James Newton Howard

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: James Newton Howard

#361 Post autor: Mystery » śr gru 20, 2017 09:38 am

R.R pisze:
ndz lip 16, 2017 17:17 pm
W jednym z wywiadów mówił, że scoru oryginalnego ma być 80 % a reszta to będzie Czajkowski. Ciekaw jestem jakie połączenie z tego wyjdzie.
No ale jeszcze zobaczymy, ile będzie tych procentów :)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: James Newton Howard

#362 Post autor: Radek » śr gru 20, 2017 10:00 am

Najlepsze jest to, że osoba zajmująca się facebookiem JNH napisała w poście z trailerem, że możemy usłyszeć w nim score JNH. I to się utrzymywało przez 15 min. Potem zmienił na "The first trailer of Disney's The Nutcracker! Coming to you in November 2018!". Dziwna sytuacja. :?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: James Newton Howard

#363 Post autor: Adam » śr gru 20, 2017 10:02 am

nie jego muza po prostu. a on nie prowadzi sam profilów w social media, tylko taka babka.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: James Newton Howard

#364 Post autor: lis23 » wt sty 02, 2018 19:01 pm

Howard nie robi muzyki do kontynuacji "Gnomeo and Juliet"?
Jako autor muzyki do "Gnomeo & Juliet: Sherlock Gnomes" widnieje tylko Elton John, ale może to się jeszcze zmieni? Choć przy okazji jedynki James nie poszalał ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: James Newton Howard

#365 Post autor: Radek » wt kwie 03, 2018 14:04 pm

James się wygadał w podcaście dla Score: A Film Music Documentary, że będzie robił trzecią część Bestii 8) Yupi :!: Teraz jest w połowie pracy nad drugą częścią. A nagrywać będzie w sierpniu. Mówi, że ta część jest bardziej mroczna. Co widać po trailerze. Fajnie wyszła też zabawa w zgadywanie konkretnych utworów Danny'ego Elfmana puszczanych od tyłu :mrgreen: Na kanale tego dokumentu pojawiły się też wywiady z HGW i Johnem Debneyem. :wink:


youtu.be/UfvJbK17avc
Ostatnio zmieniony wt kwie 03, 2018 14:47 pm przez Radek, łącznie zmieniany 1 raz.

hp_gof

Re: James Newton Howard

#366 Post autor: hp_gof » wt kwie 03, 2018 14:31 pm

Ciekawe czy do piątej też będzie robił :P

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: James Newton Howard

#367 Post autor: Adam » wt kwie 03, 2018 14:40 pm

ehh chodza do tych gości zamiast na statywie postawić iphona i nagrać video, to audio same robią :?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: James Newton Howard

#368 Post autor: Radek » wt kwie 03, 2018 14:43 pm

hp_gof pisze:
wt kwie 03, 2018 14:31 pm
Ciekawe czy do piątej też będzie robił :P
Mam nadzieję, że nie, bo liczę na wielki powrót Alexandre'a Desplata do współpracy z Yatesem :D Byłoby super gdyby zajął się 4 i 5 częścią. Seria filmowa zrobiono przez JNH i Olka - marzenie :D W sumie to się dziwię dlaczego Yates od razu do niego nie zadzwonił(Chyba, że zadzwonił tylko Olek się nie zgodził :mrgreen: ). Tylko bawili się w jakieś wysyłanie dem przez kompozytorów.

hp_gof

Re: James Newton Howard

#369 Post autor: hp_gof » wt kwie 03, 2018 15:28 pm

Nie, dziękuję, postoję. Wolę spójność muzyczną serii dzięki ponownemu zatrudnieniu JNH. A jeśli Olek miałby wrócić, to tylko jeśli zmieni się reżyser, w co akurat wątpię ;) Wolałbym Olka w nowym Bondzie, Narnii albo Avatarze :mrgreen:

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: James Newton Howard

#370 Post autor: Radek » wt kwie 03, 2018 18:34 pm

hp_gof pisze:
wt kwie 03, 2018 15:28 pm
Wolałbym Olka w nowym Bondzie, Narnii albo Avatarze :mrgreen:
O tak, to by było coś. Szczególnie w Avatarze 2 :D Nie wiem czy jakikolwiek inny film dałby teraz kompozytorowi takie muzyczne możliwości. To by było dopiero wyzwanie dla Olka, ale myślę, że dałby radę :wink:

hp_gof

Re: James Newton Howard

#371 Post autor: hp_gof » wt kwie 03, 2018 19:00 pm

Radek pisze:O tak, to by było coś. Szczególnie w Avatarze 2 :D Nie wiem czy jakikolwiek inny film dałby teraz kompozytorowi takie muzyczne możliwości. To by było dopiero wyzwanie dla Olka, ale myślę, że dałby radę :wink:
Skoro dwójka ma się dziać pod wodą, to Olek jest na czasie ;) A i Perły z Valeriana były porównywane do mieszkańców Pandory :P No i Cameron pomagał zarówno Del Toro jak i Bessonowi przy ich filmach, więc niewykluczone, że wici się rozniosą hehe :mrgreen: Gdyby Cameron wybrał Desplata, to byłoby to spore zaskoczenie, nie spodziewam się tego po nim. No i Olek musiałby poświęcić dużo więcej czasu niż dotychczas (pewnie gdzieś co najmniej pół roku) na współpracę z Cameronem, też nie spodziewam się tego po nim. Z drugiej strony, jeśli Fox produkuje kolejne części, podobnie jak jedynkę, to tutaj kolejny plus dla Olka, bo współpraca z Foxem bardzo dobrze mu się układa ;) Powiem tak: kogokolwiek Cameron nie wybierze, to będzie dobrze, byleby to był człowiek znający się na orkiestrze :) A najlepiej, żeby do każdej części brał innego kompozytora. Ciekawe kiedy ogłoszą jakieś niusy... Premiera dopiero w 2020 (o ile się nic nie zmieni...)
PS. JNH też bym nie pogardził, tylko nie wiem jak on miałby to z takim Avatarem pogodzić, skoro Bestie 3 wychodzą w podobnym terminie...

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: James Newton Howard

#372 Post autor: Radek » wt kwie 03, 2018 21:10 pm

hp_gof pisze:
wt kwie 03, 2018 19:00 pm
Skoro dwójka ma się dziać pod wodą, to Olek jest na czasie ;)
O tym nie wiedziałem :shock: Ciekawe jak będą nagrywać te podwodne sekwencje w mock upie. :D
hp_gof pisze: Powiem tak: kogokolwiek Cameron nie wybierze, to będzie dobrze, byleby to był człowiek znający się na orkiestrze :) A najlepiej, żeby do każdej części brał innego kompozytora. Ciekawe kiedy ogłoszą jakieś niusy... Premiera dopiero w 2020 (o ile się nic nie zmieni...)
Byłoby super z tym jednym kompozytorem na część, skoro Cameron zapowiedział jeszcze 4 części, to moja avatarowa czwórka(po śp.Jamesie Hornerze) wyglądała by tak 2. Desplat 3. JNH 4. Silvestri 5.Zimmer :D
hp_gof pisze: PS. JNH też bym nie pogardził, tylko nie wiem jak on miałby to z takim Avatarem pogodzić, skoro Bestie 3 wychodzą w podobnym terminie...
Nawet o tym nie pomyślałem. Rzeczywiście, Bestie mogą przekreślić angaż JNH przynajmniej do drugiej części. Za to trzecia ma wyjść tylko rok po dwójce, więc jest szansa. Miejmy nadzieję, że Cameron wybierze kogoś doświadczonego, chociaż taki Goransson po tym co pokazał w Czarnej Panterze... kto wie. Na razie możemy pogdybać i pomarzyć. Zobaczymy co czas pokaże :D

hp_gof

Re: James Newton Howard

#373 Post autor: hp_gof » wt kwie 03, 2018 21:15 pm

Radek pisze:
wt kwie 03, 2018 21:10 pm
O tym nie wiedziałem :shock: Ciekawe jak będą nagrywać te podwodne sekwencje w mock upie. :D
Visual effects

On July 31, 2017, it was announced that Weta Digital had commenced work on the Avatar sequels.

The film will heavily feature underwater scenes, actually filmed underwater with the cast in performance capture. Blending underwater filming and performance capture being a feature never accomplished before, it took the team a year and a half to develop a new motion capture system, with Cameron stating "It’s never been done before and it’s very tricky because our motion capture system, like most motion capture systems, is what they call optical base, meaning that it uses markers that are photographed with hundreds of cameras. The problem with water is not the underwater part, but the interface between the air and the water, which forms a moving mirror. That moving mirror reflects all the dots and markers, and it creates a bunch of false markers. It’s a little bit like a fighter plane dumping a bunch of chaff to confuse the radar system of a missile. It creates thousands of false targets, so we’ve had to figure out how to get around that problem, which we did. Basically, whenever you add water to any problem, it just gets ten times harder. So, we’ve thrown a lot of horsepower, innovation, imagination and new technology at the problem, and it’s taken us about a year and a half now to work out how we’re going to do it."

Cameron stated that there was possibility that the film could be shown in "glasses-free 3D", although it is not entirely certain. If this happens, it will be a first in film history.
https://en.wikipedia.org/wiki/Avatar_2

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: James Newton Howard

#374 Post autor: Radek » śr kwie 04, 2018 10:52 am

Brzmi to bardzo ambitnie. Mam nadzieję, że wszystko się uda. Fajnie, że Cameron chce wprowadzić jakąś innowację do świata kina :wink:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: James Newton Howard

#375 Post autor: Adam » śr kwie 04, 2018 11:33 am

szkoda że dzisiejsze Hollywood jest tak nieprzewidywalne, że kompozytorem może być dosłownie każdy w tym Avatarze - od największych lam, do np muzyków z kręgi muzyki popularnej, jak się Cameronowi zażyczy.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ