John Williams

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: John Williams

#5521 Post autor: lis23 » sob gru 03, 2022 15:59 pm

Bond to postać literacka a filmy z Craigiem sięgnęły po pierwszą powieść z tym bohaterem, czyli wróciły do źródła.
Indiana Jones to oryginalna marka, podobnie jak Star Wars, Star Trek czy Avatar ale jak i te pozostałe bazuje na innych dziełach, książkach, komiksach, filmach, serialach, itp. Jones nie był pierwszy i nie będzie ostatnim bohaterem w tym stylu.
Każdy film jest robiony dla kasy, nie oszukujmy się, nikt nie robi drogich filmów z dobroci serca, Disney przynajmniej nie kasuje filmów, żeby je sobie odpisać od podatku ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 942
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: John Williams

#5522 Post autor: dougan » sob gru 03, 2022 18:05 pm

Nie, on kasuje filmy bo "różnice artystyczne" albo "przechodzimy na streaming", przynajmniej w przypadku Lucasfilmu :P
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: John Williams

#5523 Post autor: Koper » sob gru 03, 2022 20:48 pm

lis23 pisze:
sob gru 03, 2022 15:59 pm
Bond to postać literacka a filmy z Craigiem sięgnęły po pierwszą powieść z tym bohaterem, czyli wróciły do źródła.
Indiana Jones to oryginalna marka, podobnie jak Star Wars, Star Trek czy Avatar ale jak i te pozostałe bazuje na innych dziełach, książkach, komiksach, filmach, serialach, itp. Jones nie był pierwszy i nie będzie ostatnim bohaterem w tym stylu.
Tzn. w jakim stylu? W bohaterze/aktorze eksploatowanym na siłę mimo 70 czy 80 lat na karku?
To już Stallone nawet jak męczy tego Rocky'ego dalej to rzuca go nieco na drugi plan i robi z niego trenera dla młodego Creeda.
lis23 pisze:
sob gru 03, 2022 15:59 pm
Każdy film jest robiony dla kasy, nie oszukujmy się, nikt nie robi drogich filmów z dobroci serca, Disney przynajmniej nie kasuje filmów, żeby je sobie odpisać od podatku ;)
Nie każdy. I zdecydowanie nie każdy jest robiony TYLKO dla kasy, jak te disneyowskie remaki.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: John Williams

#5524 Post autor: lis23 » pn gru 05, 2022 20:05 pm

dougan pisze:
sob gru 03, 2022 18:05 pm
Nie, on kasuje filmy bo "różnice artystyczne" albo "przechodzimy na streaming", przynajmniej w przypadku Lucasfilmu :P
Był jakiś nakręcony film, który poszedł do kasacji? Ja pamiętam tylko "Mouse Guard", które skasowali na dwa tygodnie przed rozpoczęciem zdjęć.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: John Williams

#5525 Post autor: Wawrzyniec » śr gru 07, 2022 18:34 pm

Chciałem znaleźć tę Tweety Jamesa Mangolda,gdzie zaprzecza on tym plotkom. I wpisałem "Indiana Jones James Mangold Twitter" w wyszukiwarce... Rety, nie wiedziałem, że wyskoczy mi aż tyle twittów Mangolda i przepychanek słownych, gdzie między innym osobom krytykującym zarzuca, że mieszkają na strychu.

Ale tutaj ten ważniejszy Tweet:

https://images.app.goo.gl/8XpcCJqCTYUnhJ1v6
“One more time. No one is ‘taking over’ or replacing Indy or donning his hat, nor is he being ‘erased’ through some contrivance,” a frustrated Mangold wrote in a Twitter thread. “And he never was, not in any cut or script — but trolls will troll — that’s how they get their clicks.”

“The difference between trolling a-holes and everyone else is they [are] trying to make [money] off your feelings about other films and culture war politics,” Mangold continued. “They push controversial guesses as coming from ‘sources’ to gin up clicks. Let it go.”
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: John Williams

#5526 Post autor: Adam » wt gru 13, 2022 13:09 pm

Widzę, po fotach, że John jest już tak zajebisty, że nawet koszuli na koncert nie założył, tylko na swojego ukochanego golfa marynarę ubrał łaskawie :D
Ależ piękna ta opera wewnątrz :cry:
Totalne chamstwo z tymi biletami na próbę - gdybym wiedział, że to tak będzie wyglądać, to bym pojechał, bo połączenie akurat było. Poniedziałek mi nie pasował z powodów zawodowych.
Po zdjęciach z tej próby widzę, że tam pół sali to byli dziadkowie +50 nawet. Także ściema totalna z tym "tylko do 30 lat". Już tam ludzie cisną im komenty na fejsie.
No ale to makaroniarze....
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 942
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: John Williams

#5527 Post autor: dougan » wt gru 13, 2022 22:09 pm

Z konferencji prasowej w Mediolanie.
“You can’t say no to Steven. I promised myself that INDIANA JONES AND THE DIAL OF DESTINY would be my last score, but he’s already talking to me about a new film and a graphic novel, we’ll see."
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: John Williams

#5528 Post autor: kiedyśgrześ » wt gru 13, 2022 23:31 pm

Wawrzyniec pisze:
śr gru 07, 2022 18:34 pm
Chciałem znaleźć tę Tweety Jamesa Mangolda,gdzie zaprzecza on tym plotkom. I wpisałem "Indiana Jones James Mangold Twitter" w wyszukiwarce... Rety, nie wiedziałem, że wyskoczy mi aż tyle twittów Mangolda i przepychanek słownych, gdzie między innym osobom krytykującym zarzuca, że mieszkają na strychu.

Ale tutaj ten ważniejszy Tweet:

https://images.app.goo.gl/8XpcCJqCTYUnhJ1v6
“One more time. No one is ‘taking over’ or replacing Indy or donning his hat, nor is he being ‘erased’ through some contrivance,” a frustrated Mangold wrote in a Twitter thread. “And he never was, not in any cut or script — but trolls will troll — that’s how they get their clicks.”

“The difference between trolling a-holes and everyone else is they [are] trying to make [money] off your feelings about other films and culture war politics,” Mangold continued. “They push controversial guesses as coming from ‘sources’ to gin up clicks. Let it go.”
John Williams 12 12 2022 pisze:...so we have just about completed the film or we have maybe another ending shoot into record maybe in a couple weeks...
courtesy of Doomcock, future ruler of the earth :D
Obrazek

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: John Williams

#5529 Post autor: qnebra » śr gru 14, 2022 00:25 am

Oglądałem ten filmik. Jest to nadzieja, poparta wypowiedzią Johna o tym, że robi muzykę do kolejnej wersji zakończenia, że nie będzie ono spieprzone, a jego (Doomcocka) przecieki o wymazaniu Indiany są fałszywe.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: John Williams

#5530 Post autor: Wojteł » pt gru 16, 2022 00:31 am

Adam pisze:
wt gru 13, 2022 13:09 pm
Widzę, po fotach, że John jest już tak zajebisty, że nawet koszuli na koncert nie założył, tylko na swojego ukochanego golfa marynarę ubrał łaskawie :D
Ależ piękna ta opera wewnątrz :cry:
Totalne chamstwo z tymi biletami na próbę - gdybym wiedział, że to tak będzie wyglądać, to bym pojechał, bo połączenie akurat było. Poniedziałek mi nie pasował z powodów zawodowych.
Po zdjęciach z tej próby widzę, że tam pół sali to byli dziadkowie +50 nawet. Także ściema totalna z tym "tylko do 30 lat". Już tam ludzie cisną im komenty na fejsie.
No ale to makaroniarze....
Nie wiem, czy część nie była z dziećmi i weszła jako opiekunowie, bo były tam małe bajtle na sali.

Koncert super, a jeszcze John i muzycy nam pomachali, bo zabrałem takie małe miecze świetlne i je wyciągnęliśmy po Gwiezdnych Wojnach - trochę to głupie, ale sam John i muzycy wydawali na ucieszonych, fotograf La Scali też :p

Więc pewnie opiszę później. Program to głównie powtórka z Berlina, i miałem wrażenie, że John trochę z grzeczności ten koncert zalicza, ale i tak przeżycie niesamowite. Plus zobaczyłem go w jego legendarnym czarnym golfie i starych reebokach - mogę umierać :D
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: John Williams

#5531 Post autor: Wojteł » wt gru 20, 2022 22:23 pm

Widzę, że Mangold dalej zaprzecza, jakoby mieli kręcić nowe zakończenie czy inne dokrętki i mówi coś o internetowych trollach. Spoko, że sam Papa John mówił na koncercie, że kręcą nowe zakończenie :roll:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: John Williams

#5532 Post autor: Pawel P. » wt gru 20, 2022 23:12 pm

Wojteł pisze:
pt gru 16, 2022 00:31 am
Program to głównie powtórka z Berlina, i miałem wrażenie, że John trochę z grzeczności ten koncert zalicza, ale i tak przeżycie niesamowite. Plus zobaczyłem go w jego legendarnym czarnym golfie i starych reebokach - mogę umierać :D
Wspomniałeś o tej grzeczności już w La Scali, ja absolutnie takiego wrażenia nie miałem. Czuło się, że to dla niego wielkie przeżycie, wystąpić w tej sali, świątyni muzyki, mekce opery – nawet z orkiestrą, która nie do końca czuję taką muzykę. Co do programu, jeśli zdecyduje się np. na koncert z London Symphony Orchestra, to faktycznie przydałoby się więcej zmian, zwłaszcza gdyby koncert był filmowany.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: John Williams

#5533 Post autor: Wojteł » wt gru 20, 2022 23:35 pm

A czy czułeś tam przypadkiem świeżość, moc, masę pomysłów i dobrej zabawy? :wink:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: John Williams

#5534 Post autor: Wawrzyniec » śr gru 21, 2022 00:07 am

Wojteł pisze:
wt gru 20, 2022 23:35 pm
A czy czułeś tam przypadkiem świeżość, moc, masę pomysłów i dobrej zabawy? :wink:
Trudno powiedzieć, ale za to w pierwszym rzędzie bardzo dobrze słyszałem co powiedział na temat piątego Indiany Jonesa i zakończenia, które muszą jeszcze nowe nakręcić.

I tutaj muszę napisać, że ten cały James Mangold to naprawdę ma tupet! Nie dość, że John Williams komponuje mu muzykę do jego filmu, to ten w podziękowaniu nazywa go trollem!
Byłem na koncercie Johna Williamsa w Mediolanie i to w pierwszym rzędzie. To byłem z metr, czy dwa oddalony od Johna Williamsa i dokładnie słyszałem jak mówił, że kręcą nowe zakończenie dla Indiany Jonesa 5! ...
Ale mnie to zezłościło! i to nie jest pierwszy taki przypadek z Disney' Lucasfilm In Name Only. Przy The Last Jedi, Rian Johnson olał "spoting session" z Johnem Williamsem, a teraz James Mangold nazywa go trollem. Oczywiście to moje domysły, ale uważam, że Steven Spielberg i George Lucas tak z Johnem Williamsem nie postępowali.
Ja wiem, że idą święta i tak dalej, ale są jakieś granice. I nikt tak bezpodstawnie nie będzie obrażał mojego ukochanego kompozytora! Dobra, dajcie mi namiary na tego Mangolda, to sobie poćwiczę na nim kontrapunkty, tak że zacznie wreszcie operować ciszą!
#JusticeForJohnWilliams #JohnWilliamsDidNothingWrong #StopBullyingJohnWilliams

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: John Williams

#5535 Post autor: Wojteł » śr gru 21, 2022 01:11 am

Tymczasem John Williams 5 sekund po rzuceniu tym tekstem i wyjściu z Lascalli:

Obrazek
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

ODPOWIEDZ