy jingle na końcu fajny :P


Ps. na forumowe recki to ja zasłonę milczenia ogólnie spuszczam, traktując je z przymrożeniem oka, każdemu tak radzę :wink:
Obrazek

ODPOWIEDZ