Alan Menken

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.

Moje trzy ulubione ścieżki Alana Menkena

The Little Mermaid
2
4%
Beauty and the Beast
13
25%
Aladdin
6
12%
Pocahontas
11
21%
The Hunchback of Notre Dame
16
31%
Hercules
1
2%
Home on the Range
0
Brak głosów
Enchanted
0
Brak głosów
Tangled
3
6%
Mirror Mirror
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 52

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13084
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken

#256 Post autor: lis23 » pt maja 12, 2023 07:02 am

W Polskiej wersji językowej filmu głosu postaciom użyczyli: Sara James (Ariel), Karol Jankiewicz (Książę Eryk), Olga Szomańska (Urszula), Przemysław Bluszcz (Król Tryton), Anna Korcz (Królowa), Stanisław Biczysko (Grimsby), Przemysław Glapiński (Sebastian), Oliwier Derkacz (Florek), Katarzyna Dąbrowska (Blaga). Reżyserem polskiego dubbingu jest Artur Kaczmarski, autorem dialogów Alicja Roethel. Kierownictwo muzyczne objęła Agnieszka Tomicka a autorem tekstów piosenek jest Marek Robaczewski.


youtu.be/vGtNwmlnXN4
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alan Menken

#257 Post autor: Adam » pt maja 12, 2023 08:43 am

Już dostałem raka.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13084
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken

#258 Post autor: lis23 » wt maja 16, 2023 15:20 pm

A co jest nie tak?
Wybrano debiutantkę, piosenkarkę, nie aktorkę i moim zdaniem jest ok, choć wersja oryginalna podoba mi się o wiele bardziej. Na YT też raczej się podoba, ja biorę w piątek obie wersje, oryginalną i polską. Nie mam polskiej wersji z animacji ( miałem tylko na kasecie ) więc będę miał przynajmniej w tej wersji.

01. Alan Manken - Królestwo Trytona

02. Sara James - Naprawdę chcę

03. Karol Jankiewicz, Jakub Szydłowski, Tomasz Traczyński, Obsada - Mała Syrenka - Pieśń marynarzy

04. Sara James - Naprawdę chcę (Repryza)

05. Przemysław Glapiński, Obsada - Mała Syrenka - Na morza dnie

06. Karol Jankiewicz - Niezgłębione wody

07. Olga Szomanska - Wyznanie Urszuli

08. Sara James - Grawitacja ściągnęła mnie w dół

09. Przemysław Glapiński, Katarzyna Dąbrowska, Oliwier Derkacz, Obsada - Mała Syrenka - Całuj ją

10. Katarzyna Dąbrowska, Przemysław Glapiński - Zwrotki plotki treść

11. Alan Manken - Decyzja Eryka

12. Alan Manken - Trik Vanessy

13. Sara James - Naprawdę chcę (Repryza II)

14. Alan Menken - Całuj ją (zespół wyspiarski repryza)

15. Alan Menken - Finał

Zastanawiam się, czy cyfrowo wyjdzie jakaś wersja deluxe? Wszak w filmie na pewno będzie więcej muzyki i powinny być też takie sceny, jak fajerwerki, sztorm czy przejażdżka po królestwie. Sam początek jest też inny bo nie ma tej piosenki marynarzy, no chyba że kryje się ona w pierwszym utworze.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13084
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken

#259 Post autor: lis23 » śr maja 17, 2023 11:15 am

Sara James jest jedną z najbardziej obiecujących artystek polskiej i zagranicznej sceny muzycznej oraz laureatką tegorocznego Fryderyka w kategorii debiut fonograficzny. Nic dziwnego, że została zaangażowana do hollywoodzkiej produkcji, a w polskiej wersji językowej artystka użycza głosu głównej bohaterce Ariel, jak również wykonuje wszystkie śpiewane przez nią utwory."Mega się cieszę, że mogę być częścią świata Disneya! Od zawsze było to moim marzeniem. Kiedy dowiedziałam się, że mam szansę udzielić głosu Arielce, popłakałam się ze szczęścia - bycie księżniczką Disneya to spełnienie marzenia każdej dziewczynki! Zaśpiewanie piosenek w 'Małej Syrence' nie było proste. To jedna z najtrudniejszych rzeczy, jaka przydarzyła mi się do tej pory w zawodowym życiu, ale dużo mnie to nauczyło. Dubbingując postać trzeba nauczyć się przekazywać wiele skrajnych emocji, używając tylko głosu. Na moje szczęście cała jestem złożona z emocji, więc była to dla mnie super przygoda" - komentuje swój udział w projekcie Sara. 

"Myślę, że fajnie to wyszło jak na mój debiut z dubbingiem - jestem na maxa zadowolona!" - dodaje.


https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/ne ... gn=firefox
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13084
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken

#260 Post autor: lis23 » śr maja 17, 2023 20:47 pm


youtu.be/cpi-5_svn6k

Byłem pewien, że to jest CGI ... Skoro się da to dlaczego nie zrobili tak Bestii? Charakteryzacja, animatronika + CGI.

Muzycznie jednak rozczarowanie - poza piosenkami, muzyki jest niewiele, utwory są krótkie i brak charakterystycznych momentów, jak początek, bardzo skrócone fajerwerki, połączone z piosenka, która otwiera animacje, brak burzy czy przejażdżki po królestwie, choć nie słuchałem całości i jakieś szczątkowe elementy się tu znajdują. "Aladyn" ma 37 utworów, w tym 24 Menkena, "Piękna i Bestia" ma całą drugą płytę, pod względem zawartości jest to najgorsze wydanie ze wszystkich wersji live action,Mam nadzieję, że filmowo będzie lepiej niż muzycznie i że wyjdzie jakaś wersja deluxe z całą muzyką.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alan Menken

#261 Post autor: Adam » czw maja 18, 2023 07:27 am

lis23 pisze:
śr maja 17, 2023 20:47 pm
Muzycznie jednak rozczarowanie
nie trzeba było w ogóle tracić czasu na włączanie tego, by to z góry wiedzieć... :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13084
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken

#262 Post autor: lis23 » czw maja 18, 2023 09:16 am

Nie chodzi o jakość, tylko o ilość - jestem ciekaw, czy w filmie też jest tak mało muzyki? Niemal na 100% "Tour of the Kingdom" zastąpiono nową piosenką "For the First Time" ale co z burzą, z finalną bitwą, itp? Mimo to, dla piosenek płytę kupię, podobnie jak mam i podstawkę z "Pięknej i Bestii", gdzie są same piosenki, we "Frozen II" jest podobnie.

W kwestii tego nieszczęsnego koloru skóry:
Rob Marshall powiedział Deadline:

Po raz pierwszy zobaczyłem Halle na Grammys, kiedy dopiero wystartowały castingi. Szukaliśmy wszędzie i nie zależało nam na obsadzeniu kogoś o innym kolorze skóry niż biały. Chcieliśmy po prostu znaleźć najlepszą Arielkę. Wtedy zobaczyłem tę piękną istotę, śpiewającą jak anioł na Grammys. Zastanawiałem się, kim jest. Sprowadziliśmy ją więc. Nie miałem pojęcia, czy potrafi grać, ale pomyślałem, że jest w niej coś eterycznego, wręcz nie z tego świata.

Reżyser aktorskiej Małej Syrenki dodał, że gdy Bailey po raz pierwszy zaśpiewała Part of Your World, rozpłakał się, ponieważ było w tym występie tyle emocji.

Rob Marshall wyjaśnił też, że Arielka to wymagająca rola, bo postać jest jednocześnie niewinna i wrażliwa, uparta i silna, dążąca do celu za wszelką cenę i radosna. Bailey była ich pierwszym wyborem, ale po jej castingu przesłuchali jeszcze wiele osób i nikt nie był tak dobry, jak ona. W końcu więc zrobili z nią test ekranowy, który wypadł świetnie i utwierdził ich w przekonaniu, że znajdą lepszej Małej Syrenki.
https://naekranie.pl/aktualnosci/mala-s ... 1684397524
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13084
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken

#263 Post autor: lis23 » czw maja 18, 2023 17:27 pm

Najkrótszy soundtrack z aktorskiego filmu Disneya,ever - 40 minut:

Obrazek

1. Alan Menken – Triton’s Kingdom (Score) (2:33)
2. Halle Bailey – Part of Your World (3:35)
3. Jonah Hauer-King, John Dagleish, – Fathoms Below (1:29)
4. Halle Bailey – Part of Your World (Reprise) (2:38)
5. Daveed Diggs and Cast – Under the Sea (3:05)
6. Jonah Hauer-King – Wild Uncharted Waters (3:01)
7. Melissa McCarthy – Poor Unfortunate Souls (4:43)
8. Halle Bailey – For the First Time (4:09)
9. Daveed Diggs, Awkwafina, Jacob Tremblay and Ensemble – Kiss the Girl (3:17)
10. Awkwafina and Daveed Diggs – The Scuttlebutt (2:02)
11. Alan Menken – Eric’s Decision (Score) (2:22)
12. Alan Menken – Vanessa’s Trick (Score) (1:04)
13. Halle Bailey – Part of Your World (Reprise II) (1:34)
14. Alan Menken – Kiss the Girl (Island Band Reprise) (Score) (2:18)
15. Alan Menken – Finale (Score) (2:26)

Playtime: 40:08 w tym jakieś 10 minut Menkena ;) Nie wierzę, że to cała muza z ponad dwugodzinnego filmu: 2 godz. 15 min.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13084
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken

#264 Post autor: lis23 » pt maja 19, 2023 15:18 pm

Polska wersja piosenek jest całkiem niezła, rodzimy Sebastian śpiewa w bardziej ekspresyjny sposób niż oryginał, niestety, utwór "The Scuttlebutt", po polsku "Zwrotki plotki treść" to Miranda w wykonaniu, jakiego najbardziej nie lubię. Jeśli idzie o teksty to w 995 jest to przekład z animacji, w "Na Morza Dnie" mamy zmieniona dwa lub trzy słowa, podobnie jest w przypadku "Całuj Ją".
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13084
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken

#265 Post autor: lis23 » wt maja 23, 2023 15:59 pm

Widać, że angaż Halle Bailey się opłacił, film jest bardzo chwalony za Jej rolę ( ogólnie, chwalone jest aktorstwo ) a dzisiaj pojawił się zwiastun filmowej adaptacji Broadwayowskiego musicalu "Kolor Purpury" z Jej udziałem.

https://naekranie.pl/aktualnosci/male-s ... 1684833160
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Alan Menken

#266 Post autor: Wawrzyniec » wt maja 23, 2023 16:55 pm

Trzeba byłoby być samobójcą, aby w ogóle pomyśleć o skrytykowaniu jej roli. Ale sam też filmu nie widziałem i naturalnie aktorki jako osoby nie atakuję.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13084
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken

#267 Post autor: lis23 » śr maja 24, 2023 20:44 pm

Dlaczego? Każdy kto źle gra zasługuje na krytykę, podobnie jak i na pochwałę jeśli gra źle.
Tutaj pewnym problemem może być fakt, że nie mamy do czynienia z aktorką, tylko z piosenkarką i nie pamiętam takiego przypadku z przeszłości a może go po prostu nie znam?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Alan Menken

#268 Post autor: Koper » czw maja 25, 2023 00:15 am

lis23 pisze:
śr maja 24, 2023 20:44 pm
Dlaczego? Każdy kto źle gra zasługuje na krytykę, podobnie jak i na pochwałę jeśli gra źle.
Tutaj pewnym problemem może być fakt, że nie mamy do czynienia z aktorką, tylko z piosenkarką i nie pamiętam takiego przypadku z przeszłości a może go po prostu nie znam?
Nie znasz piosenkarki, która zagrałaby w filmie??
Chyba krótsza byłaby lista takich, które nie zagrały w żadnym. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23206
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Alan Menken

#269 Post autor: Mystery » czw maja 25, 2023 07:30 am

Nie pamiętasz Bodyguarda? :wink: Madonna, Britney Spears, Lady Gaga, Bjork, Cher, a to tylko główne role, tak jak pisał Koper lista jest bez końca, szczególnie jak spojrzeć na drugi plan, gdzie mamy nawet takie występy jak ten świętej pamięci Tiny Turner w Mad Max 3 czy ostatnio Billie Eilish w serialu Swarm, gdzie swoją drogą wystąpiła również Chloe Bailey, siostra małej syrenki.

A Halle jest spoko :wink:
Spoiler:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13084
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alan Menken

#270 Post autor: lis23 » czw maja 25, 2023 09:29 am

Oki ale to zawsze były postacie drugoplanowe - pierwszoplanowe kobiece ale ogólnie, drugoplanowe, obok Costnera, Gibsona, Warrena Beatty, itp. a tu mamy pierwszoplanową rolę debiutantki i nie aktorki, wcześniej uwaga zawsze skupiała się na tej znanej już gwieździe męskiej. Plus te piosenkarki były o wiele bardziej znane i miały już własny dorobek artystyczny.

Nowe prognozy box office dają 120-125 mln dolarów z pierwszego weekendu w USA ale tylko 80 milionów ze świata, wydaje mi się, że trochę je zaniżyli ( dla świata ;) ).
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ