Mychael Danna

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Mychael Danna

#1 Post autor: Adam » wt gru 25, 2012 09:56 am

Zacząłem interesować się jego scorami, po Camelocie i Pi - i mam szok. Facet jest pionierem etniki w hollywoodzkiej muzie filmowej z pełnego zdarzenia :P Co polecacie z niego? Wartościowe i najbardziej słuchalne prace? "Trochę" tej dyskografii ma (w tym te celtycko-irlandzie koncepty z braciakiem z początku lat 90, które mnie interesują na starcie), a nie mam czasu szperać za wszystkim bo dużo tego, więc może są tu jacyś specjaliści od Danny, którzy wskażą kilka konkretnych albumów, najchętniej z róznym wachlarzem brzmień? :)

Posłuchałem wczoraj The Nativity Story i mnie zmiażdżyło jaki geniusz :shock: ordered :!: Nawet Clammensen dał maksa.. Dlaczego nikt mi wcześniej o tym scorze nie powiedział?! - http://www.youtube.com/watch?v=r7W7s2-K ... u.be&t=29s
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Mychael Danna

#2 Post autor: Marek Łach » wt gru 25, 2012 11:57 am

Bardzo ładny score, to prawda! Na pewno godne poleceniav jest z takich oczywistych tytułów Little Miss Sunshine, choć ją pewnie znasz. Może jeszcze Ararat? W sumie ja też nie znam się specjalnie na tym kompozytorze. :)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Mychael Danna

#3 Post autor: Adam » wt gru 25, 2012 12:07 pm

Nie znam nic :oops: od wczoraj poza tymi wyżej to: Green Dragon ładne, choć trochę oklepane. Pierwszy celtycki album z braciakiem (A Celtic Tale: The Legend of Deirdre) też ujdzie, choć przy solowych trakach na samą cytrę można usnąć ;-)

No nic - święta są to czas zgłębiać Dannę systematycznie, liczę na pomoc Mystera 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Mychael Danna

#4 Post autor: Mystery » wt gru 25, 2012 12:14 pm

Z egzotyki Ararat, Exotica czy Kama Sutra powinny pójść na pierwszy plan. Z ostatnich prac spodobało się nawet całkiem pominięte w swoim czasie "The Time Traveler's Wife", ładne, liryczne granie, ale jakoś szczególnie tego nie polecam, ale można sobie obadać tą kompozycję :)
http://www.youtube.com/watch?v=oUaHqAFC8IQ

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Mychael Danna

#5 Post autor: Adam » wt gru 25, 2012 12:20 pm

:) coś mi się zdaje że za dużo tu pomocy nie dostanę :P ehhh wszędzie tylko Hansu, Brajan, Desplat i Dżon ;-) w ogóle liczyłem, że filmmusic (Koprowe recki nie-mainstreamu?) mi pomoże a tu nawet biografii Danny nie macie - fail :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Mychael Danna

#6 Post autor: kiedyśgrześ » wt gru 25, 2012 12:21 pm

Zestaw Little Miss Sunshine, piszę zestaw, bo tam równie istotne songi Dzievoczki, czy jak to się nazywa, są, to ABSOLUTNYMEGAKULT :!: Nativity Story to można dziś łyknąć za 2–3 GBP, jak ktoś nie ma powinien nabyć choćby na gustowną podstawkę pod piwo :P ja tak zrobiłem :P Mam jeszcze Water, ale średnio mi te Indie z Rahmanem wchodzą :P i Kama Sutra, ale chyba jeszcze nawet nie słuchałem :P

To jest bardzo ładna rzecz, ale znam muzykę tylko z filmu (isolated score na amerykańskim wydaniu)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Mychael Danna

#7 Post autor: Adam » wt gru 25, 2012 12:22 pm

aha i Maras - kolejny request :D Boże Narodzenie dziś, a recki Nativity Story ni macie :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Mychael Danna

#8 Post autor: Koper » wt gru 25, 2012 13:33 pm

Ja tam też Dannę średnio znam. Słuchałem paru scorów, nawet ładne, ale jakoś mi się w pamięć nie wryły, jedynie ten kultowy temacik ze "Świętych z Bostonu": http://www.youtube.com/watch?hl=pl&v=1TezgCpPuys&gl=PL
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Mychael Danna

#9 Post autor: Adam » wt gru 25, 2012 13:34 pm

tylko że to ten drugi Danna :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Mychael Danna

#10 Post autor: Koper » wt gru 25, 2012 13:38 pm

a widzisz - nawet ich nie rozróżniam. Jak Mroczków albo Kaczyńskich. ;) :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Mychael Danna

#11 Post autor: Adam » wt gru 25, 2012 13:43 pm

kiedyśgrześ pisze:To jest bardzo ładna rzecz, ale znam muzykę tylko z filmu (isolated score na amerykańskim wydaniu)

Obrazek
zacząłem słuchać i odpada - połowa płyty to piosenki pościelówki jakiejś Sary Polley i Danny (podrabiają O'Connorową z początków kariery :P )

Ararat zbyt etniczny, wolę Green Dragona, choć w nim jest etnika dalekowschodnia, a nie indyjska/armeńska jak w Araracie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Mychael Danna

#12 Post autor: kiedyśgrześ » wt gru 25, 2012 13:57 pm

No pisałem, że płyty nie znam, w filmie na końcu jest śliczny motyw native-indiański, bardzo mi się to podobało :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Mychael Danna

#13 Post autor: Adam » wt gru 25, 2012 14:00 pm

phi, takich motywów w jego starych pracach jest na pęczki :) słabe to Hereafter serio w porównaniu do innych.

ja teraz lecę z drugim irlandzkim albumem braciaków:

Obrazek

o wiele lepszy niż pierwszy - są gregoriańskie chóry i wokalizy a'la Loreena MakKermit ;-)
4 pierwsze traki wystarczy obczaić:

http://www.amazon.com/A-Celtic-Romance/ ... ng_title_0

miazga :!: będzie ordered raczej, tylko muszę 2 raz posłuchać 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Mychael Danna

#14 Post autor: Kaonashi » wt gru 25, 2012 14:18 pm

To jest porządny M. Danna http://www.youtube.com/watch?v=EftIzEONrXA 8)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Mychael Danna

#15 Post autor: Adam » wt gru 25, 2012 14:19 pm

e tam :P ja chce coś odmiennego, a nie standardowe animacje jakich pełno :)
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ