John Williams

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: John Williams

#5416 Post autor: Mystery » ndz wrz 11, 2022 17:24 pm

Może też być dużo piosenek z epoki, ale film trwa 2.5 godziny, także i miejsca dla Williamsa powinno wystarczyć :wink:

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: John Williams

#5417 Post autor: Wojteł » ndz wrz 11, 2022 20:09 pm

Ciekawe, jakie będzie oficjalne polskie tłumaczenie. Proponuję Fabularze\Bajarze\Bajdurzarze. Jeśli ktoś z Universalu to czyta, na priw mogę wysłać numer konta.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: John Williams

#5418 Post autor: Wawrzyniec » ndz wrz 11, 2022 21:40 pm

Wojteł pisze:
ndz wrz 11, 2022 20:09 pm
Ciekawe, jakie będzie oficjalne polskie tłumaczenie. Proponuję Fabularze\Bajarze\Bajdurzarze.
Może Korwiniści?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: John Williams

#5419 Post autor: Wawrzyniec » pn wrz 12, 2022 14:03 pm

Wojteł pisze:
sob wrz 03, 2022 16:25 pm
Plus są tam elementy motywu Marion – chyba, że się okaże, że to ich drugie dziecko, albo Shia zmienił płeć między filmami :P
Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: John Williams

#5420 Post autor: Koper » pn wrz 12, 2022 17:08 pm

Aha... Swoją drogą przypomina mi się ta scena z "Airplane II", a dokładniej tamten plakat w tle:

Obrazek

Tutaj też twórcy nie wiedzą kiedy odpuścić kontynuacje ze starzejącym się bohaterem. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: John Williams

#5421 Post autor: lis23 » śr wrz 14, 2022 09:07 am

Wiadomo już, że postać dla której Williams napisał temat jest
Spoiler:
:

https://naekranie.pl/aktualnosci/indian ... 1663135434

Ponoć tak ma wyglądać fabuła ale jest to wpis z komentarzy:
Spoiler:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: John Williams

#5422 Post autor: Michał Turkowski » śr wrz 14, 2022 12:43 pm

lis23 pisze:
śr wrz 14, 2022 09:07 am
y:
Spoiler:

Ten opis fabuły to z pewnością fake i czyjś wymysł.
Gdyby zrobili coś takiego (to nadpisanie historii) to byłby to chyba największy kretynizm w historii kina.
I sam Ford na bank by nie zgodził się na coś takiego ani tym bardziej Spielberg.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: John Williams

#5423 Post autor: kiedyśgrześ » śr wrz 14, 2022 12:58 pm

fake, nie fake, w Doktorze Who plus minus zrobili to samo, zmienili całą genezę postaci na lepiej pasującą do lewackiego uniwersum,
wg plotek w The Flash tak się pozbywają supermana, nie było go, podobno to im najbardziej nawala na pokazach, może zmienią

w Indianie też jest manipulowanie czasem jako plot, są możliwości
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: John Williams

#5424 Post autor: lis23 » śr wrz 14, 2022 13:05 pm

O co Ci w ogóle chodzi z tym całym "lewactwem"?
Nie Możesz się obejść bez politycznych wtrętów? ... :|

Wiadomo, że Indy nie zginie bo taka była umowa pomiędzy Fordem a Disneyem, ostatnio mówili też, że Indiana Jones to tylko Harrison Ford.
Moim zdaniem, powinni pokusić się o reebot lub prequele z innym aktorem ale po porażce 'Solo" chyba bardzo się tego boją + wielki strach z recastingiem w MCU.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: John Williams

#5425 Post autor: kiedyśgrześ » śr wrz 14, 2022 13:40 pm

lis23 pisze:
śr wrz 14, 2022 13:05 pm
O co Ci w ogóle chodzi z tym całym "lewactwem"?
Nie Możesz się obejść bez politycznych wtrętów? ... :|
ja mogę, ale żydokom (to określenie się podoba :?: hollywood, akurat pasuje :D ) produkujący dla Ciebie „rozrywkę” najwyraźniej nie
lis23 pisze:
śr wrz 14, 2022 13:05 pm
Wiadomo, że Indy nie zginie bo taka była umowa pomiędzy Fordem a Disneyem, ostatnio mówili też, że Indiana Jones to tylko Harrison Ford.

nie masz pojęcia jaka między kim, a kim była umowa, to nie jest przeznaczona dla Ciebie wiedza, Ty, jak my wszyscy, dostajesz tylko "impuls" propagandowo/reklamowy
Obrazek

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: John Williams

#5426 Post autor: qnebra » śr wrz 14, 2022 14:43 pm

Najgorsze, że ten opis może być prawdziwy, tylko jesteśmy na etapie wyparcia, twierdząc że to zbyt głupie i nikt normalny się na to nie zgodzi. To samo mówiono o przeciekach SW epizod IX i GoT sezon 8, a okazywały się być prawdziwe.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: John Williams

#5427 Post autor: lis23 » śr wrz 14, 2022 15:05 pm

kiedyśgrześ pisze:
śr wrz 14, 2022 13:40 pm

ja mogę, ale żydokom (to określenie się podoba :?: hollywood, akurat pasuje :D ) produkujący dla Ciebie „rozrywkę” najwyraźniej nie

nie masz pojęcia jaka między kim, a kim była umowa, to nie jest przeznaczona dla Ciebie wiedza, Ty, jak my wszyscy, dostajesz tylko "impuls" propagandowo/reklamowy
Tylko co to ma wspólnego z filmem o Indiana Jonesie i z Jego postacią ogólnie?
Chodzi o obecność kobiety w filmie? Lara Croft też jest lewacka? Może nie, bo ma duże cycki? ;)
Przypominają mi się głupie posty prawicowców:
Co złego jest w silnych kobietach? To oxymoron, one nie istnieją, a
niezależne są do momentu aż coś je przerasta i wtedy wołają mężczyznę na
pomoc. Poza tym ja jako facet nie pozwolę sobie, żeby kobieta mną
rządziła, bo nie tak zostaliśmy „zaprojektowani” przez naturę.
To z YT, było tego więcej ale szkoda czasu żeby to w ogóle komentować ;) Wychodzi na to, że "prawdziwy", prawicowy mężczyzna najbardziej boi się silnych kobiet a skoro tak, to z jego męskością jest coś nie tak ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: John Williams

#5428 Post autor: kiedyśgrześ » śr wrz 14, 2022 17:30 pm

wg Morgan Stanley (bank inwestycyjny) jakieś 40% kobiet w USA, w wieku reprodukcyjnym to tzw. singielki, do 2030 roku to ma być 45%, szczęśliwie pracują, zakupy robią, czynsz płacą, czyli KORPORACJA zadowolona, kolektor podatków również, problem z systemem emerytalnym, twarde niezależne kobiety i z wykształceniem za mało dzieci rodzą, bądź wcale, lubią koty i studiować lubią jakieś dyrdymały, pieluch nie lubią, nie ma jak pokoleń zastąpić, szczęśliwie można ludzi zaimportować, populację podmienić na nieco ciemniejszą, zależy od geografii w sumie, jakie to ma znaczenie dla KORPORACJI kto w niej pracuje, podmieni się małą syrenkę na czarną syrenkę na ten przykład i już nikt nie będzie pamiętał, ze kiedyś było inaczej, kto inny tu mieszkał, byle się saldo na końcu zgadzało :)

teraz, co to wszystko ma wspólnego z tym, że w każdym filmie zastępuje się aspirujący archetyp męski, nieistniejącą żeńską fantazją, albo przedstawiciela rasy odchodzącej, przedstawicielem rasy przychodzącej, no nie wiem
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: John Williams

#5429 Post autor: lis23 » śr wrz 14, 2022 18:17 pm

Pierdzielisz bzdury.
Też nie mam rodziny i nie zamierzam jej mieć. Każdy ma wolny wybór, nie ma przymusu rodzić dzieci, wchodzić w związek małżeński. Młodzi, prawicowi katolicy też coraz mniej dzieci rodzą i coraz rzadziej chodzą do kościoła, też są lewakami?
teraz, co to wszystko ma wspólnego z tym, że w każdym filmie zastępuje się aspirujący archetyp męski, nieistniejącą żeńską fantazją, albo przedstawiciela rasy odchodzącej, przedstawicielem rasy przychodzącej, no nie wiem
A gdzie w tej przytoczonej "Małej Syrence" Masz zastępowanie "męskiego archetypu" tą "nieistniejącą fantazją"? Tutaj mamy tylko zmianę koloru skóry, żeby dzieci wiedziały, że świat nie składa się z samych białych. Zresztą, Disney jest jedyny? W nowym "Batmanie" Masz czarnoskórego Gordona i Catwoman - był jakiś tam płacz ale film wyszedł, przyjął się i rozeszło się.

Ja wśród rodzinnych prawicowych radykałów mam osobę, która chwali Hitlera za próbę 'wytępienia" całego narodu Żydowskiego - nie byłoby wtedy ani Spielberga, ani tym bardziej Indiany Jonesa.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 942
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: John Williams

#5430 Post autor: dougan » śr wrz 14, 2022 20:11 pm

Najlepiej o istnieniu czarnych ludzi dzieci przekonają się oglądając film o nieistniejącej syrence w nieistniejącym świecie fantasy.
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

ODPOWIEDZ