Dario Marianelli

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Dario Marianelli

#331 Post autor: Kaonashi » śr paź 31, 2018 23:06 pm

Obrazek
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Dario Marianelli

#332 Post autor: Paweł Stroiński » śr paź 31, 2018 23:13 pm

Wojtek pisze:
śr paź 31, 2018 22:42 pm
Czyli Ty się nie cieszysz, że zastąpiono kompozytora, którego nie lubisz, kimś, kto Twoim zdaniem robi lepszą muzykę, tylko po prostu się cieszysz, że ktoś stracił angaż i przerwano wieloletnią współpracę? Przypomnę Ci, jak następnym razem będziesz gdzieś coś pisał o "polaczkach" i związanych z nimi stereotypami.
Pamiętaj, że to wypowiedź gościa, który wkurzył się na Williamsa, że miał czelność szybko wyzdrowieć. Pewnie nie zdążył wystalkować, w którym leży szpitalu.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Dario Marianelli

#333 Post autor: Adam » czw lis 01, 2018 09:58 am

Wojtek pisze:
śr paź 31, 2018 22:42 pm
Czyli Ty się nie cieszysz, że zastąpiono kompozytora, którego nie lubisz, kimś, kto Twoim zdaniem robi lepszą muzykę, tylko po prostu się cieszysz, że ktoś stracił angaż i przerwano wieloletnią współpracę?
nie, mi to wisi.. przecież wyraźnie już pisałem parę razy, że wolę ryzyko z Reznorem, który może zaskoczyć, tak jak zaskakiwał 20 lat w NINie, niż żaden element dramaturgii/zaskoczenia z kompozytorem który stale robi to samo i który mi wisi tak jak i cała jego dyskografia... I co w tym dziwnego? Czy ja mam pretensje o to, że Wam wisi Tyler lub retrosynthy? Nie... Więc po co to oburzenie, że ja się "cieszę" że Marnynelli wyleciał? I bardzo dobrze się stało! Jeden plump score mniej, to szansa na coś nowego w filmówce.. To forum jest tak zerojedynkowe że czasami jedyne co robię, to nie komentuję, a wiele razy mam ochotę.. Nie po naszej linii partii - źle, jak on śmie, to takie słabe... Po naszej linii partii - dobrze pisze, szacun, itp.. Nie ze mną te numery Brunnery.. Wy macie swoje Rey's Theme, Marnynelle i hambitność, ja mam swoje Tylery, pumpin i retrosynthy. Shit happens 8)

A Marnynelli w tej chwili niech się cieszy, bo u mnie ma pierwszy score na który czekam ever w jego karierze - bo jego angaż do Bombla to jeden z dwóch najbardziej kuriozalnych angaży w tym roku, obok Torpakowej do Marvela. Dlatego czekam na oba, o ile ich nie zrejectują, co bardzo możliwe :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Dario Marianelli

#334 Post autor: Wojteł » czw lis 01, 2018 11:23 am

XD czyli dobrze że wyleciał Marianelli, o którym niedawno pisałeś, że to były piękne czasy, jak mógł dostać Oskara za pomysł z maszyną do pisania, bo zawsze pisze to samo, natomiast Reznor, o którem dwa posty wyżej pisałeś, że każdy jego score brzmi jak facebook a w zacytowanym przez Kao poście mówiłeś, że od 7 lat pisze to samo, to szansa na powiew świeżości? Spoko.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Dario Marianelli

#335 Post autor: Adam » czw lis 01, 2018 11:25 am

Wojtek pisze:
czw lis 01, 2018 11:23 am
o którym niedawno pisałeś, że to były piękne czasy, jak mógł dostać Oskara za pomysł z maszyną do pisania,
loool przecież to była ironia :roll: do dziś mam z tego bekę.. nawet pisałem że szkoda że Hansowi za rozwalenie pianina nie dali :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Dario Marianelli

#336 Post autor: Wojteł » czw lis 01, 2018 11:39 am

W dalszym ciągu nie rozumiem, dlaczego zastąpienie kolesia, który ciągle brzmi tak samo innym kolesiem, który ciągle brzmi tak samo, jest szansą na powiew świeżości. Przy czym tego pierwszego nie lubisz Ty, a tego drugiego całe środowisko, jeśli chodzi o tę dziedzinę jego twórczości.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Dario Marianelli

#337 Post autor: Adam » czw lis 01, 2018 11:46 am

Tym, że ja lubię jednego z nich, i pisze o swoim guście. Nie będę się dostosowywał do innych gustów. Prędzej Reznor zaskoczy, niż Dario. Dla mnie to oczywiste. Dla innych być nie musi :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Dario Marianelli

#338 Post autor: Wojteł » czw lis 01, 2018 11:51 am

A lubisz go za cokolwiek, co napisał do branży? Bo ponownie, do tej pory piszesz, że nie rozumiesz tej jego muzy do filmów i ciągłego pisania tego samego w kółko.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Dario Marianelli

#339 Post autor: Adam » czw lis 01, 2018 11:58 am

Lubię go za NIN. W filmówce za pojedyncze kawałki. Czekam aż się obudzi tzn aż ktoś wreszcie nie karze mu pisać Fecebooka 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Dario Marianelli

#340 Post autor: Wojteł » czw lis 01, 2018 12:01 pm

Twoja logika się dalej nie dodaje. I kaŻe, nie karze.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Dario Marianelli

#341 Post autor: Adam » czw lis 01, 2018 12:02 pm

Jak nie jak tak:

1 - Masz kogoś kogo lubisz i czekasz cierpliwie aż zrobi fajny score.
2 - Masz kogoś kogo nie lubisz i ci on wisi i nie czekasz na kolejne scory.

Proste jak konstrukcja cepa :)

Wszyscy miejmy swoich mistrzuniów,a przede wszystkim - pozwólmy innym ich mieć, tak jak pozwalam 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Dario Marianelli

#342 Post autor: Paweł Stroiński » czw lis 01, 2018 19:36 pm

Dwie rzeczy:

Po pierwsze, skoro "pozwalasz" mieć innych mistrzuniów, to przestań się zachowywać tak, jakby czyjaś porażka leczyła Cię z anorgazmii. Bo tak to wygląda. A porażki Cię po prostu cieszą.

Po drugie, żadna współpraca z nikim się nie rozlatuje. Jeśli mi nie wierzysz, zobacz sobie film Hanna na IMDb, zobacz, kto jest reżyserem, kto zrobił muzykę. I kto zrobił muzykę do następnego filmu tego reżysera.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Dario Marianelli

#343 Post autor: qnebra » czw lis 01, 2018 20:58 pm

Ot, Joe Wright pracuje głównie z Marianellim, lecz nie wyłącznie z Marianellim.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Dario Marianelli

#344 Post autor: Paweł Stroiński » czw lis 01, 2018 21:04 pm

Tak, ale w kontekście jego podśmiechujek z tego, że Marianelli został wywalony, a zastąpili go Reznor i Ross, ważne by sobie przypomniał, kto zrobił score do tego filmu, do którego nie robił Marianelli. To może być dla niego odkrywcze doświadczenie.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Dario Marianelli

#345 Post autor: Adam » sob lis 03, 2018 10:47 am

Bombel ma oryginalny song przewodni, zakładam po muzyce, że raczej nie jest to kompozycja Dario :wink:


youtu.be/sNWB9dq-0mo
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ