Ennio Morricone

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ennio Morricone

#1396 Post autor: Pawel P. » pn lip 06, 2020 15:14 pm

Wawrzyniec pisze:
pn lip 06, 2020 14:29 pm
Strasznie jestem Tą smutną wiadomością zdewastowany tak, że pewnie nic mądrego nie napiszę, a nawet pewnie lepiej, abym pisał jak najmniej. Najgorsze, że bardzo źle spałem tej nocy i śniły mi się dość dziwne i niepokojące obrazy więdnących róż. Obudziłem się i taką otrzymałem wiadomość na dzień dobry...
To ja też się podzielę... Śniło mi się dzisiaj w nocy, że przeniosłem się 10 lat w przyszłość, gdzie m.in. oglądałem koncert Metalliki i spotkałem Dona Johnsona (WTF). Całkiem nieźle się trzymał. W pewnym momencie spytałem go, czy John Williams jeszcze żyje. Odpowiedział, że niestety nie, a ja to przyjąłem ze zrozumieniem, bo spodziewałem się takiej odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ennio Morricone

#1397 Post autor: Adam » pn lip 06, 2020 15:21 pm

Pawel P. pisze:
pn lip 06, 2020 15:14 pm
Dona Johnsona (WTF).
Crockett <3
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ennio Morricone

#1398 Post autor: Pawel P. » pn lip 06, 2020 15:24 pm

“Dear Maestro unfortunately we never had the chance to meet and to have a conversation. Today I am going to tell you what I had in my heart but I never had the opportunity to express it to you. I always wanted to tell you when I heard from the very first time your music that I immediately understood your immense talent, your sense of melody and your innate capacity to touch directly with your music the soul of the people. And I have to thank you for that. I am sure that by now you travel to the place where harmony and music were born. And I hope that this makes you very content.

Farewell,”

Vangelis

http://elsew.com/data/latest.htm

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ennio Morricone

#1399 Post autor: Adam » pn lip 06, 2020 15:26 pm

ciekawe czemu tego nie ma na jego oficjalnym fb
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ennio Morricone

#1400 Post autor: Pawel P. » pn lip 06, 2020 15:40 pm

Adam pisze:
pn lip 06, 2020 15:26 pm
ciekawe czemu tego nie ma na jego oficjalnym fb
To masz na myśli? https://www.facebook.com/VangelisOfficial/

Pewnie dlatego:
Page for Evangelos Odysseas Papathanassiou aka VANGELIS (Please note this page is run by Universal Music Group and not Vangelis himself).

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ennio Morricone

#1401 Post autor: Adam » pn lip 06, 2020 16:07 pm

Ennio... sam napisał swój nekrolog, który dziś pojawił się we włoskich mediach:

Io Ennio Morricone sono morto, lo annuncio così a tutti gli amici che mi sono stati sempre vicino ed anche a quelli un po' lontani che saluto con grande affetto.
C'è solo una ragione che mi spinge a salutare tutti così e ad avere un funerale in forma privata: non voglio disturbare nessuno.


po ang -

I, Ennio Morricone, am dead. So I announce it to all the close friends that always supported me, and also to the faraway friends, which I salute with great affection.
Thare's only one reason that brings me to say goodbye in this way, and also to require a strictly private funeral: I do not want to bother anybody.

Czyli do końca był świadomy, tak jak prawnik podał do agencji prasowych :(
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ennio Morricone

#1402 Post autor: Pawel P. » pn lip 06, 2020 16:39 pm

Pełna wersja

“I, Ennio Morricone, am dead.

So I announce it to all the friends who have always been close to me and also to those who are a little far away, whom I greet with great affection. Impossible to name them all.

But a special memory is for Peppuccio and Roberta, fraternal friends very present in the last years of our life.

There is only one reason that prompts me to greet everyone like this and to have a funeral in private form: I don't want to disturb you.

I warmly greet Ines, Laura, Sara, Enzo and Norbert for sharing a large part of my life with me and my family.

I want to remember with love my sisters Adriana, Maria and Franca and their loved ones and to let them know how much I loved them.

A full intense and profound greeting to my children, Marco, Alessandra, Andrea and Giovanni, my daughter-in-law Monica, and to my grandchildren Francesca, Valentina, Francesco and Luca.

I hope they understand how much I loved them.

Last but not least (Maria). I renew to you the extraordinary love that has held us together and that I am sorry to abandon.

To you the most painful farewell. "

https://tg24.sky.it/spettacolo/musica/2 ... -morricone

Arthur.Flowerkis

Re: Ennio Morricone

#1403 Post autor: Arthur.Flowerkis » pn lip 06, 2020 17:02 pm

Ancora qui, ancora tu...


youtu.be/4IdBEUMfg2k

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Ennio Morricone

#1404 Post autor: Paweł Stroiński » pn lip 06, 2020 17:03 pm

Adam pisze:
pn lip 06, 2020 16:07 pm
Ennio... sam napisał swój nekrolog, który dziś pojawił się we włoskich mediach:

Io Ennio Morricone sono morto, lo annuncio così a tutti gli amici che mi sono stati sempre vicino ed anche a quelli un po' lontani che saluto con grande affetto.
C'è solo una ragione che mi spinge a salutare tutti così e ad avere un funerale in forma privata: non voglio disturbare nessuno.


po ang -

I, Ennio Morricone, am dead. So I announce it to all the close friends that always supported me, and also to the faraway friends, which I salute with great affection.
Thare's only one reason that brings me to say goodbye in this way, and also to require a strictly private funeral: I do not want to bother anybody.

Czyli do końca był świadomy, tak jak prawnik podał do agencji prasowych :(
Prawnik twierdzi, że napisał to zaraz przed upadkiem.

Sławomir Ruczkowski
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 20
Rejestracja: wt wrz 24, 2019 15:56 pm

Re: Ennio Morricone

#1405 Post autor: Sławomir Ruczkowski » pn lip 06, 2020 17:29 pm

Naprawdę mi smutno...

Taki post zamieściłem na Facebook:
Dzisiaj bardzo smutny dzień dla fanów muzyki filmowej. Nie może być inaczej i w takim dniu warto znaleźć chwilkę czasu i posłuchać trochę twórczości wielkiego kompozytora.
Chciałem przedstawić chyba mało znane wykonanie jednego ze słynnych utworów, które skomponował wspaniały włoski kompozytor jakim był Ennio Morricone. Utwór z filmu Misja genialnie wykonuje Jan Werner Danielsen. Niestety już od wielu lat nie może nam zaśpiewać żadnego utworu na żywo, ale dzisiaj tam gdzie jest dołącza do niego Ennio Morricone, niech tam sobie grają i śpiewają, a kiedyś wszyscy do nich dołączymy i posłuchamy co tam tworzą…
https://www.youtube.com/watch?v=ARp1aJziNHI

W komentarzach dodałem jeszcze taki tekst:
Jeszcze jeden utwór, który pokazuje, że muzyka Ennio żyje także poza ekranem i łączy pokolenia. Andrea Bocelli oraz Ariana Grande w utworze E Più Ti Penso. https://www.youtube.com/watch?v=Z8SYtmvEI9U

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2848
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Ennio Morricone

#1406 Post autor: swordfish » pn lip 06, 2020 19:00 pm

Ogórkowa żegna Maestra i przypomina zdjęcie, które zrobiła na pokładzie samolotu w 2016
Obrazek

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1045
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Ennio Morricone

#1407 Post autor: MichalP » pn lip 06, 2020 19:27 pm

Bardzo smutna wiadomosc. Moze nie jakos bardzo zaskakujaca, ale odszedl od nas ktos, kto mial duzy wplyw na ksztaltowanie sie mojej swiadomosci muzycznej. Jeszcze do dzisiaj pamietam to uczucie, kiedy pierwszy raz zatknalem sie z jego muzyka. Dla mnie Morricone byl wielkim kompozytorem, ale nigdy do niego czesto nie wracalem. Ani nie mam za duzo jego albumow w swojej kolekcji. Mial ogromny talent do pisania pamietliwych tematow. Melodii, ktore czesto wrecz tworzyly takie mikro suity i w filmie mogly byc wykorzystywane w najrozniejszy sposob. Niestety jako muzyka albumowa nie zawsze calosc mi podchodzila. Jestem pewien, ze pewnie bym znalazl jeszcze sporo albumow, ktore bym mogl wlaczyc do koleckji, ale ogrom materialu jaki stworzyl w swojej dlugiej karierze sprawia, ze jeszcze przez dlugie lata na pewno bede odkrywal sporo nowych rzeczy, ktore mnie pozytywnie zaskocza.

The Untouchables, Mission i Once Upon a Time in America to trzy albumy do ktorych wracam najchetniej. Co do reszty, to wystarcza mi na ten moment 3 plytowa skladanka. Od tego zaczalem dzisiejszy dzien, zeby przypomniec sobie to co dotknelo mnie najbardziej i zaszczepilo milosc do muzyki filmowej.

Ennio Morricone odszedl od nas, ale jego muzyka z nami zostanie, a dzieki niej ta ulotna czesc jego charakteru/osobowosci i mimo, ze go osobiscie nie znalem, to dzieki muzyce zawsze wydawal mi sie kims znajomym. :cry:

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23259
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Ennio Morricone

#1408 Post autor: Mystery » pn lip 06, 2020 19:53 pm

Kiedyś już chyba o tym było, ale raz jeszcze, którą kompilację Ennio uważacie za najlepszą? Odświeżyłbym sobie największe hity.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ennio Morricone

#1409 Post autor: Wawrzyniec » pn lip 06, 2020 20:10 pm

To nie jest zła kolekcja, chociaż nie wszystkie utwory są oryginalne. Ale jeżeli chodzi o filmografię Morricone to dość dobrze jest wybrana:
Obrazek

https://www.amazon.de/Very-Best-Ennio-M ... B00004YTXH

Moja przygoda z Morricone zaczęła się jednak od tego CD:

Obrazek

https://www.amazon.de/Film-Music-Ennio- ... sic&sr=1-8
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1045
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Ennio Morricone

#1410 Post autor: MichalP » pn lip 06, 2020 20:23 pm

Ja chcialem cos wiecej niz pojedyncza plyte i moj wybor padl na: Ennio Morricone - The Platinum Collection. Oryginalne wykonania, 3CD. 60 utworow.

Inne podobne wydanie to nowsze: Ennio Morricone: Collected, tez 3CD ale wiecej utworow.

Wybralem to pierwsze chyba za wzgledu na dostepnosc i cene. W opiniach Platinum Collection byl lepiej sugerowany, jako majacy wiecej ciekawszego materialu.

ODPOWIEDZ