James Newton Howard

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13136
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#76 Post autor: lis23 » ndz maja 19, 2013 00:45 am

Ciężko Was zadowolić ;), całkiem dobry Howard jest " be " ale IM3 Tylera to dla niektórych " geniusz mistrzunia " ;)
jeśli już mamy być szczerzy to zauważajmy też te dobre prace, a nie same średniaki a TLA ma klimat i moc i żadna praca Howarda po 2010 roku już nie zbliżyła się do tego poziomu.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5935
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#77 Post autor: kiedyśgrześ » ndz maja 19, 2013 00:51 am

Zaspakajając twoją ciekawość Lisie to z tego słynnego IM3 przesłuchałem temat i jeden kawałek na który wskazał Ghostek bodajże… i na więcej nie mam ochoty :P Nie :!: Jeszcze przesłuchałem ten żart muzyczny na koniec płyty, ale to dlatego, że Templar teledysk zrobił :P i to by było na tyle :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13577
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#78 Post autor: Kaonashi » ndz maja 19, 2013 01:18 am

lis23 pisze:Akurat tam jest dobra muza i jeden z najlepszych utworów 2010 roku, zwał się chyba " Flow Like Water " :P
forumowa recka, 5 / 5 na płycie :P

http://www.filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=1157
Dla mnie też The Last Airbender jest przereklamowany. No nie licząc ostatniego tracka :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13136
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#79 Post autor: lis23 » ndz maja 19, 2013 01:56 am

Kaonashi pisze:
lis23 pisze:Akurat tam jest dobra muza i jeden z najlepszych utworów 2010 roku, zwał się chyba " Flow Like Water " :P
forumowa recka, 5 / 5 na płycie :P

http://www.filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=1157
Dla mnie też The Last Airbender jest przereklamowany. No nie licząc ostatniego tracka :P
A mi się dobrze słucha całości a instrumenty perkusyjne są tam lepsze, niż ten wielki skład u Zimmera w MoS ( oby mnie jednak zaskoczył, bo fotka z tematu MoS wygląda obiecująco ) ale prawdą jest, że ostatni track rządzi.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5935
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#80 Post autor: kiedyśgrześ » ndz maja 19, 2013 02:55 am

a Ty poważnie Lis musisz brać udział w tych zawodach na kompozytorów, przecież to głupie jest :P No chyba, że trollujesz tak jak ja dla zabawy :P Mnie tam MOS już się podoba i już mam prawie pieniążki na płytkę odłożone, i nie mam się zamiaru przed nikim tłumaczyć :P Szkoda tylko, że to LP to chyba tylko w stanach wychodzi, więc ciutkę za drogo dla mnie z przesyłką, ale zobaczymy, może również sobie sprawię :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26144
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#81 Post autor: Koper » ndz maja 19, 2013 10:11 am

TLA nieco przereklamowany, a owszem. Choć generalnie to przecież dobra muzyka per se. Ale w sumie chyba ostatni JNH, który jeszcze wywoływał jakieś emocje, poza facepalmem lub politowaniem dla twórcy. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#82 Post autor: muaddib_dw » ndz maja 19, 2013 10:44 am

Ostatnim soundtrackiem w starym dobrym przygodowym stylu był dla mnie Water Horse http://www.youtube.com/watch?v=w0-GqfZbfSs .

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#83 Post autor: Szczypior » ndz maja 19, 2013 10:46 am

Przeczytałem War Horse :mrgreen:

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#84 Post autor: muaddib_dw » ndz maja 19, 2013 10:48 am

Działa na podświadomość, nie dziwię się :wink:
Wracając do Howarda, z tegoż roku co Koń Wodny mamy jeszcze I Am Legend, który oferuje bardzo ładny dramatyczny motyw, i klimat niepokoju, grozy, zwątpienia. Howard dobrze wyczuł film i te delikatne chórki zawsze mądrze podane to lubię http://www.youtube.com/watch?v=--VQzZzz__w

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5935
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#85 Post autor: kiedyśgrześ » ndz maja 19, 2013 18:11 pm

muaddib_dw pisze:...mamy jeszcze I Am Legend, który oferuje bardzo ładny dramatyczny motyw, i klimat niepokoju, grozy, zwątpienia. Howard dobrze wyczuł film i te delikatne chórki zawsze mądrze podane to lubię http://www.youtube.com/watch?v=--VQzZzz__w
He, dobry numer do niekończącej się dyskusji, temat jest użyty w heroicznym zakończeniu, film ma również końcówkę alternatywną, bliższą oryginału zresztą, mądrzejszą, lepszą, ale bez heroiny, to i muza inna, już nie tak fajna, nie ma fajnej sceny, nie ma fajnej muzy :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26144
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#86 Post autor: Koper » ndz maja 19, 2013 18:16 pm

muaddib_dw pisze:Wracając do Howarda, z tegoż roku co Koń Wodny mamy jeszcze I Am Legend, który oferuje bardzo ładny dramatyczny motyw, i klimat niepokoju, grozy, zwątpienia. Howard dobrze wyczuł film i te delikatne chórki zawsze mądrze podane to lubię http://www.youtube.com/watch?v=--VQzZzz__w
Chyba nie dobrze, bo akurat jego muza jakoś szczególnie w filmie wrażenie nie robiła, zaś film był cienki okrutnie, jak to ostatnieo brazy ze Smithem mają w zwyczaju. ;) Score JNH sam w sobie prezentował się na szczęście lepiej.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5935
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: JAMES NEWTON HOWARD

#87 Post autor: kiedyśgrześ » ndz maja 19, 2013 18:41 pm

Koper pisze:
muaddib_dw pisze:Wracając do Howarda, z tegoż roku co Koń Wodny mamy jeszcze I Am Legend, który oferuje bardzo ładny dramatyczny motyw, i klimat niepokoju, grozy, zwątpienia. Howard dobrze wyczuł film i te delikatne chórki zawsze mądrze podane to lubię http://www.youtube.com/watch?v=--VQzZzz__w
Chyba nie dobrze, bo akurat jego muza jakoś szczególnie w filmie wrażenie nie robiła, zaś film był cienki okrutnie, jak to ostatnieo brazy ze Smithem mają w zwyczaju. ;) Score JNH sam w sobie prezentował się na szczęście lepiej.
Oj tam, jakby zachowali oryginalny fikołek plotu to film by był fajny, zresztą Paweł ALERT :!: :P
Obrazek

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: James Newton Howard

#88 Post autor: bladerunner22 » pn cze 03, 2013 21:13 pm

Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58248
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: James Newton Howard

#89 Post autor: Adam » sob lip 20, 2013 15:43 pm

Obrazek

Komentarz do zdjęcia na górze:

JNH: Damn! What a shitty score i made. Again...
Ten po prawej: True...
Ten po lewej: Yep...


Ghosti, EPIC :!: :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13577
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: James Newton Howard

#90 Post autor: Kaonashi » sob lip 20, 2013 15:52 pm

siała baba mak siała baba mak siała baba mak
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

ODPOWIEDZ