James Newton Howard

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: James Newton Howard

#481 Post autor: Paweł Stroiński » pt lip 03, 2020 13:38 pm

Przytoczę coś, co mi kiedyś nie tyle opowiedział, co przekleił Hybrid przy okazji Kapitana Phillipsa. Otóż Hybrid spytał Hansa, czy pytał Powella o radę dot. współpracy z Greengrassem:

"John's advice: Don't"

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: James Newton Howard

#482 Post autor: Mystery » pt lip 03, 2020 16:36 pm

Przeżył Malicka, przeżyje Greengrassa :wink:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: James Newton Howard

#483 Post autor: Wawrzyniec » pt lip 03, 2020 17:16 pm

Dokładnie, jedynie czego może się obawiać to reakcji forum i portalu FilmMusic.pl ;)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: James Newton Howard

#484 Post autor: Adam » sob lip 04, 2020 09:19 am

Gringras się dawno skończył.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: James Newton Howard

#485 Post autor: Wawrzyniec » czw sie 06, 2020 22:03 pm

Adam na Soundtracks.pl prognozuje, że James Newton Howard się skończył, gdyż właśnie podpisał wielo-albumowy kontrakt z Sony Masterworks i zajmie się komponowaniem muzyki współczesnej/koncertowej, oraz nowymi aranżacjami jego dawnych dzieł. I przez to podobno ma być mniej nowych soundtracków.

https://www.scoop.it/topic/soundtrack/p ... lYwG6Qh7aw
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: James Newton Howard

#486 Post autor: Pawel P. » czw sie 06, 2020 22:41 pm

Ten kontrakt nie oznacza wcale, że James nie będzie robił muzyki filmowej. Ja się bardzo cieszę, bo daje perspektywę nowych ekscytujących albumów od JNH - być może też np z suitami, jakie wykonywał ostatnio na koncertach. A muzyka niefilmowa całkiem zacnie mu wychodzi.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: James Newton Howard

#487 Post autor: Adam » pt sie 07, 2020 04:57 am

Nie powiedziałem ze się skonczyl i że nie będzie robił filmow. A ze scorow będzie mniej to oczywiste. Nie wiem jak można tego nie widzieć. To nie jest jednorazowa okazjonalna przygoda dla funu raz na pare lat jak w ostatnich latach u Elfmana, Powella, Desplata czy - w końcówce życia - Hornera. Tu facet podpisał wieloletni glejt na wiele albumów w konkretnie wymienionych gatunkach - w tym imho totalnie zbędne dla kogoś z takim CV coverowaniem (sic!) klasyków. JNH ma już 70 lat, od lat nie raczy nas przesadnie duża ilością filmów rocznie, ale jak coś robił, zawsze miało to jakiś poziom. Teraz będzie trzeba zająć się głównie komponowaniem tych albumów, koncertów skrzypcowych/wiolonczelowych whatever itd, a wiek już nie młody. To nie jest jeden koncert jak ostatnio Elfmana, czy jedno Requiem wydane dla funu własnym sumptem przez siebie samego jak u Powella. Ktoś mi powie że w takiej sytuacji to się nie odbije na ilości filmów u JNH? Come on... Przecież to pokazuje jego kierunek zawodowy jaki zdecydował się głównie obrać tym prestiżowym kontraktem jakiego lata nie było w filmówce na najbliższe kilka lat. Tylko RCP się cieszy, bo spłyną dile. Williams takie zabawy uskuteczniał od 30/40 lat a wymienione wyżej nazwiska są od JNH dekadę młodsze (poza Dannym) i były to jednorazowe przygody. Dla mnie jedyne pocieszenie z tej prasówki, to że będzie album z aranżami jego poprzednich prac, czyli może dostaniemy jak Paweł pisał jakieś suity na pewno w nowych wersjach. Jakakolwiek ta muzyka współczesna by była, zawsze wole filmową, rowniez u Williamsa. Ale jak ktoś woli JNH na dłużej w innym repertuarze, to jego sprawa, wolno mu. Mi to nie pasuje :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: James Newton Howard

#488 Post autor: Pawel P. » pt wrz 04, 2020 07:53 am

Wow, Metallica pracuje z JNH nad orkiestrową wersją "Nothing Else Matters" do filmu Jungle Cruise".

https://blabbermouth.net/news/metallica ... ise-movie/

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: James Newton Howard

#489 Post autor: lis23 » pt wrz 04, 2020 18:03 pm

Właśnie o tym przeczytałem ale nie wiem, czy to będzie dokładnie ten utwór:
Zaczęło się od Seana Bailey'ego, który od zawsze był fanem rocka, a poza tym jest jednym z najfajniejszych, najsympatyczniejszych, ciepłych i miłych gości w przemyśle muzycznym. Myślę, że od zawsze był fanem Metalliki, dość dobrze się poznaliśmy. Moja żona i ja jesteśmy fanami Disneya, więc i po tej stronie jest duża więź. [Sean] zawsze szukał odpowiedniego projektu, do którego Metallica mogłaby wnieść swój wkład. Ten pasował idealnie. Sean poprowadził kawalerię, wraz z Jamesem Newtonem Howardem (...). [Newton Howard] to prawdziwa legenda. Biorąc pod uwagę czego dokonał, to był dla nas prawdziwy zaszczyt, mogąc z nim współpracować. Nie możemy się doczekać, aż świat usłyszy, co przygotowaliśmy. (...) Nie chciałbym ujawniać, co to będzie, ale powiem tylko, że to będzie nietypowe połączenie... trochę jak jego aranżacja „Nothing Else Matters”, którą my gramy. Napisaliśmy piosenkę, on ją wziął i zrobił swoją aranżację, by wpasowała się w coś konkretnego w filmie (...)
https://filmozercy.com/wpis/metallica-n ... li-disneya
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: James Newton Howard

#490 Post autor: Wawrzyniec » pn wrz 07, 2020 17:32 pm

Pawel P. pisze:
pt wrz 04, 2020 07:53 am
Wow, Metallica pracuje z JNH nad orkiestrową wersją "Nothing Else Matters" do filmu Jungle Cruise".

https://blabbermouth.net/news/metallica ... ise-movie/
Why?! Jakoś mi ten utwór zupełnie nie pasuje do disneyowskiej przygodówki z The Rock. :? Zresztą istnieje już jedna orkiestrowa wersja tego utworu od Kamena.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: James Newton Howard

#491 Post autor: Pawel P. » pn wrz 07, 2020 21:11 pm

Wawrzyniec pisze:
pn wrz 07, 2020 17:32 pm
Pawel P. pisze:
pt wrz 04, 2020 07:53 am
Wow, Metallica pracuje z JNH nad orkiestrową wersją "Nothing Else Matters" do filmu Jungle Cruise".

https://blabbermouth.net/news/metallica ... ise-movie/
Why?! Jakoś mi ten utwór zupełnie nie pasuje do disneyowskiej przygodówki z The Rock. :? Zresztą istnieje już jedna orkiestrowa wersja tego utworu od Kamena.
- Po pierwsze, jest to po angielsku tak napisane, że w sumie może to oznaczać, iż będzie to Nothing Else Matters lub jakiś iunny utwór.
- Po drugie, nie istnieje już jedna orkiestrowa wersja tego utworu - istnieje orkiestrowa aranżacja, która towarzyszy grającemu zespołowi (zresztą, w dwóch wersjach, bo Kamena aranżację słychać nie tylko na koncertowej płycie S&M, ale także, smyczki, w orygnalnym utworze).
- Po trzecie wreszcie, przecież to cudowne, że taki świetny komozytor, który mimo wszystko prawie nie przebił się do popkultury (w przeciwieństwie do Kamena), współpracuje z jednym z największych zespołów świata. Tak samo jak świetnie, że podpisał kontrakt z Sony Music, który zaowocuje wydaniem przynajmniuej kilku premierowych, niekoniecznie soundtrackowych płyt (na co tu także było narzekanie).

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: James Newton Howard

#492 Post autor: Adam » pn wrz 07, 2020 21:13 pm

Narzekanie było bo to odbije się na mniejszej ilości filmów :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: James Newton Howard

#493 Post autor: lis23 » ndz paź 25, 2020 16:07 pm

Takie coś ma mieć dziś premierę na YT:


youtu.be/5JcbAB_ri1Y

Nie wiedziałem, że Howard robi do tego muzykę.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: James Newton Howard

#494 Post autor: Adam » ndz paź 25, 2020 16:14 pm

Hanks i western. No nie wiem :?
#FUCKVINYL

Arthur.Flowerkis

Re: James Newton Howard

#495 Post autor: Arthur.Flowerkis » ndz paź 25, 2020 18:01 pm

lis23 pisze:
ndz paź 25, 2020 16:07 pm


Nie wiedziałem, że Howard robi do tego muzykę.
Lisu, wyjdź spoza Disneya też w kino artystyczne - szersze horyzonty :)

ODPOWIEDZ