tomandandy

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

tomandandy

#1 Post autor: Wawrzyniec » śr sty 16, 2013 17:20 pm

Obrazek

tomandandy - tomanco? :? I dlaczego z małej litery? Ktoś się sztachną podczas pisania? W sumie takie było moje pierwsze skojarzenia, kiedy dowiedziałem się o istnieniu czegoś takiego jak tomandandy. Czyli naprawdę chodzi o projekt muzyczny za którym stoją Andy Milburn z Texasu i Tom Hajdu z Kanady. Ogólnie panowie tworzą muzykę. Do reklam, pokazów mody, dżingle, a także muzykę filmową.
W sumie pierwszy raz ujrzałem tę nazwę przy pojawieniu się soundtracka do "Resident Evil: Afterlife". Kolejny soundtrack do Resident Evil, dziwacznie nazywająca się grupa. 2/5 od Tomka Goski w recenzji i mega niskie oceny od Mystery'ego i Mefisto. To wszystko mocno mnie przekonało, aby odpuścić sobie czy wręcz olać to jakieś tomandandy. Czasami pisane przez niektórych jako Tromandandy. :wink:

I w roku 2012 pojawia się kolejny Resident Evil i kolejne tomandandy. To ja oczywiście olewam ten soundtrack. Mój dobry filmowomuzyczny znajomy Mystery też wystawia na last.fm ocenę 2/5. A więc znowu wiem, żeby patykiem tego czegoś nie tykać. Jednocześnie ów Mystery zalicza utwór "Flying Through the Air" do ulubionych. :shock: Dziwne :? Ale potem widzę, jeszcze większy szok, kiedy Koper zalicza "Flying Through The Air" do jednych z lepszych utworów 2012 roku. :shock: :!: :shock: :!: :shock: :!: :shock: :!: Wiecie mówimi o tym Koprze, który ma bardzo krytyczny i złośliwy stosunek do współczesnej muzyki. Coś musiało być na rzeczy. I tak przesłuchałem "Flying Throuth Air" i nie pozostaje mi nic innego jak przystać do opini Mystery'ego i Kopera:

http://www.youtube.com/watch?v=D6btu54EAm0

Z czasem udało mi się poznać, więcej soundtracków od tomandandy. Sa to zazwyczaj produkcje od klasy B w dół. Zauważyłem też jedną zależność, która doskonale oddaje soundtrack do "Resident Evil: Retribution". Panowie Tom i Andy jednak potrafią coś tam tworzyć. Więcej są w stanie stworzyć naprawdę dobre kawałki. Tylko, że zazwyczaj wyglądają ich soundtracki tak: jeden, dwa super kawałki, a reszta asłuchalny underscore czy jakaś elektroniczna rąbanka. Zupełnie jakby ich proces pracy wyglądał tak: Tworzymy super fajny utwór, OK nasza praca jest tu skończona, teraz zapchajmy czymś resztę.

W sumie to pod paroma względami tomandandy kojarzą mi się być współczesnymi Goblinami i Johnem Carpenterem, którzy potrafili tworzyć świetne tematy, ale co do reszty to tak różnie wyglądało.

Dlatego też zakładam ten temat, aby udawało nam się wyciągać to co najlepsze od tomandandy. I aby też osobom z zewnątrz nie serwować niestrawnych całych soundtracków, ale wyłącznie wyborne pojedyncze dania. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: tomandandy - Temat zbiorczy dla wybranych i chętnych

#2 Post autor: Mystery » śr sty 16, 2013 17:58 pm

Wawrzyniec wszystko sprawnie streścił, więc do roboty :wink:
Mamy póki co:

1. Tokyo - Resident Evil: Afterlife
2. Flying Through the Air - Resident Evil: Retribution
3. Palmdale - The Apparition
4. Apparition Main Titles - The Apparition

I jako 5 zaproponowałbym "Charged" z Fastet:
http://www.youtube.com/watch?v=lcKQ9OYVoQg

który jest najrówniejszym albumem tomandandy jaki znam i na którym znajdziemy kilka innych wartych uwagi kawałków jak chociażby "Credits":
http://www.youtube.com/watch?v=LUlmdAKcc_8

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: tomandandy - Temat zbiorczy dla wybranych i chętnych

#3 Post autor: Koper » śr sty 16, 2013 18:11 pm

Najlepsza w postach Wawrzka jest cała ta otoczko wawrkzowo-cierpiętnicza, jaki to ja zły, albo inni nisko oceniają, a jemu się podoba. :D
Swoją Wawrzek, z tomandnady, jak chyba z wszystkim (nie licząc wynalazków z RCP) byłem od Ciebie szybszy o dobre 4 lata. :P

A co do tracków tomandandy, to jeszcze warto by dodać te króciutkie highlighty z "The Hills Have Eyes", a przynajmniej "It's Over?", choć oczywiście i to lepiej wypada w filmie jak na płycie.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: tomandandy - Temat zbiorczy dla wybranych i chętnych

#4 Post autor: Mystery » śr sty 16, 2013 18:18 pm

Tak właśnie patrzę, że tomandandy słuchałem już dawno temu, bo zrobili muzę do "The Rules Of Attraction" z jednym z najsłynniejszych filmowych montaży, któremu towarzyszy właśnie ich kawałek :)
http://www.youtube.com/watch?v=EsgcsPW34VE

Z "The Hills Have Eyes" nadawał by się nawet "Breakfast time"
http://www.youtube.com/watch?v=XnK-ncrRB8M

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: tomandandy - Temat zbiorczy dla wybranych i chętnych

#5 Post autor: Wawrzyniec » śr sty 16, 2013 19:29 pm

Koper pisze:Najlepsza w postach Wawrzka jest cała ta otoczko wawrkzowo-cierpiętnicza, jaki to ja zły, albo inni nisko oceniają, a jemu się podoba. :D
Ale gdzie w tym temacie tę całą otoczkę widzisz? I gdzie tutaj niby piszę, że jesteś zły? :?
Koper pisze:Swoją Wawrzek, z tomandnady, jak chyba z wszystkim (nie licząc wynalazków z RCP) byłem od Ciebie szybszy o dobre 4 lata. :P
Już nie przesadzajmy, że we wszystkim byleś szybszy :) A po za tym to ja właśnie zobaczyłem też Twoją recenzję "Hills Have Eyes" (i to już jakiś czas temu). I dlatego miałem trochę mniejsze obawy zjechania za założenie tego tematu.
Ale dlaczego nie chcesz wkleić jednego dwóch postów Mystery'ego w którym podaje przykłady do "The Apparition" to ja nie wiem. :?

Ciężko tylko "zdobyć" coś tych tomandandy. Np. chciałbym przesłuchać "Mean Creek", gdyż to co słyszę po fragmentach brzmi ciekawie i bardzo spokojnie jak na to z czym kojarzy mi się tomandandy:

http://www.youtube.com/watch?v=vmLHwVgCG98

Film wygląda mi na taki, w których gustuje Marek, więc może go widział i może nam coś o muzyce opowiedzieć?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: tomandandy - Temat zbiorczy dla wybranych i chętnych

#6 Post autor: Wawrzyniec » sob sty 19, 2013 22:08 pm

Utwór z "Right At Your Door", całkiem fajny:

http://www.youtube.com/watch?v=fhow0P3Yxbw

Zna ktoś całość? Czy przypadek podobny jak przy "Apparition"?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: tomandandy - Temat zbiorczy dla wybranych i chętnych

#7 Post autor: Wawrzyniec » pn sty 21, 2013 13:16 pm

Tak sobie ostatnio o tomandandy rozmawialiśmy, że poszedłem za ciosem:

http://www.filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=1409

W sumie fajnie, gdyż tak samo jak co film "Resident Evil" to inny kompozytor, tak u nas co recenzja to inny recenzent. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: tomandandy - Temat zbiorczy dla wybranych i chętnych

#8 Post autor: Templar » pn sty 21, 2013 23:06 pm

Wawrzyniec pisze:W sumie fajnie, gdyż tak samo jak co film "Resident Evil" to inny kompozytor
No przecież tomandandy zrobił dwa i bardzo możliwe, że będzie miał też trzeci :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: tomandandy - Temat zbiorczy dla wybranych i chętnych

#9 Post autor: Koper » wt sty 22, 2013 12:02 pm

A wszystko wskazuje na to, że dopóki Milla Jovovich będzie się poruszać o własnych siłach, to będą kręcić kontynuacje RE. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: tomandandy - Temat zbiorczy dla wybranych i chętnych

#10 Post autor: Wawrzyniec » wt sty 22, 2013 13:33 pm

Coś po bąkają, że podobno szósta część ma być ostatnia. Ale ja im nie wierzę. :P Według mnie Paul WS Anderson i Milla Jovovich będą kręcić tę serię tak długo jak ludzie będą chodzić do kina, a chodzą. Zresztą to jest genialna współpraca. Anderson kręci filmy, w których jego partnerka może grać, a ona sama też daje mu możliwość pracy. :)

A nawet jakby mieli uśmiercić wszystkich w ostatniej 6 części to co za problem. Michelle Rodriguez w tej serii to pobiła Seana Beana pod względem umierania na ekranie. Przy czym też ustanowiła chyba nowy rekord pod względem zmartwychwstań. :P

A tomandandy niech dalej tworzą tę muzę. Jak wspomniałem w recenzji, na soundtrack przypada zwykle jeden dobry kawałek: Mamy już "Tokyo" i "Flying Through The Air" czekamy na resztę. :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: tomandandy - Temat zbiorczy dla wybranych i chętnych

#11 Post autor: Templar » wt sty 22, 2013 13:40 pm

Przecież powiedział Anderson, że szósta część będzie ostatnim sequelem, a potem będzie robił prequele :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: tomandandy - Temat zbiorczy dla wybranych i chętnych

#12 Post autor: Koper » wt sty 22, 2013 13:57 pm

A potem zrobią Return to the Blue Lagoon: Resurrection :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: tomandandy - Temat zbiorczy dla wybranych i chętnych

#13 Post autor: Wawrzyniec » czw sty 24, 2013 13:36 pm

Słucham sobie po raz trzeci to "The Apparition" i choć tradycyjnie pierwszy i ostatni utwór są najlepsze, ale muszę przyznać, że ten cały underscore i horrorowe granie nie jest takie złe. Nie wiem czy to nie jest najlepsza i najrówniejsza praca tomandandy jak na razie. Tylko filmu jeszcze nie widziałem, aby sprawdzić jak to tam się sprawuje.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: tomandandy - Temat zbiorczy dla wybranych i chętnych

#14 Post autor: Koper » czw sty 24, 2013 13:38 pm

Jestem fanem horroru, ale ocena 4.0 na imdb skutecznie odstrasza mnie od oglądania tej potencjalnej kupy. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: tomandandy - Temat zbiorczy dla wybranych i chętnych

#15 Post autor: Wawrzyniec » czw sty 24, 2013 13:41 pm

Do takich mniej więcej produkcji właśnie tomandandy pisze muzykę. Kino od klasy B, w dół.
Ale słuchałeś tego "The Apparition"? W sumie słuchałeś "The Hills Have Eyes", a więc muzyka z horrorów nie jest Ci straszna.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ