Joe Hisaishi

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi

Re: Joe Hisaishi

#451 Post autor: Kaonashi » sob sie 22, 2020 22:27 pm

Dzięki, z tymże muszę wspomnieć, że nie wszystkie są moje. Moich jest bodajże 91. :wink:
Mystery pisze:
pt sie 21, 2020 09:53 am
Gratulacje!
Widzę, że ukazał się nowy Joe.
Obrazek
Zastanawiałem się niedawno, czy w związku z pandemią, i tym samym w związku z odwoływaniem koncertów, będzie w tym roku nowy poemat symfoniczny. A tu proszę. 8)
Wawrzyniec pisze:
sob sie 22, 2020 20:37 pm
Gratuluję 100 recenzji! I tylko jedno mnie zastanawia, czemu jest Dubrownik na tej okładce? :? \
Dubrovnik i bodajże jeszcze Stockholm były głównymi inspiracjami dla projektu miasta, w którym żyje Kiki.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz

#452 Post autor: Adam » sob sie 22, 2020 23:48 pm

Wystarczy zobaczyć ujęcia jak Kiki leci nad miastem, że to wręcz wiernie odwzorowany Dubrownik ze zdjęć z lotu ptaka. Sztokholm pojawia się w drugiej połowie, gdy przelatuje do tego drugiego miasta. Swoją drogą Kiki to mój ulubiony film Hayao - po prostu jakoś najbardziej ludzki i najmniej przekombinowany. Bo np do dziś totalnie nie rozumiem zachwytów filmowych nad Spirited Away, Hauru czy Mononoke - męczą mnie te filmy. A Kiki jest cudownie ludzką, ciepłą i rodzinną bajką. A maratony wszystkich na Netflixie po wielu latach przerwy tylko mnie utwierdziły w przekonaniach.
"NO TIME TO DIE"

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Kontakt:

#453 Post autor: Wawrzyniec » ndz sie 23, 2020 00:34 am

Adam pisze:
sob sie 22, 2020 23:48 pm
Bo np do dziś totalnie nie rozumiem zachwytów filmowych nad Spirited Away, Hauru czy Mononoke - męczą mnie te filmy.
Bluźnisz! Spirited Away to arcydzieło pod każdym względem. Przy czym dla mnie od dziecka, moją ulubioną bajką była Alicja w krainie czarów, dlatego też mam słabość do światów fantazji. I Spirited Away jest piękną ucieczką, a scena z pociągiem na wodzie, przy tej muzyce, to wzruszające arcydzieło najwyżej klasy:

youtu.be/VbRmFSQYeac

A co do Dubrovnika, to mimo wszystko wolałbym okładkę z animowaną wersją tego miasta. I też wolałbym, aby to miasto kojarzyło mi się z Kiki, a nie z Grą o tron i The Last Jedi. :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz

#454 Post autor: Adam » ndz sie 23, 2020 09:31 am

Wypowiadałem się tylko o filmach, nie o muzyce :P
Po prostu mi nie leżą :)
"NO TIME TO DIE"

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Kontakt:

#455 Post autor: Wawrzyniec » ndz sie 23, 2020 16:39 pm

To ja właśnie piszę, że film + muzyka tworzą niesamowite przeżycie i dlatego Spirited Away to mój ulubiony i według mnie najlepszy film Miyazakiego i studia Ghibli.
Zaś jeżeli chodzi o soundrack Hisaishiego to chyba jednak wolę ciut bardziej Mononoke.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ