Ennio Morricone

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ennio Morricone

#1651 Post autor: Adam » czw gru 23, 2021 09:17 am

Wyszedł nowy, długi trailer do "Ennia" :

https://www.comingsoon.it/cinema/news/e ... e/n133225/

Ciekawe czy premiera w naszych kinach dalej dopiero wiosną....
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Ennio Morricone

#1652 Post autor: Koper » ndz gru 26, 2021 12:12 pm

że Hans w tym się pojawi, to czytałem, ale i Big John się załapał. :o
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ennio Morricone

#1653 Post autor: Wawrzyniec » ndz gru 26, 2021 12:20 pm

No brawo, brawo! Hans jedynie ubolewa, że na razie nic nie wiadomo o amerykańskiej premierze.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 942
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Ennio Morricone

#1654 Post autor: dougan » sob sty 22, 2022 16:39 pm

"Ennio" u nas od 8 kwietnia, dystrybuuje Best Film.
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ennio Morricone

#1655 Post autor: Wawrzyniec » pn sty 24, 2022 02:08 am

A niemiecka premiera to 22. Grudnia 2022 :shock: :roll: Ech, czemu tyle czekania? :/

Obrazek

Hans mi odpisał, że na rzecz tego dokumentu spędził cały dzień z Tornatore, a więc jestem ciekaw jakie tam opinie zebrał on od Hansa i Johna.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ennio Morricone

#1656 Post autor: Adam » pn sty 24, 2022 07:47 am

Skończy się na tym że z wypowiedzi zostanie 15 sekund w efekcie końcowym. Większość nagrywano specjalnie na tę okazje, z tego co pisano w mediach i dlatego produkcja trwała 4 lata żeby się dało spotkać z tymi ludźmi.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Ennio Morricone

#1657 Post autor: Koper » pn sty 24, 2022 23:06 pm

Tak czy siak... niewiele filmów może się poszczycić większymi nazwiskami w obsadzie. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ennio Morricone

#1658 Post autor: Wawrzyniec » pt sty 28, 2022 19:45 pm

Włoski zwiastun, gdzie Hans i John pojawiają się na dwie sekundy:

youtu.be/KXoO8nOcAxw
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ennio Morricone

#1659 Post autor: Adam » śr lut 02, 2022 15:47 pm

Fanboj Putina już ma

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 942
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Ennio Morricone

#1660 Post autor: dougan » pt kwie 22, 2022 17:03 pm

Film już w internetowym sklepiku, a tu widzę premiera w Polsce co chwilę przesuwana.
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ennio Morricone

#1661 Post autor: Wawrzyniec » pt kwie 22, 2022 18:21 pm

Wolałbym to zobaczyć w kinie, ale niestety na razie też w Berlinie cisza. :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ennio Morricone

#1662 Post autor: Adam » pt kwie 22, 2022 20:34 pm

premiera w kinach w PL dopiero w... środku wakacji :lol:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ennio Morricone

#1663 Post autor: Adam » ndz kwie 24, 2022 12:41 pm

Obejrzałem ten dokument no i niestety srogo się zawiodłem. To nie jest świetny międzynarodowy dokument, bo przede wszystkim widać, że jest zrobiony przez Włocha dla Włochów i jak się okazało przez uznanego reżysera, który o dokumencie ma małe pojęcie.

Z 2,5-godzinnego filmu przez aż 40 (sic!) pierwszych minut filmu (do czasu pierwszej wzmianki o debiucie filmowym) jest w kółko wałkowana kariera Ennia jako aranżera dziesiątek piosenek w latach 50 (których dziś nikt poza babciami we Włoszech nie zna). Wypowiadają się anonimowi dla świata w większości żyjący jeszcze ich wykonawcy, realizatorzy, czy muzycy sesyjni.. W całym dokumencie zagraniczne gwiazdy wypominają się mega zdawkowo, w bardzo krótkich zdaniach, a część wszystko powiedziała w trailerze.. Clint mówi 2 zdania. Williams, Quincy i lider Metalliki ze 4. Mychael Danna i Springsteen z 5. Zimmer z 10 (10 zdań z całego dnia spędzonego z reżyserem, jak Wawrzyniec wyżej napisał, serio ?!).. Przez pół dokumentu za to nie wiedzieć czemu wypowiadają się ciągle Pat Metheny, Nicola Piovani oraz ten koleś co napisał z Enniem jego biografię ostatnią. Tej trójki jest zdecydowanie najwięcej (poza włoskimi solistami sprzed lat w pierwszej połowie filmu). Idąc dalej z minusami - dokument skupia się na filmowej twórczości Ennia praktycznie tylko włoskiej. Z zagranicznych filmów - poza Leone - są wspomnienia tylko o: Misji, Days Of Heaven, Nietykalnych, U-Turn i Heatful Eight. Tyle. 5 tytułów. WTF ja się pytam. Z zagranicznych reżyserów jedno zdanie mówi Levinson, z 5 mówi Stone i najwięcej, bo z 10 - Tarantino. Tyle. WTF po raz drugi.

Cały dokument ma taką konstrukcję, że wyświetlają fragment włoskiej produkcji (w 90% jak już wspomniałem włoskich) i Ennio mówi parę zdań o tym i nuci temat. A potem jest wstawka reżysera lub solisty/realizatora danego projektu. Boring. Generalnie dokument mówi o tym, że Ennio był włochem, robił wszystko we włoszech i dla włochów, i zrobił poza tym 5 filmów w USA i dostał dwa Oscary od złych amerykanów którzy nigdy go nie traktowali powaznie.

Nad czym ten Tarnatore tyle pracował i po co tyle przekładał jego premierę to nie mam pojęcia... Tu prawie nic nie ma spoza jego podwórka. Warto obejrzeć tylko dla fajnych wspomnień i wzruszeń Ennia przed kamerą w jego własnym fotelu. Cała reszta na przewijaniu. Szkoda.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Ennio Morricone

#1664 Post autor: Koper » ndz kwie 24, 2022 18:33 pm

Przecież 80% filmów zrobił we Włoszech, to czemu proporcje w dokumencie miałyby być odwrotnie? No a te piosenki które aranżował to była ważna część jego kariery muzycznej, na tym wypłynął i tamte pomysły później wykorzystywał w scorach, więc raczej logiczne, że poświęcili temu, jak i jego edukacji muzycznej, czy jego pracom koncertowym trochę czasu. Nie wiem czego Ty byś chciał, żeby Hans i różni celebryci gadali przez 2h o tym jak cenią Morricone? Bo to miała być niejako biografia a nie wywiady ze znanymi ludźmi, którzy znali Ennio. OK, może parę rzeczy było za dużo, parę za mało (nigdy wszystkim nie dogodzisz), ale akurat że z tego filmu można się dowiedzieć czegoś choćby o zapomnianych dziś piosenkach, w których Ennio maczał palce czy jakiś mniej znanych filmach, to dla mnie na plus. Bo co mi z tego, że jakaś sława powie, że muzyka Ennio jest super. Tyle to ja wiem. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ennio Morricone

#1665 Post autor: Adam » ndz kwie 24, 2022 21:03 pm

Gusta są różne.
Mi się nie podobało poza wypowiedziami Ennia.
Na pewno nie jest to przekrojowy dokument.
Tyle.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ